Kertbarátok, állatbarátok

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nálunk hasonló a szitu, csak épp a Wc-ben. Nem épp kellemes, amikor a fedetlen hátsómon érzem a viharos szelet.:rolleyes:
Ellenben kevesebb illatosító kell, jó a szellőzés.:rohog:
Há hosszú kombinéban kell pisikélni :rohog::rohog::rohog:
Nálunk még kapszkodni is kell rendesen :rohog::rohog: a kereszt huzat miatt. :dr_31::dr_31::dr_31:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Képzeljétek:o beindították a fűtést, azóta melegvizünk sincs,meg fűtésünk se.:mad::rolleyes::(:dr_76:
A tv is csak a hidegről +a vízről sugároz,semmi meleg.
Meleg zokni, meleg(tundra) bugyi, mackó ruha, összebújás. :hurra::hurra::hurra:
Fürdeni majd fogtok nyáron. :dr_31::dr_31::dr_31: Apropó, a sütő csak nem ment gallyá? ;)
 

tímeácska

Őstag
Felétek is szörnyű az idő?
Elég lehangoló híreket lehet olvasni, hallani...

Mi beáztunk... Kicsit esik...:mad:
Egy diófánk kidőlés előtt áll... :( Kicsit fúj... Nagyon fujj! :rolleyes:

Ráadásul nemnormális közmunkás közüzemisek ástak a kerítés mentén (utcafront) egy vízelvezető árkot. Eddig rendben is van. Csakhogy, a kapubejáróban nincs, és soha nem is volt vízelvezető-árok összekötő... Így csodálatosan áll a víz, vagy 30-40 cm magasan, de már mossa el a kapunk előtti bejárót. Nincs hely, ahol elfolyjon a felgyülemlett víz, így csinál magának! Már vagy 10 cm mély árkot vájt... Persze, felelős nincs, szimpatikusan végigtelefonáltam ez egész agyament bagázst... Legutóbb egy Kurta nevezetű embert kellett volna hívnom telefonon (komolyan, ez a vezetékneve!:rohog:), aki el... az egészet! Nomen est omen??? :mad: Majd holnap megkérdezem tőle, már elegem volt ma az ide-oda kapcsolásokból, meg ezt meg azt hívjam fel, ilyen meg olyan telszámokon, stb... :mad::mad::mad:
 

borka

Őstag
Mi beáztunk... Kicsit esik...:mad:
Egy diófánk kidőlés előtt áll... :( Kicsit fúj... Nagyon fujj! :rolleyes:

Ráadásul nemnormális közmunkás közüzemisek ástak a kerítés mentén (utcafront) egy vízelvezető árkot. Eddig rendben is van. Csakhogy, a kapubejáróban nincs, és soha nem is volt vízelvezető-árok összekötő... Így csodálatosan áll a víz, vagy 30-40 cm magasan, de már mossa el a kapunk előtti bejárót. Nincs hely, ahol elfolyjon a felgyülemlett víz, így csinál magának! Már vagy 10 cm mély árkot vájt... Persze, felelős nincs, szimpatikusan végigtelefonáltam ez egész agyament bagázst... Legutóbb egy Kurta nevezetű embert kellett volna hívnom telefonon (komolyan, ez a vezetékneve!:rohog:), aki el... az egészet! Nomen est omen??? :mad: Majd holnap megkérdezem tőle, már elegem volt ma az ide-oda kapcsolásokból, meg ezt meg azt hívjam fel, ilyen meg olyan telszámokon, stb... :mad::mad::mad:

Mindig sikerül neked/nektek valami csudi:rolleyes: dolgot kifognotk,pedig nem is pecáztok.:D
Bocsi,de ez egy pech sorozat amin átestek,őszinte együttérzésem.
 

dg

Őstag
Végre eláll a szél. Már csak simán kellemetlen idő van. Tuják 45 fokos szögben, letört ágak a kertben és városszerte, mindenki takarít. De persze, mi ez az elönött, összedőlt házakhoz képest?
Annyi pozitívum történt, hogy valahonnan, Isten tudja honnan, cukkíni magokat sodort zacskóstul a kertünkbe a szél. :) Elültetjük! :) Erről eszembe jut a nemrég kapott mese, amit jószívvel ajánlok minden kisgyerekesnek és gyermeklelkű felnőttnek, amelyben pont a viharos szél rendezi át az erőviszonyokat gazdagok és szegények között: Capri királya, Jeanette Winterson-tól.
Viszont, a kis veteményes nemhogy túlélte a viharos napokat, de közben szépen fejlődtek is! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma már elviselhető kora tavaszias, idő volt. A szél nem vitt el, és nem fagytam meg a bringán, de nekem is az járt ma a fejemben (a dolgozóban szól a rádió, halljuk a híreket), hogy milyen borzalmas állapotok vannak az országban. Este pedig a híradóban látni még szörnyűbb. :(
 

tímeácska

Őstag
Na, hát itt is elállt a szél... De a víz, az csak most jött... Mármint, felülről elállt (a plafonból...), na, most a pincében áll derékig (~150 cm magasan!) a víz! Azért a gázkazánból vagy 7 cm még kilátszik... Meg a fullon teli fagyasztóláda is olyan szépen tud úszkálni! Olyan boldogan evickél ide meg oda... :mad::mad::mad: Drága biztosítónk aszonta, hogy 5-10 nap múlva tudnak kijönni kárbecsülni... Remek! Báj-báj fagyasztott hamikák! Ki sem tudjuk nyitni a fagyó tetejét, mert meg van billenve, és a víz rányomja a tetejét... Meg annak tegnap óta már úgyis mindegy... Hiába szivattyúzzuk, ugyan úgy jön a víz vissza! Van kutunk, abban kb. 17 méter magas vízoszlop áll!!! Így tuti biztos, hogy a talajvíz kicsit magasan áll... Talajszinttől kb. 1,5 méterre van a víz teteje a kútban. A pincében pontosan ilyen magasan kezdődik a száraz terület. Gyakorlatilag, amíg ilyen mértékű talajvíz van, addig dzsákuzzizhatunk ingyé itthon!
De ami a legfelháborítóbb, hogy a biztosítót az sem igazán zavarja, hogy 1 utcával felettünk temető van...:o Olyan idillien kezdődik a nyár! De mit sopánkodok?! Mindig is egy fedett medencére vágytam! Na, most megkaptam! Hát, hogy én már semminek sem tudok örülni...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

dg

Őstag
Na, hát itt is elállt a szél... De a víz, az csak most jött... Mármint, felülről elállt (a plafonból...), na, most a pincében áll derékig (~150 cm magasan!) a víz! Azért a gázkazánból vagy 7 cm még kilátszik... Meg a fullon teli fagyasztóláda is olyan szépen tud úszkálni! Olyan boldogan evickél ide meg oda... :mad::mad::mad: Drága biztosítónk aszonta, hogy 5-10 nap múlva tudnak kijönni kárbecsülni... Remek! Báj-báj fagyasztott hamikák! Ki sem tudjuk nyitni a fagyó tetejét, mert meg van billenve, és a víz rányomja a tetejét... Meg annak tegnap óta már úgyis mindegy... Hiába szivattyúzzuk, ugyan úgy jön a víz vissza! Van kutunk, abban kb. 17 méter magas vízoszlop áll!!! Így tuti biztos, hogy a talajvíz kicsit magasan áll... Talajszinttől kb. 1,5 méterre van a víz teteje a kútban. A pincében pontosan ilyen magasan kezdődik a száraz terület. Gyakorlatilag, amíg ilyen mértékű talajvíz van, addig dzsákuzzizhatunk ingyé itthon!
De ami a legfelháborítóbb, hogy a biztosítót az sem igazán zavarja, hogy 1 utcával felettünk temető van...:o Olyan idillien kezdődik a nyár! De mit sopánkodok?! Mindig is egy fedett medencére vágytam! Na, most megkaptam! Hát, hogy én már semminek sem tudok örülni...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ez borzalmas. Én sem találok rá szavakat. Nagyon sajnálom, hogy ez történt Veletek! Kívánom, hogy mielőbb rendeződjön a helyzet, a biztosító pedig ne a kibúvókat keresse!
 

tímeácska

Őstag
Újabb 10 centi... Szivattyú dolgozik ezerrel, sőt, ma délutántól összesen 3 szipákol... Szívunk mi rendesen, mint búvárszivattyú...:rolleyes::rolleyes::o
 
Oldal tetejére