Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!

Hálám üldöz! Majd a talin utólér!

Nagyon köszi!

Jajj nekem, jutalmul ma nagykanállal vacsizhatok. (he-he) A legfontosabb, hogy 5-ről 6-ra jussatok. A talira elviszem Békefi Gyermek diabetológia című könyvét, de ezt érdemes beszerezni, nagyon jó. Mi ebből (is) készültünk.
 

Tita22

Új tag
sziasztok!megvolt az első hetem a pumpával!nagyon élvezem!a cukor értékeim eddig beállt 4 és 8 közé,nagyon ritkán volt 10-es értékem!
 

orsika

Új tag
sziasztok!megvolt az első hetem a pumpával!nagyon élvezem!a cukor értékeim eddig beállt 4 és 8 közé,nagyon ritkán volt 10-es értékem!
szia!
Nagyon örülök, hogy megy a pumpás élet... ;) Eleinte nekem is gyönyörűek voltak a mérések, utána egy kicsit borult...:???: Most ismét a tökéleteshez közeliek a cél. Remélem sikerülni fog mindkettőnknek. Rajtam lassan 3 hónapja van.
Na, Ugye milyen könnyen hozzá lehet szokni a viseléséhez? a második héten már szinte észre sem veszed... Nekem már olyan is volt, hogy vissza kellett néznem a memóriát, hogy adtam-e be inzulint. Annyira természetes számomnra a pumpa. Te kaptál belövőt? Nekem nagyon megkönnyítette a szúrást.
Szia.:D

Elárulod, hogy mennyí a bázisod? Bólusod?
 

Tita22

Új tag
Szia Orsika!Igen kaptam én is belővőt az első pár tűcserénél csak azt mertem használni de tegnap kibóbáltam a 45 fokosat nem is olyan rossz mint ahogy én azt elképzeltem,mert rólam tudni kell hogy nagyon félek a tűtől.A bázisom 13,6 egység a bólust meg úgy mondta a doktornőm hogy amikor eszem 10g Ch-onként adjak 1 egység inzulint de egésznapi inzulinadagom kb 30-35 egység.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Orsika!Igen kaptam én is belővőt az első pár tűcserénél csak azt mertem használni de tegnap kibóbáltam a 45 fokosat nem is olyan rossz mint ahogy én azt elképzeltem,mert rólam tudni kell hogy nagyon félek a tűtől.A bázisom 13,6 egység a bólust meg úgy mondta a doktornőm hogy amikor eszem 10g Ch-onként adjak 1 egység inzulint de egésznapi inzulinadagom kb 30-35 egység.

Szia Tita22, gratula a kütyühöz. Mi nagyjából azonos adagon "üzemelünk", az én bázisom 13,2 E, a többi a bólus.
 

orsika

Új tag
Szia Orsika!Igen kaptam én is belővőt az első pár tűcserénél csak azt mertem használni de tegnap kibóbáltam a 45 fokosat nem is olyan rossz mint ahogy én azt elképzeltem,mert rólam tudni kell hogy nagyon félek a tűtől.A bázisom 13,6 egység a bólust meg úgy mondta a doktornőm hogy amikor eszem 10g Ch-onként adjak 1 egység inzulint de egésznapi inzulinadagom kb 30-35 egység.
Szia!

Örülök hogy jók a mérések. Nekem most a bázis 13,8 e, a bólus ua. a 45 fokos nekem sem fájt, csak nem bírta a bőröm. Na, megyek melózni... Puszi mkinek.
 

Mira

Új tag
PindurBocs!
Egyszerűen leválasztod a ragacsot a bőrödről, a kanült pedig kihúzod. Érdemes rányomni egy zsebkendőt, mert vérezhet a helye.
 

PindurBocs

Új tag
PindurBocs!
Egyszerűen leválasztod a ragacsot a bőrödről, a kanült pedig kihúzod. Érdemes rányomni egy zsebkendőt, mert vérezhet a helye.


KÖSZÖNÖM!!!
Tudom, hülye kérdésnek tűnt, de az ember mindig fél minden elsőtől:)
De megoldottam este, nagy levegő aztán hajrá!
Egyébként nem tudom Ti hogy vagytok vele, de a leszedés kellemetlenebb volt, mint a felrakás: jó erős ez a tapasz:mad:
 

Vick

Új tag
Mi sebbenzint használunk a leszedéshez. Gyógyszertárban kapható. E nélkül le sem tudnánk szedni. (Vigyázat, van aki allergiás rá!)
 

gretta

Új tag
Ja, nem nagyon ment nyolc alá...
Még nem tudom, január óta van pumpám, azóta még nem voltam vérvételen.
Hét éve vagyok diabos.

poe


Sziasztok, Újra itt vagyok :)
Jan. óta nem voltál vérvételen??? Hogy hogy? Én is pont hét éve hogy cukros vagyok. A pumpa mellé azért egy jó doki sem árt a jó HgA1C-hez, no és persze egy jó precíz páciens... Nekem meg mindig 7 körül mozog, olyan nehéz alá szorítani. De mikor penes voltam akkor meg 9 körül mozgott. szóval én nem adnám a pumpámat semmiért. nagy kincs az!!!
 

gretta

Új tag
Sziasztok!:p
Egy 11 éves lány vagyok 3 éve cukorbeteg.Szeptemberbe lesz inzulinpumpám.Azt szeretném kérdezni hogy mekkora a tű nagysága amit be kell lőni.:confused: köszi!:)Viki

szia,
többféle méret is létezik. a dokinőddel ki kell kísérletezni, hogy neked melyik a legmegfelelőbb, leghatásosabb... Sztem a méret egyébként beszúrás szempontjából lényegtelen. egyik sem fáj, nyugi. A belövő olyan szempillantás alatt elvégzi a dolgát, hogy észre sem fogod venni :)
 

gretta

Új tag
Szia!

Az utóbbi időszak jó, sajnos volt két gyalázatos hónapom, begyulladt két fogam amit ki is kellet húzni...
A végén apidra+lantus kombináción voltam, ez volt egyébként a legjobb.


gondolod, hogy a foggyulladás ekkora hatást gyakorolna a cukorra??! Mondjuk tudom hogy a cukorra minden kihat, főleg a gyulladás.... És mióta rendbetetted a fogad azóta látványosat javult a helyzet?
 

gretta

Új tag
én pl. 13 mm-es 45 fokost használok legtöbbször deréktájra és a 17 mm-es 45 fokost pedig farba ,nekem így vállt be leginkább ,mert nem voltak jók nekem a merőleges tűk,de ez szerintem is teljesen egyéni és mindenkinek ki kell tapasztalni mi a legjobb neki:)

szóval farba kell a nagyobb méretű tű? a felszívódás miatt? dokid javasolta így?
 

gretta

Új tag
én pedig a derétájat ,mintha csípőre tennéd a kezed oda és hátrafele is lehet bökni vagy pedig farba is nagyon jó még:)

én is félek egy picit a hason kívül más területet kipróbálni. attól félek hogy rosszabbak lesznek az értékeim. meghogy biztos érzékenyebb a pocinál.... Lehet bátorságot merítek és kiprobálom én is :)
 

gretta

Új tag
Szia Tita22, gratula a kütyühöz. Mi nagyjából azonos adagon "üzemelünk", az én bázisom 13,2 E, a többi a bólus.

mindenkinek ilyen kevés a bázisa??? Nekem dupla ennyi. sőt! most 27,8 de ciklus idején akár 32 is... Mondjuk még bólusokkal együtt is jóval kevesebb az inzulinigényem mint pennel.... Haladás :)
 

lizzi

Őstag
szóval farba kell a nagyobb méretű tű? a felszívódás miatt? dokid javasolta így?
gretta ezt én gondoltam így ,nem doki javasolta ,azért mert a farrészen több a zsírréteg ,legalábbis nekem;),és bevállt.És én is nagyon féltem a máshová szúrástól ,de nagyon örülök,hogy kipróbáltam ,mert sokkal jobb a farban vagy deréktájon mint a hasamon a ragacs,és ha jó helyre szúrod a felszívódás is nagyon jó!
 
Oldal tetejére