Insulinpumpa

Kedves Umbra!
Az én gyermekemről ez év januárjában derült ki, hogy cukorbeteg. Mi azóta küzdünk a pennel!! Ne értsd félre csak kérdezem, hogy hogy lehet az hogy ti egyáltalán nem is használtatok pent? Nekünk azt mondta a Dr,-nőnk kritérium az 1 év. Az elött nem is igazán lehet pumpát kapni. Hidd el nekem(is), hogy sokkal jobb lehet a pumpa. Igaz mi még csak a pent próbáljuk és csak "áhitozunk" a pumpáról. Igaz mivel erre állítottak igy a gyermekem még nem akarja igazán a pumpát de tudom ha kipróbálná biztos jobb lenne neki is! Nagyon nagy így a kötöttség reggel szúrás, időben tízórai, ebéd pontosan, uzsonna minimális de (borzasztó keveset képzelj) pl: 1 rudi, vagy 2 pici diab keksz, vagy 1 barack...szóval közel nincsenek olyanok amiket te írtál ("2 banán..") ez álom nekünk...
Szóval ha ti ezekhez az étkezésekhez vagytok szokva akkor a pennel ez lesz a büntetés. Az én gyermekem igaz 9 éves lesz márciusban és már biztos jobban megérti ezeket a dolgokat, de szerintem a pumpa sokkal több erénnyel bír. Viszont abban teljesen igazad van hogy a pumpa vezetéke igazán sokszor gondot okozhat. Ezért az én és a gyermekem álma az, hogy végre Magyarországon is kapható legyen végre a vezeték nélküli pumpa, ami már külföldön olyan jól bevált és régen használják is. Csak nálunk nincs sajnos!! Minek is az nekünk.... Sok gyerek és felnőtt lenne boldogabb tőle!! Na de visszatérve, szóval nem hiszem hogy jobb lenne pennel de ha ugy gondolod próbáld ki. Az eredmények mindenképpen magukért fognak beszélni...
Üdv: edit67
Ui: Szeretném ha leírnád a döntésed és a tapasztalatod.
 

linus

Tag
Kedves Umbra!
Az én gyermekemről ez év januárjában derült ki, hogy cukorbeteg. Mi azóta küzdünk a pennel!! Ne értsd félre csak kérdezem, hogy hogy lehet az hogy ti egyáltalán nem is használtatok pent? Nekünk azt mondta a Dr,-nőnk kritérium az 1 év. Az elött nem is igazán lehet pumpát kapni. Hidd el nekem(is), hogy sokkal jobb lehet a pumpa. Igaz mi még csak a pent próbáljuk és csak "áhitozunk" a pumpáról. Igaz mivel erre állítottak igy a gyermekem még nem akarja igazán a pumpát de tudom ha kipróbálná biztos jobb lenne neki is! Nagyon nagy így a kötöttség reggel szúrás, időben tízórai, ebéd pontosan, uzsonna minimális de (borzasztó keveset képzelj) pl: 1 rudi, vagy 2 pici diab keksz, vagy 1 barack...szóval közel nincsenek olyanok amiket te írtál ("2 banán..") ez álom nekünk...
Szóval ha ti ezekhez az étkezésekhez vagytok szokva akkor a pennel ez lesz a büntetés. Az én gyermekem igaz 9 éves lesz márciusban és már biztos jobban megérti ezeket a dolgokat, de szerintem a pumpa sokkal több erénnyel bír. Viszont abban teljesen igazad van hogy a pumpa vezetéke igazán sokszor gondot okozhat. Ezért az én és a gyermekem álma az, hogy végre Magyarországon is kapható legyen végre a vezeték nélküli pumpa, ami már külföldön olyan jól bevált és régen használják is. Csak nálunk nincs sajnos!! Minek is az nekünk.... Sok gyerek és felnőtt lenne boldogabb tőle!! Na de visszatérve, szóval nem hiszem hogy jobb lenne pennel de ha ugy gondolod próbáld ki. Az eredmények mindenképpen magukért fognak beszélni...
Üdv: edit67
Ui: Szeretném ha leírnád a döntésed és a tapasztalatod.

Szia!
Bocs hogy umbra helyett válaszolok, de ők azért lettek pumpások, mert Tökmag 6 hónaposan lett diabos. Ilyen piciknél nem kötelező az 1 év diabetes hogy kérhesd.

Nem akarok senkit megbántani, bár engem sokan hülyének néznek azért is mert nincs semmi bajom az életünkkel, de minket az a madzag sem zavar...........eddig legalábbis nem volt probléma.
Vagyis egyszer fennakadt a biciglibe Nóri és kirántotta a kanült, de ennyi.
Tökmagnak is kellene egy háti tok, ami sokkal-de sokkal-de sokkal jobban bevált. Pl a zsinor hossza miatt is jobb lenne. Én ahogy nézem Nórit ez praktikus nagyon és a bölcsibe is ez vált be.

Mi tudjuk milyen a pennel, tartsatok ki. Gondolj arra, ez jó alap lesz ahhoz hogy pumpát kapjatok. Tudni fogod miben mennyi a ch pl(számomra hihetetlen hogy sokan nem tudják mennyi ch van pl 1 zsemlében :o:o:o).
És azért a pumpa sem "csodaszer" pedig annak tűnik-és nekünk is annak tünt- de a dolog lényege nem változik, a minél jobb cukrok elérése a gyerkőcnél.
 

zsuzsa

Új tag
Én úgy tudom hogy már nem kell egy évet várni, rögtön lehet pumpás kezelést választani, ha erre a kezelőorvos is áldását adja. Mi 5 évvel ezelőtt egy évet vártunk rá. /Hűha 5 éve cukros/ szóval egy évig éltünk pennel és nagyon rossz év volt, ingadozó rossz cukrokkal, de nem is tudtunk még akkor a pumpáról, nem az volt az első hanem hogy rengeteg új infórmációt elsajátítsunk, tanuljunk és tanuljunk, kezelést diétát stb... most is én úgy működik, hog lehet pumpát kapni rögtön, de addig nem ajánlja az orvos, úgy ahogy mondod, amíg nem tudja valaki hogy mennyi a szh pl.egy zsemlében.Ezzel senkit nem szeretnék megbántani, mi sem tudtuk, semmit nem tudtunk, rengeteget edukákódtunk, tapasztaltunk és aztán jött a pumpa, mert ahogy te is írtad nem csodaszer, és bizony hogy valaki pumpával működjön sokat kelle előtte tapasztalni, hogy bázist bólust lehessen állítani, inzulinérzékenységgel tisztában lenni, ez sok idő és tapasztalás. Ezért nem adnak rögtön pumpát. Később ha lehet a kezelőorvos úgyis felkínálja, és fogja ajánlani, ha úgy látja hogy a szülőnél és a gyermeknél eljött az ideje, megértek rá, hiszen ez az orvos felelőssége is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma létrehoztam egy fél órás kanül élettartamú esetet.
Az történt, hogy kicseréltem a kanült annak rendje-módja szerint, ahogy szoktam, aztán kb fél óra múlva csípést éreztem. Hát a kanül ragacsa féig lifegve volt a bőrömön, a teflon inzulincső pedig szintén félig bent a testemben. Kihúztam a félig kint-bent lévő cuccost, és a helyén piros, viszkető, csípő pöttyöcske volt.
Most nem tudom, hogy a kanül ragacsa volt vacak, vagy az új fertőtlenítő, amivel befújtam a belövés előtt. Még most is csípő érzés van az előző szúrás helyén, én inkább a fertőtlenítő anyagára gyanakszom.
A 6 év alatt ez a második ragacs leválásom, az elsőt észre sem vettem, csak a 20 körüli cukorral.
 

linus

Tag
Meg tudná valaki mondani nekem mi van akkor ha külföldre távozunk? Több évre. A cégtől várom a választ, de hátha van valakinek személyes tapasztalata mi a protokoll. Vagy van-e. Vagy csak megpattanok vele....................vagy vissza kell adni...................vagy külföldön folytatódik a pumpás kezelés tovább.....................vagy ott akkor kérhetek ha a feltételeknek megfelelünk megint...............................vagy tudtok-e valamit??
Előre is köszi!
 

tímeácska

Őstag
Meg tudná valaki mondani nekem mi van akkor ha külföldre távozunk? Több évre. A cégtől várom a választ, de hátha van valakinek személyes tapasztalata mi a protokoll. Vagy van-e. Vagy csak megpattanok vele....................vagy vissza kell adni...................vagy külföldön folytatódik a pumpás kezelés tovább.....................vagy ott akkor kérhetek ha a feltételeknek megfelelünk megint...............................vagy tudtok-e valamit??
Előre is köszi!

Szerintem a legfontosabb, hogy Nórinak maradjon egy Magyarországi állandó bejelentett lakcíme (mondjuk nagyszülőknél)! Ebben az esetben, mivel 18 éven aluli, a TB-je nem vész el! Ha van TB-je, onnantól kezdve egyszerűbb minden! Én azt csinálnám, hogy mindenképpen megbeszélném a diabetológussal, hogy mik a terveitek... Ha normális a doki, akkor belemegy abba, hogy 3 havonta felírja Nórinak a cuccokat (inzulint pl.), fél évente pedig a kanülöket. Onnantól kezdve csak be kellene vonni egy harmadik embert, aki elmegy a receptekért, kiváltja, majd postázza Nektek!
Van egy ismerős csajszi, aki középiskola után kiment - először csak nyárra tervezte - Londonba, a szülei pedig pontosan így csinálják a beszerzést, ahogy leírtam. A csajszi már 6 éve kint él... Soha semmi gondja nem volt az inzulinok postázásával sem, soha nem sérült, vagy tűnt el a cucc! Az inzulinokat mindig egy kis hűtőtáskában postázzák a szülei, 2 jégakkuval. Igaz, hogy kb. 1 hét a postázás (de lehet, hogy csak 5 nap, ennek utána kellene járni, hogy légipostával hány nap...), de nem buggyantak meg az inzulinok soha! A csomagon pedig mindig fel van tüntetve, hogy gyógyszerszállítmány, és hogy törékeny! Ha tudok valamiben segíteni, szólj nyugodtan!
Hova, milyen messzire mennétek? :)
 

tímeácska

Őstag
Meg tudná valaki mondani nekem mi van akkor ha külföldre távozunk? Több évre. A cégtől várom a választ, de hátha van valakinek személyes tapasztalata mi a protokoll. Vagy van-e. Vagy csak megpattanok vele....................vagy vissza kell adni...................vagy külföldön folytatódik a pumpás kezelés tovább.....................vagy ott akkor kérhetek ha a feltételeknek megfelelünk megint...............................vagy tudtok-e valamit??
Előre is köszi!

A pumpa pedig a Tietek! Nem kell visszaadni!!!
 

linus

Tag
A pumpa pedig a Tietek! Nem kell visszaadni!!!

Ezt nem is tudtam!!! Azt hittem ha lejár a 4 év akkor visszaadom és kapunk újat!

Még nem akarom elkiabálni, de mindenképp megosztom a dolgot ha konkrét lesz, egyenlőre a szűk család van képben. De messzebb mint Anglia! Bár lehet évek múlva jön csak össze! De még az elején mindent meg akarok tudni, nem később akarok szembesülni azzal hogy nem lehet valamit.
Nekem is volt egy olyan a kis hátsó agyamba hogy ugye nem végleg tűnsz el a "rendszerből" és akkor meg nem szakad meg a dolog.
Mindenesetre köszi, megjegyzem, lehet még zargatlak ez ügyben. :D
 
Sziasztok,

Végre megvan az időpont, szeptember 26.-án megyünk a pumpacentrumba Rékával, már nagyon várom. Lehet, hogy túl nagyok az elvárásaim, de az elmúlt 1,5 hétben olyan katasztrofálisak voltak a vc eredményei, hogy szerintem az elején voltak ilyen rosszak csak. Van, hogy estére, vagy reggeli utánra 15-19-re is fölmegy neki, pedig ugyan azokat eszi, mint eddig. Már a 2 hete cserélt inzulint is kicseréltem hétvégén, hátha megromlott, de ma sem volt jobb a cukra. Nem értem...
Horvátországban voltunk nyaralni, ott meg folyamatosan etetni kellett, mert olyan alacsony volt a cukra és szintén ugyanazokat ette, mint itthon, persze többet mozgott, na de akkor is!!!
Mondjuk, ha ezen múlna, én szívesen költöznék valami tengerparti városba :)
De a lényeg, hogy 26-tól pumpásak leszünk mi is! Remélem be váltja a hozzá fűzött reményeimet és Réka is szeretni fogja, már amennyire szeretni lehet...

Linus, Nektek meg drukkolok, hogy összejöjjön a külföld, én is szívesen mennék! :)
Azért majd írd meg, hogy mit válaszoltak a cégtől, mi is a Medtronic-ot választottuk, hátha egyszer nekünk is szükségünk lesz ilyen infora.

Üdv.: Kriszta
 

linus

Tag
Sziasztok,

Végre megvan az időpont, szeptember 26.-án megyünk a pumpacentrumba Rékával, már nagyon várom. Lehet, hogy túl nagyok az elvárásaim, de az elmúlt 1,5 hétben olyan katasztrofálisak voltak a vc eredményei, hogy szerintem az elején voltak ilyen rosszak csak. Van, hogy estére, vagy reggeli utánra 15-19-re is fölmegy neki, pedig ugyan azokat eszi, mint eddig. Már a 2 hete cserélt inzulint is kicseréltem hétvégén, hátha megromlott, de ma sem volt jobb a cukra. Nem értem...
Horvátországban voltunk nyaralni, ott meg folyamatosan etetni kellett, mert olyan alacsony volt a cukra és szintén ugyanazokat ette, mint itthon, persze többet mozgott, na de akkor is!!!
Mondjuk, ha ezen múlna, én szívesen költöznék valami tengerparti városba :)
De a lényeg, hogy 26-tól pumpásak leszünk mi is! Remélem be váltja a hozzá fűzött reményeimet és Réka is szeretni fogja, már amennyire szeretni lehet...

Linus, Nektek meg drukkolok, hogy összejöjjön a külföld, én is szívesen mennék! :)
Azért majd írd meg, hogy mit válaszoltak a cégtől, mi is a Medtronic-ot választottuk, hátha egyszer nekünk is szükségünk lesz ilyen infora.

Üdv.: Kriszta

Kriszta, drukkolok, de szerintem minden rendben fog menni!!!! :)
Nem emlékszem mennyi idősek vagytok, de szerintem sacc-perc egy korban vannak a gyerekek. Ha van valami kérdésed esetleg kérdezz nyugodtan akár email-ben is. (linapontvargakukacgamilpontcom).

Jelenleg még kb 3 év külföld, de ha kapok választ megírom!

Nóri ezt üzeni: vxxxxxxxxxxccccccccccccccccccccccccccvvvbbbnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
 
Kriszta, drukkolok, de szerintem minden rendben fog menni!!!! :)
Nem emlékszem mennyi idősek vagytok, de szerintem sacc-perc egy korban vannak a gyerekek. Ha van valami kérdésed esetleg kérdezz nyugodtan akár email-ben is. (linapontvargakukacgamilpontcom).

Jelenleg még kb 3 év külföld, de ha kapok választ megírom!

Nóri ezt üzeni: vxxxxxxxxxxccccccccccccccccccccccccccvvvbbbnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn



Szia,

Köszi, biztos lesz kérdésem, már most is van, leginkább az foglalkoztat, hogy az étkezések hogy alakulnak, az eddig beállított ch mennyiségeket kell egye Réka, vagy ehet bármit, csak számolni kell? Remélem azért ezt is elmondják, vagy ha más nem, majd itt a fórumon Ti elmondjátok :)
És igen kb. egy idősek lehetnek Nórival, Réka októberben lesz 3 éves.

Köszönöm Nóri üzenetét, nagyon szépet írt :D
 

linus

Tag
Szia,

Köszi, biztos lesz kérdésem, már most is van, leginkább az foglalkoztat, hogy az étkezések hogy alakulnak, az eddig beállított ch mennyiségeket kell egye Réka, vagy ehet bármit, csak számolni kell? Remélem azért ezt is elmondják, vagy ha más nem, majd itt a fórumon Ti elmondjátok :)
És igen kb. egy idősek lehetnek Nórival, Réka októberben lesz 3 éves.

Köszönöm Nóri üzenetét, nagyon szépet írt :D

Nem mennék bele sok mindenbe addig amig nem voltatok és nem magyaráztak el mindent. Nem azért ment undok vagyok, de mindent el fognak mondani és MINDENT kérdezz meg ami eszedbe jut! De mindent elmondanak, ne aggódj!
Nóri juliusban volt 3, már az ovit tapossa! :)
Teljes idős, még az egész ovit is "edukáltam" mielőtt ment. Ők kérték. Mert pl ha az udvaron vannak mindenki ott van és tudják mi a szitu.
Remélem még pár nap és helyreáll a cuki, mert a betegség meg a kezdés megnyirbálta a cukikat!

Kajciról csak annyit, Nóri a második estétől nem eszik amúgy pótvacsit, kimarad sokszor a reggeli, csak kakaót iszik, van hogy uzsit sem kér. :)
Nagy könnyítés a pumpa.
 
Sziasztok! Mi még csak hallgatjuk a híreket és nagy érdeklődéssel figyelünk minden információt, mert mi még nem vagyunk pumpások de valószínű elöbb utóbb oda kerülünk mi is. Én nem zárkózok el tőle még a gyerek veszi kicsit kétkedve. (Ő 9 éves lesz márciusba) Ezért is vagyok kiváncsi mindenre amit szívesen közzétesztek. Ha oda kerül a sor kérdezni is fogok ha lehet. Most mindenesetre azt szeretném megkérdezni mért pont a Medtronic készülék mellett döntöttetek? Csak azért kérdezem mert pont a minap hallottam egy ismerőstől, hogy valaki a Medtronic-ot ajánlja annak a valakinek is az van.(még nem tudtam vele beszélni!!) Kíváncsi vagyok mi a különbség az AccuChec és a Medtronic közt? Ha tudsz válaszolj. Köszi
Üdv.: Edit
 

linus

Tag
Szia Edit!
Abban, amire ki lettek a pumpák találva nincs különbség. Mindegyikkel elérhető a cukor szint. :) Ahogy egymás után jöttek az ujabb modellek pici különbségek vannak.
Kis gyerekeknek azért ajánlják pl a Medtronicot, mert ott a legkisebb mennyiség ami beadható: 0,025 egység. Mert picinél az is számíthat. Mi is ezért választottuk, mert Nóri nem volt 2 éves mikor pumpás lett.
Én azt mondom ha odajuttok és tehetitek hallgassátok meg mindegyik cég képviselőjét, és ami nektek jobban testhezállóbb, szimpatikusabb, azt válasszátok!!!
 

poe

Őstag
Az Animast is érdemes megnézni, nekem nagyon szimpatikus, jó cucc. :)
A Medtronic mellett azon túl, amit Linus elmondott, a szenzor szól (más pumpánál is megoldható, de akkor +1 kütyü). De a Roche új pumpájának legnagyobb előnyét én a mérő távirányítóként történő használatában látom. Az Animas szintén tudja a kis mennyiséget, nagyobb a kijelzője és vízálló. (Szenzora is van, meg távirányítós mérője, de ezek nem TB támogatottak itthon....
Ha bővebbe is érdekel, fent van egy piros link, a szakdolgozatomban írtam erről.
 
Szia Edit,

Mint, ahogy Linus is írta, mi is azért választottuk a Medtronicot, mert ennél a pumpánál lehet a legminimálisabb adagot beállítani, és Réka még csak 3 éves lesz. Bár mi még, ugye nem tudjuk a beállított adagokat, de majd megírom, ha túl vagyunk a beállításon. Másrészt, számomra a Medtronic-nak van a leginformatívabb honlapja, nagyon sok mindent leírnak és ha csak tájékozódni szeretnél, szerintem nagyon hasznos infok vannak fent, míg a többinél, pl.: Roche, csak a legújabb pumpájukról találtam bármit is, miután megkaptam a belépési kódot az üzletkötőtől (ezt sem értem nagyon, hogy miért nem lehet elérni másképp az oldalukat), amit még nem támogat a TB.

Egyébként a Roche új pumpája is tetszene, a távirányítóval, csak amíg nem támogatott, addig... Bár a férjemnek voltak olyan aggályai, hogy mi van, ha a távirányító eltűnik, később, ha iskolás lesz, akkor ellopják, mert azt hiszik mp4 lejátszó, valaki elnyomkodja stb. De természetesen a pumpa a távirányító nélkül is programozható, ha jól láttam, viszont, amíg nem TB támogatott, addig sokak számára ez elérhetetlen.

Üdv: Kriszta
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Edit,

Mint, ahogy Linus is írta, mi is azért választottuk a Medtronicot, mert ennél a pumpánál lehet a legminimálisabb adagot beállítani, és Réka még csak 3 éves lesz. Bár mi még, ugye nem tudjuk a beállított adagokat, de majd megírom, ha túl vagyunk a beállításon. Másrészt, számomra a Medtronic-nak van a leginformatívabb honlapja, nagyon sok mindent leírnak és ha csak tájékozódni szeretnél, szerintem nagyon hasznos infok vannak fent, míg a többinél, pl.: Roche, csak a legújabb pumpájukról találtam bármit is, miután megkaptam a belépési kódot az üzletkötőtől (ezt sem értem nagyon, hogy miért nem lehet elérni másképp az oldalukat), amit még nem támogat a TB.

Egyébként a Roche új pumpája is tetszene, a távirányítóval, csak amíg nem támogatott, addig... Bár a férjemnek voltak olyan aggályai, hogy mi van, ha a távirányító eltűnik, később, ha iskolás lesz, akkor ellopják, mert azt hiszik mp4 lejátszó, valaki elnyomkodja stb. De természetesen a pumpa a távirányító nélkül is programozható, ha jól láttam, viszont, amíg nem TB támogatott, addig sokak számára ez elérhetetlen.

Üdv: Kriszta
Szia Kriszta!
A Roche új pumpája a Combo szintén TB támogatott. Valószínű téves infot kaptál valahonnan. A Combo "távirányítója" valójában cukormérő, és azon túl, hoyg méri a cukrot, alkalmas a pumpa távirányítására. Tehát ha elvész, vagy ellopják, akkor nem csak a távirányítás a veszteség, hanem egy nagyon profi cukormérő. A pumpával teljesen kompatibilis, egyedi oda-vissza kapcsolata van a pumpával. A pumpát valóban lehet a pumpáról is irányítani, a távirányítás kényelmi szempont, pl. a pumpa lehet teljesen rejtve a ruha alatt, nem kell nyilvános helyen előkotorászni ahhoz, hogy inzulint adagolnak vele.

A Roche honlapján is elérhetők a fontosabb infok belépés nélkül, belépéssel a már Roche pumpásoknak ad plusz infot. Az oldalon a régi Spirit és az új Combo is látható. Ezen kívül a Roche a Combojával szerencsére már előrukkolt a 0,025-ös adagolási lehetőséggel.
Tény, hogy akkor lehetsz nyugodt, ha mindegyik cég pumpáját megnézitek, és aszerint döntötök valamelyik mellett.
 

linus

Tag
Szia Kriszta!
A Roche új pumpája a Combo szintén TB támogatott. Valószínű téves infot kaptál valahonnan. A Combo "távirányítója" valójában cukormérő, és azon túl, hoyg méri a cukrot, alkalmas a pumpa távirányítására. Tehát ha elvész, vagy ellopják, akkor nem csak a távirányítás a veszteség, hanem egy nagyon profi cukormérő. A pumpával teljesen kompatibilis, egyedi oda-vissza kapcsolata van a pumpával. A pumpát valóban lehet a pumpáról is irányítani, a távirányítás kényelmi szempont, pl. a pumpa lehet teljesen rejtve a ruha alatt, nem kell nyilvános helyen előkotorászni ahhoz, hogy inzulint adagolnak vele.

A Roche honlapján is elérhetők a fontosabb infok belépés nélkül, belépéssel a már Roche pumpásoknak ad plusz infot. Az oldalon a régi Spirit és az új Combo is látható. Ezen kívül a Roche a Combojával szerencsére már előrukkolt a 0,025-ös adagolási lehetőséggel.
Tény, hogy akkor lehetsz nyugodt, ha mindegyik cég pumpáját megnézitek, és aszerint döntötök valamelyik mellett.

Kata, aki most kap pumpát már kérheti ezt az új accusat???? Mert egyik ismerősöm erre vár, de azt mondták nekik még várniuk kell, mert hogy nem elérhető. Ez kb 1,5 hónapja volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, aki most kap pumpát már kérheti ezt az új accusat???? Mert egyik ismerősöm erre vár, de azt mondták nekik még várniuk kell, mert hogy nem elérhető. Ez kb 1,5 hónapja volt.

Elvileg október, mi úgy tudjuk.
Igen, kérheti, és valóban októbertől lehet kiíratni. Én is erre várok, mert nekem júliusban járt le a 4 évem, de megvárom a Combo-t. OEP-es papír átfutás van már csak hátra, a cuccosok bent vannak Mo-n.
 
Oldal tetejére