Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Szia Mira!
Nekem sem történt tegnap semmi extra a napomban, bázisomban, egyszóval, minden a megszokott formában ment! Somogyi nem követte nálam ezt a jó kis hypozós állapotot, amit igen furcsállok... Most úgy érzem, megint hypozok... Mérek... Mértem... 7,5. Hmm, lehet, mégiscsak jön a Somogyi?!
Hát, én is remélem, többször nem lesz ilyen... Nagyon rossz volt! Csak "kamilláztam" egész éjjel, hogy most mi van, és mi lesz...
 

tímeácska

Őstag
És az a legérdekesebb, hogy mértem már 0,9 mmol/l cukit is, de akkor nem éreztem magam "ennyire rosszul"! Pedig tegnap este sem zuhant le a cukim magasabbról, mert előtte is 4-5 körüli cukraim voltak! És most egy életre megutáltam az őszilevet! Annyit ittam belőle! Brrr!
 

tímeácska

Őstag
Holnap megyünk Bp.-re a Vidámparkba gyermeknapozni... Remélem, minden rendben lesz mindenkivel, de legfőképp' Mátéval! Többen megyünk, viszünk egy rakás gyereket, jó ha a fele meglesz nap végére!:-D Mátémat pedig felcimkézem... Csináltam egy pólójának az ujjára rávasalhatós matricával feliratot: "Jámbor Máté vagyok. Diabeteses. Ha nincs velem felnőtt, kérem hívja az alábbi telefonszámot: ..... (anyukám tel.száma). Amíg meg nem talál anyukám, addig is kérek egy lufit!" :-D Így talán nem hagyom el a gyereket... :-D:-D:-D;-) Egyébként nagy "eltűnő művész" az uraság... David Copperfield néha kutya füle Mátéhoz képest...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, nem lehet, hogy most egy picit működött a hasnyálmirigyed? Nem értek ehhez, én már nem emlékszem, hogy nekem milyen volt az eleje, de ez tök úgy tűnik, mintha máshonnan is adott volna a szervezet egy löketet, plussz a benned pangó inzulin még hatott, hiába vetted le a pumpát (azért még fél-1 napig biztosan marad inzulin a keringésben) és ez talán okozhat ilyet. Lehet, hogy Miranal is ez, feltéve, ha a betegség megjelenése utáni 1-2 évben történt ez vele...
 

tufika

Új tag
sziasztok!
Ki volt a május 17-i camponai rendezvényen? Hogy tetszett,szerintetek érdemes ilyen betegtalálkozókat szervezezni? Milyen időközönként lenne ideális?
Aki volt ,hogy érezte magát, milyenek voltak az előadások, hallottatok e újat és változtatna e valamit?
Üdvmindenkinek Tufi
 

Mira

Új tag
Timi, nem lehet, hogy most egy picit működött a hasnyálmirigyed? Nem értek ehhez, én már nem emlékszem, hogy nekem milyen volt az eleje, de ez tök úgy tűnik, mintha máshonnan is adott volna a szervezet egy löketet, plussz a benned pangó inzulin még hatott, hiába vetted le a pumpát (azért még fél-1 napig biztosan marad inzulin a keringésben) és ez talán okozhat ilyet. Lehet, hogy Miranal is ez, feltéve, ha a betegség megjelenése utáni 1-2 évben történt ez vele...[/quote

Sziasztok!
Tímeácskánál valóban ez lehet a magyarázat, ha jól emlékszem a korábban olvasottakra, akkor ő nemrég lett cukorbeteg (bocsi, hogy nem emlékszem).
Kb. 3-5 év múltán szűnik meg teljesen a saját inzulintermelés, de ez is, mint oly sok más is, egyéni (minél korábbi és hatékony kezelés, optim. acs. állapot esetén hosszabb az ideje, mint egy rossz acs. helyzetű betegnél). Nekem viszont már 3 éve nincs saját inz. termelésem :(. Ez a dolog meg kb. 1 hónapja történt. :confused:
 

tímeácska

Őstag
sziasztok!
Ki volt a május 17-i camponai rendezvényen? Hogy tetszett,szerintetek érdemes ilyen betegtalálkozókat szervezezni? Milyen időközönként lenne ideális?
Aki volt ,hogy érezte magát, milyenek voltak az előadások, hallottatok e újat és változtatna e valamit?
Üdvmindenkinek Tufi

Szia Tufi!;-)
Én voltam a talin!;-) De hát ugye Mi találkoztunk is... :)
Nekem tetszett a találkozó! Mindenképpen érdemes ilyen betegtalálkozókat szervezni, úgy negyed-fél évente!
Köszi, jól éreztem magam!;-) Nekem nagyon tetszett a nememlékszemhogyhívják előadása, aki a kisfia tapasztalatairól is mesélt! Azért a saját tapasztalatra -szerintem- jobban figyel egy hasonló betegséggel élő, és minden bizonnyal így több infó rögzül... De a többi előadás is nagyon jó volt, színvonalas, biztosan sokan tanultak belőle!
Nekem egyetlen észrevételem lenne a talival kapcsolatosan... Mégpedig az, hogy ugye volt egy viszonylag rövidebb szünet, amikor "ismerkedhettek" a betegek egymással is, és kérdezhettek az előadóktól is. Viszont, a végén mindenki huss, szinte elszaladt... Én biztosan egy hosszabb szünetet tartanék, mert ugye a szünet végét kénytelen kivárni a közönség... Ha valakinek, valakiknek az előadókhoz lenne kérdése, észrevétele, akkor erre nem igazán jut idő egy kb. 15 perces szünetben... Minél több időt tölt el egy ember egy társaságban, annál "felszabadultabb" lesz, így talán olyan dolgokat is meg mer kérdezni, amit egy 10-15 perces szünetben nem tenne fel, mert "még nem mer"...
Talán egy valamit hiányoltam, a szövődményekről szinte nem esett szó! Én keményen illusztrálnám képekkel is, mivel általában vizuálisak az emberek... Hátha így ténylegesen -még- komolyabban vennék ezt a kérdést is a betegek (tudom, hogy a prevención van a legnagyobb hangsúly, de a szembesítéssel nagyobb nyomatékot lehet ennek adni!)! Bár, akik egy ilyen betegtalálkozóra jelentkeznek, és elmennek, azok nem hinném, hogy félvállról veszik a betegségüket... Remélem!!!
Asszem, egyelőre ennyi, ha még jut eszembe valami, írom! -Tudom, hogy valamit még akartam írni, de elfelejtettem... Kicsit fáradt vagyok, nem fog az agyam rendesen...-
Szerdán találkozunk!;-)
 

tufika

Új tag
Szia Timi!
Azt gondolom én is hogy szükség van az ilyen találkozókra a betegeknek sztem is a félévente időpont ideális.
Lehet hogy a hosszabb szünet valóban jobban megnyitotta volna az embereket de talán majd a legközelebbi rendezvényen olvasván e sorokat a szervezők figyelembe veszik az észrevételeket.
A későbbiekben biztos lesz majd a szövődményekkel kapcsolatos előadás is.
Szerdán a saját rendezvényünkön is nagyon sokan lesznek, talán lesz lehetőségg több szót váltani akár a cég képviselőivel is.
Addig is vigyázz magadra és Mátéra is.
Üdv Tufi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És az a legérdekesebb, hogy mértem már 0,9 mmol/l cukit is, de akkor nem éreztem magam "ennyire rosszul"! Pedig tegnap este sem zuhant le a cukim magasabbról, mert előtte is 4-5 körüli cukraim voltak! És most egy életre megutáltam az őszilevet! Annyit ittam belőle! Brrr!

Szerintem ez lehetett egy remissziós időszak is, de az néhány napig, hétig, hónapig fenáll. De ugye nem vagyunk egyformák, van, akinél nem is jelentkezik.
Nálam a diab felfedezése után kb. 2 hónappal jelentkezett, és majdnem 3 hónapig tartott. Egyáltalán nem kellett inzulin, és amikor visszaálltunk a szurira, akkor majdnem ugyanolyan hirtelen jött, mint a remissziós időszak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
sziasztok!
Ki volt a május 17-i camponai rendezvényen? Hogy tetszett,szerintetek érdemes ilyen betegtalálkozókat szervezezni? Milyen időközönként lenne ideális?
Aki volt ,hogy érezte magát, milyenek voltak az előadások, hallottatok e újat és változtatna e valamit?
Üdvmindenkinek Tufi

Szia Tufika!
A rendezvényt nagyon jónak találom, és nagyon tetszett. Minden elismerésem a szervező gárdának. Mivel ez a fajta rendezvény az első volt, így valószínű a szervezésnél is lehet látni, mik azok dolgok, amiken finomítani kell.
Mindenképpen elismerést érdemel a Roche csapata, hogy a hétvégéjüket erre áldozták, hogy mi cukorbetegek jól érezzük magunkat, megismerhessük egymást, és gyarapíthassuk a tudásunkat. Én most is hallottam, tanultam újat, de volt olyan is, ami nálam másképp működik. Pl. az anyuka, aki a gyerekek sportolással kapcsolatos élményeit mondta el nekünk.
A szünet hosszabbá tétele valóban hasznos lehet, tényleg jó volt beszélgetni ismerősökkel, és új ismeretségeket szerezni.
A Tropikárium belépőt szeretném megköszönni, én nagyon régen voltam itt, és csak egyszer, többen talán most először.
 

tímeácska

Őstag
Szia Timi!
Azt gondolom én is hogy szükség van az ilyen találkozókra a betegeknek sztem is a félévente időpont ideális.
Lehet hogy a hosszabb szünet valóban jobban megnyitotta volna az embereket de talán majd a legközelebbi rendezvényen olvasván e sorokat a szervezők figyelembe veszik az észrevételeket.
A későbbiekben biztos lesz majd a szövődményekkel kapcsolatos előadás is.
Szerdán a saját rendezvényünkön is nagyon sokan lesznek, talán lesz lehetőségg több szót váltani akár a cég képviselőivel is.
Addig is vigyázz magadra és Mátéra is.
Üdv Tufi

Szia Tufi!
Hát, már az is igen szép lesz, ha szerdán annyian lesznek, mint tavaly novemberben! Jó sokan voltunk akkor is! Ha a két rendezvényt kellene összehasonlítanom, akkor határozottan jobban tetszett a Ti általatok szervezett betegtalálkozó! Sokkal "családiasabb", közvetlenebb volt a hangulat! Na, de a győri talin a cukorbeteg gyerkőcök és családjaik voltak jelen, így jó, hogy más volt a "hangsúly"!;-)
Ahogy írtad, hogy nagyon sokan lesznek szerdán, hát, egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy vigyem-e Mátét... Tavaly elég hamar megunta az erősen kiskorú a banánt... :cool: De megyünk!:twisted::mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Tegnap voltam diab. kontrollon... Vissza lett véve a bázisomból, mert néha-néha becsusszanik egy-egy hypo... Kíváncsi vagyok, hogyan fognak így alakulni a cukiim... A pénteki elhúzódó erős hypoimra nem találtunk választ... Vasárnap az állatkertben volt egy 2,7 mmol/l cukim, de azt tudom, mitől volt... Lerohantam a cukimat, miközben Mátét próbáltam szem előtt tartani...:-D Utána sem volt Somogyim! Eddig még nem találkoztam a Somogyival, ami jó dolog!;-)
Tegnap a kontrollra vittem Mátét is... Hát nem lebuktatott, hogy én is ettem fagyit?! :-D:-D:-D Na, szép... Elárult a gyerkőcöm!;-) És innen látszik, hogy nagyon is jól tudja, mi az amit szabad, és mi az, amit nem -annyira-!
Sőt, annyira tudja, mikor mi újság, hogy éppen elcsíptem az egyik gyerkőccel való beszélgetését Máténak... Azt mondta, azért fut ennyit, mert fagyit szeretne enni.. Magyarul, arra gondolt, ha sokat szaladgál, leesik a cukija, és akkor jöhet a fagyiiiii!:-D És tudja a kis rafkós!;-)
 

Nyafi

Tag
Tímeácska,kíváncsi vagyok hogy fogsz alakulni alacsonyabb bázissal! Nekem kétszer volt olyan éjszakám amikor képtelen voltam felnyomni a cukimat 5 fölé,
és akkor is csak egyszerűen beájultam az ágyba 3 óra körül...persze majdnem hánytam a sok cukros teától.Szóval tudom h ez milyen pocsék!!!!

De én sajna nem "dicsekedhetek" sok hypoval mostanában ...
Tegnap-tegnapelőtt szinte végig 10 fölött mértem,volt 20 is:(
Hétvégén volt egy hypom,de lehetséges az hogy napokig tart egy Somogyi?!?!
Most mértem 9,4-et,kezd elegem lenni...:???:

Átállítottam a pumpát 110%-ra,hátha helyreállít........
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska,kíváncsi vagyok hogy fogsz alakulni alacsonyabb bázissal! Nekem kétszer volt olyan éjszakám amikor képtelen voltam felnyomni a cukimat 5 fölé,
és akkor is csak egyszerűen beájultam az ágyba 3 óra körül...persze majdnem hánytam a sok cukros teától.Szóval tudom h ez milyen pocsék!!!!

De én sajna nem "dicsekedhetek" sok hypoval mostanában ...
Tegnap-tegnapelőtt szinte végig 10 fölött mértem,volt 20 is:(
Hétvégén volt egy hypom,de lehetséges az hogy napokig tart egy Somogyi?!?!
Most mértem 9,4-et,kezd elegem lenni...:???:

Átállítottam a pumpát 110%-ra,hátha helyreállít........

Hát, én hánytam is a sok cukros lötyitől... Egy életre megutáltam tényleg az őszilé!:mad:
Lehet, hogy a Somogyi dolgozik nálad... Akár 2 napig is dolgozik... Munkamániás...:cool:

Eddigi bázisom:
00-06-ig: 0,6 E
06-22-ig: 0,7 E
22-24-ig: 0,6 E

Ehhez képest az új bázisom:
00-06-ig: 0,5 E
06-10-ig: 0,6 E
10-22-ig: 0,7 E
22-24-ig: 0,6 E
Nagyon kíváncsi vagyok...:rolleyes: Majd jelzem, hogyan alakultam, ha érdekel valakit...:cool::rolleyes:;)
 

tímeácska

Őstag
Hát, igen, én is csak "beájultam" hajnalban az ágyba, és 2,2 mmol/l-rel keltem... K.O. voltam...

Ja, és a reggeli CH maradt, viszont 5 E-ről, 4,5 E lett a bólus...
 

Nyafi

Tag
Azt a sztahanovista mindenit, akkor ez tényleg Somogyi!!!

Persze hogy érdekel hiszen ebből mi is tanulhatunk!

Az én bázisaim:

8-16 h-ig: 0,4
16-20-ig: 0,5
20-03-ig: 0,3
03-08-ig:0,6
Ha vkit érdekel..:);)
 

Nyafi

Tag
Nyafi!
És hogyan alakulnak a bólusaid? Melyik bólus fajtát alkalmazod?
:)


Most próbálgatom hogy melyik jobb,a standard-e vagy az elnyújtott,de ez kajafüggő és cukorszint-függő! Azt vettem észre h normál cukinál normál
kajánál(ami nekünk,diabosoknak jó,pl korpás kenyér,zöldség...) jobb a kiterjesztett bólus,magasabb cukinál,CH-dús kajánál muszáj standardot is benyomnom!!Különben az egekbe szökik fel,lassan felszívódó haminál viszont hipphopp hipó tud kialakulni...
Jól rákérdeztél Tmeácska,pont ez az amit még nem tapasztaltam ki,hogy melyik cukinál,melyik kajánál hogy s mint nyomkodjam magamba az inzulint!:)
De gondolom minden zöldfülű pumpásnak ez a nagy tanulópálya..
 
Oldal tetejére