Insulinpumpa

Dorika

Új tag
Abban igaza van poenak, hogy annak kell örülni ami van, de a másért meg lehet ácsingózni vagy harcolni:) hozzáállás kérdése!(?) Gondoljunk bele h x éve még a fecskendőket főzték ki otthon.
Szerintem nagyon sokan közülünk már szinte tökélyre fejlesztette a pumpaviselés művészetét, egy kis szűk ruha alatt is ellehet jól rejteni a pumpát. Lehet, hogy a "madzagnélküli" pumpával kicsit körülményesebb lenne, nem tudom... Nyilván amit nem próbált az ember, nem tud róla véleményt mondani. Belegondolva olyan mintha egy gyufásdoboz lenne a testemre rögzítve, nem? Vagy valaki tud valamit a méreteiről?
 

poe

Őstag
Gyufásskatula méret nagyjából.
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="95%"><tbody><tr><td valign="top"></td> <td valign="top">Size:1.6 in x 2.4 in x 0.7 in (4.1 cm x 6.2 cm x 1.7 cm) Weight: 1.2 oz (34 grams) with full reservoir</td></tr></tbody></table>
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Abban igaza van poenak, hogy annak kell örülni ami van, de a másért meg lehet ácsingózni vagy harcolni:) hozzáállás kérdése!(?) Gondoljunk bele h x éve még a fecskendőket főzték ki otthon.
Szerintem nagyon sokan közülünk már szinte tökélyre fejlesztette a pumpaviselés művészetét, egy kis szűk ruha alatt is ellehet jól rejteni a pumpát. Lehet, hogy a "madzagnélküli" pumpával kicsit körülményesebb lenne, nem tudom... Nyilván amit nem próbált az ember, nem tud róla véleményt mondani. Belegondolva olyan mintha egy gyufásdoboz lenne a testemre rögzítve, nem? Vagy valaki tud valamit a méreteiről?
Hát ha meg sem próbáljuk elérni, amit szeretnénk, akkor aztán tényleg nincs esélyünk semmire. Rengeteg dolgot értek el szervezetek, magánemberek már ebben a cukros témában :) A probléma megfogalmazása, körülírása pedig mindig a "panasszal" kezdődik. Megfogalmazzuk, mi a bajunk, mit szeretnénk elérni... miért lenne olyan lehetetlen, hogy forgalmazzák nálunk is ezeket a pumpákat? Miért kéne megalkudni azokkal a lehetőségekkel, amik adottak? 20 éve a pumpa is elérhetetlen volt, de ahhoz, hogy most ennyien használhassátok, kellettek azok az emberek, akik kiálltak ezért és nem törődtek bele az akkori helyzetbe.
 

tímeácska

Őstag
És azt se felejtsük el, ha nincs egy bizonyos hölgy Magyarországon, aki jó néhány éve nem látott volna fantáziát az inzulinpumpában, akkor lehet, hogy csak évekkel később kezdték volna el hazánkban a pumpa-projectet...:dr_24::dr_24::dr_24: Így van, kedves Boóc Péter? ;)
Tehát, véleményem szerint igenis, érdemes küzdeni az egyébként (csak) nálunk elérhetetlen(nek tűnő) dolgokért! Sajnos, nem jellemző kis hazánkra, hogy tálcán kínálnák az újabbnál-újabb lehetőségeket! És valóban nem a pénzről van itt szó... Vagyis, arról... Csak az valaki más pénzét érintené... hátrányosan! :mad: Pedig a vásárló én vagyok (lennék), ahogy Molli is írta, nem kell nekünk több támogatás, a "különbözetet" a felhasználó fizesse! De nem... Na, erre szeretnék én valakitől valami értelmes és elfogadható választ kérni, hogy miért is nincs meg még csak a lehetősége sem annak, hogy ugyan azon feltételeket (eszközi lehetőségeket!) megkaphassam diabéteszem kezelése terén, mint más országban élő, "sem kevésbé, sem jobban diabos" emberek,mert ugye a diabétesz az mindenhol ugyan olyan, nem nemzetiségi kérdés! (Vagy igen?:D)
 

borka

Őstag
Lehet hogy ők előbre vannak mint mi!

Nem hinném.
Volt a fórumon egy Hölgy Erdélyországból,és az Ő hozzászólásából bizony nem ez derült ki.
Mivel hozzánk jár kezelésre,és a segédeszközöket is innen szerzi be.Nagyon elcsodálkozott,hogy mi miért sírunk.Ha jól tudom a fórumon is van aki segíti alkalmanként a külhoniakat.
 

borka

Őstag
És azt se felejtsük el, ha nincs egy bizonyos hölgy Magyarországon, aki jó néhány éve nem látott volna fantáziát az inzulinpumpában, akkor lehet, hogy csak évekkel később kezdték volna el hazánkban a pumpa-projectet...:dr_24::dr_24::dr_24: Így van, kedves Boóc Péter? ;)
Tehát, véleményem szerint igenis, érdemes küzdeni az egyébként (csak) nálunk elérhetetlen(nek tűnő) dolgokért! Sajnos, nem jellemző kis hazánkra, hogy tálcán kínálnák az újabbnál-újabb lehetőségeket! És valóban nem a pénzről van itt szó... Vagyis, arról... Csak az valaki más pénzét érintené... hátrányosan! :mad: Pedig a vásárló én vagyok (lennék), ahogy Molli is írta, nem kell nekünk több támogatás, a "különbözetet" a felhasználó fizesse! De nem... Na, erre szeretnék én valakitől valami értelmes és elfogadható választ kérni, hogy miért is nincs meg még csak a lehetősége sem annak, hogy ugyan azon feltételeket (eszközi lehetőségeket!) megkaphassam diabéteszem kezelése terén, mint más országban élő, "sem kevésbé, sem jobban diabos" emberek,mert ugye a diabétesz az mindenhol ugyan olyan, nem nemzetiségi kérdés! (Vagy igen?:D)

Talán meg kellene interjúvolni az illetékes Hölgyet,hogy neki erről mi a vélemény,mivel nagy tapasztalattal rendelkezik e téren. Persze nem a nyílt fórumon.:o
 

somcsika

Aktív tag
Na hát az árával kapcsolatosan én is keresgéltem,
Az omnopod pumpa induló ára 800 dolcsi, ami tartalmazza a pumpát és néhány szereléket. Bár láttam 1700 Dollárért is irni valakit, (ez kint szerintem attól függ, hogy ki milyen biztosítónál van, és hogy mennyit támogat a biztosítója) ezzel szemben az úgymond hagyományos - vezetékes inzulin pumpa 5000-6000 dollár. A fentartási költségük pedig havi szinten kb. ugyanannyi mind a kettőnek.
 

somcsika

Aktív tag
Somcsikáéktól néhány kilométerrel arébb, meg arról álmodnak ami nálunk van.

Igen, ez így van Sándor vagy Borka, de az téged vigasztal? Mert engem abszolute nem érdekel.
Úgy ahogy az amerikaiakat sem érdekli, hogy nekünk meg csak vezetékes féltéglányi pumpánk van. Minden szabár a saját terhét érzi és minden csak viszonyítás kérdése.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A vezetékes és vezeték nélküli pumpa ára nagy vonalakban megegyezik bekerülési és fenntartási szinten vizsgálva. Itt természetesen bruttó árat értek ez alatt.
Vagyis a vezeték nélküli pumpánál maga a főegység, amit a zsebben (táskában) hord az ember, az alapból megegyezik a vezetékessel. A vezeték nélkülinél a drága cucc az az a tojás (Solonál téglatest) alakú bizgettyű, amiben van a tű és az inzulin patron. Az eldobható, úgy kell elképzelni, mint az előre töltött peneket. A fenntartási költség azzal egyenlítődik ki a két verzió között, hogy az egyiknél eldobható szerelék (kanül, cső, átszívó tartály) van, a másiknál pedig eldobható az az egység, ami a testre kerül és tartalmazza a tűt és patront.

A fejlesztések között szerepel a vezeték nélkülieknél, hogy a testre kerülő egység ne eldobható legyen, hanem abban lehessen az inzulint és tűt cserélni. Egyik ilyen kísérlet még, hogy megpróbálják a pumpát és az U500 töménységű inzulint párosítani.
 

somcsika

Aktív tag
A vezetékes és vezeték nélküli pumpa ára nagy vonalakban megegyezik bekerülési és fenntartási szinten vizsgálva. Itt természetesen bruttó árat értek ez alatt.
Vagyis a vezeték nélküli pumpánál maga a főegység, amit a zsebben (táskában) hord az ember, az alapból megegyezik a vezetékessel. A vezeték nélkülinél a drága cucc az az a tojás (Solonál téglatest) alakú bizgettyű, amiben van a tű és az inzulin patron. Az eldobható, úgy kell elképzelni, mint az előre töltött peneket. A fenntartási költség azzal egyenlítődik ki a két verzió között, hogy az egyiknél eldobható szerelék (kanül, cső, átszívó tartály) van, a másiknál pedig eldobható az az egység, ami a testre kerül és tartalmazza a tűt és patront.

A fejlesztések között szerepel a vezeték nélkülieknél, hogy a testre kerülő egység ne eldobható legyen, hanem abban lehessen az inzulint és tűt cserélni. Egyik ilyen kísérlet még, hogy megpróbálják a pumpát és az U500 töménységű inzulint párosítani.

A JEWEL-nél az irányítást egy androidos mobiltelefon látja el. És ennél a típusnál az írják, hogy megindult Olaszországban a termékntömeggyártása.

http://www.diabetesmine.com/2010/06...st-in-show.html/comment-page-1#comment-528469
 

napocska

Őstag
Igen, ez így van Sándor vagy Borka, de az téged vigasztal? Mert engem abszolute nem érdekel.
Úgy ahogy az amerikaiakat sem érdekli, hogy nekünk meg csak vezetékes féltéglányi pumpánk van. Minden szabár a saját terhét érzi és minden csak viszonyítás kérdése.

Én, ami engem illet, hálás vagyok a magunk "féltéglányi" pumpájáért is, mert tudom, hogy nélküle mennyivel nehezebb lenne az életünk. És már az is boldoggá tenne, ha abban biztos lehetnék, hogy ezt a pumpát, ezen az áron biztosítják számunkra, és nem kell attól rettegni, hogy megvonják/csökkentik a támogatást.
 

lizzi

Őstag
Én, ami engem illet, hálás vagyok a magunk "féltéglányi" pumpájáért is, mert tudom, hogy nélküle mennyivel nehezebb lenne az életünk. És már az is boldoggá tenne, ha abban biztos lehetnék, hogy ezt a pumpát, ezen az áron biztosítják számunkra, és nem kell attól rettegni, hogy megvonják/csökkentik a támogatást.

ezzel én is így vagyok ,mert akik régen ismernek és tudják a hosszú utamat azok tudják,hogy honnan hová jutottam el ,de azért még toporzékolhatok és ácsingózhatok :)?
de visszaveszek és annak is örülnék ha megmaradnék pumpásnak és ki tudnám fizetni majd ha kell......
 

poe

Őstag
Nehéz ügy ez. :)
Az ácsingózással nincs baj, hiszen ha mindig megelégednénk a rendelkezésre álló dolgokkal, még mindíg kőbaltával próbálnánk levadászni a hegyikecskéket... A gond ott van, ha a vágyakozás mellé egy keserű elégedetlenség társul és bebeszéli magának az ember, hogy (maradva az inzulinpumpánál) azzal a pumpával mennyivel szebb, jobb lenne az élet sőt még a cukrok is...
Az inzulinpumpáknál a vezeték nélküli megoldás szerintem elsődlegesen ergonómiai szempontból jó megoldás. Nincs vezeték, amibe beleakadnál, amire ügyelni kezelőegysége, mint fentebb írták lehet akár egy okostelefon is (innentől a kezelőfelületre nagyjából végtelen a lehetőségek száma); jobban rejthető. Kezelési szempontból nem hiszem, hogy többet tudnának, mint a vezetékes pumpák. Ami még pozitívum, az a szoftveres lehetőségek széles köre, amiket nem egy kis készülékbe kell a gyártáskor belepaszírozni, hanem egy okostelefon esetében akár egyszerűen letölthető, frissíthető is lehet.
 

tímeácska

Őstag
És is elégedett vagyok a jelenlegi pumpámmal! Nem is azért "sóvárgok" a "madzag" nélküli pumpáért, mert azzal biztosan jobb lenne a cukrom, stb! Hanem úgy gondolom, ahogy Te is írtad, Poe, a "kiterjeszthető(bb)" kezelés biztosítottabb lenne - szoftverek segítségével -, ami nem biztos, hogy hátrányunkra válna! :cool:
És nem utolsó sorban a kényelem is fontos valljuk be őszintén! Egy kényelmetlen cipőt sem szívesen visel az ember, csak azért, hogy legyen valami a lábán! Ha lehetősége van rá az embernek, biztosan szívesen cseréli le komfortosabbra... Mert az ember alapjávan véve ilyen, hogy kényelmi elvárásai is vannak. Tudom, ez elég szélsőséges példa volt, de mégis igaz!
Örüljünk, hogy van inzulinpumpa... Hogy feltalálták... Valóban! De ha jól emlékszem, egy háti-permetezőgép méretű volt az első... De volt igény kisebbre, így lett a "féltéglányi"...
Nem hiszem, hogy a TB-nek kellene határt szabni a lehetőségeknek... A fejlődés lehetőségének!
A beletörődés és a belenyugvás a fejlődés gátja...
 

tímeácska

Őstag
ezzel én is így vagyok ,mert akik régen ismernek és tudják a hosszú utamat azok tudják,hogy honnan hová jutottam el ,de azért még toporzékolhatok és ácsingózhatok :)?
de visszaveszek és annak is örülnék ha megmaradnék pumpásnak és ki tudnám fizetni majd ha kell......
Pont Te jutottál eszembe a téma kezdetekor! Köszönöm, hogy ezt megírtad! és hogy éppen Te írtad ezt meg! :dr_24:
 

somcsika

Aktív tag
Nehéz ügy ez. :)
Az ácsingózással nincs baj, hiszen ha mindig megelégednénk a rendelkezésre álló dolgokkal, még mindíg kőbaltával próbálnánk levadászni a hegyikecskéket... A gond ott van, ha a vágyakozás mellé egy keserű elégedetlenség társul és bebeszéli magának az ember, hogy (maradva az inzulinpumpánál) azzal a pumpával mennyivel szebb, jobb lenne az élet sőt még a cukrok is...
Az inzulinpumpáknál a vezeték nélküli megoldás szerintem elsődlegesen ergonómiai szempontból jó megoldás. Nincs vezeték, amibe beleakadnál, amire ügyelni kezelőegysége, mint fentebb írták lehet akár egy okostelefon is (innentől a kezelőfelületre nagyjából végtelen a lehetőségek száma); jobban rejthető. Kezelési szempontból nem hiszem, hogy többet tudnának, mint a vezetékes pumpák. Ami még pozitívum, az a szoftveres lehetőségek széles köre, amiket nem egy kis készülékbe kell a gyártáskor belepaszírozni, hanem egy okostelefon esetében akár egyszerűen letölthető, frissíthető is lehet.

Régóta azon a véleményen vagyok Poe, amit irsz. Az emberekben mindig kell, hogy legyen egy-kis természetes elégedetlenség, hiszen ez az a motiváció ami tovább lendít bennünket, ami fejlődni enged.
Például:
Nem voltunk elégedettek a lovaskocsival, mert lassú volt stb. Mr. Ford megalkotta az első automobilt és most meg már tudjuk, hol, mivel és milyen gyorsan járunk. Pénztárca kérdése, hogy ki mennyit engedhet meg magának.
Nem vagyok elégedett a lakásom méretével, mert csak nyomorgunks 40-50 négyzetméteren, hát veszünk egy nagyobbat,
Nem vagyok elégedett a 15-20 éves ülőgarnutúrámmal, mert már szakadt, kiült és erősen elhasználódott, hát veszünk egy másikat.
Nem vagyok elégedett a penes inzulin adagolással, mert nem hoz szép eredményt, mert nagyon macerás, mert sokkal több így a beteg inzulin szükséglete, és mert sajnálom a gyerekem, hogy van olyan nap amikor 5-7 vagy ha korrigálni kell akkor akár többször is szúr egy nap. R-gó szeretnék egy olyan eszközt ami a szúrások számát leredukálja, ez a pumpa.

Tehát mindig az adott helyzettel történő elégedetlenségünk az ami gondolkodásra késztett bennünket, és ez mutatja meg az utat a fejlődésre. (penről-pumpára)

Szerintem én is elégedett leszek a pumpával, ha majd egyszer eljutunk odáig, de gondolat szintjén megmarad, hogy mennyivel szabadabb lehetne Szandi is, - és itt inkább hiúsági okokra gondolok, mint ahogy te is mondtad mennyivel könnyebben elrejtehető lenne, ha nem lógna rajta vezeték - Szóval én ilyen szempontból gondolkozom.

Nem tudom, hogy ha kirepül a családi fészekből, férjhez megy és családja lesz meddig tudom majd támogatni, de addig míg erőmből telik biztosan fogom.


Természetesen a diéta a vezeték nélküli pumpával sem mellőzhető, és akkor is van egy csomó szabály amit be kell tartani, de mégis had legyek egy kicsit elégedetlen és had bizakodjak benne, hogy egyszer majd nekünk is lesz olyan, mert ha beletörödöm abba ami most van, akkor végérvényesen belesüppedek az ingoványba.
 

somcsika

Aktív tag
Ha azt mondtaná a tb., hogy itt ez a két pumpa fajta (vezetékes, vezeték nélküli) az egyiknek ez az ára, a másiknak meg ez, de ennyi támogatást adunk meg rá, - mint ahogy Molli irta - akkor miért nem én dönthetem el, hogy belefér-e a családi költségvetésembe, hogy a drágábbnak kifizessem a támogatott ár, és a vételár közötti különbséget.
Hadd én döntsem már el, hogy a pénzemért mit szeretnék kapni.
Jó most ez így tudom durván hangzik, mert a gyerekek esetében egy pumpa 5000 Ft, de ha azon múlna, hogy 150000 kellene kifzetnem egy vezeték nélküliért, mert a támogatási rátából ennyi különbség adódik, kifizetném. Hiszen a fenntartási költsége mind a kettőnek közel azonos.

Itt a probléma csak ez. És azt gondolom, hogy erre kellene megoldást találni. Ebben az ügyben kellene meggyőzni az illetékeseket, hiszen nekik tulajdonképpen mindegy, mert a különbözetet úgyis megfizetjük, tehát neki ebből hátránya nem származna.
Aki ezt nem érti, annak nem ott és nem abban a pozicióban van a helye.
 
Oldal tetejére