Insulinpumpa

borka

Őstag
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Épp a második félévet végzem a BME rehabilitációs szakmérnöki szakán. A képzés négy féléves, viszont a második félév végén rehabilitációs szaktanácsadói végzettséget kapunk, amihez azonban múlhatatlanul szükséges egy szakdolgozat elkészítése.
Én összekötöttem a hasznost a még hasznosabbal és az inzulinpumpa ergonómiai vizsgálatáról írok, különös tekintettel a speciális (vak, illetve gyengénlátó) felhasználókra.
Adatgyűjtéshez készítettem egy kérdőívet, ami itt elérhető:
http://ripet.hu/feedback.php?kid=qh37g7pjes3amuwf
Ha időtök engedi, töltsétek ki (csak a pumpások, illetve a pumpás gyerekek szülei), nem hosszú, illetve terjesszétek az ismeretségi körötökben, a nem fórumozók között is.
Az is nagy segítség lenne, ha valamelyikőtök ismer olyan 1-es típusú diabost, aki látássérült is és hajlandó velem beszélgeti (személyesen, vagy telefonon), az keressen meg priviben, vagy emailben.

Köszönöm!

Kitöltöttem.

Az alábbi címtől is kérhetsz segítséget,mivel ezidáig Ők forgalmazták a Roche termékeket,és ismerik a kuncsaftokat.

http://www.vercukormero.com/Kapcsolat/

Boóc Péternek is írhatsz.
 

laboda

Új tag
Kedves Poe!

Én sajnos nem tudok segíteni, lévén hogy nem vagyok pumpás :-(
De a szándék azért meglenne....
Ha bármi másban, tényleg szólj:D

Puszi: Laboda (Nyáron a szomszédod voltam, és valahogyan úgy alakult, hogy - számomra érthetetlen módon - nem tudtunk egymástól elköszönni. Azóta is gyötör a bűntudat, ha én vagyok a hunyó, akkor ezerszer is bocsánat:roll:)

Puszi: M.
 

poe

Őstag
Köszönöm ismételten!
Kedves Laboda!

Ne érezd kellemetlenül magad, másnap siettem, akitől tudtam elbúcsúztam, de arra nem volt időm, hogy mindenkit előkerítsek... Szóval ez inkább az én hibám. :)
Segítség... Most ez van napirenden, de vannak még ötleteim. Köztük szerintem egy nagyon jó és egyedi is, de ezzel még várok, nagyon az elején vagyok az egyeztetéseknek. ;)
 

laffi

Tag
sziasztok!
Ezer éve nem jártam erre. Hamarosan abbahagyom a pumpahasználatot.
2 év után sem bírom megszokni hogy rajtam van, kényelmetlen és nehéz elrejteni, zavar alvás közben is.
Hogy lejjebb vették a támogatását, ez is nagyon sokat nyom a latban. Eddig is sokban volt, de most már végképp nem tudom finanszírozni.
Pumpa előtt is 7-8%-os HbA1c értékeim voltak és pumpa használat alatt is, tehát jelentős változás nem történt.
Döntésemnél az i-re a pontot a Medtronic méltánytalan eljárása tette fel.
Rendelés és receptelküldés nélkül kipostázták a szereléket 15 napos fiz.hat. számlával. Mivel még hónapokra elég szerelékem van és amúgy sem kívánom folytatni a pumpás kezelést így semmi szükségem a szerelékre. Reklamáltam e-mailben is és faxon is de semmi válasz nem jött a problémámra. Remélem egyedi esetről van szó és senki mással ilyen módon nem viselkednek.

Egészségileg jól vagyok, csak lelkileg még mindig nagyon nehéz (depi, szorongás)... munkahelyem még mindig nincs, holott már 10 hónapja keresek, igaz egyre kevésbé bízok benne hogy kellenék bárhová is 6 év kihagyás után. :(
A gyerekek szépen nőnek, idén mind 3 óvodába jár (bizony a kicsi is). Sőt a nagyok jövő évben már az iskolát kezdik.
 
sziasztok!
Ezer éve nem jártam erre. Hamarosan abbahagyom a pumpahasználatot.
2 év után sem bírom megszokni hogy rajtam van, kényelmetlen és nehéz elrejteni, zavar alvás közben is.
Hogy lejjebb vették a támogatását, ez is nagyon sokat nyom a latban. Eddig is sokban volt, de most már végképp nem tudom finanszírozni.
Pumpa előtt is 7-8%-os HbA1c értékeim voltak és pumpa használat alatt is, tehát jelentős változás nem történt.
Döntésemnél az i-re a pontot a Medtronic méltánytalan eljárása tette fel.
Rendelés és receptelküldés nélkül kipostázták a szereléket 15 napos fiz.hat. számlával. Mivel még hónapokra elég szerelékem van és amúgy sem kívánom folytatni a pumpás kezelést így semmi szükségem a szerelékre. Reklamáltam e-mailben is és faxon is de semmi válasz nem jött a problémámra. Remélem egyedi esetről van szó és senki mással ilyen módon nem viselkednek.

Egészségileg jól vagyok, csak lelkileg még mindig nagyon nehéz (depi, szorongás)... munkahelyem még mindig nincs, holott már 10 hónapja keresek, igaz egyre kevésbé bízok benne hogy kellenék bárhová is 6 év kihagyás után. :(
A gyerekek szépen nőnek, idén mind 3 óvodába jár (bizony a kicsi is). Sőt a nagyok jövő évben már az iskolát kezdik.

Sajnálom hogy nem találsz munkát, de ne add fel. Gyakorlatban lévő, tapasztalt munkavállalók is szívnak a munkakereséssel, ennél hosszabb ideig is! Szóval semmiképp ne úgy fogd fel hogy benned van a gáz. Ha a gyerekek már nincsenek otthon akkor esetleg menj egy ingyenes átképzésre, sok hiányszakmában keresnek embert és tényleg ingyen megtanítanak arra a szakmára. Vagy esetleg valamelyik idegen nyelvet célozd be magadnak.

Nem tisztem életvezetési tanácsokat adni, de én ezt tenném.

Viszont a pumpával kapcsolatban szerintem lépj. Keresd meg a Tóth Vikit:
http://www.minimed.com/help/contact/locations.html#Hungary

Biztos fog segíteni Neked, szerintem telefonon próbáld elérni, ne faxon vagy mailben.

A pumpa nehéz ügy, mert a Medtronichoz még csak olcsóbb szereléket se tudok javasolni, mert a zárja egyedi kidolgozású (minden más pumpához jó a Diamesco szerelék, ugyanaz gyártja csak más a neve és olcsóbb). Amit nem tudok biztosan: a Medtronicos pumpára évente kell engedélyt újítani? Mármint 2 év után válthatsz pumpát? Mert ebben az esetben olcsóbb megoldást is találhatsz a koreai gyártmányban. Viszont tényleg az a nagy kérdés, hogy Neked, személy szerint segít-e az egészségeden. Ha úgy érzed hogy nem és a vizsgálatok is ezt mutatják akkor tényleg fölösleges kiadásnak érzem. Azt viszont nem lehet tudni hogy romlanak-e az értékeid ha a hagyományos kezelésre visszaállsz, ezt csak a gyakorlat mutathatja meg.

Remélem tudtam segíteni és remélem jobb kedvre derülsz hamarosan :)
 

laffi

Tag
Kata!
Úgy teszek ahogy mondod! Megvárom míg reagálnak. Nekem aztán nem sürgős.

Szia Péter!
Kösz a vigasztalást, nem adom fel és keresgélek tovább, mert lassanként létszükséglet hogy legyen munkám. Ebben a helyzetben elég nehéz megőrizni az optimizmusomat. 6 év kihagyással kis-gyerekesként iszonyú hátrányban vagyok a többi pályázó között. A fizikai munka sem áll távol tőlem, lassan bármit elfogadok.

Tanfolyamra nem szeretnék menni, mert elég jó papírokkal rendelkezem, nem hiszem hogy átképzéssel előbbre lennék, inkább megtanulok németül esetleg spanyolul is. (az angol megy) Ingyenes tanfolyamról itt vidéken még csak nem is hallottam.

Pumpa: előtte is nagyon ingadozó cukraim voltak és most pumpával sem lettek sokkal jobbak. Könnyen hipózok, utána pedig jön a hinta....
Egyetlen előnyét tapasztaltam magamnál: a rugalmasságot. Hogy nem kellett időre ennem. A bolusigényem kb 30%-a a napi inzulinigényemnek. Egy főétkezéshez általában 2-3-4 NE-t adok be. Ezeknél a miniadagoknál még néhány tized NE is számíthat. Pennel (semi-pennel) nehezebb eltalálni a pontos adagokat.
Ha leromlik az állapotom akkor vissza tudok térni a pumpára, hiszen el nem adom, megtartom, csak fenntartani nem tudom jelenleg.
Köszi a tippeket!!! :)
 

bogesz

Új tag
Lehet, emeltél a bázison az inzulin többlet szükség miatt?
:laz: TEGNAP 120%-ON SEMMI,MA 130%-ON JÓL MÜKÖDÖK!:hurra: TEGNAP DU.-ÁN 15 VOLT A BÓLUSRA NEM REAGÁLTAM,MENT FEL,NEM VOLT HIPOM SEM ELÖTTE!
HAZAÉRTEM SZERELÉK-,KANÜL-,PATRONCSERE! AKKOR KEZDETT ELINDULNI LEFELÉ,DE MÁR 130%-ON VOLT,VOLT EGY HIPO ESTE 8-KOR,10-KOR 10 VOLT.MOST 4,8!130%-ON!:dr_32:
 
Oldal tetejére