Insulinpumpa

borka

Őstag
Helló, köszi a linket! :dr_31:

Számomra még mindig nem egyértelmű, hogy ki írhatja fel a cuccot...
A Helló által linket doksiban ezt írják:
1. Ki írhat fel inzulinpumpát és tartozékot 2010. június 1-től?
Támogatással történő rendelésnek egyrészt szakképesítési követelménye van, mely szerint belgyógyászat, csecsemő- és gyermekgyógyászat, endokrinológia szakképesítéssel rendelkező orvos írhatja fel az eszközt. Továbbá a R.-ben, illetve a támogatási listában tételesen fel vannak sorolva azok az inzulinpumpa centrumok, ahol az eszközöket fel lehet írni, vagyis teljesül a „munkahelyre vonatkozó követelmény”.
Ha tényleg csak pumpacentrumban írhatják fel, akkor jól kicsesztek velem (meg még sok más emberrel), mert a legközelebbi is 70 km... :mad:

Ezen az oldalon kapsz választ mindenre.1307 tételszámtól vonatkozik ránk.
Elég sok minden változott.

<table background="/images/pobtrans.gif" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tbody><tr><td colspan="3" width="100%">
</td> </tr> <tr align="LEFT"> <td width="4">
</td><td valign="top" width="100%">Társadalombiztosítási támogatással rendelhető és kiszolgálható gyógyászati segédeszközök teljes körének érvényes listája
</td></tr></tbody></table>
 
Sziasztok!

Igen csütörtökön jöttünk haza pécsröl.
Még nagyon uj a dolog de ugy néz ki hogy müködni fog már magának adja vele az inzulint,figyeljük megmondjuk mennyi és ö beállitja beadja.
Hétfön feküdtünk be reggel délután uzsonnához már ö adta az inzulint.
Ma nagyon megijedtem délelött játszon voltunk izzadt ,homokos volt feljöttünk megfürdött azt vettem észre hogy le ázott a tapasz tü is kint volt gyorsan kaja elött löttünk másikat.
Most azt már le ragasztottam még egyszer Omnifix tapaszt vettem ugye az jo nem jön fel hamar tapasztalat?
De amugy szépen alakulunk még éjjszaka van magas cukra de holnap állitunk a bázison ma beszéltem doktornövel.
Veletek mi van hogy van az a nagy lány?
De bálint már elsö nap éjszaka után mondta anya sokkal jobb a pumi (igy hivja)
azota is minden nap elmondja hogy jobb mint a szuri.
Már én sem tartok töle ugy mint az elején még ezt a strandolásos dolgot kell megbeszéljem doktornövel kicsit macerássabb mint a pen de majd megoldjuk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most azt már le ragasztottam még egyszer Omnifix tapaszt vettem ugye az jo nem jön fel hamar tapasztalat?

De bálint már elsö nap éjszaka után mondta anya sokkal jobb a pumi (igy hivja)
azota is minden nap elmondja hogy jobb mint a szuri.
Én is használom az Omnifix-et, nagyon jó. Elég nagyot vágjál, hogy biztosan tapadjon.

Szuper, hogy Bálint jobbnak találja a pumpit, így neked is könnyebb lesz, amit már érzékelsz is.
Csak így tovább, ügyesen. :cool:
 

linus

Tag
Sziasztok!

Igen csütörtökön jöttünk haza pécsröl.
Még nagyon uj a dolog de ugy néz ki hogy müködni fog már magának adja vele az inzulint,figyeljük megmondjuk mennyi és ö beállitja beadja.
Hétfön feküdtünk be reggel délután uzsonnához már ö adta az inzulint.
Ma nagyon megijedtem délelött játszon voltunk izzadt ,homokos volt feljöttünk megfürdött azt vettem észre hogy le ázott a tapasz tü is kint volt gyorsan kaja elött löttünk másikat.
Most azt már le ragasztottam még egyszer Omnifix tapaszt vettem ugye az jo nem jön fel hamar tapasztalat?
De amugy szépen alakulunk még éjjszaka van magas cukra de holnap állitunk a bázison ma beszéltem doktornövel.
Veletek mi van hogy van az a nagy lány?
De bálint már elsö nap éjszaka után mondta anya sokkal jobb a pumi (igy hivja)
azota is minden nap elmondja hogy jobb mint a szuri.
Már én sem tartok töle ugy mint az elején még ezt a strandolásos dolgot kell megbeszéljem doktornövel kicsit macerássabb mint a pen de majd megoldjuk.


Nagyon örülök hogy ilyen nagy örömet okoz ez Bálintnak!!!! És ügyes, hogy maga nyomogatja!:cool:
Hidd el a strandolás relatív könnyen megoldható, legalábbis szerintem amilyen macerának tűnt, nem az. Igaz ez nálunk a kerti medencénél érvényes eddig!
Köszönöm, jól vagyunk, bár az emúlt 1-1,5 hétben szerintem elég rosszak voltak a cukrok, volt, hogy egyszerűen nem akart lemenni neki!! Akkor azért el voltam keseredve, mert olyan jó kis cukraink voltak, de most úgy néz ki visszaálltunk. Nem tudom mi lehetett, mert mikor mindent kicseréltem akkor se javult a helyzet.
Én az interneten rendeltem tapaszt meg mefixet kaptam. Amit a neten rendeltem filmtapasz, nobadrem a neve és nagyon bevált!!!!! Amikből próbáltam eddig ez a legjobb!!!
Csak így tovább!!!!:dr_31:
 
Sziasztok!
Linus te hol rendeled a neten ezt a tapaszt és mennyibe kerül ,gondolom van szállitási költség is ugye?
Most jol körbe ragasztottam majd meglátjuk.
Kislányod most is abba a kis táskába hordja a pumpát,ti hova lövitek a kanült nekünk egyenlöre a fenekébe van?
Köszi a válaszokat szép napot.
 

linus

Tag
Sziasztok!
Linus te hol rendeled a neten ezt a tapaszt és mennyibe kerül ,gondolom van szállitási költség is ugye?
Most jol körbe ragasztottam majd meglátjuk.
Kislányod most is abba a kis táskába hordja a pumpát,ti hova lövitek a kanült nekünk egyenlöre a fenekébe van?
Köszi a válaszokat szép napot.



Pontosan ha jól emlékszem 50 db volt 2500 ft körüli összeg. A túlélő boltból rendeltem. Futárszolgálat hozta.
De ha beválik az omnifix szerintem ugyanolyan jó. Én mefixet vettem, de az ha már hozzányúlsz nem tapad rendesen, óvatosan kell ragasztani.
Nem abban hordja mert ebben a melegben "beizzad" a pumpa. Kaptunk egy neoprémes tokot, tépőzáras, most azt használjuk. De már készülök egy újabbal!:) Van varrógépen, ilyen kis dolgok mennek, könnyen megvarrom őket.
Mivel még pelusos, nem megy popsiba. Ha leszokik akkor bepróbálom. 1x már bepróbáltuk, de a pelus miatt nem volt jó. Legtöbbször a kar és a comb ahova rakjuk. A hasába ritkábban mert nem engedi.
 

tímeácska

Őstag
Amit a neten rendeltem filmtapasz, nobadrem a neve és nagyon bevált!!!!! Amikből próbáltam eddig ez a legjobb!!!

Bocsi, de kijavítanám, a ragtapasz neve helyesen Nobaderm. Nem kötekedésből javítottalak ki Linus, félre ne értsd, csak ha Valaki esetleg neten utána akar nézni, nem biztos, hogy az általad leírt alapján megtalálja! ;):cool:
És így néz ki:
 

laffi

Tag
Szia Borka!
olvastam.
Most alig látok a 31-es cukrommal éppen :o
Balatonon voltunk, a sekély vízben a gyerekekkel. Annyira eltömődött a felkavarodó iszappal a kanül, hogy hiába csavartam rá vissza a csővéget, sajnos nem volt beadás. Persze a gép nem jelezte hogy nincs beadás. :mad:
Ez a 2. ilyen alkalom hogy 30 főlé megy a cukrom kanülprolbéma miatt.
Jó persze én is hibás vagyok benne, mert vihettem volna tartalékot ha már fürdeni megyünk... de akkor is :laz: pennel ilyen gondjaim nem voltak. Ha beadtam akkor az bent volt.
Most olvastam a Kautzkyval készített riportot, nem csak a szerelék drágult, de az újonnan felírt pumpák ára is 200-240 e közé várható. Jó hogy a gyerekeknek olcsóbb, de egyszer ők is elérik a 18 éves korhatárt és akkor majd rádöbbennek hogy a megszokott kényelemnek mekkora ára van. Persze addig még milliószor változnak a szabályok - ahogy azt már megszoktuk.
 

borka

Őstag
Szia Borka!
olvastam.
Most alig látok a 31-es cukrommal éppen :o
Balatonon voltunk, a sekély vízben a gyerekekkel. Annyira eltömődött a felkavarodó iszappal a kanül, hogy hiába csavartam rá vissza a csővéget, sajnos nem volt beadás. Persze a gép nem jelezte hogy nincs beadás. :mad:
Ez a 2. ilyen alkalom hogy 30 főlé megy a cukrom kanülprolbéma miatt.
Jó persze én is hibás vagyok benne, mert vihettem volna tartalékot ha már fürdeni megyünk... de akkor is :laz: pennel ilyen gondjaim nem voltak. Ha beadtam akkor az bent volt.
Most olvastam a Kautzkyval készített riportot, nem csak a szerelék drágult, de az újonnan felírt pumpák ára is 200-240 e közé várható. Jó hogy a gyerekeknek olcsóbb, de egyszer ők is elérik a 18 éves korhatárt és akkor majd rádöbbennek hogy a megszokott kényelemnek mekkora ára van. Persze addig még milliószor változnak a szabályok - ahogy azt már megszoktuk.

Sajnos a magas cukik,ha olvastad,mostanság a napokba nagyon sokaknál gondot okozott.A kanülre nem tettél zárófejet?
Nem olvastam még a cikket,de pont ez ellen szeretnénk tenni valamit,hogy ne kerüljön ennyibe.
 

laffi

Tag
Igen, tudom hogy küzdötök érte hogy ne kerüljön ennyibe, Neked sem mindegy a nyugdíjból mennyi megy erre a célra....
Most egyértelműen elkoszolódott a kanül. Vittem kupakot is, rajta is volt, de a ragacsa is iszapos lett. ááá nem kattant rendesen a bajonett, roszogott az egész az apró homokszemcséktől.
Nagyon oda kell figyelni strandoláskor, több tartalék kanül kell, leázhat, homokkal tömődhet. Szóval okuljatok tanuljatok az esetemből.
 

laffi

Tag
Korrekció 2 NE-t nyomtam rá a 31,6-os cukorra 1 óra múlva 30,0 lett, hurrá! Most még +20% bázis megy 4 órán keresztül. Nem tudom milyen éjszakám lesz....
Nekem az 1 l víz megivása sem segít. Ezen már túl vagyok, most is próbáltam, de csak ennyire vitte le.
1,5 órával a korrekció után 27,0. Alakulok, már kezdek jobban látni.
A múltkor a 30 feletti cukornál már hánytam is. Most szerencsére nem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na éppen most krepált be a pumpám:mad:.De megnyugtattak hogy hajnal 1-re itt lesz:hurra:.Ennek sem tesz jót a meleg:rohog:.
Hát ez jó hír is, meg nem is. Nem jó, hogy ilyen előfordul, de annyiból jó, hogy ezt megkapod, és ennyivel hosszabbodik a pumpád élettartama, vagyis egy teljesen új pumpa fog neked prüttyögni. Mire ez lejár, valamit majd csak elérünk a támogatásban. :D
 

pumpás

Őstag
Hát ez jó hír is, meg nem is. Nem jó, hogy ilyen előfordul, de annyiból jó, hogy ezt megkapod, és ennyivel hosszabbodik a pumpád élettartama, vagyis egy teljesen új pumpa fog neked prüttyögni. Mire ez lejár, valamit majd csak elérünk a támogatásban. :D
Arany Drága Virágszálam!
A Medtronicos pumpának nincs kihordási idelye.Ez nem hal meg négy év után.Az első pumpa amiről tudok 28 évig ment az USA-ban.Ment volna tovább is csak már nem volt hozzá szerlék.:hurra:
 

tímeácska

Őstag
Na éppen most krepált be a pumpám:mad:.De megnyugtattak hogy hajnal 1-re itt lesz:hurra:.Ennek sem tesz jót a meleg:rohog:.

És mi a csuda történt vele? :o Szorítok, hogy időben megérkezzen az új pumpád, és jól működjön! :cool:
És tényleg, mit csinálsz addig? Hogyan "vészeled" át a futár megérkezéséig, illetve az új kütyü beüzemeléséig az időt? Addig pennel pótolod a kiesett időre járó inzulint? Vagy más taktikát választottál? Esetleg kivársz "üresjáraton"? Mesélj, mesélj, mesélj! :cool::dr_31:
 
Szia lina sziasztok!

Megkérhetnélek hogy pontosan ird le a cég nevét meg mindent,mert
tegnap ugy jártunk hogy növéreméknél fürödtek a medencében leragasztottuk
az omnifixel a kanült hogy ne ázzon le de leázott ugy hogy ez nekünk sajna nem válik be ugynéz ki rendelnék én is ebböl hátha ez jobban birná nekünk is köszönöm és kislányodat nem zavarja a karjában a kanül meg a combiba én el se tudom képzelni bálintnak ott nem üti be attol félek amilyen sajtkukac hogy kijönne neki vagy jol beütné .Ha karjába rakod akkor a ferde tüvel ugye engedi beszurni bálint tart attol a tütöl a belövös jobb egyenlöre neki.Köszönöm a segitségeteket.
 
Oldal tetejére