Insulinpumpa

napocska

Őstag
Nekem is tetszik, különösen a stílusa. Az, hogy nem görcsös, hanem egy lendületes, élvezetes olvasmány, mintha nem is szakdolgozat lenne!
 

poe

Őstag
Ne hozzatok zavarba, csajok... :oops:
Köszönöm. ;) Céljaim közt szerepelt egyébiránt, hogy ne legyen száraz, hanem inkább olvasmányos. A száraz szakszöveg nagyon keveseket érdekel.
 

somcsika

Aktív tag
Bocsi,de a tűt kihúztátok a kanülből.:o:)
Nem tudom elképzelni,hogy az a vékony teflon szúrjon.:dr_31:

Nem én, hanem a doktornéni szúrta. Én nem is tudnám még, hogy hogy kell. Szerintem biztosan kihúzta a tűt is, mert amikor a kanul 3 nap után kihúztuk nem volt benne semmi. :) Tudod, szokták mondani, ha valakinek semmi nem jó, hogy a sz.r is izetlen. Hát pont olyan volt.
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Ha valakit érdekel, van most egy olyan akció a Medtronicnál, hogy ha négy szenzort veszel, a minilinket kölcsönadják ingyen, amíg a szenzorokat használod. (Ill. jövőre piacra dobnak egy új, sokkal kisebb minilinket, ha jól értettem)
Más: a bólus varázslót elkezdtük használni, és kiírja ugye az aktív inzulin idejét. Ezt hogy kell figyelembe venni? Tegnap kaja után két órával Dani cukra ment lefelé, vagyis valszeg túl sok bólust adtunk be (xilittel sütöttem Manocs féle muffint :)). Ekkor evett két kekszet, ami kb. 20 g ch. A pumpa kiírta, hogy aktív inzulin 0,7, ill. a két kekszhez 1 egységet kellett volna beadni. Mi be is adtuk, majd kb. 2 órán át "szirénázott" Dani, be van ugyanis állítva, hogy 4,5 alatt kezdjen a pumpa riasztani. Szőlőcukor, alma, bázis leállítás, minden volt, mire végre 4,8-nál álomra hajthattuk a fejünket. Gondolom eszerint az 1 egység beadandónál a 0,7 aktív inzulint úgy kellett volna beszámítani, hogy csak 0,3-at adunk be.
(A xilit pedig úgy tűnik, hogy tényleg nem beszámítandó, mint szénhidrát. 100 g-ot 50 g szénhidrátnak vettem, és szerintem ez okozta a galibát.)

Napocska,
Erről a szenzoros izéről tudsz többet is mondani. Engem most nagyon érdekelne. Lehet, hogy hülye a kérdés, de ezt azok is tudják ugye használni akinek nincs pumpája? Azért adják hozzá a gépet ugye?
Ezt bárki veheti, ill. igényelheti? Hol kezdtem el?
Várom a válaszod.
Puszi
Zsuzsi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!

A pumpával együtt működik amit mi használunk. A távadót adják kölcsön, amihez a szenzor tű csatlakozik. Ha jól tudom, pumpa nélkül is lehetséges a folyamatos vércukormérés, csak akkor kell a pumpa helyett egy kütyü, ami veszi a minilink által küldött jelet.
Igen, jól tudod, lehet szenzorozni peneseknek is. Amikor először szenzoroztam, akkor még én is pent használtam, de később a Roche pumpa mellett is használtam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ne hozzatok zavarba, csajok... :oops:
Köszönöm. ;) Céljaim közt szerepelt egyébiránt, hogy ne legyen száraz, hanem inkább olvasmányos. A száraz szakszöveg nagyon keveseket érdekel.
Amikor olvastam a tudományt, akkor nagyon tetszett, hogy bemutattad azokat a pumpákat, amik már léteznek, de nálunk nem elérhetőek. Így különösen a vége felé, amikor a vezeték nélküli pumpákat mutattad be.
Az egyik verzió hamarosan nálunk is elérhető lesz, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy kifejlesztettek egy U500-as töménységű inzulint. Ennek leginkább a vezeték nélküli pumpákban lesz létjogosultsága, mivel egyelőre azért "bumfordiak" most még azok a tojás alakú műanyag házak, mert egy 3 ml-s patron sok helyet foglal. Ezután egy pici, 1 ml-s patronban 500 E inzulin lesz. Ezt én is kb. 3 hete olvastam, amikor a szakdolgozatot írtad, akkor még nem cikkeztek róla. Azt viszont nem írta a cikk, hogy lehet-e kanült cserélni patron csere nélkül, hiszen 500 egység inzulint elhasználni nem egy kanül csere idejébe telik.
 

poe

Őstag
A kanülcsere patroncsere nélkül biztosan megoldható, ha most még nem is, majd kitalálják hogyan. Amit én nagyobb problémának érzek, az az adagolás pontossága. Hihetetlenül finom szerkezet kell ilyen kis mennyiségek pontos adagolásához.
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Ha valakit érdekel, van most egy olyan akció a Medtronicnál, hogy ha négy szenzort veszel, a minilinket kölcsönadják ingyen, amíg a szenzorokat használod. (Ill. jövőre piacra dobnak egy új, sokkal kisebb minilinket, ha jól értettem)

Felhívtam őket azt igérték, hogy visszahívnak és teljeskörű tájékoztatást kapok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kanülcsere patroncsere nélkül biztosan megoldható, ha most még nem is, majd kitalálják hogyan. Amit én nagyobb problémának érzek, az az adagolás pontossága. Hihetetlenül finom szerkezet kell ilyen kis mennyiségek pontos adagolásához.
Nekem is ez volt az első agyalásom. Biztosan tudják, mit miért csinálnak. Kíváncsi vagyok én is további fejleményekre.
 

anonymus

Új tag
sziasztok!
volt du.-án egy kis gubanc! 15-kor: 19,3 ez volt a csúcs itt már levettem a pumpát és pennel adtam 4 E-et,most 17-kor 9 volt mikor rakjam vissza?sűrgős!!!!!!!!!!!!!! köszi

Szia!

Nálam is volt hasonló jelenség, csak nekem nem volt annyira magas a cukrom és nem vettem le a pumpát, hanem egyből többet adtam be, jobban mondva kiszámoltam, hogy mennyi inzulinra lesz szükségem ahhoz, hogy aránylag rövid idő alatt, de nem túl gyors tempóban visszaálljon a normális értékre.
Én még kezdő pumpahasználó vagyok, eddig ehhez hasonló tapasztalatom nem volt. Igaz azt már tapasztaltam, hogy ha palacsintát eszem akkor jobban megugrik a cukrom, most is figyeltem de csak nem sikerült résen lenni, máskor a szokásosnál kicsit több bázist kell hogy adjak. Ez a cukormegnövekedés pont vacsora elé esett, így bázis adtam és félóránként mérem a cukrom, meg egyenlőre kevés ch tartalmú ételt eszek, mikor helyreáll a cukrom eszem még valamennyi szénhidrátot nehogy nagyon leessen éjszakára.
Neked, hogy sikerült megoldani a helyzetet?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kanülcsere patroncsere nélkül biztosan megoldható, ha most még nem is, majd kitalálják hogyan. Amit én nagyobb problémának érzek, az az adagolás pontossága. Hihetetlenül finom szerkezet kell ilyen kis mennyiségek pontos adagolásához.

Nekem is ez volt az első agyalásom. Biztosan tudják, mit miért csinálnak. Kíváncsi vagyok én is további fejleményekre.
Nem kell ide új fejlemény. Újabb cikket olvastam, és az U500-as inzulin nem új keletű, viszont egyáltalán nem elterjedt. Elhízott cukorbetegeknél alkalmazzák, akik napi 200 egység körüli dózist adnak maguknak. Ez a 200 E/nap nekem egészen megdöbbentő.
Gondolom az első olvasatom arról szólt, ha már van U500-as töménységű inzulin, akkor azt tudják alkalmazni a vezeték nélküli pumpában, így csökkenteni a térfogatot. Gondolom a kérdés számukra is az adagolás pontosságán van, hiszen napi 20-50 egységnél ez nehezen kivitelezhető. Szóval ez nagyon a jövő zenéje lehet.
 
A mai Magyar Közlönyben újra szabályozzák a gyógyászati segédeszközök rendelését. Első olvasásra inzulin pumpa felírásánál két változás van. Az egyik bevezeti a pumpa első 48 hónapos használata utáni ismételt rendelés szabályait. Itt elég szigorú feltételek vannak a Hba1c értékre, meg a hipokra vonatkozóan. A másik változás a felírási jogosult kórházaknál van. Eddig volt 22 hely 18 év alattiaknak és felettieknek, ezután 13 helyen lehet gyerekeknek feliratni és 19 helyen felnőtteknek. A mennyiségek, a hordási idő és a támogatás nem változik.
 

tímeácska

Őstag
Elolvastam a szakdolgozatodat, Poe! Tényleg nagyon "olvasható", és érthető! Tetszik, ahogy bemutatod a pumpákat is, és az árakat sem tartod mellékesnek, vagyis konkrétan megemlíted az igencsak jelentős anyagi vonzatát is eme kezelési formának! Mert, ugye, sok helyen csak beszélnek róla, hogy milyen jó, és mennyi embernek jelentene megoldást... És anyagi terhet is mellette, ugyebár...
De egy a lényeg: szuper lett a dolid, gratulálok hozzá! Remélem egyszer én is eljutok idáig...:):):cool:
 
Oldal tetejére