Insulinpumpa

Szia! Jó választás. Vízálló (tényleg), a hozzá tartozó cukormérő távirányítóként is szolgál, amivel nemcsak az inzulint tudod beadni az evéshez, hanem az adatokat is madzag nélkül letöltheted egy adatelemző szoftverbe. Egyszerű a kezelése, bár gyakorló pumpások szerint kicsit sokat kell nyomkodni, de egy új felhasználónak ez nem lesz feltűnő :). A Medtronic ráadásul mindig a legújabb fejlesztéseit hozza be hozzánk is, ami nem utolsó szempont. Még jól is néz ki :) Szükség esetén CGM-mel együtt használható, bár ezt felnőtteknek gyakorlatilag nem támogatja a TB. Összehasonlíthatatlanul egyszerűbb lesz az életed, mint pennel volt.
Köszönöm a valaszt. nagyon nagy kerdojel van bennem hogy kell-e ez nekem vagy jo a sima pen. tetszik a keszulek meg a modern rendszer, csak nemtudom hogy tudok majd egyutt elni azzal hogy mindig rajtam lesz. ejszaka nemtortenik e valami baj a keszulekkel meg ilyenek.
 

borka

Őstag
Köszönöm a valaszt. nagyon nagy kerdojel van bennem hogy kell-e ez nekem vagy jo a sima pen. tetszik a keszulek meg a modern rendszer, csak nemtudom hogy tudok majd egyutt elni azzal hogy mindig rajtam lesz. ejszaka nemtortenik e valami baj a keszulekkel meg ilyenek.

Inzulin pumpát azoknak javasolják az orvosok, akinek nagyon nehezen állítható be a normaglikémiának megfelelő érték. Akinek a HbA1c% értéke nagyon magas, pl. 9-10 vagy -e fölött mozog. Egy jól beállított és pennel kezelhető értéknél nem fogja javasolni csak a kényelmi szempontok miatt. Igazolt többször előforduló hypo esetén, ill várandóság esetén indokolt a pumpára való átállás. (Nálad az utóbbi nem áll fent. ) Megszorították az igénylésre való jogosultságot.
Üdv:
Sándor
 

borka

Őstag
Köszönöm a valaszt. nagyon nagy kerdojel van bennem hogy kell-e ez nekem vagy jo a sima pen. tetszik a keszulek meg a modern rendszer, csak nemtudom hogy tudok majd egyutt elni azzal hogy mindig rajtam lesz. ejszaka nemtortenik e valami baj a keszulekkel meg ilyenek.

Inzulin pumpa indikációit itt tudod elolvasni.Görgess alapon lefelé......http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310205176&termek=minimed-640g-inzulinpumpa-mmt-1551
Üdv:
Sándor
 

krisz_2011

Aktív tag
Köszönöm a valaszt. nagyon nagy kerdojel van bennem hogy kell-e ez nekem vagy jo a sima pen. tetszik a keszulek meg a modern rendszer, csak nemtudom hogy tudok majd egyutt elni azzal hogy mindig rajtam lesz. ejszaka nemtortenik e valami baj a keszulekkel meg ilyenek.
Szia! Ne aggódj, előbb megszokod, mint gondolnád. Kb. annyi lesz, mint egy szemüveg. Amikor először olvastam a pumpáról, nekem is voltak hasonló gondolataim, de minden szépen megoldódott. Pont a Medtronichoz rengeteg kényelmi felszerelést lehet vásárolni. Az egyik ilyen egy nagyon puha öv, amelynek a tartó részébe a pumpa elhelyezhető. Ezzel kényelmes aludni. Azért napi kb. 1 órára lecsatolható szükség esetére, pl. fürdéshez :). Amíg nem volt vízálló pumpa, addig is megoldottuk valahogy mondjuk az egész napos élményfürdős programot... A nap közbeni viselésére is sok megoldás létezik, a lányok még a szűk kivágott ruhában is fel tudják úgy venni, hogy nem látszik. Ehhez nagy segítség a távirányító, hiszen nem kell feltétlenül az inzulin beadásához levenni. Itt a fórumon is sok jó ötletet találsz, de ha konkrét kérdésed van, kérdezz nyugodtan, biztosan kapsz majd választ.
 

Renike77

Új tag
Sziasztok!
Látom rég voltatok, de tudom, hogy nem marad válasz nélkül semmi. :)
3 hónapja van pumpám, most fog lejárni a "próbaidő". Eddig csak hasba tudtam adni, egyébként régen pennel is. Nemrég megpróbáltam combba, viszont mindig bevérzett. Gondolom dörzsöli a nadrág, jobban igénybe van véve, mint hasba. Múltkor mikor kivettem a kanült rendesen folyt a vér belőle, biztos eret találtam.
Van valami okosság amivel ezeket a bevérzéseket el tudom kerülni? Ti már tapasztaltabbak vagytok. Gondoltam varrok egy olyat mint a karszalag, tépőzárral, és a combomon lefogatom vele a kanült. Szívesen fogadok minden tippet, és előre is köszönöm.
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia! Remélem, mástól is kapsz majd választ :). Próbáld meg még a far felső részébe adni, oda, ahol pont a nadrág széle nem macerálja. Szerintem ha leragasztod, attól nem lesz jobb a helyzet a combodban. Viszont lehet, hogy 2-3 cm-el arrébb nem fog vérezni, kísérletezhetsz még vele kicsit. Ami még tapasztalat, hogy akkor lődd be a kanült, amikor nyugodt vagy. Többen megfigyelték, hogy ha idegesek, magasabb kicsit a vérnyomásuk, akkor sokkal nagyobb arányban fog vérezni, mint egyébként. Egyébként ha bevérzett, de a cukraid jók, akkor nincs különösebb gond. (Bár azt tudom, milyen kellemetlen, amikor kivételkor patakokban képes folyni a vér...)
 

Renike77

Új tag
Köszönöm válaszod.
Hát egyenlőre még nehéz remegő kézzel nyugodt maradni. Azt pedig el se tudom képzelni hogyan lehet farba belőni ezzel a belövővel, amihez két kéz kell. De lehet majd idővel én is tudom egy kézzel. A "karszalagra" azért gondoltam, mert úgy legalább nem akadna bele a nadrágba amikor vetkőzök. Nem egyszerű ez az egész, de még mindig jobb, mint napi 4-szer szúrni magam. Meg a cukrok is azóta jók, előtte indokolatlanul étkezés előtt is 14 körül volt. Most étkezés után sincs annyi.
 

krisz_2011

Aktív tag
Akkor neked 90°-os a kanülöd. A 45 fokosat könnyebb belőni farba. Nálunk kb. 4 terület váltogatása már elég, se púp, se "völgy" nem keletkezett. Még 1-2 hónap és álmodból felriadva is bárhova beszúrod szerintem :) . Abban igazad van, hogy ha lefeded a combodnál, akkor kevésbé akad be. Lehet kapni csini harisnyatartót is, ami alkalmas a pumpa megtartására is. https://horgoltbabaholmik.com/termek/noi-combkidorzsolodes-vedo/ Mi ilyet vettünk, csini!
 

Renike77

Új tag
Hú ez jó ötlet, meg is rendeltem. Köszönöm.
Nem tudok még sok mindent ezekről, holnap megyek megkérdezem a belövőt. Miért ilyet kaptam, kaphatok-e másmilyet, vagy egyáltalán mi alapján kaptam ezt.
Amúgy szerintem ez nem 90 fokos, azt olvastam azt egyszerűbb belőni. Nekem silhouette szerelékem van, ahhoz az a hosszú belövő, aminek a "szájába" kell befogatni. Ezt jól leírtam :) Tényleg nem sokat tudok még, de igyekszem tanulni.
 

krisz_2011

Aktív tag
Nem akarlak elkeseríteni, de a farba lövéshez (ez is jól hangzik :) ) pont az a jó, ami neked van, mert azzal könnyebb hátrafele fél kézzel célozni... Na nem baj, majd belejössz :) :) :)
 

krisz_2011

Aktív tag
Tudtok ilyen visszahívásos esetről a Medtronic pumpánál? https://goo.gl/vvy8nw

Szia!
A cikk a Medtronic pumpával kapcsolatban kissé csúsztat. Volt egy visszahívás, amely egyetlen szerelék típusnak néhány gyártási sorozatát érintette. Ha speciális körülmények között szerelte össze valaki, akkor előfordulhatott volna hiba, amit egyébként szerintem a riasztás amúgy is jelez... Sajna már kidobtam az értesítést, amúgy is elég rég volt már és minden darabot cserélt a cég. Ha már a cikkben nevesítették őket, illett volna pontosan leírni azt is, hogy mi történt és hogyan kezelték a problémát.
A magánvéleményem az, hogy a Medtronic egy megbízható kütyü, most sem választanék másikat.
 

Vitamin

Aktív tag
Én úgy látom ezen a problémán még mindig nincsenek túl. Idei cikk és 2021 októberi visszahívás:



"The FDA has identified this as a Class I recall, the most serious type of recall. Use of these devices may cause serious injuries or death."

"Az FDA ezt I. osztályú visszahívásként azonosította, ami a legsúlyosabb visszahívási típus. Ezen eszközök használata súlyos sérüléseket vagy halált okozhat."
 

krisz_2011

Aktív tag
Én úgy látom ezen a problémán még mindig nincsenek túl. Idei cikk és 2021 októberi visszahívás:



"The FDA has identified this as a Class I recall, the most serious type of recall. Use of these devices may cause serious injuries or death."

"Az FDA ezt I. osztályú visszahívásként azonosította, ami a legsúlyosabb visszahívási típus. Ezen eszközök használata súlyos sérüléseket vagy halált okozhat."
Tudom, hogy nem szereted túlzottan a céget, de nekünk már 10 éves kapcsolatunk van velük és továbbra sem gondolom rossz döntésnek. Folyamatosan nagyon komolyan ellenőrzik a készülékeket és hiba esetén azonnali visszahívás van, bármelyik termékükre. Nálunk megbízhatóan működik, bármilyen, telefonos segítséggel sem elhárítható hiba esetén pár órán belül házhozszállítanak egy másikat. (1x kijelzőprobléma volt ezalatt az idő alatt) Nem gondolom, hogy a többi cég terméke jobb lenne, ezt legalább folyamatosan ellenőrzik.
 
Oldal tetejére