Insulinpumpa

nojé

Új tag
Sziasztok!
Inzulinpumpás vagyok és segítséget szeretnék kérni.Külföldre szeretnék utazni.AZT tudom, hogy megfelelő mennyiségű inzulint, a pumpához szerelékeket mindenből jó sokat kell magammal vinnem,a cégtől pót pumpát érdemes kérni, pót elem stb. De mik azok a dolgok amikkel érdemes feltankolnom,hogy ne legyen baj.
Spirit pumpát használok,novorapid inzulinnal.
Valaki eltud látni néhány jó tanáccsal külföldi utazással kapcsolatban?Tapasztalat?
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Inzulinpumpás vagyok és segítséget szeretnék kérni.Külföldre szeretnék utazni.AZT tudom, hogy megfelelő mennyiségű inzulint, a pumpához szerelékeket mindenből jó sokat kell magammal vinnem,a cégtől pót pumpát érdemes kérni, pót elem stb. De mik azok a dolgok amikkel érdemes feltankolnom,hogy ne legyen baj.
Spirit pumpát használok,novorapid inzulinnal.
Valaki eltud látni néhány jó tanáccsal külföldi utazással kapcsolatban?Tapasztalat?
Kedves Nojé üdvözlünk a fórumon!
Az alábbi linkeket olvasd el.
http://www.vital.hu/themes/sick/cukorbeteg1.htm
http://novonordisk.hu/documents/article_page/document/travel.asp
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia!
Mindenképpen köss olyan utasbiztosítást, amelyik krónikus betegség akuttá válása esetén is fizet. (Én csak 2 ilyen biztosítót találtam, mikor utaztunk.) Érdemes pót vércukormérőt is vinned. Legyen nálad plusz kaja és olyan rágcsálni való, amivel az átmeneti éhséget át tudod vészelni. Készülj fel rá, hogy a repülőn 2-3 órás utakra csak rettenetes, majdhogynem ehetetlen szendvicseket szolgálnak fel egész Európában, akkor is, ha nem fapadossal mész. Tengerentúli járatokon biztosan jól tudsz lakni. Külföldön kicsit nehezebb a ch becslés, mivel nem biztos, hogy tudod az ételek összetételét. Hová utazol?

Sziasztok!
Inzulinpumpás vagyok és segítséget szeretnék kérni.Külföldre szeretnék utazni.AZT tudom, hogy megfelelő mennyiségű inzulint, a pumpához szerelékeket mindenből jó sokat kell magammal vinnem,a cégtől pót pumpát érdemes kérni, pót elem stb. De mik azok a dolgok amikkel érdemes feltankolnom,hogy ne legyen baj.
Spirit pumpát használok,novorapid inzulinnal.
Valaki eltud látni néhány jó tanáccsal külföldi utazással kapcsolatban?Tapasztalat?
 

tubi

Aktív tag
húha, hát én sosem biztosítottam be magamat ennyire, de most elgondolkoztam, mi lett volna, ha egy másik kontinensen elromlik a vércukormérőm... most a one touch osztogatja az ingyenmérőket, sztem pont jó lenne beszerezned egyet. én amit még vittem (mondjuk sivatagba mentem, máshol nem biztos, hogy annyira fontos ez), egy kis fotós hűtőtáskát jégakkukkal. így majdnem mindig hűtve volt a pótinzulinom. a pumpához nem értek, de igazából az inzulinon kívül másra (stixek, tűk) nem fordítottam különös figyelmet, csak annyit, hogy bőven túl legyen számolva az adag. ha nem tudsz többet kiváltani, akkor találd ki előre, hogy honnan fogod megszerezni a következő adagodat (én hazajöttem nem emiatt amúgy is, így mindig tudtam felíratni a dokival). ha egy helyre mész, a legközelebbi kórház telefonszáma és elhelyezkedése hasznos lehet. a mobil szintén fontos lehet sok helyzetben, mindig legyél benne biztos, hogy működni fog (pótaksi, póttelcsi nem árt). valamilyen nemzetközileg érthető (angol nyelvű) papír legyen Nálad, amire ráírod, hogy cukros vagy, milyen kezelést kapsz és kit hívjanak, ha eszméletlenül megtalálnak valahol. most ennyi jut eszembe. sok időre mész?
 

krisz_2011

Aktív tag
húha, hát én sosem biztosítottam be magamat ennyire, de most elgondolkoztam, mi lett volna, ha egy másik kontinensen elromlik a vércukormérőm... most a one touch osztogatja az ingyenmérőket, sztem pont jó lenne beszerezned egyet. én amit még vittem (mondjuk sivatagba mentem, máshol nem biztos, hogy annyira fontos ez), egy kis fotós hűtőtáskát jégakkukkal. így majdnem mindig hűtve volt a pótinzulinom. a pumpához nem értek, de igazából az inzulinon kívül másra (stixek, tűk) nem fordítottam különös figyelmet, csak annyit, hogy bőven túl legyen számolva az adag. ha nem tudsz többet kiváltani, akkor találd ki előre, hogy honnan fogod megszerezni a következő adagodat (én hazajöttem nem emiatt amúgy is, így mindig tudtam felíratni a dokival). ha egy helyre mész, a legközelebbi kórház telefonszáma és elhelyezkedése hasznos lehet. a mobil szintén fontos lehet sok helyzetben, mindig legyél benne biztos, hogy működni fog (pótaksi, póttelcsi nem árt). valamilyen nemzetközileg érthető (angol nyelvű) papír legyen Nálad, amire ráírod, hogy cukros vagy, milyen kezelést kapsz és kit hívjanak, ha eszméletlenül megtalálnak valahol. most ennyi jut eszembe. sok időre mész?
Hát, pont pumpás (15 éve cukorbeteg) kolléganőmmel esett meg idén, hogy Ausztriában síelés közben a hegytetőn mondta fel a szolgálatot a vércukormérője örökre... Először még próbálkoztunk telefonos távgyógyászattal (a lányomé és az övé azonos márka, nálam volt leírás) de sajna nem javult meg. Másnap tudott lemenni a közeli faluba, ahol csak olyan készülék volt, amihez itthon nincs csík. De mit volt mit tenni, meg kellett venni :(
 

poe

Őstag
Animas pumpa - tapasztalatok

Sziasztok! :dr_31:

Régóta adós vagyok egy beszámolóval az új kütyümről, többeknek tettem ígéretet, hogy írok róla és most jutottam rá, hogy be is váltsam.
A lényeg: tavasszal lejárt a négy évem (és a HbA1c-m is lehetővé tette) és úgy döntöttem, hogy nem a Medtroniccal folytatom tovább, hanem próbát teszek az Animassal. Előrebocsátom, hogy nem a Medtronic pumpával (Paradigm 722) volt bajom,tökéletesen alkalmas az inzulinpumpás kezelésre az is. Néhány apróság (ami nekem esetleg nagyobb súllyal esik latba, mint másoknak) volt ami az Animas felé húzott. Ezek közül az egyik az, hogy azz Animas luer lockos szereléket használ, azaz sokkal szélesebb az elérhető szerelékek köre és olcsóbbak is hozzáférhetőek, a másik hogy nem voltam elégedett a "terméktámogatással", nyomonkövetéssel. Volt egy olyan erőteljes érzésem, hogy a pénzem sokkal fontosabb nekik, mint az hogy mi van velem (szerződés aláírás előtt többször a lakásomra jöttek, utána már rendszerint az volt hogy 'ugye be tudsz jönni az irodába', egyetlen oktatásra, előadásra nem hívtak meg, illetve olyan is volt az elején, hogy konkrét időpontot és találkát egyeztettem le az egyik trénerrel -nem a sajátommal-, aki egyszerűen nem jött el és telefonon sem lehetett elérni...) Hozzáteszem, ez a személyes véleményem, a saját tapasztalataim, nem akarom a cég rossz hírét kelteni, lehet hogy nekem nem volt szerencsém, illetve azt is megjegyzem, hogy ha utánajártam, kerestem őket, akkor segítettek és előbb-utóbb mindent el tudtam intézni.
Már az első pumpa kiválasztásakor is gondolkodtam az Animason, de az akkori forgalmazónak nemigen volt megfelelő háttere -no meg a CGMS is a Medtronic mellet szólt, így nm ezt választottam- egy időre meg is szűnt a hazai forgalmazása, majd a Pharma Marketing kezdte újra forgalmazni. Dallos Mártáékat én a szakdolgozatom írása kapcsán ismertem meg (mindhárom hazai céget megkerestem azzal, hogy segítséget kérnék a dolgozat megírásához, egyedül ők segítettek). Az akkor kialakult (remélem) kölcsönös szimpátia is erősen közrejátszott a váltásban.
A lényeg, hogy most már hónapok óta használom az Animas IR 1200-at és meg vagyok vele elégedve.
Amit szeretek benne:
- kicsi
- nem rugós műanyag az övcsipesz, hanem passzentos fém
- vízálló
- lehet bele lítium elemet is tenni, azzal nekem elment kb 4 hónapot úgy, hogy rezgőre állítva használom
- van neki gumi tokja
- nincs külön szögletes bólus, hanem a kettősnél beállíthatom az elhúzódót 100%-ra ;)
- van benne vc márási emlékeztető
- van benne részletes archívum
- bármikor bekapcsolhatom a világítást
- bármikor indítható az egyszerű bólus, egy gombnyomással

Amit sajnálok/hiányzik:
- nem ez az Animas legmodernebb pumpája (mindkét konkurens jelenleg elérhető pumpája újabb konstrukció ennél)
- nincs lehetőség CGMS-re (illetve természetesen van, de külön kütyü kell hozzá, nem elég a pumpa)
- nincs ESC/visszalépés gomb, a menüben kell mindig kiválasztani a 'Főmenü' menüpontot.

Összességében aki egy megbízható, vízálló, ügyes kis pumpát keres, annak bátran merem ajánlani, feltéve hogy nem zavarja ha nem a legmodernebb és a legdizájnosabb kütyü lóg az oldalán. :dr_31:
Most ennyi minden jutott eszembe, ha valamire még kíváncsiak vagytok, kérdezzetek. ;)
 

borka

Őstag
Animas pumpa

Állítólag 0,025U/óra a beállítható legkisebb bázis,ami gyermekek részére nagyon célszerű.
A tartálya sem 300 U,hanem csak 100 U, így kisebb az esély,hogy a nagy melegben megromoljon az inzulin.Igaz gyakrabban kel tölteni.

Kedves Poe, ha rosszat írtam légyszi javítsd ki!
S.
 

poe

Őstag
A bázist jól írtad, ezt én azért nem emeltem ki, mert egyrészt úgy rémlik ezt már a konkurencia is tudja, másrészt nekem sajnos nem olyan az inzulin érzékenységem, hogy számítana. ;)
A tartály azonban nem 100, hanem 200 egységes, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy aki jellemzően napi 60 E-nél többet használ, annak nem bír ki 3 napot. (Töltés után a beadható inzulinmennyiség 175-176 E szokott lenni.)
 
Nagyon "patent" összefoglaló!Köszi!! :)
Annak ellenére,hogy szinte mindenki azt mondta,hogy a 0,025 E / h bázis az "baba adag" az én 6 éves fiam ( 3 éve diabos) majd fél nap "műxik" ekkorka adaggal! :)
A napi bázisa 2,3 E !! :)
Szóval a vak szerencse,hogy azt a pumpit választottuk,ami tudja ezt,mert bajba lennénk a nagyobb adaggal......
Bizony fontos,hogy mekkora a legkisebb adható bázis. :)
 
-" lehet bele lítium elemet is tenni, azzal nekem elment kb 4 hónapot úgy, hogy rezgőre állítva használom"


Medtronicba - ba nem szabad litium elemet tenni??
 

poe

Őstag
A Veo-t nem tudom, a Paradigm 722-be alkáli elemet ír (megnéztem a kézikönyvet). Az Animasnál is be kell állítani a menüben, hogy éppen alkálit, vagy lítiumot tettél bele.
Ja, most ahogy néztem a menüt, van ám még okosság: megadhatod, hogy a bólust milyen sebességgel adja be. :)
 

g_andi

Tag
Andi: és Ti hogy vagytok, mi van Veletek? rég nem írtál...

Kedves Tubi! Köszönöm kérdésed, jól vagyunk.Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, csak nincs valami sok időm.Ráadásul az előbb bepötyögtem, hogy mi újság velünk, és mikor befejeztem volna jött a 19 hónapos kisfiam, és kikapcsolta a gépet...Szóval majd szept. 3-án, megyünk kontrollra és utána írok, az első három hónap pumpahasználat eredményeiről, tapasztalatairól.Ricsike jól van?Sikerült megoldást találni a elevenségére.Andikával sem könnyű, a hiperaktivítás, figyelemzavar miatt, de remélem a suliba nem lesz a betegségei miatt gond.Szép napot Nektek!
 

tubi

Aktív tag
Szia!
akkor Andinál egyértelműen diagnosztizálták a hiperaktivitást? Azért kérdem, mert a pszichológus, akivel én beszéltem, azt mondta, hogy 5-6 éves kor előtt nem szoktak ilyet kimondani, merthogy nincs olyan vizsgálat, amivel biztonsággal megállapítható. Ti hova mentetek? remélem, jól megy a pumpázás :)
 
Szia Andi!

Én 2 éve hordom a városi usziba a fiamat a sportolás öröme miatt. :) - a fiam bár nagyon eleven,nem mutatja hiperaktivitás,figyelemzavar jeleit-
Az úszócsoportjában van 2 kislány akik szintén HIPERAKTÍVAK. Gyógyszeres kezelés alatt is álltak.
Nekik az orvosuk javasolta az úszás edzést.A fiam unokanővére is 6 évesen a HIPERAKTÍVitás miatt kezdett úszni.
Beszélgettem erről az edzőnkkel és megerősítette,hogy valóban szép eredményeket tudnak elérni a HIPERAKTÍV gyerekekkel az úszással.
A 2 kislány a csoportunkban már nem kap gyógyszert sem! (4 évesen kezdték az úszást)
Az elején nagyon rakoncátlanok voltak,sokszor megzavarták az órát,de most már csodaszépen,aktívan dolgoznak és az edzőnk szerint ez az úszásnak köszönhető.
Ha van rá lehetőséged és Andikának van hozzá kedve,próbáljátok meg.
Most ősszel indulnak új csoportok,ha érdekel menj le a Csitáry usziba,nagyon kedvesek és segítőkészek.
Anyagiak: heti 2 edzéssel 8000 Ft/hó.Ebben benne van az uszodai belépő (gyerek+ kísérő) + 45 perces edzés.

Sikeres és zökkenőmentes tanévkezdést és remek tanévet kívánok nektek!
 

tubi

Aktív tag
Na akkor ezek szerint más kisgyereknél is diagnosztizáltak hiperaktivitást akár kicsit korban is. Ha tudtok, légyszi, segítsetek, hova vigyem valami viszgálatra Ricsit, mert nem hagy nyugodni a dolog. Ami nálunk igazán zavaró az az, hogy bárki, aki Ricsivel találkozik, azt mondja, kiemelkedő értelmi képességű gyerek és simán lehet, hogy egyszerűen unja a bölcsit, mert ott még a legnagyobbakkal is alig tud beszélgetni. Ő ilyen kommunikáció-központú gyerek, mindenkivel keresi az interaktivitást és ha nem sikerül, otthagyja őket. Általában csak nála nagyobb, beszélni tudó gyerekekkel játszik, de velük rendesen, nem olyan gátlástalan, mint a kicsikkel. namost az a pechünk van, hogy a csoportjából szinte mindenki elmegy szeptemberben, csak egy csendesebb kislány marad, az új gyerekek mind fél évesek, egy évesek lesznek. És mindenki azt mondja nekem, hogy Ricsi nem fogja ezt bírni. Na ezért is szeretném őt megvizsgáltatni, mert ha "csak" azért ilyen izgága, mert frusztrálja, hogy nem tud úgy interaktivitani, ahogy az értelmi képessége megkívánja, és nem hiperaktív, akkor lenne értelme azon gondolkoznunk, hova tovább, vigyük-e máshová.
 

g_andi

Tag
Szia!
akkor Andinál egyértelműen diagnosztizálták a hiperaktivitást? Azért kérdem, mert a pszichológus, akivel én beszéltem, azt mondta, hogy 5-6 éves kor előtt nem szoktak ilyet kimondani, merthogy nincs olyan vizsgálat, amivel biztonsággal megállapítható. Ti hova mentetek? remélem, jól megy a pumpázás :)


Sziasztok!Írok majd privát üzenetet Nektek ezzel kapcsolatban.Üdv:Andi
 
Sziasztok!
Már 8 éve használok inzulinpumpát, és ahogy egyre nőttem, fokozatosan vettem észre, hogy a kanülök nem bírják bent annyi ideig, mint régen. Betudható ez a fokozott mozgásnak, izzadásnak, több beadott inzulinnak...
Elméletileg a 45°-os kanülnek három napig kellene bírnia a bőr alatt létet, de mostanában egyre többször idő előtt bepirosodik, szivágog az inzulin, és előfordul rossz szúrás is, amit ugye ki kell venni.
Új adag szereléket már csak szeptember végén rendelhetünk, addig ki kell húznom a meglévővel, de úgy néz ki, nem lesz elegendő. Nem szeretnék áttérni iskolakezdéskor penes beadásra, mert teljesen felborítaná a vércukrom.

Akinek netán van annyi felhalmozott készlete, tudna adni néhány darab TenderLink 17 vagy 13mm-es kanült? Még 90°-os FlexLink is tökéletes lenne! Természetesen kifizetem!
30/ 303-96-27 , 30/420-360-1 vagy morokristof@gmail.com

Nagyon hálás lennék, ha kapnék segítséget!
Köszönettel, Móró Kristóf
 
Oldal tetejére