Kertbarátok, állatbarátok

tímeácska

Őstag
Kis segítséget szeretnék kérni a gombászoktól!
Hétvégén jönnek sógornőmék, és egy jó kis programot találtak ki... Menjünk egy valamelyik nap gombát szedni. Teremnek ebben a relatíve hidegben gombák? Milyenek? Egyszóval, érdemes e nekiállni keresgélni... :-D
Természetesen, (ha lesz gomba...:rolleyes:) gombaszakértőnek megmutatjuk a zsákmányunkat (a piacon van "papírral" rendelkező gombaszakértő, ingyen bevizsgálja a gombákat!)!!!
 

borka

Őstag
Szia Timcsi !

Ilyenkor összel nagyon sok gomba faj megtalálható.Felsorolnék néhányat.
Csiperke félékből böbb féle is.
A vargánya gombának most van a termés csúcsa.
Nagy őzláb is található elvétve .
Rókagomba, Lilapereszke, Télifülőke ,Gyűrűs tuskó gomba, Csengetyű gomba és sorolhatnám még vagy 1 félóráig.
Tehát most dömping van.

Mindenféle képpen mutassátok meg szakértőnek ahogy írtad is , mert a mérgező fajok ugyanúgy megtalálhatók, nagy számmal.

Fogadj meg egy jó tanácsot!!!!! Több kosarat vigyetek magatokkal,hogy külön tudjátok szedni a különböző gombákat,mert ha egyetlen 1 mérgezőt találnak a gombáitok között, az összeset elkobozzák.

Létezik spóra mérgezés is és az a legszörnyűbb!!!!!!!!!

Nem ártana ha átböngésznétek legelább a mérgező fajokat. Abbol csak 12 van és azt könnyebb megtanúlni.

http://www.havasiteam.hu/gomba2/index.php



Üdv: Sándor

Ui. Várom a beszámolót.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is kérnék egy kis segítséget gombászoktól, hozzáértőktől.

Én ha veszek gombát, akkor nem bírom ki, hogy ne egyek belőle nyersen, de nem tudom, hogy lehet-e. Semmi bajom nem lett, de hátha van valami, amit én nem tudok. A gomba a hagyományos (bóti) csiperke.
Köszi a segítséget.
 

borka

Őstag
Én is kérnék egy kis segítséget gombászoktól, hozzáértőktől.

Én ha veszek gombát, akkor nem bírom ki, hogy ne egyek belőle nyersen, de nem tudom, hogy lehet-e. Semmi bajom nem lett, de hátha van valami, amit én nem tudok. A gomba a hagyományos (bóti) csiperke.
Köszi a segítséget.



Nyugodtan ehetsz belőle,ettől semmi bajod nem lessz,főleg ha jól megrágod.
Hogy miért kell jól megrágni még a főtt,sült gombát is, mert a sejtjeiket kitin veszi körül,amit jól meg kell darálni.

A vadontermő gombákat viszon nem ajánlom senkinek kóstolgatni,:evil:mert vannak olyan fajok amik csak hőkezelés után fogyaszthatók.:!:pl.Gyűrűs tuskógomba,Változékony tinoru,Szürke tölcsérgomba és még jó néháhy.

Üdv: Sándor
 

borka

Őstag
Sziasztok!
A mai napom apró örömeinél is irhatnám,de a téma idevág.Csodálatos Gyapjas tintagomba volt a vacsoránk,amit rántottának csináltunk meg.
 

Csatolások

  • DSCF1037.JPG
    DSCF1037.JPG
    95.1 KB · Olvasás: 5

macskosz

Új tag
Szia Borka!
Egészségetekre!Bugac-on 100-napig nem esett az eső,de most kettő hete megjött.Lett is annyi nagy őzláb,hogy a szomszédok is megörültek.
Más témában szeretnék valakitől segítséget kérni.Az internetes munka(dolgozzon otthon)
ügyben.Kettő hónapja mindenféle(ál) ajánlattot is megnéztem....A leg..tegnap.áruljak gyémántot!!!Hát nem.
Tud-e valaki valamit a témában,de legalább eligazodni,mert ezek nem gombákv.méhek?
Üdvózlette!jános.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nyugodtan ehetsz belőle,ettől semmi bajod nem lessz,főleg ha jól megrágod.
Hogy miért kell jól megrágni még a főtt,sült gombát is, mert a sejtjeiket kitin veszi körül,amit jól meg kell darálni.

A vadontermő gombákat viszon nem ajánlom senkinek kóstolgatni,:evil:mert vannak olyan fajok amik csak hőkezelés után fogyaszthatók.:!:pl.Gyűrűs tuskógomba,Változékony tinoru,Szürke tölcsérgomba és még jó néháhy.

Üdv: Sándor
Köszönöm szépen, valami ilyesmire gondoltam. A jól megrágás különösen jó tanács, mert ebben eléggé trehányka vagyok.
 

borka

Őstag
Kis segítséget szeretnék kérni a gombászoktól!
Hétvégén jönnek sógornőmék, és egy jó kis programot találtak ki... Menjünk egy valamelyik nap gombát szedni. Teremnek ebben a relatíve hidegben gombák? Milyenek? Egyszóval, érdemes e nekiállni keresgélni... :-D
Természetesen, (ha lesz gomba...:rolleyes:) gombaszakértőnek megmutatjuk a zsákmányunkat (a piacon van "papírral" rendelkező gombaszakértő, ingyen bevizsgálja a gombákat!)!!!

Szia Timcsi !

Voltatok -e gombászni ,ha igen milyen eredménnyel?
Üdv:Sándor
 

borka

Őstag
Hobbitelek eladó

Sziasztok !

Eladnánk a telkünket virágostul,gyümölcsöstül.:p
Képeket az albumba találhatjátok nemsokára.
Akit érdekel,privibe irjon.

Üdv:Sándor
 

tímeácska

Őstag
Szia Timcsi !

Voltatok -e gombászni ,ha igen milyen eredménnyel?
Üdv:Sándor

Szia Sándor!
Voltunk gombászkodni, csiperke és őzláb és vargánya volt a zsákmányok közt! :) De már elfogyták magukat! Pedig sokat találtunk! :rolleyes::cool:

Mint kiderült, sógornőm párja nagy gombász! Gyula tesztelte is, van egy magyarország gombái című könyvünk, amiből találomra mutatott gombákat a srácnak, persze, letakart nevekkel... És mindet felismerte! Sőt, rövid útmutatást is azonnal kaptunk mindegyikhez, mikor, hol terem, mit érdemes belőle készíteni, és hogyan. Így nem aggódtunk, hogy ideges, izé.., mérges gombát is benyalunk! ;-)
 

borka

Őstag
Gyászjelentés

A mai napon 2009.10.31.- MILUKA eltávozott az örök vadászmezőkre:cry::cry::cry:
17 éves volt
 

Csatolások

  • miluka 2.bmp
    192.8 KB · Olvasás: 12

christina

Őstag
Kedves Borka és Sándor!
Sajnálom és együttérzek veletek! Hisz ennyi idő alatt már családtaggá vált.(én a tengerimalacunkat is megsirattam, pedig csak kb. 1 évet töltött velünk)
 

borka

Őstag
Nagyon szépen köszönjük együttérzéseteket. Igen ennyi idő után valóban már családtagnak számítanak. A másik cica is 17 és fél éves és ahogy írtuk annakidelyén ö is betges. De hát 116-7 éves korban ez már természetes.
 
Oldal tetejére