Insulinpumpa

poe

Őstag
Várható volt, hogy a gyártók többsége nyitni fog ebbe az irányba. A Roche mostani pumpája a vc mérővel együtt már majdnem tudja ezt, csak van madzag.... ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Várható volt, hogy a gyártók többsége nyitni fog ebbe az irányba. A Roche mostani pumpája a vc mérővel együtt már majdnem tudja ezt, csak van madzag.... ;)
Igen, én kérdeztem is, hogy van-e értelme várnom a Solora, vagy elégedjek meg a Comboval, mivel nekem idén tavasszal esedékes az új pumpa. Szóval Combo lesz, de toporzékolni fogok, ha a Combo 4 éve alatt bejön a Solo, mert a 4 évet ki kell várnom a Comboval. Na nem mintha a Combora nem vágynék, de hát a madzag nélküli az nagyon csábító számomra is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Poe, a szakdolgozatod profizmusából semmit nem von le az a tény, hogy nem került bele a Solo, hiszen nem az OmniPod és a Solo az egyedüli vezeték nélküli pumpák. Meg a szakdolgozatod egyébként is a jelenleg Magyarországon elérhető pumpákról és környezetéről szól, csak egy kis kitekintés érinti a világon alkalmazott technikákat.
Szóval jó az úgy, ahogy te összehoztad. :cool::)
 

poe

Őstag
Köszi. :dr_24: Nem gondoltam, hogy a solo kihagyása szarvashiba lenne, csak csodálkoztam, hogy nem találkoztam vele. Tényleg sokat böngésztem a neten források után.
 

Dorika

Új tag
Na ja. Viszont én ezekről még soha az életben nem kaptam értesítést....
Most olvasgatok vissza régebbi bejegyzéseket. Debrecenben havi-2havi rendszerességgel vannak továbbképzések, "pumpás-találkozók". minden tréner/képviselő a saját betegeinek tart továbbképzést. De ha érdekel értesítelek emailben:).
 

tímeácska

Őstag
Igen, én kérdeztem is, hogy van-e értelme várnom a Solora, vagy elégedjek meg a Comboval, mivel nekem idén tavasszal esedékes az új pumpa. Szóval Combo lesz, de toporzékolni fogok, ha a Combo 4 éve alatt bejön a Solo, mert a 4 évet ki kell várnom a Comboval. Na nem mintha a Combora nem vágynék, de hát a madzag nélküli az nagyon csábító számomra is.
Én már most toporzékolok érte, csak senkit nem hat meg... :-( :-D
 

poe

Őstag
Nocsak! Ha rám gondoltál, ha nem én is szívesen segítek amiben tudok!
Naná hogy rád gondoltam! Írok privit. :)
Most olvasgatok vissza régebbi bejegyzéseket. Debrecenben havi-2havi rendszerességgel vannak továbbképzések, "pumpás-találkozók". minden tréner/képviselő a saját betegeinek tart továbbképzést. De ha érdekel értesítelek emailben:).
Eztet meg már a múltkor is megígérted, aztán jól el lettem felejtve... ;)
Mostanában egyébként kicsi az esélye, hogy el tudok menni, de ha felraksz valami levlistára azt megköszönöm, hátha mégis.
 

pumpás

Őstag
A mindössze két felhasználóbarát alkatrészek
A OmniPod rendszer teszi cukorbetegség
sokkal kisebb része az életed.




A Pod

Viseljen a kicsi, diszkrét, vezeték nélküli inzulinpumpa kézbesíteni az inzulin nélkül lövések vagy cső.
  • Nem cső gubanc, kusza vagy ruha körül, az első teljesen tömlő nélküli inzulinpumpa.
  • Egy igazán tartós és vízálló inzulinpumpa, így fürödni, úszni, és az aktív, ahogy tetszik .*
  • Szállít inzulin alapján a személyre szabott beállításokat, pontosan mit kér,
    ha kérdezed.
  • Beépített inzulin tározó, könyök infúziós szerelék, automatizált inserter, szivattyúzás mechanizmus és a tápegység.
  • Tömege mindössze 1,2 gramm a teljes tározó-olyan kényelmes lesz elfelejteni, hogy Önnél az inzulinpumpa.
  • Úgy tű behelyezése szem elől, és a fájdalom ki a játék.
  • Hands-free, automatikus beillesztés-és feltöltési-minimalizálja a zűrzavar és a hibákat.
A PDM (Personal Diabetes Manager)

Kezelje személyre inzulinadagoló vezeték nélkül a könnyen használható, kézi PDM.
  • Végigvezet az irányító a inzulinadagoló egyszerű nyelven, mint a "Fogsz enni most?"
  • Beépített FreeStyle <SUP class=text-11>®</SUP> vércukorszint (BG) mérő szükségtelenné teszi a hordozható és kezelésére külön mérő vagy átruházás BG eredménye készülékről készülékre.
  • Nagy, színes kijelző fényes módban lehetőség van jól látható, olvasható és használható, tesztcsík port fény elősegíti ellenőrzés BG gyenge fényviszonyok mellett is.
  • Nincs több log-foglalás, vagy "a legjobb találgatások." PDM tárolja és összegzi inzulinadagoló, BG és szénhidrát rekordokat.
  • Letöltések rekordokat a CoPilot <SUP class=text-11>®</SUP> Egészségügyi Irányítási Rendszer, az adatkezelés egyszerűsítése elengedhetetlen a finomhangoló ellátást.
  • Élelmiszer-könyvtár több mint 1000 általános élelmiszerek segít számít a szénhidrátokat.
  • Javasolt bolus kalkulátor ajánlja adag alapján a beállításokat, és a BG értéket.
  • Nem kell viselni a övére, csak tedd a zsebébe, hátizsák, kézitáska, vagy-ahol egyébként tartja a BG-mérő
 

pumpás

Őstag
Összehasonlítása inzulin Szivattyúk: a OmniPod vs hagyományos inzulin pumpák.


Akár már egy vagy éppen tanulni inzulin pumpák, jó tudni, hogy a lehetőségek.

A világ első cső nélküli rendszert, OmniPod szállít minden előnyét szivattyú kezelés miközben kiküszöböli a kérdések közül sok kapcsolódó hagyományos inzulin pumpák. Plusz még újítások, ami megváltoztatja az életed.

OmniPod, diszkrét és tartós. Vezeték nélküli és vízálló. És hihetetlenül egyszerű használni. A Pod tartja és biztosítja az inzulin-csak használja a ragasztót, hogy szinte bárhol a szervezetben. A PDM (Personal Diabetes Manager) vezeték nélkül a személyre szabott programok inzulinadagoló, kiszámítja a javasolt adag, és egy kényelmes, beépített FreeStyle <SUP class=text-11>®</SUP> vércukorszintmérő.

Nézze meg, hogyan viszonyul OmniPod a versenyt a jól olvasható inzulinpumpa alábbi összehasonlító táblázat.


<TABLE border=0 cellSpacing=1 cellPadding=4 width=500 bgColor=#cde7b6><TBODY><TR><TD bgColor=#f1f8e8 width=277> </TD><TD bgColor=#8cc63f width=59 align=middle>
OmniPod
Rendszer​
</TD><TD class=p-62ae1d-bold bgColor=#f1f8e8 width=64>
OneTouch <SUP class="text-11 style1">®</SUP>
Ping ™​
</TD><TD class=p-62ae1d-bold bgColor=#f1f8e8 width=63>
MiniMed
Paradigm <SUP class="text-11 style1">®</SUP>​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Tömlő nélküli
Nem csöveket, hogy az utat, vagy zavarja a mindennapi életben</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Valóban folyamatos inzulinadagoló
Nem kell, hogy húzza ki a zuhanyzás, úszás, egyéb tevékenységek</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Automatikus feltöltés
Helyezze be a gombnyomásra;
Soha nem látják, vagy kezelni a tűt</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Beépített vércukorszintmérő
Eggyel kevesebb dolog, hogy készítsen és kezelése</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Integrált élelmiszer-könyvtár
Teszi szénhidrát számolás és bolus számítási könnyebb</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD></TR><TR><TD bgColor=#ffffff>
Javasolt bolus számítás az integrált BG olvasás
Teszi bolus számítás egyszerű és gyors
</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Igen​
</TD></TR><TR><TD class=p-62ae1d-bold bgColor=#ffffff>
Kicsi, könnyű szivattyú</TD><TD bgColor=#8cc63f>
Igen​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem​
</TD><TD class=p-83a3d6-bold bgColor=#ffffff>
Nem
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

pumpás

Őstag
OmniPod már csak három egyszerű lépésben a szállítás.

Nap mint nap használja a PDM ellenőrizni a vércukorszintet, kínálna további inzulin, vagy módosíthatja az inzulin a szükséges beállításokat. Amikor itt az ideje változtatni a Pod, egyszerűen vegye ki és alkalmazza egy újat. Ez tényleg ilyen egyszerű.
<TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=500><TBODY><TR><TD vAlign=top colSpan=3 align=left> </TD></TR><TR><TD height=130 vAlign=top align=left>
</TD><TD vAlign=top width=130 align=left>
</TD><TD height=130 vAlign=top align=left>

</TD></TR><TR><TD vAlign=top align=left><TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><TBODY><TR><TD width="25%"> </TD><TD vAlign=top width="75%" align=left>Töltse fel a Pod
A Pod automatikusan prímszám magát és végrehajt egy sor biztonsági ellenőrzések előkészítése inzulinadagoló.
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD><TD vAlign=top align=left><TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><TBODY><TR><TD width="25%"> </TD><TD vAlign=top width="75%" align=left>Alkalmazza a Pod
Ellentétben az inzulinpumpa a cső, akkor a flexilibity viselésének a Pod bárhol szedése injekcióhoz
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD><TD vAlign=top align=left><TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><TBODY><TR><TD width="25%"> </TD><TD vAlign=top width="75%" align=left>Nyomja meg a Start
Csak egy gombnyomással és gyakorlatilag nincs fájdalom, a kanült automatikusan egészül ki, és inzulin-adagoló kezdődik
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

somcsika

Aktív tag
Ez olyan igazságtalan. Most hogy így felhoztátok a témát utánna néztem én is ezekenek a vezeték nélküli pumpáknak. És Tényleg tök szuperek. Az egyik Jonas gyereknek is ilyen van, Szandi krumplinak hívta.
Én is toporzékolok, így már négyen vagyunk.
Miért van az, hogy máshonnan kell mindig megtudnunk, hogy vannak e mieinkénl sokkal korszerűbb eszközök is ld. pl. a multiclix újszútór.
Külföldön megvásárolva pedig biztosan nagyon drágák ezek az eszközök.
Na erről ennyit,

,,Nincs karikás ostorom, nem vagyok betyár és nem hordok bőgatyát. A világ egyik legszebb és legnehezebb nyelvét beszélem, és rajtam kívül még több millióan érték, hogy mire gondolok, amikor azt mondom, anyámtyúkja. A családnevem megelőzi a keresztnevemet és nem örülök, hogy ha a túristák összekeverik Budapestet Bucharestel. Büszkén gondolok Mátyásra, az igazságosra, az anyák megmentőjére, Rodolfóra és Pap Lacira. Szeretem a déli harangszót, erőspistát, a sárgavillamost, a mákosgubát. Itt élek Európa szívében. Vizilabdában mi vagyunk a császárok és igen is nálunk élnek a világ legszebb női! Magyarország! Én így szeretlek." :-((

 

somcsika

Aktív tag
Nem hiszem, hogy ez a rendszer sokkal többe kerülne, mint az amelyik ma Magyarorszgon elérhető.
Csak gondolom én, hogy a felhalmozott készletet valakinek el kell sózni.

Meg abból a tb-nek is mi haszna lenne, ha lenne egy olyan eszköz amely már beépített vércukormérővel is rendelkezik. Akkor senki nem venne, - na jó ez így nem igaz - de legalábbis az inzulinfüggő diabosok nem vennének vércukormérőt, és nem költenének havonta több ezer forintot - akár tízezret is - tesztcsíkra.

Ezt a fajta hozzáállást soha nem értettem, miért jó nekünk ami kevésbbé korszerű és még drágább is, mint ha valami modern, a beteg érdekeit képviseli és még hosszútávon kevesebbe is kerül.
 
Oldal tetejére