mindenkinek

ildikó

Új tag
Én Péternek a tejbegrízt zabkorpából csinálom.
Ma pedig rizsfelfújtat csináltam neki először, és nagyon ízlett neki, és finom-rizsnek hívja.
 

zsuzsa

Új tag
Ezt a zabkórpásat arányaiban írjátok le légysz, én is használom a zabkorpát, de a grízbe még nem tettem bele, kipróbállnám, mennyi tejehez, mennyi zabkorpa, és gríz, vagy csak kórpát teszel. Én ma stíriai metéltete csinálltam durum tésztából, nagyon fini lett. írd le légysz a tejberizst hogyan csinálod zabkorpával! Írhatod a receptes topikba is , várom.
 

Vick

Új tag
Zsuzsa meg minden diabos gyerkőc anyukája:)lehet most sokan meg fognak kövezni érte ,de én nem igazán értem ezt a tej vizezése témát ,hogy ez miért is kell???Hiszen ha valaki már látott meg ivott igazi tejet akkor tudja ,hogy amit az üzletben megveszünk annak fele talán tejféleség a többi meg víz.Én ugye falun nőttem fel és 7 éves korom óta vagyok diabos ,de bárki megvethet érte sem az anyukám sem én nem vizeztem, a tejet sosem.Ha nem viszi nagyon fel a cukrát a gyereknek akkor meg miért is kell?azért ,hogy még kevesebb értékes valami legyen benne???
Bocsi ,nem kukacoskodni akarok ,de én nem tenném,mert ugye vannak dolgok amiket elmondanak a dokik ,és vannak amikre mi magunk jövünk rá és akkor ha az jó amit mi tapasztalunk akkor meg miért ne úgy cselekedjünk?Én is szedek évente ősztől tél végéig Béres cseppet meg c vitamint és akkor csak kis meghűlés van ,nem influenza ,de amikor beadattam a védőoltást ,minden évben akkor olyan köhögési rohamaim voltak hónapokig ,hogy szó szerint majdnem megfulladtam ,és amikor már nem adattam be elmúlt.

Én is vizezem a tejet. 1,5 dl-t szoktam neki adni, ahhoz teszek 0,5 dl vizet valamint natur szerencsi kakaóport és édesítőt. A tej nagyon hirtelen felviszi a cukrát a fiamnak, utána meg zuhan le. Nem tudok hozzá igazán jól bólust adni. Ha keveset adok, akkor nagyon felmegy a cukra, de 2-3 óra múlva már normál. Ha meg többet adok, akkor tudom tartani 8-9 körül, de 2 óra múlva elkezd zuhanni, és hpózik. Az 1,5 dl mennyiséggel még 10 alatt marad, jó esetben. Azért hígítom, mert így már van valami a pohárban, nem csak pár kortyot ihat.
 

Vick

Új tag
Az elején a dr.-ninink ajánlotta a Pneumococcus elleni védőoltást, amit ő hogy cukros kedvezménnyel kaphattunk, .

Már rég tervben volt nálunk is ez az oltás. Most állítólag az egész országban nem lehet kapni. Milyen kedvezményel kaptátok? Nekem nem említett ilyet a doktornő.
 

Vick

Új tag
Ezt a zabkórpásat arányaiban írjátok le légysz, én is használom a zabkorpát, de a grízbe még nem tettem bele, kipróbállnám, mennyi tejehez, mennyi zabkorpa, és gríz, vagy csak kórpát teszel. Én ma stíriai metéltete csinálltam durum tésztából, nagyon fini lett. írd le légysz a tejberizst hogyan csinálod zabkorpával! Írhatod a receptes topikba is , várom.

Korábban már beírtam a receptek közé, a 9. oldalon megtalálod.
 

Vick

Új tag
A spar-ban lehet kapni diabetikus tejberízst. Nálunk csak kb 1 hónapja van a boltban. Gyerkőcöm cukrát nem emeli jobban mint a 1,5 dl tej. Igaz semmi értékes tápanyag nincs benne, ( a zabkorpás tejbepapival ellentétben) de kell egy kis változatosság. Próbáljátok ki.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is vizezem a tejet. 1,5 dl-t szoktam neki adni, ahhoz teszek 0,5 dl vizet valamint natur szerencsi kakaóport és édesítőt. A tej nagyon hirtelen felviszi a cukrát a fiamnak, utána meg zuhan le. Nem tudok hozzá igazán jól bólust adni. Ha keveset adok, akkor nagyon felmegy a cukra, de 2-3 óra múlva már normál. Ha meg többet adok, akkor tudom tartani 8-9 körül, de 2 óra múlva elkezd zuhanni, és hpózik. Az 1,5 dl mennyiséggel még 10 alatt marad, jó esetben. Azért hígítom, mert így már van valami a pohárban, nem csak pár kortyot ihat.

Vick, ha kis dózist szeretnél beállítani a pumpán, akkor használd a %-os mozgást. Ez szerintem jól alkalmazkodik a felszívódáshoz, mert a tejnél nehéz eltalálni, hogy éppen mikor, milyen sebességgel szívódik fel. Viszont a %-os emelés valamikor jól elkapja a cukor emelkedést, amíg meg nincs rá szükség, akkor az a pici mennyiség talán nem okoz hipot. Szerintem Te már kipróbáltad ezt, csak tudom (sajnos), hogy nálatok is egyszer így működik, máskor pedig úgy működik a gyerkőc, és nagyon érzékeny minden változásra. Tegyetek még próbát, talán a 10%-kal növelést ajánlanám a tejecskéhez 15 percre elnyújtva. Talán kivédi a hipert, de nem húzza le gyorsan a cukit a hipoig.
 

Vick

Új tag
Kata, a tejhez muszáj normál bólust adnom. Mert, ha nem adom be rögtön akkor elszáll a cukra. "A bólus nem éri utol a tejet. "A vacsora többi részéhez 30 percre elhúzódó bólust adok. Sajnos 15 percre a Medtronicos pumpával nem lehet elhúzni, lehet, hogy az jó lenne. Jó, hogy írtad a szója hormonokra gyakorolt állítólagos hatását. Most vettem szójafehérje izolátumot, majd csak ritkán használom. Az 1,5 dl tej adaggal jól elvagyunk. Lehet, hogy menne már a 2 dl is, nem is akarok variálni. Jó ez így.Bár a kalcium miatt nem ártana több tejtemék. Érdekes amit a többiek mondtak erről. Engem is nyugtalanított, hogy ez kevés lehet. Gondoltam a doktornő feladata, hogy figyelemmel kísérje ezeket a vitamin- nyomelem dolgokat. Gondoltam, ő tudja, mikor kell megnézni. Azt hittem, hogy csakén vagyok aggódósabb, és nem is erőszakoskodtam, hogy nézzék meg. A legközelebbi vérvételnél rámenősebb leszek. Úgy látom lelassult a növekedése a gyereknek. Mindig magasabb volt az átlagnál, mostanában már utolérték a csoporttársai, nem lóg ki közülük. Vékonyabb is lett. A napi ch fix ugyan, de ha látom, hogy éhesebb, akkor emelek rajta, nem éhezik. Felmerült bennem, hogy valamilyen vitaminhiánya van. És eszembe jut, hogy a diabosok hajlamosabbak pajzsmirigy betegségekre- ráadásul nekem is van-, és lisztérzékenységre is. Ti megszoktátok nézetni ezeket a dolgokat? Milyen gyakran?
 

Vick

Új tag
Szolnok, a zabkorpában az is a jó, hogy a vele egyszerre fogyasztott ételek, pl tej, is lassabban szívódnak fel. És a rost hozzájárul a bélflóra egészségéhez.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Nagyon örülök ennek a Mindenkinek topiknak, mert ebbe amúgy jól belefér minden, amit nehezen tudunk bekategorizálni valamelyik nevesített topikba.
Már többször előfordult velem, hogy valamit kerestem egy adott témában, és teljesen más megnevezésű topikban találtam meg. Szeretném, ha figyelnénk arra, hogy a hozzászólásunk a megfelelő helyre kerüljön, ezzel elkerüljük, hogy egy idő után átláthatatlan dzsumbujjá változtassuk a fórumot.
Kérlek Benneteket, ezt ne tekintsétek kioktatásnak vagy utasításnak, így valójában arról a témáról olvashatunk, ami a topik címe. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem cseveghetnénk bármelyik topikban csak azért, mert az éppen a Cukormérők, de így könnyen elkalandozunk a fő témától. Így jártunk pont a Cukormérők topikban, nagyszerűen elcseverésztünk az ujjszúrókkról, holott van Ujjszúró topik. (Az más kérdés, hogy teljesen értelmetlen volt külön ujjszúró topikot nyitni, amikor az szorosan tartozik a cukormérőhöz.)
Ha valaki egy témában szeretne írni, és nem talál megfelelő című topikot, akkor szeretném ajánlani, hogy a lap alján az Archivum-ot nyissa meg. Itt biztos talál megfelelő topikot. Így elkerülhetjük, hogy pl. (pont álalam kezdeményezve) nyitottunk egy Sport/aktivitás új topikot, pedig már létezett. Az ide írt bejegyzés a topikot mindjárt felhozza a folyamatosan használtak közé. Ettől függetlenül, lehet újat nyitni bármilyen témában, ha nincs megfelelő.
Köszönöm.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is vizezem a tejet. 1,5 dl-t szoktam neki adni, ahhoz teszek 0,5 dl vizet valamint natur szerencsi kakaóport és édesítőt. A tej nagyon hirtelen felviszi a cukrát a fiamnak, utána meg zuhan le. Nem tudok hozzá igazán jól bólust adni. Ha keveset adok, akkor nagyon felmegy a cukra, de 2-3 óra múlva már normál. Ha meg többet adok, akkor tudom tartani 8-9 körül, de 2 óra múlva elkezd zuhanni, és hpózik. Az 1,5 dl mennyiséggel még 10 alatt marad, jó esetben. Azért hígítom, mert így már van valami a pohárban, nem csak pár kortyot ihat.

Szia Vick, itt (ha még nem tetted) próbáld ki a %-os emelést. Talán beválik, először csak óvatosan 110%-ra vedd fel, mondjuk 30 perce. (15 percet úgy tudsz belőle csinálni, hgoy félidőnél kikapcsolod a pumpát, aztán vissza, és megy tovább alapon.) Néhány alkalom ehhez is kell, hogy belődd a jó adagot. Mi már beszéltünk róla, hogy a te fiad is olyan, hogy egy változtatás egyik alkalommal bejeön, a másik alkalommal meg nem. Tudom így nehéz eltalálni, de ha a hipot ki tudod védeni, az már nagy előrelépés.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És eszembe jut, hogy a diabosok hajlamosabbak pajzsmirigy betegségekre- ráadásul nekem is van-, és lisztérzékenységre is. Ti megszoktátok nézetni ezeket a dolgokat? Milyen gyakran?

Én legutóbb kértem a dokimat, hogy ezt is x-elje be a labor papíron. Szerintem nyugodtan kérd meg a dr nénit, biztos megteszi. Hát igen, néha rámenősnek kell lenni.
 

szolnok

Új tag
Köszi a segítséget zabkorpa ügyben , azóta én is utána néztem, 10 dkg ban 57 gr CH van , de ki fogom próbálni tejbe- kásának mivel azt mondjátok nem emeli a cukrot annyira. Hiába folyton tanul az ember.
Köszi mindenkinek.
 

pusimelu

Őstag
Szia Kata!Ma már sokkal jobban vagyok.Valmi még felboríthatta a vércukromat.Kaptam pénteken védőoltást hepatitis A és B ellen.Tud valaki valamilyen infot a védőoltások vércukorra gyakorolt hatásáról?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!Ma már sokkal jobban vagyok.Valmi még felboríthatta a vércukromat.Kaptam pénteken védőoltást hepatitis A és B ellen.Tud valaki valamilyen infot a védőoltások vércukorra gyakorolt hatásáról?

Ha a védőoltás kivált lázas állapotot, akkor megnő az inzulin igény, viszont neked most az elmúlt napokban inkább sok volt az inzulin. Egyéb hatásról nem tudok, biztos van hatása, csak én nem tudok róla.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a segítséget zabkorpa ügyben , azóta én is utána néztem, 10 dkg ban 57 gr CH van , de ki fogom próbálni tejbe- kásának mivel azt mondjátok nem emeli a cukrot annyira. Hiába folyton tanul az ember.
Köszi mindenkinek.

Akkor most bajban vagyok. Az egyik ajánlás szerint nincs benne CH, a másik szerint meg van? Biztos, hogy zabkorpa, és nem zabpehely? Mert a pehelyben (minden pelyhesítettben) sok CH van.
Az tény, hogy én eddig csak kenyér sütéséhez használtam, és kevesebb CH-val számoltam, mint a lisztek szerinti, és nem dobta meg a cukromat. Próbáljunk meg többen utána nézni, hogy akkor most mennyi is van benne?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szolnok, hát nehezen, de rátaláltam a zabkorpa CH tartalmára valóban 57-58 g. Bocsi mindenkitől, hogy egy előző hozzászólásomban az írtam, hogy nincs CH tartalma, mivel emészthetetlen rostot tartalmaz. Csakhogy a hozzá biggyesztett hivatkozás akkor félrevezető. Gondoltam neki lehet hinni: Horváth Zoltánné, dietetikus, főiskolai adjunktus
Semmelweis Egyetem
Egészségügyi Főiskolai Kar
Dietetikai Tanszék



Itt egy újabb, talán ennek lehet hinni (vagy mégsem? Akkor hogy is van ez?)
http://dieta.extra.hu/tapanyagtablazat.php
 

Zsu77

Új tag
Én találtam egy ilyen oldalt,bár ez talán a receptesbe való lenne,de kétségtelen,hogy azt írja,hogy alacsony a zabkorpa ch tartalma:
http://cukroskata.blogspot.com/2008/03/slt-almaszeletek-zabkorpval-s-dival.html
Én arra gyanakszom,hogy mivel maga a zabkorpa egy rendkívül lehelletfinom anyag,így a 100g-ot egy elég terjedelmes mennyiség hozza össze,ami viszont sok,ha fel akarjuk használni.Így ami valós mennyiség szükségeltetik egy zabkorpás tejbepapiba,az igazából kevés grammra nézve,így a ch is alacsony.Nem erről lenne szó?
 
Oldal tetejére