Insulinpumpa

lizzi

Őstag
Én a xilitet szinte egyáltalán nem számolom. Illetve csak annyira, hogy általában valami lisztes cucchoz kell, és ott a liszt CH-ját kerekítem felfelé. A xilitnek 7-es a GI értéke, ez jóformán elhanyagolható.

Most készítettem kandírozott gyömbért, és narancshéjat xilittel. A gyömbérből pedig süti lesz. Ott számolni fogom a lisztet és a zabkorpát, de a kész kandirozott gyömbérbe bele-belekóstoltam, és nem adtam hozzá inzulint.
hogy te miket nem csinálsz:)????
nem is tudtam,hogy ilyen kis konyhatündér vagy:)
gratulálok!!!!
 

gabibaba

Aktív tag
Leírná nekem valaki, teljesen dedós szinten, hogyan jut el az ember gyereke az inzulinpumpát szeretnék gondolatától a van már, és gondoznak stádiumig? Főleg, ha esetleg nem a saját doki állít be. Privátban is jó.
 

somcsika

Aktív tag
Leírná nekem valaki, teljesen dedós szinten, hogyan jut el az ember gyereke az inzulinpumpát szeretnék gondolatától a van már, és gondoznak stádiumig? Főleg, ha esetleg nem a saját doki állít be. Privátban is jó.

Hűha mit hallok (olvasok):hurra: Hurráááááá:hurra:

Szerintem ne privátba irja a válaszadó, mert biztosan többeket is érdekelhet.
Bár a mi diab.rendelésünk az idéntől pumpacentrum lett, de az eljárás menete azért engem is érdekel.
Szóval én is előre is köszönöm a választ.
 

gabibaba

Aktív tag
Sajnos, még nem annyira hurrá, de van most egy halovány remény, legalább a megpróbálásra. Csak fel akarok előre készülni, ha azt mondja, hogy mehet.
 
Kb. 1 és negyed év múlva lejár az első négyéves kihordási idő. Hogyan lehet majd beszerezni az új pumpát? Mi van, ha ráadásul másik gyártó pumpáját szeretném használni? 4 éven túl használhatom a régit, amíg az utoljára kiváltott szerelékek elfogynak? Ilyen ügyben van valakinek tapasztalata?

Én karácsonykor diós tortát készítettem liszt nélkül. A krémbe került pudingpor és gyümölcscukor, szóval ez is egy szénhidrátszegény édesség volt.
 

borka

Őstag
Kb. 1 és negyed év múlva lejár az első négyéves kihordási idő. Hogyan lehet majd beszerezni az új pumpát? Mi van, ha ráadásul másik gyártó pumpáját szeretném használni? 4 éven túl használhatom a régit, amíg az utoljára kiváltott szerelékek elfogynak? Ilyen ügyben van valakinek tapasztalata?

Én karácsonykor diós tortát készítettem liszt nélkül. A krémbe került pudingpor és gyümölcscukor, szóval ez is egy szénhidrátszegény édesség volt.

A kezelő orvosd javaslatával kell elmenned a pumpacentrumba ahol felírják a következő pumpát,olyant amilyent szeretnél.
A jelenlegi pumpád 6 évig él,tehát elméletileg addig használhatod.
4 évente lehet másik pumpát igényelni,és a gyártó is csak 4 évre ad garanciát.
 

umbra08

Aktív tag
Poe szakdolgozata

Kedves Poe!

Gratulálok a szakdolgozatodhoz!
Nagyon jól összefoglalja az inzulinpumpáról a tudnivalókat!

Üdv:
Umbra
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Leírná nekem valaki, teljesen dedós szinten, hogyan jut el az ember gyereke az inzulinpumpát szeretnék gondolatától a van már, és gondoznak stádiumig? Főleg, ha esetleg nem a saját doki állít be. Privátban is jó.
Ha a gondolat odáig is terjed, hogy melyik cég pumpája lenne a nyerő, akkor a legcélszerűbb, ha a cég koordinátorával összehoz valamelyikünk. A koordinátor a lényeget lezongorázza. Roche pumpához a segedelmet máris fel tudom ajánlani.
Medtronic pumpához jelentkezőt várunk.
 

pumpás

Őstag
Ha a gondolat odáig is terjed, hogy melyik cég pumpája lenne a nyerő, akkor a legcélszerűbb, ha a cég koordinátorával összehoz valamelyikünk. A koordinátor a lényeget lezongorázza. Roche pumpához a segedelmet máris fel tudom ajánlani.
Medtronic pumpához jelentkezőt várunk.
A Medtronic részét beválalom....:rohog:
 

manocs

Új tag
-Először érdemes a kiválasztott dokit megkeresni, megbeszélni a dolgokat, kérdezni, stb.
-Aztán a cége(ke)t megkeresni a további részletek miatt (pénzügyek, oktatás stb) 3 hónap a próbaidő (inzulinnal).
-Előtte egy-két hétre felrakják fizsóval, csak hogy lehessen szokni a dolgot. :) (nekem ez volt a legrosszabb időszak, mert az előnyeiből semmit nem kap az ember, de a hátrányait már érzékeli)
-Aztán felhívod a céget, hogy ok, egyeztettek egy időpontot a dokival.
-Egy reggel becsattogtok a rendelőbe (kaja, könyv,laptop, társa ajánlott) felrakják inzulinnal, aztán óránként jön az asszisztens, hogy mérj cukrot. -Délután/este hazamentek, a rendelés végéig óránként telefonáltok. Aztán csak étkezés előtt és után, majd csak naponta. Egy hétig ajánlott otthon maradni, aztán lehet kísérletezgetni.
-3 hónap után jön a számla, a megbeszéltek szerint (részletre, egy összegben, eüpénztár stb.)
A pumpát a doki írja fel receptre, a cég váltja be, van, hogy ezt elintézik egymás között. Szereléket fél évre írnak fel. Ha elfogyott, kérsz új receptet, elküldöd a
cégnek, majd postázzák az új adagot, a számlával egyetemben.

Remélem semmit nem hagytam ki... :) Nálam így zajlott :)
 

okina78

Új tag
Sziasztok! Van egy kérdésem hozzátok: a fiamnak medtronicos pumpája van 3,5 éve.Most már másodszor jártunk ugy hogy a kanült levettük fürdésnél és már sem a kupakot sem a kanült nem lehetett visszarakni,újat kellett belöni.Járt már igy valaki?? Vagy csak nekünk jutott hibás darab? Ráadásul nem is egy dobozbol volt a két tű.
 

manocs

Új tag
A quick settel jártam így.. sehogy sem tudtam ráerőszakolni a a kanülre a a csatlakozót. Aztán-némi hisztériás rohamot követve- a férjem (aki a hisztirohamok hatására angyalian türelmes lesz) kb 10 perces küzdelem után visszatuszkolta.. Később alapos vizsgálatoknak vetettük alá, a már kiszedett cuccot, de továbbra is érthetetlen... végül a vallási szekcióba utaltuk a témát, a természetfölöttit nem lehet (nem kell) magyarázni... :)
 

steveray

Új tag
Persze, lehet hogy tévedek, nem is állítottam soha, hogy én lennék az igazság forrása... Ha jól megfigyeled, a hozzászólásaimban rendszerint szerepel a szerintem szó... :)
Viszont a fórumos tanácsadásban nem csak a tanácsadó tudása a kérdés, hanem azé aki a tanácsot kéri, illetve megfogadja. Egy rossz tanáccsal ezen a fórumon sokat lehet ártani.
A hozzászólásodból egyébként kimaradt az, hogy mi a magas vc oka (diétahiba, betegség, front stb), illetve hogy épp emelkedő, vagy csökkenő tendenciát mutat. Ha pl. valaki egy 9-es vc re inzulint ad be, miközben az épp amúgy is lefelé megy, sanszos a hipó.. Ezért sem javasolják a korrekciót kismértékű hiper esetén.
Egyébként nem akarlak meggyőzni, mert úgy látom nem lehet. Csak arra kérlek, hogy a saját kezelésedből levont következtetéseidet, egyéni kezelési módszereidet ne tálald úgy, mintha az mindenkire érvényes és követendő példa lenne.

Kedves Poe, a hónapokkal ezelőtti válaszodat most olvastam el. Bocsi érte, de ez a fórum ennyire áll az érdeklődésem középpontjában... Helyette inkább teszem a dolgomat.
Amit felvetsz nagyon fontos dolgok, így igaz. De talán feltételezel rólam annyit, hogy ha magas cukrot mérek, akkor tudom, hogy az miért van. Mert bizony rendszerint tudom, mint ahogy mindenki, aki tisztában van magával, szintén tudja, vagy tudnia kellene, nemde?
Furcsa - ha egyáltalán szabad ilyent mondanom(???) -, hogy egyéb felvetéseim nem foglalkoztatnak (inzulin-CH arány, 80-as szabály), minden egyébbe belekötsz...
Lehet, szerencsés vagyok, hogy az alacsony cukrot még 3-4 között megérzem mérés nélkül is, de továbbra is - engedelmeddel - azt mondom, hogy erre bárki képes, aki kellő figyelmet szentel ennek a jelenségnek és kifigyeli, hogy nála hogyan jelentkezik, milyen jellemzői vannak a hipónak. Nem ördöngősség, viszont kifejezetten hasznos az ilyen megtapasztalás. Ha másnak is sikerül, akkor máris kiküszöbölheti s hipó káros következményeit...
Szívesen olvasnám véleményedet a fentebb már említett módszerekről (80-as szabály, CH-inzulin arány), nem arról, hogy milyen káros az, ha valaki tisztában van a betegségével!
Az, hogy nem tettem hozzá, hogy "szerintem", nem jelenti azt, hogy azt gondolom, hogy én találtam fel a spanyolviaszt, és a szavam szentírás nem pedig egy vélemény!!! A Te szavaidból viszont számomra az csendül ki, hogy hiába teszed hozzá ezt a kis szót, Te annak tartod a saját véleményed!
Köszönöm a hozzászólásodat (már amennyi abból a sajátod volt...)!
 

steveray

Új tag
Még valamit, ha szabad!
Erről is írtam már egykor...
Ha rendesen, időben alkalmazza az ember gyermeke a vércukormérést, akkor eléggé stabil eredményeket kap. Nevezetesen ha megfelelő idővel az étkezés (CH bevitel) után mérünk, akkor egy stabil állapotot tudunk rögzíteni. Én naponta ötször mérek, néha hatszor, néha négyszer, de ez az átlag. Minimum 1,5 órával az étkezés után, de inkább többel (nem egyszer 2-3 órával később). Ez az eredmény már egy megállapodott vércukorszintet mutat, amit nyugodtan lehet korrigálni, ha szükséges.

Ilyen egyszerű - SZERINTEM!.
 
Oldal tetejére