Lábszárfekély

Zsu77

Új tag
Akkor talán meg kéne próbálnotok az alternatív gyógymódokat, de legalábbis elmenni egy magánrendelőbe: ott akárhogyis de szabott árak vannak és kötelező foglalkozni a beteggel. Persze sok pénz, de kinek kell a pénz, ha nincs egészség.
Mindenképpen próbálj meg pozitívan gondolkodni, ha most Te vagy a támasz a beteg embernek akkor az is sokat segíthet neki, ha rajtad látja, hogy Te nem látod reménytelennek.

Mitől jött ki ez a fekély? Egy apró seb vagy kiszáradás?

Hol jártatok már, milyen orvosoknál?

Igen,azt hiszem igazad van.Megpróbálom összeszedni magam,de jelenleg még ő vígasztal engem...:oops: De majd valami jó kis dumával lelket verek magamba,csak még nem tom hogy...
Igen,ott tartok,hogy nem nyugszom,amíg nem lesz megoldás!Tudjátok:Szolnok aláírása!Én már tudom mit jelent,és most nagyon jó!
Hát a fekély alapoka a visszér és egy bizonyos ponton túl nem is kell hozzá sérülés.Nem tudtuk,de a barna foltok,amik már évek óta a lábán voltak azt jelentik,hogy fekély-veszély van.Mindenki csak azt mondta,hogy az a visszér miatt van,de senki nem mondta,hogy mint a hímes tojás vigyázzunk,mert banális sérülések hamar lesznek szörnyű fekélyek.Most volt egy ilyen banális sérülés a külbokán...hogy a többi miért lett,nem tudom.Szerintem baci áll a háttérben és nem ártana antibiotikum neki,és olvastam is,hogy szoktak felírni,de vele nem csinálnak semmit.Most próbáljuk felkutatni a régi böcsületes dokijait,de nem tudom,hogy így,hogy elköltöztünk mi esély van arra,hogy fogadnak,de itt jön szóba esetlegesen a magánpraxis is akár.Azoknak én nem akarok fizetni,akik TB-ben sem teszik oda magukat még egy kicsit sem.Azok a korábbi dokik nem magánpraxisban voltak szuper rendesek velünk!!!
 

Zsu77

Új tag
Jajj, Növényke, hát téged nem locsoltak meg rendesen?????
hát már hogy a fenébe ne lettél volna a Skanzenben te egyhajtásúka! A Roche rendezvényén, amikor miattad lekéstük az első buszt, kiborítottuk a taxist, mint a tele bilit, aztán körbe közlekedtük magunkat tömegileg fél Pesten, mire egy újabb taxist magunkává téve eljutottunk a Skanzenbe. Tudod, ottan kaptál hamikát, iszókát, banánt, turbó rudit, meg miegymástot. Aztán téged is elvittünk a Pilis hegyoldalba mászni, inkább húzni magunk után, mert bírtad magad alaposan lemaradni. De ha még most aztat izélod, hogy te ottan nem jártál vala, akkor hoci vissza a repi pólót, amit a busz eltérítés előtt kaptál. Ja, és velem jöttél haza buszval.

No, Növényke, dereng, hogy jöttünk mán haza együtt nagyfaluból vidékre?

Tudtam, hogy téged figyelni kell, és nem szabad szélnek ereszteni egyedül, mert Pest helyett Zalaegerszegre mened magad, de hogy ahol már jártál, az is kiesik......?!?

Borka, ne higyj Növénynek, ott volt, csak azóta új hajtásai vannak, meg át is lett ültetve.

:oops::oops::oops:Borka,ezt tőlem még szoknod kell!:oops::oops::oops:
 

Zsu77

Új tag
Zsu! A fekélyeknek több fajtája van.Kialakulhat vénás és artériás érszűkületből vagy visszérből is.Akinek van a legfontossabb hogy a vércukra normális tartományban legyen mert nehezen gyógyulnak a sebek magasabb vércukorszintnél.
Amikor bőrgyógyász mellett dolgoztam mi ezeket a termékeket alkalmaztuk fekélyeknél de így látatlanban ne merem azt mondani hogy ezt használd mert nem vagyok orvos.A fekélyt mindig hyperol oldattal fertőtlenítettük.(hydrogén peroxid)3% volt.
Utána a hyperoltól kicsit habzik de nem kell megilyedni mert akkor dolgozik.Ezt minden fekélynél alkalmaztuk.
Utána a fekélybe bele egy aluminium tartalmú bevonatos kötszer tettünk.Nedvszívó és gyulladáscsökkentő.(Vényköteles úgy tudom.)A fekély köré pedig kenőcsöt tettünk ami szintén gyulladáscsökkentő és sebgyógyító.Naponta kétszer kötöztük ha mind a két lábon volt akkor kesztyűcsere volt ami előtt elkezdtem a másik lábat és a lebontást sem kezdtem el amig az egyikkkel nem végeztem.
Fekély gyógyítására belsőleg még adtunk antibiotikumot meg olyan gyógyszereket amik az alsó végtag keringését javították.
Mindenképpp kérd ki orvos véleményét én csak az elmúlt 6 év tapasztálatát írtam le.Amit még alkalmaztunk az a Kaltocarb nevű kötszer de nem mindenkinek vált be.(Még forglalomban lehet kapni úgy tudom de vényköteles.)A kenőcs meg a kötszerek nevét elküldöm privátba ha kell,mert nem akarom ide kiírni.Viszont a lézernek is van sebgyógyító hatása a mostani munkahelyemen egy elflexelt ujj és egy fekély is szépen meggyógyult.Melinda

Köszi Melu,nagyon ismerős,amit írsz,kezelésünk jó irányúnak,de hiányosnak tűnik,és elmondásod is ezt támasztja alá.Az infonak örülnék,és most már azt is tudom,hogy mit jelent nagy tisztasággal dolgozni.Ilyen kesztyűket én hol kapok és hogyan kérjem?Visszérről van szó,valamit arra is kitalálunk,a 4-ból egy luk,a többi felületen terjed.:sad:
 

PindurBocs

Új tag
Szabad orvosválasztás van, tehát az hogy elköltöztetek nem akadály. Van egy olyan oldal orvostudakozo.hu. Hátha itt rajta van a régi dokitok.

Még ez a terápia jutott eszembe: HOT (véroxigenizációs kezelés) www.biovital.hu

Plusz a vénák erősítésére szokták ajánlani a Detralexet (kb.4400 Ft egy doboz és vénymentesen kapható)
 

pusimelu

Őstag
Zsu!Mindenképp orvosra van szüksége a hozzátartozódnak mert a vénás fekélyek sokkal jobban gyógyíthatóak mint az artériás.Valami bakteriális fertőzésről is szó lehet amire egészen biztosan antibiotikum kell.A barna bőrterület az adott terület keringési elégtelenségre utal.Ha rendbe jön márpedig rendbe jön mert pozitívan kell hozzá állni,akkor pedig szigorúan speciális harisnyát kell hordania mert a vénák azért pattannak meg mert vékony a faluk és nagy a nyomás meg elég egy sérülés is.
 

pusimelu

Őstag
Mondjuk a külbokán inkább érszűkület szokott lenni barna területekkel határolva és a lábszáron meg a combon szoktak visszerek lenni.Egyszer hazsnálatos kesztyűt a patikában lehet kapni de szerintem sterilet is lehet venni.A speciális gyógyharisnyát pedig bőrgyógyász érsebész biztosan felírhatja receptre.(ha visszér a probléma)A kesztyűt is kérdezd meg.
 

Zsu77

Új tag
Szabad orvosválasztás van, tehát az hogy elköltöztetek nem akadály. Van egy olyan oldal orvostudakozo.hu. Hátha itt rajta van a régi dokitok.

Még ez a terápia jutott eszembe: HOT (véroxigenizációs kezelés) www.biovital.hu

Plusz a vénák erősítésére szokták ajánlani a Detralexet (kb.4400 Ft egy doboz és vénymentesen kapható)

Köszönöm!Mindenképp átfutom az oldalakat!Most minden info jól jön.
 

PindurBocs

Új tag
Ugyan, nincs mit! A legjobb az lenne, ha a valódi ok kiderülne és egy hozzáértő orvos segtene rajta s lelkiismeretesen ellátná.

Budapesten laktok?

Csak mert akkor esetleg több szakrendelőbe is érdemes lenne elmenni: sebészetre vagy bőrgyógyászatra.
 

Zsu77

Új tag
Mondjuk a külbokán inkább érszűkület szokott lenni barna területekkel határolva és a lábszáron meg a combon szoktak visszerek lenni.Egyszer hazsnálatos kesztyűt a patikában lehet kapni de szerintem sterilet is lehet venni.A speciális gyógyharisnyát pedig bőrgyógyász érsebész biztosan felírhatja receptre.(ha visszér a probléma)A kesztyűt is kérdezd meg.

Inkább,vagy csakis?Mert olvastam,hogy visszér miatt is keletkezhet elzáródás.Ez a trombózis igaz?Biztos produkál olyat,mintha érszűkület miatt elégtelen a keringés,nem?Na most a bokája duzzadt,ezt próbáljuk fáslizni,meg phenylblutanozni,szokott segíteni,de nem teljesen.Sőt,nem csak a boka duzzadt,hanem a lábfej is.De ez változó.Hol szép,hol nagyon az.Ja,és újjabban az alsó lábszára is vastagabb,mint a másik.Nem jelentősen,de láthatóan.A harisnyát nem hajlandóak felírni hetek óta,mert fekély esetén nem lehet használni.(Pedig nem mindegy,hogy 3000-ért,vagy 700-ért veszem meg.)Dehát ott van a másik lába,amire nagyon kéne...arról mondjuk csodálkozva megkérdezték:"azon még nincs?!?"Kedves...De hogy prevenciót alkalmazzunk,valamiért senkinek nem jut eszébe.A fáslizásról azt olvastam,hogy szakszerűen kell végezni,ehhez képest én végzem,nos az épp nem az.De igyekszem.De most legalább a sterilitásról van némi fogalmam,amiről szintén neten olvastam,hogy fontos,a kivitelezést meg tőled,szóval arra sem doki oktatott.Persze a gyógyulás nekünk sürgős...Egyébként a visszér nem is kérdés.Tuti,hogy az.Akkora értágulatai vannak,volt már korábban mélyvénás gyulladása is,dehát ez a hajlam mellett szakmai ártalom is nála.Nem tudom mi lesz,de minden követ megmozgatok és közben érzem,hogy annyira kevés,amit tehetek érte,de amíg mozgásban vagyok,könnyebb remélni.
 

Zsu77

Új tag
Ugyan, nincs mit! A legjobb az lenne, ha a valódi ok kiderülne és egy hozzáértő orvos segtene rajta s lelkiismeretesen ellátná.

Budapesten laktok?

Csak mert akkor esetleg több szakrendelőbe is érdemes lenne elmenni: sebészetre vagy bőrgyógyászatra.

Nem,de onnan költöztünk el.Remélem megtalálom a korábbi dokikat.Hát most megcélozzuk elsőkörben a bőrgyógyászatot,felmérjük itt milyen,de érsebész ügyében megpróbáljuk előkutatni a korábbi dokijait.
 

Zsu77

Új tag
No,hát erre mondják,hogy "van Isten!"Olyan jó szerencsések voltunk ma,hogy ihaj,meg csuhaj,de most tényleg.Kár,hogy nem erről kéne szóljon az egészségügy,de most had örüljek!!!Szóval sebész dokira vártunk már hosszú-hosszú ideje,mert el kellett mennie,mivel egyedüliként kismillió osztály és beteg közt rohangál...eléggé rosszkedvű is voltam,hogy doki nélkül leszünk,így hogy fogunk egy csomó mindent felíratni,ugyebár...Na de amikor az én drága férjem bement és a nővér meglátta a lábát,elrohant orvosért,ugyebár...:?na de a sebész doki nem ért rá,viszont aki ráért,az pont egy érsebész volt!Juhé!:DÍgy már érsebészetre nem kell elmenni,ha a fekély rendbejött,egyből mehet műtéti időpontra!Természetesen kezelést váltottunk:D,és a hőn áhított megfelelő körültekintést is megkaptam,de miért is kellett ezt megvárni,nem is értem.De ami a lényeg:szupi szerncsénk volt!:):D
 

blaci

Őstag
Kedves Zsu!
Szomorúan olvastam az üzeneteid mostanában. Végre hogy valami elindult és remélem megkapjátok végre a megfelelő kezelést. Mert kell hogy legyen megoldás...;):roll::D Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek.
Üdv,
Laci
 

Zsu77

Új tag
Köszi,nagyon kedves vagy.A mai nap jót tett a lelkivilágomnak...most jön majd még ezután az anyagi része.De remélem azt is túléljük!Hát akárhogy is,de még mindig olcsóbb óvni az egészséget,mint kezelni a hiányát...:(
 

PindurBocs

Új tag
Kedves Zsu!

Örülök, hogy végre sínen vagytok. Most arra koncentálj, hogy a fekély mielőbb eltűnjön és a műtétre is sor kerülhessen. Az anyagiakkal kapcsolatban, meg azt tudom mondani, hogy ez az orvos talán lelkiismerettel rendelkezik, hiszen az eddigi kálváriátok után szinte ajándék, hogy találkoztatok vele. Biztos segíteni fog és nem az alapján, hogy mennyi pénzt tudtok adni.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
 

Kiska

Új tag
Lábszárfekély ügyben nekem használt (5 fekély után) az, hogy minden nap, amikor zuhanyozom, majdnem hideg vizzel, a lehető legerősebb zuhanysugárral lábanként másfél percig pásztázom a lábam. Ezt egy nyirok-daganatos kezeléssel kapcsolatban olvastam, a kezelés után kipróbáltam. A nyirokérduzzanatot visszaszoritottam. Majd jöttek a fekélyek a jobb lábamon (kenőcs, Bioptron lámpa stb nem igazán....) Aztán újra elkezdtem ezt a "fürdetést", fekélyek elmúltak, 1 éve nem jött újabb.Érdemes kipróbálni, hátha.....
 

Zsu77

Új tag
Köszi Pindur!A mai nap akkora öröm,hogy egy klasszissal jobb a lelkivilágom!:)És most már nagyon bizakodó vagyok.Nagyon aggódtam az erek miatt,de azt is megvizsgálta,meghallgatta,szövetmintát vett a sebből,szóval tutkerájos volt és igen:nagyon koncentrálok a sebgyógyulásra,nagyon odateszem magam.

Kiska!Olvastam én is,hogy terápiának is használják az erős vízsugarat l.fekélynél.De nagyon fájdalmas élmény az általános kötéscserekor is a zuhanyoztatás.De azért mondom majd a férjemnek,hogy tegye kicsit jobban,mint eddig.Tudod mit kapott?Ilyen aktívszén kötszert.Állítólag megöli a bacikat...és jövőhét péntekre visszarendelt,végre nem két hét múlvára!Tényleg jó most!:D
 

Kiska

Új tag
Kedves Zsu! Minden jót kívánok! Mindenfélét ki kell próbálni, az a tapasztalatom, hogy a sok próbálkozás közben véletlenül ráfut az ember a megoldásra.Ami a fürdetést illeti, csak az elején fájdalmas, később javul - a tapasztalatom szerint. És elég sokáig tart, mire eredményhez vezet. Türelem és kitartás.Egyébként az egész diabetesz egy hosszú türelemjáték (hát még a FOGYÓKURA!!) Üdv! Kiska
 
Oldal tetejére