Levemir inzulin

hoppika

Új tag
Én is victozát nyomok 1.8 naponta fogyni nem fogyok sőt inkább hiztam,havi adagom igy 13000 forintba kerül most akarok váltani inzulinra állitolag estit kellene megprobálnom nem tudsz valamilyet ajánlani?
 

tímeácska

Őstag
Én is victozát nyomok 1.8 naponta fogyni nem fogyok sőt inkább hiztam,havi adagom igy 13000 forintba kerül most akarok váltani inzulinra állitolag estit kellene megprobálnom nem tudsz valamilyet ajánlani?

Szia Hoppika!
Szerintem felelőtlenség lenne bárki részéről ITT inzulin-javaslatot adnia!
De ne aggódj, kezelőorvosod, ha eljött az ideje, javasolni fog számodra megfelelő inzulint!
Ha pedig kíváncsi vagy, ki milyen inzulint használ, és mi a véleménye róla, esetleg nézzél körül itt: http://drinfo.hu/forum/inzulinok/2-lantusz-aki-mar-hasznalja-es-aki-meg-nem.html, esetleg itt: http://drinfo.hu/forum/inzulinok/39-mindenkinek-inzulinok-23.html
Ha bármi konkrét kérdésed van, tedd fel nyugodtan! Valaki biztosan tud válaszolni/segíteni!
 

hoppika

Új tag
Szia TIMEÁCSKA!A háziorvosom és a munkahelyi orvosom is azt mondja hogy a victoza drága és értelmetlen kiadás és esti inzulinra lenne szűkségem,ellenben a szakorvos ragaszkodik a victozához mert hogy az nem kűlsö inzulin hanem inzulin termelést segitő dolog!Nem tudom mit csináljak mert félek az inzulintol hogy be hypozok ezért kérdeztem hogy mit javasoltok van e olyan inzulin amelyikkel kisebb az esélyem e dologra!
 

Jandi

Új tag
Hogy hiztam volna, ezt azért nem állitanám. A nagy meleg miatt nem tudom megállapitani, hogy a pici fogyásban mi segitett. De az biztos, hogy a Victozától délutánra elképesztően éhes voltam, és a cukraim mégis 1o körül maradtak.
Kis fejfájás, szédülés, kótyagosság stb. kisérte az alkalmazását. Az elején estem is egy hatalmasat /3 hétig szivódott fel az arcomról a kékség/. A családom szerint figyelmetlen voltam, de ebben én nem vagyok biztos. Én magamban a V.
által generált szédülésnek tudtam be. Szóval sajnos nem volt sikertörténet, pedig őrülten szerettem volna fogyni.
A Levemirrel még alig 1 hetes a praxisom. Majd most kezdek el rendszeresen mérni. Egy pozitivum már van vele. Semmi mellékhatást nem érzek, sőt remekül érzem magam.
Figyelem! Az első napokban nem légtelenitettem minden szúrás előtt. Aztán szólt a doktornő. Igen jól tette, mert kiderült, hogy eldugult a tűm és volt alkalom - szerintem - hogy semmi nem ment belém. Tűt cseréltem. A légtelenités tuti biztositék arra, hogy megy az anyag a tűn keresztül. Nagyon drukkolok, hogy ez az inzulin hatékony legyen, mert a napi 1 szúrás teljesen kényelmes.
 

poe

Őstag
Szia TIMEÁCSKA!A háziorvosom és a munkahelyi orvosom is azt mondja hogy a victoza drága és értelmetlen kiadás és esti inzulinra lenne szűkségem,ellenben a szakorvos ragaszkodik a victozához mert hogy az nem kűlsö inzulin hanem inzulin termelést segitő dolog!Nem tudom mit csináljak mert félek az inzulintol hogy be hypozok ezért kérdeztem hogy mit javasoltok van e olyan inzulin amelyikkel kisebb az esélyem e dologra!
Szia!

Az, hogy milyen terápiával kezelnek, az orvos döntése, hatásköre. Nyilván azért javasolja az inzulint, mert a gyógyszerekkel már nem tartható normál tartományban a vércukrod. Ez mindösszesen annyit jelent (nagyon leegyszerűsítve), hogy a hasnyálmirigyed elfáradt, kívülről adott inzulinnal meg kell támogatni. A hipótól ne tarts, csak hosszú hatású inzulin esetén kisebb az esélye és amúgy sem úgy történik, hogy egyszer csak elájulsz. Meg fogod érezni és lesz időd tenni ellene. Olyan nincs, hogy az egyik inzulintól jobban hipózol, a másiktól kevésbé. ;)
Szóval bízz az orvosodban, ne félj és ha valami kérdésed van, kérdezz nyugodtan.

Szerk.
Na most látom figyelmetlenül olvastam. Az elején írod, hogy a házi- és a munkahelyi dokid támogatja az inzulin, a diabetológusod meg nem... Ezt igazából neki kellene tudnia. Mondta, hogy miért nem támogatja?
 

tímeácska

Őstag
Szia TIMEÁCSKA!A háziorvosom és a munkahelyi orvosom is azt mondja hogy a victoza drága és értelmetlen kiadás és esti inzulinra lenne szűkségem,ellenben a szakorvos ragaszkodik a victozához mert hogy az nem kűlsö inzulin hanem inzulin termelést segitő dolog!Nem tudom mit csináljak mert félek az inzulintol hogy be hypozok ezért kérdeztem hogy mit javasoltok van e olyan inzulin amelyikkel kisebb az esélyem e dologra!

Szia!
Véleményem szerint kérdezzél rá az orvosokra, hogy KONKRÉTAN mire alapozzák a véleményüket! Szakorvos feladata lenne, hogy eldöntse, Victozára vagy inzulinra lenne szükséged, igazából a háziorvos csak javaslatot tehet a szakorvos felé, illetve alaposabb kivizsgálásra küldhet tovább a szakorvoshoz, de dönteni nem dönthet a kezelésedet illetően!
Mindenképpen az lenne a mérvadó, úgy gondolom, hogy a szakorvos megnézze, van-e elegendő saját inzulin termelésed (C-peptid, vagy se. inzulin szint vizsgálat), ebből egyértelműen meg kell tudnia állapítani, hogy kell-e exogén inzulin, avagy elég a Victoza!
Ha nem bízol a szakorvosodban, jogodban áll orvost váltani, kérned kell a háziorvosodtól beutalót a választott új diabetológiára! De nem félj az orvosváltástól, mert attól jobban kell félni, hogy a kései helyes kezelés miatt esetlegesen szövődmények jelentkezhetnek - főleg a Te esetedben, hogy magasabb cukrokat mérsz folyamatosan a Victoza mellett is!

Az inzulintól pedig ne félj, helyesen írta Poe is, a hypora azért nem a csendesen kialakuló hirtelen rosszullét/ájulás jellemző, picike odafigyeléssel megelőzhető a súlyosabb rosszullét! A hypo önmagában nem egy negatív jelentéstartalmú rosszullét, hanem az alacsony vércukrot jelenti, ami jelentheti akár a 3,9 mmol/l vércukrot is, ami egyáltalán nem veszélyes érték, de már enyhe jeleket/tüneteket érez az ember, általában éhségérzet van, pici gyümölcslével, vagy keksszel (ki mit fogyaszt ilyenkor) 1-2 percen belül rendeződik a dolog! És van ám olyan cukorbeteg is, aki kifejezetten örül a 3,7-3,9 értékeknek (pl. kisfiam:D), mert ilyenkor egészen nyugodtan megehet egy kis gyümit, vagy túró rudit, esetleg egy kis kekszet! :);)
 

tímeácska

Őstag
Hogy hiztam volna, ezt azért nem állitanám. A nagy meleg miatt nem tudom megállapitani, hogy a pici fogyásban mi segitett. De az biztos, hogy a Victozától délutánra elképesztően éhes voltam, és a cukraim mégis 1o körül maradtak.
Kis fejfájás, szédülés, kótyagosság stb. kisérte az alkalmazását. Az elején estem is egy hatalmasat /3 hétig szivódott fel az arcomról a kékség/. A családom szerint figyelmetlen voltam, de ebben én nem vagyok biztos. Én magamban a V.
által generált szédülésnek tudtam be. Szóval sajnos nem volt sikertörténet, pedig őrülten szerettem volna fogyni.
A Levemirrel még alig 1 hetes a praxisom. Majd most kezdek el rendszeresen mérni. Egy pozitivum már van vele. Semmi mellékhatást nem érzek, sőt remekül érzem magam.
Figyelem! Az első napokban nem légtelenitettem minden szúrás előtt. Aztán szólt a doktornő. Igen jól tette, mert kiderült, hogy eldugult a tűm és volt alkalom - szerintem - hogy semmi nem ment belém. Tűt cseréltem. A légtelenités tuti biztositék arra, hogy megy az anyag a tűn keresztül. Nagyon drukkolok, hogy ez az inzulin hatékony legyen, mert a napi 1 szúrás teljesen kényelmes.

Örülök, hogy nincs kellemetlenséged a Levemir használata mellett! Mellékhatása (olyan igazi értelemben vett mellékhatása) nem igazán van, maximum helyi kis bőrpír előfordulhat, de émelygés, hányinger, szédülés nem jellemző, nem úgy, ahogy a Victozával!
A rendszeres vércukormérés nagyon fontos lenne, hogy lásd Te és orvosod is, hogy a beállított mennyiségű inzulin elegendő-e, vagy sok, esetleg kevés!
Köszönöm, hogy a légtelenítéssel kapcsolatos "malőrödet" leírtad, hasznos tapasztalat lehet másnak is, hogy miért is szükséges légteleníteni a tűt injekciózás előtt!
Későbbiekben is várjuk, mint friss, csak Levemirre állított diabéteszes tapasztalataidat!
Esetleg megírnád, hogy a Levemir mellett a diétád hogyan alakul, vele a vércukraid? C-peptid, vagy HbA1c laboreredményed van? Vagy esetleg csak a rendszeresen magasabb vércukraid miatt állítottak át inzulinra? Érdekelne, hogy mi alapján "ítéltek" inzulinra! ;)
 

Jandi

Új tag
Gyógyszerekkel 8-10 közötti reggeli éhomi cukraim miatt kezdtük el a Victozát. Nem igazán jött be. A cukromra sem volt lényegesen
hatással. Ezért most Levemir próbán vagyok. 2 hét után még mindig nem jók az értékeim, Merckformin-nal sem, sőt
még romlottak. Úgy érzékelem, ha a reggeli érték rossz, akkor egész nap 1o körül meg felette van. Ez lehet, hogy igy logikus. Ha semmit nem bűnözöm, akkor az előtte és utána közötti különbség 1,5 körül alakul, vagy még kevesebb. 12o CH-t most gyümölcsszezonban képtelen vagyok tartani. 2-3 jó hideg őszibarack vagy 1 tálka ribizli -nek nem tudok ellenállni. Egyéb szénhidrátban nem vétkezem. Tésztát pl. majdnem 2 hónapja nem ettem. Szörnyű cukorbetegként, hogy *boldogan és nyugodtan* egy falatot nem tudsz lenyelni, mert közben csak az jár az eszedben, hogy na most vajon mi lesz?
 

hoppika

Új tag
Azt elfelejtettem irni hogy nem csak victozám van hanem meforal 1000 amiből 3szor 1 szedek,és diaprel mr60 amiből reggel 1.5 tablettát és igy mozgok 10 körül!
 

Jandi

Új tag
Nekem azt mondta a szakorvos, hogy a Meforal-Merckformin -ból max. 2 ezret szabad naponta. Meg még Diaprel is?
Te jó ég? Lehet, hogy irtam már, de kb 5 évvel ezelőtt műtétekből kifolyólag normál inzulinon voltam pár hétig.
Semmi más nem kellett. És teljesen normálisak voltak a cukraim és néha én is hypoztam. Most meg a sok *új izével*
alig tudom 1o körül tartani a cukraimat. Hogy is van ez? Enni meg kell! Ezer kalóriával egy szanatóriumban biztosan el lehet lenni, de saját magát ellátó 8o kg feletti, bár elég magas ember hogyan? Lehet, hogy orvost is kéne váltanom?
 
A Levemirrel kapcsolatos tapasztalatokat, kérdéseket, problémákat tartalmazó topik lenne ez :)
Szervusztok!
Eddig csak olvasgattam az oldalon de nem régóta problémám van a délutáni értékemmel,ebéd utáni visszamérésnél még jó de rá két óra múlva már nagyon megugrik 6,5-ről 9,7-re pl ma
Arra gondoltam kevés a bázis inzulinom Levemirt használok este 10h-kór adom 24E,csak két hónap múlva megyek kontrolra addig mit tegyek
A nappalim Novorapid 7-8-8E ebéd utánig jól vagyok semmi gond,11 éve vagyok inzulinos és négy éve használom ezeket az inzulinokat
Köszönöm a segítséget
 

borka

Őstag
Szervusztok!
Eddig csak olvasgattam az oldalon de nem régóta problémám van a délutáni értékemmel,ebéd utáni visszamérésnél még jó de rá két óra múlva már nagyon megugrik 6,5-ről 9,7-re pl ma
Arra gondoltam kevés a bázis inzulinom Levemirt használok este 10h-kór adom 24E,csak két hónap múlva megyek kontrolra addig mit tegyek
A nappalim Novorapid 7-8-8E ebéd utánig jól vagyok semmi gond,11 éve vagyok inzulinos és négy éve használom ezeket az inzulinokat
Köszönöm a segítséget

Az is megoldás lehet, (átmenetileg) hogy a déli egységet megemeled 1E- gell. Persze függhet az étkezés minőségétől és mennyiségétől is.:o
 
Nagyon szépen köszönöm a tanácsotokat most én is azzal próbálkozok hogy a délit megemelem ezzel egy kicsit talán segítek,de mindenképpen hívni fogom a dokimat,ma front is van mert az egész napim is magasabb kicsit és fájnak az izületeim is a frontokat álltalában megérzem
Mindenkinek legyen szép a napja
 
Levemirt használok évek óta kisebb nagyobb sikerrel. Az utóbbi 2 hétben különösen rossz értékeket tapasztaltam. Du. ill. este 10-kor kiugró magas értékek állnak elő (14-15). Nem igazán sikerült lejjebb vinni,
hiába emeltem lassan a bázis inzulin adagot (27E reggel, du. 30E). Mintha nem hatna rendesen. A dokim sem tudott már korábban sem értelmes tanácsot adni az ilyen problémákra. Szerinte ellenhormon hatás. De
ettől nem lettem okosabb. Korábban Insulatard-ot használtam, jobb eredményeket értem el, mint a Levemirrel, viszont több is volt a hypo. Gondolkodom a visszatérésen. Hasonló tapasztalatok ?
 

borka

Őstag
Levemirt használok évek óta kisebb nagyobb sikerrel. Az utóbbi 2 hétben különösen rossz értékeket tapasztaltam. Du. ill. este 10-kor kiugró magas értékek állnak elő (14-15). Nem igazán sikerült lejjebb vinni,
hiába emeltem lassan a bázis inzulin adagot (27E reggel, du. 30E). Mintha nem hatna rendesen. A dokim sem tudott már korábban sem értelmes tanácsot adni az ilyen problémákra. Szerinte ellenhormon hatás. De
ettől nem lettem okosabb. Korábban Insulatard-ot használtam, jobb eredményeket értem el, mint a Levemirrel, viszont több is volt a hypo. Gondolkodom a visszatérésen. Hasonló tapasztalatok ?

Kedves Péter ! Üdv. a fórumon.

Próbálj beszélni a dokival, hogy váltsatok Lantusra. Sokkal harmonikusabb és a hypokat is ki lehet vele küszöbölni !!!!!
Üdv:
Sándor
 

Mártika7

Új tag
Kedves Péter ! Üdv. a fórumon.

Próbálj beszélni a dokival, hogy váltsatok Lantusra. Sokkal harmonikusabb és a hypokat is ki lehet vele küszöbölni !!!!!
Üdv:
Sándor
Kedves Péter! Én Insulatardot adtam eddig de most derült ki hogy nem lehet a gyógyszertáraknak rendelni ezért levemirt írt a diabetológus. Még nem használom mert van 3 ampulla Insulatardom. De félek az új inzulintól.
 

Mártika7

Új tag
Azt még hozzá teszem, hogy tűt szabadon veszel annyit amennyit akarsz, kb 17 FT 1 db, mérőcsíkot is lehet vény nélkül venni de az 3000 Ft körül van egy doboz. /ez drága/
A tűt is lehet receptre íratni attól függ milyen a vércukormérőbe. Én a diabetológián vettem kedvezményes áron a vércukormérőbe olcsóbb a tű hozzá receptre.
 
Oldal tetejére