Insulinpumpa

somcsika

Aktív tag
Még valamit, ha szabad!
Erről is írtam már egykor...
Ha rendesen, időben alkalmazza az ember gyermeke a vércukormérést, akkor eléggé stabil eredményeket kap. Nevezetesen ha megfelelő idővel az étkezés (CH bevitel) után mérünk, akkor egy stabil állapotot tudunk rögzíteni. Én naponta ötször mérek, néha hatszor, néha négyszer, de ez az átlag. Minimum 1,5 órával az étkezés után, de inkább többel (nem egyszer 2-3 órával később). Ez az eredmény már egy megállapodott vércukorszintet mutat, amit nyugodtan lehet korrigálni, ha szükséges.

Ilyen egyszerű - SZERINTEM!.


Ezzel most inkább nem értenék egyet.
Az én gyerekemnek kb. 1 évig - szinte elmondható - , hogy stabil cukrai voltak, nagyon ritkán ment 10 fölé (Insulatard és Actrapid párosítással).
Aztán átáltunk a novorapidra és történt egy súlyos hypoglikémiás kisiklás és azóta mint a méhkas olyan a cukra, ingadozik, nem ritka a 15-16 körüli cukor sem, ami azelőtt nem volt. Mi napjában legalább 7-szer mérünk, és szerintem nem ez befolyásolja a stabil cukrot, hanem a jó beállítás. A mérés csak egy visszaigazolási eszköz, hogy az anyagcseréje mennyire van rendben, vagy hogy az inzulin-ch beállítás megfelelő-e. Persze ha hypert mér akkor rákorrigál, deee...

Abban a témában sem tudok veled egyet érteni, hogy aki ismeri a betegségét az mindig tudja, hogy mitől magas a cukra. Nálunk most maximum egy állandó vércukor monitor kellene. Mert ha 7,5-el kezd el reggelizni a gyerek, az előírt ch. mennyiséget eszi, az előírt inzulin mennyiséget adja be. Másfél órával az étkezés után visszamér egy 9-est és már ebédig nem eszik semmit, akkor nem tudom, hogy te hogyan tudnád magyarázni az ebéd előtti 16-os vércukor eredményt.
Minden magyarázat érdekel. Oszd meg velem, hogy te hogyan gondolod.

Meggyőzhető vagyok csak legyen egy ok és egy magyarázat. ;)
 

ildikó

Új tag
Sziasztok! Van egy kérdésem hozzátok: a fiamnak medtronicos pumpája van 3,5 éve.Most már másodszor jártunk ugy hogy a kanült levettük fürdésnél és már sem a kupakot sem a kanült nem lehetett visszarakni,újat kellett belöni.Járt már igy valaki?? Vagy csak nekünk jutott hibás darab? Ráadásul nem is egy dobozbol volt a két tű.


Szia!

Mi is járunk mostanában így, pedig nem kezdők vagyunk mi sem, 4 éve van pumpa. Én azt vettem észre, hogy ha kicsit várok fürdés után, akkor könnyeben rámegy. Gondolom a meleg víz miatt változik a műanyag, és ezért. Mi meg nagyon sokat kínlódunk az elgörbült kanül miatt, ha magas a cukra, akkor tutti, hogy az a baj. Most becserélek egy dobozt 45 fokosra, hátha jobb lesz a helyzet, csak az meg jobban fáj belövéskor, már próbáltuk. Muszáj lesz a karjában, mert olyan vékony a gyerek, hogy gondolom, egyből izmot ér. Ezt sem értem, annyit eszik, de mégsem hízik, és nem is növekszik. Akkor hova lesz a kaja?
 

okina78

Új tag
Szia!

Mi is járunk mostanában így, pedig nem kezdők vagyunk mi sem, 4 éve van pumpa. Én azt vettem észre, hogy ha kicsit várok fürdés után, akkor könnyeben rámegy. Gondolom a meleg víz miatt változik a műanyag, és ezért. Mi meg nagyon sokat kínlódunk az elgörbült kanül miatt, ha magas a cukra, akkor tutti, hogy az a baj. Most becserélek egy dobozt 45 fokosra, hátha jobb lesz a helyzet, csak az meg jobban fáj belövéskor, már próbáltuk. Muszáj lesz a karjában, mert olyan vékony a gyerek, hogy gondolom, egyből izmot ér. Ezt sem értem, annyit eszik, de mégsem hízik, és nem is növekszik. Akkor hova lesz a kaja?
Szia! mi még a 45 fokost nem probáltuk,nem is gondolkodtam rajta,lehet igazad van a melegvizzel bár a multkor kb 20 percig probálkoztunk visszarakni és sehogy sem jött össze.Lázadt is a tűcsere ellen mert nagyon számon tartja és reggel lett neki belöve és fel volt háborodva hogy este másikat kap..Mi használjuk a karját régota söt azt szereti a legjobban.Mindig körbe megyünk kar,láb,fenék,és néha probál csalni hogy most a karja jön..:)
 

vica

Új tag
Sziasztok !

Mi is jártunk már így a 90 fokos szerelékkel.A belseje elfordúl és azért nem lehetett visszarakni a kupakot.Egy kis ollóval vissza lehet fordítani és a kupak rá is megy.Nekünk ez volt a probléma már többször is és mindíg sikerült vissza fordítani.

Évi
 

Mrobi

Új tag
Sziasztok! Van egy kérdésem hozzátok: a fiamnak medtronicos pumpája van 3,5 éve.Most már másodszor jártunk ugy hogy a kanült levettük fürdésnél és már sem a kupakot sem a kanült nem lehetett visszarakni,újat kellett belöni.Járt már igy valaki?? Vagy csak nekünk jutott hibás darab? Ráadásul nem is egy dobozbol volt a két tű.
Sziasztok!
Igen, mi is jártunk már így, és nálunk is az volt a probléma ahogy Vica is írta, hogy a belseje elfordult egy kicsit. Ezért nem lehetett rá rakni sem a kupakot, sem a szereléket. Miután kicseréltük én is átvizsgáltam és akkor jöttem rá erre. Nálunk valószínűleg az volt a hiba oka, hogy amikor próbálta felrakni a kupakot nem teljesen tette rá és úgy fordította el, így a két nut elfordult egymástól és utána már nem lehetett rá rakni. Ilyenkor a megoldás, hogy egy kicsit oldalról helyezni be a kupakot és úgy visszafordítani, hogy az alsó és a felső nut egybe essen.
 

nagytniki

Új tag
MI kezdők vagyunk, de 2 hét után feladtuk a 90 fokossal a próbálkozást..baromira nem tudtuk visszatenni rá..volt, hogy 40 perc szívás volt fürdés után a 2 éves gyerek meg örjöngött tőle-amit megértek..Mi már a 45 fokosat használjuk és eddig mindet sikerült belőni, kicsit tényleg körülményesebb a belövés, de megéri, egyszerűbb a pumpa fel-levétele+nem megy olyan mélyre a tű, nem ér izmot. Nem is értem, miért nem ezzel kellett kezdenünk egy 2 éves gyerekkel?!
 

nagytniki

Új tag
Lenne felétek egy kérdésem..Mivel próbaidősek vagyunk a Medtronicnál, kiadták a 3 doboz szereléket, mint 3 havi adag..ez vicc? Vagy hogy van ez? Az 30 darab szerelék, ami 60 napra elég, és egy hónapra rendelhetek tőlük? Azt ki fizeti? Mert úgy tudom, a próbaidős anyagokat ők. Jól tudom?
 

manocs

Új tag
Nem vicc. a felnőteknek ennyit adnak: havi 1 doboz, azaz 10 db, merthogy 3 naponta cserélsz... (valamelyik mesében, ahol nincs görbe tű, baleset és 31 napos hónap.. )Mindenesetre 6 hónapra 6 doboz jár. Ezért spórol mindenki és hagyja bent 4-5 napig, ha nincs gond, hogy legyen tartalék.
 
Inzulinpumpa támogatás változásai 2011-től

Kedves Mindenki!

Akkor ért a meglepetés, amikor bementem az oeb-be, és kérvényt akartam beadni az inzulinpumpára, ha már kikövetkeztették a sikeresek, hogy I. típus vagyok.
Aztán akkor ért a nagy meglepetés, ugyanis közölték, hogy 2011-januárjától új szabályok léptek életbe. Mégpedig.

Nincs méltányossági kérelem
50% önrészt kell fizetnem, ami egy egymilliós pumpánál 500.000 forint.

Én majdnem elájultam. Ki fogja ezt tudni kifizetni? A háziorvosom is elájult. Teljesen ki-voltam. Én a hátrányos helyzetű(egyedülálló anya) még méltányosságot sem nyújthatok be...mert ugye, ki nyújt be méltányosságot? akit amúgy is húz az élet!

Szóval drágáim, ez lett a nagy helyzet! Annak lesz könnyebb élete, aki meg tudja majd ezt fizetni.

Moncsi:mad:
 

manocs

Új tag
Már nem él az a szabály, hogy a felnőttek csak 3 év után kaphatnak pumpát a szakorvos javaslatára?

Storno: elolvastam, még él. De ez vicces:súlyos hypoglykaemia (vércukor < 3,0 mmol/l) jelentkezik legalább 1 ízben 6 hónap alatt. és napi vércukor-ingadozása jelentős (>=10,0 mmol/l).
Nem mondom hogy gyakori de 6 hónap alatt azért előfordul...
 
Inzulinpumpa támogatás változásai 2011-től

Kedves Poe! és Mindenki!

Ez egy friss rendelet. 1 hete jött ki. Nekem az oeb-be mondták. Úgyhogy biztos, hogy igaz (SAJNOS).

Nekem nem lesz pumpám, az már biztos.


szeretettel üdvözöl mindenkit!

Moncsi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Poe! és Mindenki!

Ez egy friss rendelet. 1 hete jött ki. Nekem az oeb-be mondták. Úgyhogy biztos, hogy igaz (SAJNOS).
Nekem nem lesz pumpám, az már biztos.
szeretettel üdvözöl mindenkit!
Moncsi
Szia Moncsi2010! és Mindenkinek!
Utánajártam egy kicsit a dolognak, téged tájékoztattak pontatlanul, vagyis szerencsére nem igaz a hír, miszerint 50%-ra lecsökkentenék a támogatást.

Marad a felnőttek esetében a 80%, a gyermekek esetében pedig a 98%, ami azt jelenti, hogy a pumpáért 5.000,-Ft-ot kell a szülőnek fizetni.

Viszont valóban várhatók szigorítások, az újonnan pumpát igénylőknek, és a pumpás kezelést meghosszabbítóknak.
Még vannak finomítások, a végleges elfogadtatás és a kihirdetés, de az biztos, hogy gyerkőcnél és felnőttnél egyaránt nem adja meg a pumpa meghosszabbításához a támogatást az OEP azoknál, akiknek az elmúlt két negyedévi HbA1c szintje meghaladta a 8,0%-ot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hadd legyen pumpa nékül még sz@rabb?
Hát igen, ez a 8,0% elég necces, mert mi van, ha valaki a pumpával levitte a Hba1c-t 13%-ról 9%-ra? Az nem kapja meg a hosszabbításhoz a támogatást? Pedig nyilvánvaló, hogy jelentős javulást ért el.
Szerintem az orvos szigorú döntéskörébe kellene tartoznia, hogy kinek javasolja a további pumpás kezelést. Ő látja, hogy valaki mindent megtesz, de képtelen egy 8 alatti értéket produkálni, és azt is látja, ha valaki nagy ívben beletojik az egészbe, az valóban nem érdemli meg hogy támogassák, vagyis más rászoruló elől elhappolja a támogatás millióit.
 
A 2010. évi 199-es Magyar Közlönyban van a legutolsó szabályozás a pumpára. Az engedélyezés feltételei felnőttnél:
– HbA1c-értéke
ismételten >7,0%,
prekoncepcionális
gondozás során
>6,5%, vagy
– napi vércukoringadozása
jelentõs
(>=10,0 mmol/l),
vagy
– hajnali jelenség
igazolható (reggeli
éhomi vércukor
ismételten
>8,0 mmol/l), vagy
– havonta
legalább
3 alkalommal
észlelhetõ klinikai
tünetekkel járó
hypoglykaemia,
vagy
– hypoglykaemiaérzet
csökkenése
vagy elvesztése
dokumentálható,
vagy
– súlyos
hypoglykaemia
(vércukor
<3,0 mmol/l)
jelentkezik
legalább 1 ízben
6 hónap alatt.
A támogatás változatlanul 80 % a felnőtteknél.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A 2010. évi 199-es Magyar Közlönyban van a legutolsó szabályozás a pumpára. Az engedélyezés feltételei felnőttnél:
– HbA1c-értéke
ismételten >7,0%, stb, stb
Itt azért a többiek tájékoztatására meg szeretném említeni, hogy ez az első pumpához való jutás orvosi indikációját jelenti.
A meghosszabbításra már más, de kevésbé sem engedékenyebb paraméterek vonatkoznak.
 
Oldal tetejére