Insulinpumpa

erica75

Aktív tag
Nagyon szépen megköszönöm, ha tud segíteni.
Mert ezzel a mostani beszélgetéssel nem lettem okosabb:mad:. Viszont Benedek ahogy fejlődik, jó volna kihasználni a pumpa adta lehetőségeket...
 

borka

Őstag
Na, telefonáltam, de nem jártam sikerrel. Kb. 10 perces telefonbeszélgetés alatt ki lettem oktatva:o. A tréner tanácsa volt még, hogy hívjam fel a kezelőorvosunkat, és vele beszéljem meg, hogy mit szeretnék még tudni a pumpánkról!!!!!!!!!

Amennyiben úgy érzed,hogy nem vagy megelégedve a trénered viselkedésével,és válaszával,az alábbi címre írd meg pontosan,hogy milyen oktatást kaptál.
Sajnos a kezelő orvosnak nem biztos,hogy lesz arra ideje,hogy Téged, vagy bár kit is betanítson a pumpa minden funkciójára.Tulajdon képpen ez a tréner feladata volna.:o













http://www.medtronic.com/HU/about/contact.html
 

erica75

Aktív tag
A legnagyobb gond, hogy mi annó a pumpánkat még egy másik trénertől kaptuk meg, de ő már nincs a Medtronicnál. Ezzel az újjal pedig még nem is találkoztunk.
Az orvost meg még meggondolom. Ha nagyon nem fogok boldogulni, akkor valószínűleg kérek hozzá egy időpontot, persze magánrendelésre....
Sajnos a közelünkben nincs más inzulinpumpás, nemhogy ilyen pici cukorbeteg gyerek, pedig ez lenne az igazán jó, mert úgy gondolom, hogy a tapasztalat csere lenne igazán tanulságos.
De itt sokszor kaptam már nagyon fontos információkat
 

poe

Őstag
Az orvossal az a gond, hogy konkrétan ezt a pumpát nem biztos, hogy ismeri... Ő az elméletet tudja, nem azt, hogy mit kell nyomkodni.
Írd már meg priviben légyszíves, hogy ki a trénered!
 

erica75

Aktív tag
Az orvossal az a gond, hogy konkrétan ezt a pumpát nem biztos, hogy ismeri... Ő az elméletet tudja, nem azt, hogy mit kell nyomkodni.
Írd már meg priviben légyszíves, hogy ki a trénered!

Nekem az orvosunkkal azért van szerencsém (legalábbis eddig az volt), mert ő születése óta ismeri Benit, aki születése óta cukorbeteg. Ő írt is egy tanulmányt erről, és a kezdet kezdetén nagyon sokszor beszéltem vele. Ma már csak a kontrollokon szoktunk találkozni, de most úgy hiszem, hogy fel kell keresnem, ha nem találok más megoldást.
 

nagytniki

Új tag
nos, lehet félreértettem az ismerőst...pár napról lehetett szó mégis, és nem pár hétről..bocsi:)
De akkor is oktatás!!!:) nekünk másfél órás volt: ez a gomb ez, a másik az..kb. ilyen szinten..
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nos, lehet félreértettem az ismerőst...pár napról lehetett szó mégis, és nem pár hétről..bocsi:)
De akkor is oktatás!!!:) nekünk másfél órás volt: ez a gomb ez, a másik az..kb. ilyen szinten..
Semmi baj, az a pár nap épp elég, mert maga az anyag nagyon jó. Gyakorlott pumpás szemével megítélve is jó, sőt inkább egyszerre egy kezdőnek még soknak találom, hiszen egyszerre annyi info árasztja el a pácienst, hogy fontos dolgokat azért nem tud memorizálni, mert nagyon tömény.
A másfél óra viszont tényleg nem elég, illetve az nem oktatás, hogy melyik gomb mire való. Az benne van a pumpa kézi könyvében.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De sajnos, vagy inkább hála Istennek ez az okító anyag Roche-os. Sajnos azért, mert nem globális, és szuper, mert a Roche valóban odafigyel a pumpásaira, és azt kell mondanom, hogy nem csak akkor, vagy addig, amíg ki nem fizeti a delikvens az első pumpát.

Én a tréneremmel napi kapcsolatban vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy minden nap beszélünk, de ha szükségem van rá, akkor a rendelkezésemre áll, mindegy, hogy sms, emil, vagy telo hívás. Én még nem voltam lerázva, kinyomva, elfelejtve, elhanyagolva.

Nem tisztem a Medronic-ot fújolni, nem is fogom tenni (mert attól nem lesz jobb senkinek), de a Roche-ot azt fényezhetem, ha úgy ítélem meg, hogy rászolgált. Azért elszomorít, hogy ezt tapasztalom, mert itt nekem nem Medronicos és Roche-os pumpás van, hanem pumpás, aki a betegtársam.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Először is szeretném itt megköszönni Poe-nak a szakdolgozatát, nagyon klassz!!! :dr_24:
Másodszor meg szeretném megkérdezni, hogy ki ismeri, látott-e, mi a véleménye az OmniPodról? Amit Poe dolgozatában láttam először :)
http://www.myomnipod.com
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Először is szeretném itt megköszönni Poe-nak a szakdolgozatát, nagyon klassz!!! :dr_24:
Másodszor meg szeretném megkérdezni, hogy ki ismeri, látott-e, mi a véleménye az OmniPodról? Amit Poe dolgozatában láttam először :)
http://www.myomnipod.com
Én is csak fotón, neten láttam, kézben nem volt. Az OmniPodot nem is tervezik behozni.
A Roche-nak van terve vezeték nélküli pumpát behozni, a Solo-t, de csak 2012 után. Ezt azt is jelentheti, hogy jócskán 2012 után jut el hozzánk, már amilyen lassan őrölnek nálunk a malmok.
Nekem nagyon tetszene a vezeték nélküli pumpa, mindegy, hogy azt hogy hívják.
 

poe

Őstag
Omnipodnak az adagolórésze volt a kezemben. Mire vagy kíváncsi?
A dolgozatot meg szívesen, örülök hogy tetszik, hasznosnak találod. :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Omnipodnak az adagolórésze volt a kezemben. Mire vagy kíváncsi?
A dolgozatot meg szívesen örülök, hogy tetszik, hasznosnak találod.
Tapasztalatra az Omnipoddal kapcsolatban,hogy valóban jól működik-e, nem szorul-e bele levegő (nem látni ugyanis, hogy van-e benne, nem tudjuk irányítani, totál automata), tehát mennyire megbízható? Nekem roppantul tetszik, nagyra nyíltak a szemeim, amikor megnéztem, hogy mi ez, nem hallottam még róla (nem is kutakodtam mondjuk). Meg érdekelne,hogy az a tű, ami beszúródik automatán az adagolóból, az milyen, mekkora, tényleg nem fáj egyáltalán? Akárhová lehet szúrni? Meg még valami. Az irányító kütyüt a táskámban is hagyhatom, amíg nem kell bolust adnom?
Megmondom őszintén, ez a cucc, ha tényleg tudja, ami a honlapon van, akkor way above a nálunk kaphatóakhoz képest...

És a Jewel is tudja ugyanezt?
 

poe

Őstag
Tapasztalatra az Omnipoddal kapcsolatban,hogy valóban jól működik-e, nem szorul-e bele levegő (nem látni ugyanis, hogy van-e benne, nem tudjuk irányítani, totál automata), tehát mennyire megbízható? Nekem roppantul tetszik, nagyra nyíltak a szemeim, amikor megnéztem, hogy mi ez, nem hallottam még róla (nem is kutakodtam mondjuk). Meg érdekelne,hogy az a tű, ami beszúródik automatán az adagolóból, az milyen, mekkora, tényleg nem fáj egyáltalán? Akárhová lehet szúrni? Meg még valami. Az irányító kütyüt a táskámban is hagyhatom, amíg nem kell bolust adnom?
Megmondom őszintén, ez a cucc, ha tényleg tudja, ami a honlapon van, akkor way above a nálunk kaphatóakhoz képest...

És a Jewel is tudja ugyanezt?
Sajnos a kérdéseid jó részére én nem tudok válaszolni, működés közben nem láttam, iiletve nem tudtam kipróbálni, csak az adagoló részét vizslattam meg. A levegős kérdés bennem is felmerült egyébként. A tűre nem igazán emlékszem, de az biztos feltúnt volna, ha nagyon nagy. Ugyan oda lehet tenni, ahová a kanült is. Az irányító egység lehet táskában, zsebben.
A solo-t nem ismerem, ez eddig kimaradt, a forráskutatás során sem leltem rá...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sajnos a kérdéseid jó részére én nem tudok válaszolni, működés közben nem láttam, iiletve nem tudtam kipróbálni, csak az adagoló részét vizslattam meg. A levegős kérdés bennem is felmerült egyébként. A tűre nem igazán emlékszem, de az biztos feltúnt volna, ha nagyon nagy. Ugyan oda lehet tenni, ahová a kanült is. Az irányító egység lehet táskában, zsebben.
A solo-t nem ismerem, ez eddig kimaradt, a forráskutatás során sem leltem rá...
MOst volt valami nagy esemény (kiállítás talán), valami ADA és ott mutatták be, Roche érdekeltség, ha jól vettem ki az írásból.
 

pzoli

Új tag
Szia Poe,

Köszönöm, este már meg tudtam nyitni, és el is kezdtem olvasni, csak nagyon késő volt már.
Nagyon tetszik amit eddig olvastam,korrekt munka, nagy gratula.
Üdv, Zoli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Roche-nak van terve vezeték nélküli pumpát behozni, a Solo-t, de csak 2012 után.


A solo-t nem ismerem, ez eddig kimaradt, a forráskutatás során sem leltem rá...

MOst volt valami nagy esemény (kiállítás talán), valami ADA és ott mutatták be, Roche érdekeltség, ha jól vettem ki az írásból.
Igen, ez az a Solo, amire gondoltam. Az anyacég Roche a szerződést már 2010-ben megkötötte. A Magyarországi érdekeltség fog egy kicsit váratni magára, mert az, hogy hozzánk bejöjjön, nagyon sok tényezős téma.
 
Oldal tetejére