mindenkinek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Anyukák!
Immun erősítésnek van a bíbor kasvirág cseppek, ebből létezik alkohol mentes is. Egy kicsikét többet kéne róla tudnom, hogy bátran ajánljam, de érdemes lenne utána nézni.
A Béres cseppről csak jót tudok mondani.
 

zsuzsa

Új tag
Pontosan azért tettem hogy legyen egy pohár tej, de csak 5 gr szh-tal és még azt sem bírta, ill ki tudja mit nem bírt de a cukrai nagyon rosszak voltak mix mellett, és nagyon csökkenteni kellett a szh bevitelt, pontosabban a tejtermékeket nem bírta. Persze az a tej amit megveszünk már a legnagyobb jóindulattal sem tej, én is vidéken lakom, és igyekszem tejgazdaságból venni a trejet, mostmár nincs is ezzel gondunk, de tavaly bizony vizeztem, és most is a tejbegrízt nem csinállhatom tisztán tejből mert nagyon vinné a cukrát, ritkán eszi de akkor durum darából és fele tej, fele vízzel. Ez is tapasztalás alapján van így mert így nem emelte meg a cukrát, míg ha tisztán adtam akkor igen. Hidd el nagyon szívfájdító mert imádja a tejet, lés ha tehetné szájára venné az üveget, de nem lehet, szívesebbne adnék neki 1 dl tiszta tejet, a pumpa mellett simán iszik reggel este 2-2 dl. de sokszór van hogy odajön anyuci megittam nem kaphatok még, jó tudom hogy nem, és beletörődve elvonúl. Most issza nem olyan rég óta a szója tejet, nádcukorral van ugyan de csak 3,7 gr szh és édeskés ízű, amúgy finom, és azt mondják egészésges is, hát most erre rászoktunk, issza ezt is meg a rendes tejet is.
 

zsuzsa

Új tag
Igen félbe hagytam, azt akartam írni hogy szívesen adtam volna csak az 1 dl tiszta tejet, de már nagy volt hozzá látta hogy a pohár csak félig van, és az úgy nem volt elég. Most is két dl es poharunk van, és azt látja hogy egéaz pohár tejet megihat, és ez nagy boldogság neki.
Egyébként nem kukacoskodsz, nyugodtan kérdezz, írd meg a véleményedet, nem biztos hogy jó amit csinálunk, és az is valósznű hogy nem csináljuk egyfórmán, és nem is igénylik egyfórmán a gyerekek, van olyan gyerek aki nem szereti a tejet, ott ez nem gond. Nálunk egy tehén is kevés lenne, mert imádtuk de mióta Tibusnál korlátozva van, nem isszuk mi sem üveg számra. Hát sajnos ez van. De azért a pumpa mellett töbek között ez volt nagy öröme hogy ihatja a tejet, kakaót, eheti a joghurtot, stb... igaz korlátozva de ez így már jó.
 

napocska

Őstag
Köszi a jó ötleteket immunerősítés ügyben :)
A tejet azért vizezzük, hogy egy bögre kakaó CH tartalma ne legyen több 5-nél, és két szelet pirítós lehessen a reggelije, és emellett is beleférjünk a CH mennyiségébe. Dani egyébként nem bánja, sosem szólt, hogy nem ízlik. Szerintem észre sem vette, hogy megváltozott a kakaó, cukor helyett édesítő került bele, 2 dl tej helyett pedig csak a fele :)
 

Zsu77

Új tag
Közben én is utánajártam,remélem jól írom a nevét,bocsi,ha elbénáznám:Ribumunil.Ezt még a körzetistől írták fel Dávidkának,ugyan még csak akkor,amikor még nem volt beteg,de miután diabos lett,akkor a diabdokinénije is azt mondta,hogy nyugodtan szedheti.Eredetileg az állandó felső légúti lebetegedései miatt szedte.Nem ez játszott közre a diab fellépésében,ő épp egy bárányhimlőn volt túl,amikor aztán-szinte azonnal-le is betegedett a cukrával.Ez egy por kis tasakokban.
 

napocska

Őstag
Köszi, utánanézek!
Érdekes, többektől is hallottam, hogy bárányhimlő után jött ki a diab. Daninál is egyébként úgy volt.
 

Zsu77

Új tag
Hát nagyon sajnálom,és tényleg a legjobbakat kívánom nektek is!:)
Igen,sajnos ez egy nagyon erőszakos vírus,és gyakorlatilag aki átment rajta gyerekként,abban megbújik a hátgerinc menti dúcokban és felnőtt korban felelős azért az igen fájdalmas övsömörért!:(Gonosz egy dolog,mi?
 

lizzi

Őstag
köszi ,hogy leírtátok ,hogy miért is ez a vizezés dolog,így már érthetőbb nekem is:)
én azt hittem ,hogy ezt a dokik ajánlják így és ezt szigorúan be kell tartani,de most már értem és remélem ,hogy meg fog változni a gyerkőcöknél ez a dolog ,hogy jobban fogják majd bírni a tejet cukorilag:)
mert elképesztő ,hogy miket tud produkálni az emberi szervezet,én folyamatosan csak csodálkozom ,hogy mennyire máshogyan műkődtem pennel ,kamaszként ,utánna meg pumpával ,most meg babát várva is ezer dolog máshogyan van,máshogyan reagálok kajákra és mindent máshogyan kell csinálni:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Anyukák!
Nem próbáltátok a laktóz mentes tejet? Vagy az nem jelenti egyenesen a 0 CH-t? Hiszen a laktóz a tejcukor?

Tudom mit érezhetnek a csöppségek, amikor anyuka azt mondja a fincsi tejre, hogy nem adhatok többet.
Én nagyon nehezen tudtam csökkenteni a tej fogyasztásomat. Annak idején napi 1-1,5 l-t is megittam, ma már szerencsére hetente-kéthetente kívánom meg, és elég egy pohár. Tejet hiponál alkalmazok, mert gyorsan segít, de hát hipokor semmi sem élvezetes, még a fincsi tej sem.
 

christina

Őstag
Sajnálom, hogy nektek vizezni kell a tejet. Én örülök, ha a reggeli mellé néha odacsempészhetek 1 dl-t.
Az esti kakaó nem gond, bár néha mintha azt is unná.
Sok mindent adok neki amivel a dokink lehet hogy nem értene egyet (joghurt, puding, rudi, kinder szelet), de bevallom a tejbegríz eszembe sem jutott.
Nem mondom ritkán annak idején a lányomnak is adtam, (neki semmi baja szerencsére), de mivel nem valami egészséges, hízlaló és nem laktató kaja eszembe se jutott a Gergőnek adni.
Nem viszi fel a cukrát Tibusnak?
 

Zsu77

Új tag
A laktóz mentes tejnek én már korábban utánanéztem,és nagyon csalódott voltam.A laktóz valóban a tejcukrot jelenti,de sajnos egy bizonyos eljárással a laktózérzékeny szervezet helyett ők alakítják azt szőlőcukivá.A ch tartalma teljesen azonos a rendes tejével.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A laktóz mentes tejnek én már korábban utánanéztem,és nagyon csalódott voltam.A laktóz valóban a tejcukrot jelenti,de sajnos egy bizonyos eljárással a laktózérzékeny szervezet helyett ők alakítják azt szőlőcukivá.A ch tartalma teljesen azonos a rendes tejével.

Hát ez bukta, marad a szója tej, de az meg drága.

Viszont a szójánál én úgy tudom, hogy természetes női nemi hormonokat (fitoösztrogén) tartalmaz, és az férfiaknál nem túl előnyös. A focisták hirtelen halálainál figyeltek fel a szójás készítmények jelenlétére. Nem akarok vészmadárkodni, mivel tájékozatlan vagyok én is ebben a témában, de azt hiszem ennek utána kellene nézni, hogy tisztán lássunk. Jó lenne tudni mi a helyzet kisfiúk esetében, akik még gyerekek és nem élsportolók, rájuk hogyan hat a szója tej.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát ez bukta, marad a szója tej, de az meg drága.

Viszont a szójánál én úgy tudom, hogy természetes női nemi hormonokat (fitoösztrogén) tartalmaz, és az férfiaknál nem túl előnyös. A focisták hirtelen halálainál figyeltek fel a szójás készítmények jelenlétére. Nem akarok vészmadárkodni, mivel tájékozatlan vagyok én is ebben a témában, de azt hiszem ennek utána kellene nézni, hogy tisztán lássunk. Jó lenne tudni mi a helyzet kisfiúk esetében, akik még gyerekek és nem élsportolók, rájuk hogyan hat a szója tej.

Itt egy kis szója tudomány, és bocsi a riogatásért, ez ellenérvek nagyon sántítanak, viszont a mellette szólók eléggé meggyőzőek. Hát akkor szója tejezzünk egy kicsit. Én biztos fogok venni, és megkóstolom.
 

zsuzsa

Új tag
Mi rákényszerűltünk a laktózmentes tejre, egy hasmenéseses vírus átmenetileg tejcukorérzékennyé tette, még ez is, de a laktózmentes tejet bírta inni, attól nem volt hasmenése, finom édeskés íze van, tényleg jó volt, viszont a tejcukrot karamellizálják, ettől alakúl át, és lesz ilyen édeskés íze, és meg nem mondom mivé alakítják, a dobozán tök jól rajta volt, a lényeg, hogy kevesebb abban is a szh mint a hagyományos tejben azt hiszem 4 gr, de nekünk pl. jobban emelte a cukiját, abból megint csak nem bírtunk 2 dl-et meginni. Érdekesek ezek a dolgok. Itt jön a glik index hogy melyik cukor mikor hogyan szívódik fel.
 

lizzi

Őstag
sziasztok!
holnap reggel indulunk a Balatonra ,így 1 hétig nem leszek ,ha hiányoznék valakinek:):):)
vigyázzatok magatokra és egymásra!!!!
 

rgyörgy

Új tag
sziasztok!
holnap reggel indulunk a Balatonra ,így 1 hétig nem leszek ,ha hiányoznék valakinek:):):)
vigyázzatok magatokra és egymásra!!!!

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Jó időt és jó pancsikolást.:):):)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

zsuzsa

Új tag
Mi nem bírunk ilyesmit enni hogy kinder szelet, meg semmi cukrosat, de ezek neki nem is hiányoztak,én régen sem szerettem neki ilyesmit adni, egyszer kétszer amikor másnál meglátja vagy az oviban volt akkor eszébe jutott és csináltam neki tejbegrízt de úgy csinálom hogy ne vigye a cukrát, lehet hogy nem túl egészséges, de a gyerekek többsége szereti, durum darából csinálom, és felezem a tejet bele, és diab kakaó van a tetején, nagyon finom, és szereti, vacsira jól is lakik vele, de ritka hogy ezt kapja, nem is kérné mindíg. A ruding joghurtunk norbi vagy jogobella light joghurt, vagy danone activia ezt is nagyon szereti, van hogy gyümölcsöt is tudok bele tenni.
Hozzá kell tennem hogy ezt mind azóta hogy pumpázunk, a mix mellett semmi ilyesmitnem tudott enni, vizes kakót ivott, néha tudtam tejet csempészni bele, ha a cukra engedte. Most a pumpával, ha helyesen számolok, megfelelő mennyiséget kap, és hozzá a megelelő korrekciót akkor semmi nem kell hogy kimaradjon az étkezéséből, és nem lenne szabad hogy emelkedjen a cukra tőle. Persze ez nem mindíg jön össze, akkor sem ha mindent jól csinálunk.
Lizzi jó nyaralást, még utolsó pillanatban mentek, remélem jó időtök lesz, 20 a után már mindíg hül az idő. Vigyázz magadra.
 
Oldal tetejére