Kertbarátok, állatbarátok

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Drága Borka és Sándor!
Én is nagyon sajnálom a cicuskát, tudod mennyire macskás vagyok én is. Annak idején a cicás képeket elküldtem a nővéremnek, mert imádni valóak.
 

borka

Őstag
A tegnapi és a mai napon igencsak ki dolgoztuk magunkat a telken és jóóól el is fáradtunk,hogy mibe? Permetezés,veteményezés fűnyirás,közben egy kis főzöcske,azután egy kis gazolás.
Csodálatos nagyra nőttek a tulipánok,hatalmas virágokat hoztak. A profil oldalamon meg lehet szagola őket.Laci már meg is csodálta.

Elpanaszolnám az elkeseredésemet is ,mert senki nem akarja megvenni a telket./ Pedig már nagyon el adnánk./Mindenki csk érdeklődik,pedig ha jönne valaki,még meg tudnám kínálni a Jonagold almával amit a verembe tárolunk./képek az albumba/
Akit érdekelne,küldjön privát üzenetet,vagy hívjon. 06.30.971-7576.
 

dg

Őstag
Felétek is szörnyű az idő?
Elég lehangoló híreket lehet olvasni, hallani...

Néhány hete készítettünk egy mini-veteményest a gyerekekkel. Nagy élvezettel szórták a magokat! Épp kezdenek kikelni a kis növények: retek, uborka, kukorica, répa, petrezselyem, de pénteken paradicsomot és karalábét is palántáztunk. Nem tudom, túlélik-e ezt az özönvizet? Ráadásul itt már 3 napja olyan brutális szél tombol megállás nélkül, hogy szinte ki se lehet lépni az utcára.
 

borka

Őstag
Szia Grácia !

Már egy hete csak a telekre gondolok:)
A múlt kedden hívott a haver,hogy adna paradicsom palántát,mert Ő már ki ültette őket amit a fólia alatt nevelt.Azóta egyfolytába esik az eső:mad:
a szél pdig tördeli a fákat.:(
Nem tudom milyen tálykép fogad majd bennünket,ha valha ki tudunk menni a telekre.
 

Nyafi

Tag
Ha valaki olyan tengermániás mint én (cápa,bálna és egyéb apróságok:smile:) annak figyelmébe ajánlom az alábbi hírt: (nagyon izgalmas)

'A tudósok megdöbbenésére egy szürke bálna jelent meg Izrael partjainál az elmúlt hétvégén; a faj példányait több száz éve nem látták a Csendes-óceánon kívül.

<!-- (c) 2000-2010 Gemius SA, GDE+ 2.0: 3 REACH AND AFFINITY DISPLAY CAMPAIGN/CEMP/CEMP/Index/Run-of-Network/310x232, Dove Democracy (679) -->A mintegy 12 méter hosszú és 20 tonna súlyú kifejlett hím feltehetően az északnyugati átjárón keresztül érkezett az Atlanti-óceánra, majd onnen a Gibraltári-szoroson át úszott be a Földközi-tengerre. A bálnát azonosító izraeli tengeriemlős-kutató központ elnöke azt mondta: az állat azért tudta elhagyni a Csendes-óceánt, mert megolvadt az Északi-sarkvidék jégrétege.'

http://www.inforadio.hu/hir/belfold/hir-353030
 

dg

Őstag
Szia Grácia !

Már egy hete csak a telekre gondolok:)
A múlt kedden hívott a haver,hogy adna paradicsom palántát,mert Ő már ki ültette őket amit a fólia alatt nevelt.Azóta egyfolytába esik az eső:mad:
a szél pdig tördeli a fákat.:(
Nem tudom milyen tálykép fogad majd bennünket,ha valha ki tudunk menni a telekre.


Hát... :mad: Remélem, nagy kárt nem okoz a kertedben ez az időjárás, de tennivaló biztos akad bőven! A palántákat én is két zápor között ültettem el, még mielőtt beállt volna ez az ítéletidő.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nálunk még a fürdőszobán is úgy átfúj a szél, hogy lobog a hajam. (a boyler miatt kötelező a szellőző, na ottan van tornádó átvonulás)
 

dg

Őstag
Nálunk még a fürdőszobán is úgy átfúj a szél, hogy lobog a hajam. (a boyler miatt kötelező a szellőző, na ottan van tornádó átvonulás)

:D

Amúgy egy-egy durvább lökésnél nálunk is reccsennek az ablakok meg az ajtók, szépen egyszerre. Lehet, hogy gond van a szigeteléssel??? :p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:D

Amúgy egy-egy durvább lökésnél nálunk is reccsennek az ablakok meg az ajtók, szépen egyszerre. Lehet, hogy gond van a szigeteléssel??? :p
Hát ekkora széllökéseknél nem csoda, ha megmozdulnak az ajtók, ablakok.

Nekem még régi, elavult faablakok vannak, és igencsak befúj a zimankó.

Ma is bringával jöttem a dolgozóba, és egy helyen le kellett szállnom a bringáról, mert másképp nem tudtam volna megtartani magam.
Most csak azt nem tudom, hogy engem azért nem vitt el a szél, mert a bringa velem volt nehezéknek, vagy a bringámnak van szerencséje, hogy rajta ültem. :rohog:
Az irodában meg visszakapcsolták a fűtést, de én számítok rá, hogy otthon a lakásokban is meleg lesz. ;)
 

dg

Őstag
Hát ekkora széllökéseknél nem csoda, ha megmozdulnak az ajtók, ablakok.

Nekem még régi, elavult faablakok vannak, és igencsak befúj a zimankó.

Ma is bringával jöttem a dolgozóba, és egy helyen le kellett szállnom a bringáról, mert másképp nem tudtam volna megtartani magam.
Most csak azt nem tudom, hogy engem azért nem vitt el a szél, mert a bringa velem volt nehezéknek, vagy a bringámnak van szerencséje, hogy rajta ültem. :rohog:
Az irodában meg visszakapcsolták a fűtést, de én számítok rá, hogy otthon a lakásokban is meleg lesz. ;)

Pont ezt akartam kérdezni, hogy hogy tudtál bringán közlekedni? Én még napsütésben se, nemhogy így... Minden elismerésem! :)
Mi is befűtöttünk, muszáj volt.
 

christina

Őstag
Nálunk még a fürdőszobán is úgy átfúj a szél, hogy lobog a hajam. (a boyler miatt kötelező a szellőző, na ottan van tornádó átvonulás)

Nálunk hasonló a szitu, csak épp a Wc-ben. Nem épp kellemes, amikor a fedetlen hátsómon érzem a viharos szelet.:rolleyes:
Ellenben kevesebb illatosító kell, jó a szellőzés.:rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pont ezt akartam kérdezni, hogy hogy tudtál bringán közlekedni? Én még napsütésben se, nemhogy így... Minden elismerésem! :)
Mi is befűtöttünk, muszáj volt.
Hát szó mi szó, két pálesz után sem imbolygok ennyit, mint ekkora szélben.

Délután még kijöttem a nővéremhez, errefelé vannak mindeféle huzatos kanyarok. Na az egyik kanyar bevezetett egy füves részre, egy fa alá. Aszittem eldőlök, mint a gerenda :rohog::rohog::rohog:. Röhej, ahogy vitt a szél, én meg épp hogy csak tudtam tartani a kormányt, vagyis inkább tekertem arra, amerre a szél vitt. :dr_31::dr_31::dr_31: na így kanyarodtam be a fa alá. :dr_126::dr_126: A kutya sétáltató bácsikák és nénikék meg csak röhögtek rajtam, ahogy letértem a kijelölt utamról. Kár, hogy én láttam magam kívülről.
 
Oldal tetejére