mindenkinek

gabibaba

Aktív tag
Én a kölest is meg a hajdinát és az árpát felesben-2/3-ban keverni szoktam rizzsel, mert van egy jellegzetes íze. CH-ilag azt hiszem, rizsszerű.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én egyszer láttam kölest (mert nem ettem meg), és úgy nézett ki, mintha egy tál fehér kukacot megfőztek volna. Pacalt sem ettem még soha, hiába mondják, hogy isteni, én tudom miből van, és nekem ez elég.
 

zsuzsa

Új tag
Nem az akkor valami más lehetett, ez úgy néz ki teljesen mint a gyöngytarhonya, vagy uttörőgombóc ki hogy nevezi, de teljesen tarhonya kinézete van, és szh olyan mint a rizs, de magas rost tartalmú és egészséges.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem az akkor valami más lehetett, ez úgy néz ki teljesen mint a gyöngytarhonya, vagy uttörőgombóc ki hogy nevezi, de teljesen tarhonya kinézete van, és szh olyan mint a rizs, de magas rost tartalmú és egészséges.

Hát ez az. Sok pici összetöpörödött kis fehér kukac. Gyöngytarhonyáról vagy úttörő gombócról még nem hallottam. Te igazi profi vagy a konyhában, olyan sok jó ötletet el lehet lesni tőled.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Gondoltam, ide írom, amit szeretnék, ezt valóban mindenkinek szánom :)

Szóval, lassan 20 éve vagyok cukros, ebben volt gyerekkor kis része, pubertás kor, egyetem, munka, terhességek, de csak most sikerült egy olyan rohadt vírust összeszednem, ami nagyon durva hányással és lázzal, hasmenéssel jár. Szombaton éreztem, hogy nem jó a hasam, de azt hittem, csak a gyomorsavam sok, kicsit puffadtam. De egyre lejjebb ment a cukrom, semmi sem szívódott fel. Végül ki kellett hívni a mentőket, addigra már hülyére ettem magam és hányingerem volt, de már alig tudtam felállni. Szerencsére valami hatott mégis, mert mire kiértek a mentők, 4-re felment a cukrom (mondhatnánk, Murphy), így nem kaptam cukrosvénás izét. Ellenben elkezdtem hányni, gondoltuk, kijött a sok cucc, amit összevissza ettem. Mentő elment, de mondta, ha megint lemegy a cukrom és nem tudok enni, akkor László kórház, mert a nagyobbik fiam előző nap hányt és lázas volt, valszeg akkor ez is vírus. Megtörtént, 1 óra múlva megint 2.4 és semmi sem hatott. Be a Lászlóba, de már lázam volt, rázott a hideg, és még mindig 2.4. Alig tudtam menni, komolyan. Aztán infúziót kaptam, az helyrerakta szépen a cukromat, de én szenvedtem ott még 2 napig, úgy felborult az ionháztartásom (rengeteg koktél infúziót kaptam, mindenféle ásványi anyaggal) és végig lázam volt. Nekem aztán sosem szokott lázam lenni pedig. És jött a hasmenés is. Még ma sem vagyok jól, holott az egész család leküzdötte 1-2 nap alatt.

A lényeg a lényeg, hogy már megint nem volt itthon az a szar glukagon, mert 1 hónapja kidobtam, mert lejárt. Meg a lényeg, hogy életemben először éreztem totál kiszolgáltatottnak magam. Ismertek valamennyire, tudjátok, hogy mindent megteszek, hogy magam tartsam kézben a cukrom és ez szokott is sikerülni, de most olyan tehetetlen voltam, hogy el sem hiszem még mindig, hogy ez megtörténhet velem meg bárkivel. És nem tudok rájönni, mivel kerülhettem volna el ezt az egész kórházasdit. Sajnos, azt hiszem, semmivel. Valakinek ötlet?
 

Zsu77

Új tag
Szia Kmolli!Sajnálom,amin átmentél,biztos,hogy nagyon nehéz lehetett.Szerintem semmivel nem lehetett volna elkerülni.Ezek a hányós-hasmenős-kórházba küldős vírusok sajnos ilyenek és ha megúszhatsz egy úgynevezett második hullámot,már azért hálás lehetsz.Remélem,hogy legközelebb sikeresebben áll ellen a szervezeted és gyors felépülést kívánok a mostaniból is! :)
 

szolnok

Új tag
Szia Molli!
Remélem mostmár meggyógyultál, hát nagyon bele kaptatok. Sajnos semmivel sem tudtad volna kivédeni, viszont szerintem azonnal mentőt kellett volna magadhoz hívni és nem szabad ennyit várni. Babóca? hogy van?
Gyerekek nekem valami egészen új formátum jelentkezik be a megszokott oldal helyett lemaradtam valamiről?
 

pusimelu

Őstag
Örülök Molli hogy te is túl vagy a nehezén .Vigyázz magadra és a gyerekekre.Goyonak és segítőinek köszönjük az új oldat .Szép lett,és remélem hamar megszokjuk.További jó munkát!Meli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Molli!
Hát sajna én is csak a kitartást tudom ajánlani, mert tippem nem sok van, a miértről. Talán csak az, hogy az elmúlt időszak neked nagyon húzós volt, és ez valószínű az immunrendszeredet is jobban igénybe vette. Ilyenkor a betegség téged jobban megvisel, hiszen a családod egy-két nap alatt letudta, neked viszont küzdeni kellett ellene.
Talán már tényleg túl vagytok a nehezén és Brúnó is erősödik, fejlődik. Sokat gondoltunk Rátok, és szorítottunk, hogy minél hamarabb rendbejöjjetek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kipróbáltam a zabkorpás palacsintát, család észre se vette a különbséget:D:D, nem raktam bele 1/3-ot, majd később emelem a mennyiséget. Köszönöm az ötletet!!

Én pedig a zabkorpás túrógombócot csináltam meg, és imádkoztam, hogy a fiam ne vegye észre. Nem vette észre, meg sem mondom neki.
Nálad tudta a család, hogy zabkorpával készítetted? Van még valaki, aki sutyiban tesz bele ezt vagy azt az ételbe?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Molli!
Remélem mostmár meggyógyultál, hát nagyon bele kaptatok. Sajnos semmivel sem tudtad volna kivédeni, viszont szerintem azonnal mentőt kellett volna magadhoz hívni és nem szabad ennyit várni. Babóca? hogy van?
Hívtunk mentőt, amint felfogtuk, hogy nem segít a kaja, csak mire kijöttek (40 perc!), feljebb ment és ők mondták, hogyha megint elindulna lefelé, akkor mi menjünk autóval a Lászlóba, az gyorsabb.

Ne értsetek félre, tudom, hogy kívülről más olvasni, hogy ilyesmivel kórházba került valaki, de volt valaki itt, aki már volt így kórházban? Fertőző osztályon? Esetleg a Lászlóban? Hát gyerekek, ez nem egy átlagos élmény. Ilyen ocsmány helyet, ilyen bunkó, paraszt orvosokat az életemben nem láttam. Nem is írom le a részleteket, felesleges. És közben itthon hagyni egy 6 hetes babát, akit kizárólag szoptatok(!), egy 23 hós másikat és közben a tárva-nyitva hagyott ajtók mellett, lázasan, hányingerrel fejni a tejem az ágy szélén ülve 3 óránként és egy rohadó csapban elmosogatni minden fejés után úgy, hogy pisilni alig tudok kimenni és az egész kórház megjegyzi, hogy szegény, látják, hogy fejek, akkor biztos kisbabám van... Nem sok ilyen pocsék élményem van az életemből, pedig eddig azt hittem, hogy a béltükrözés überel mindent, de nem. Képtelen vagyok belenyugodni, hogy ez akármikor előfordulhat még egyszer, én még egyszer nem bírok ott tölteni egy órát sem. Nem hagy nyugodni ez a gondolat.
 

Zsu77

Új tag
Hát,ez így még rosszabbul hangzik.Nálunk itt Dunaújvárosban ehhez képest hotel a fertőző.Eleve 3 ágyas,saját fürdő-wc és tv mindenhol.A bejárat egy teraszról van.A kórházi folyosót tilos használni.Az affelé vezető út egy kis kabin,tehát dupla ajtó választ el tőle.És minden ki van takarva hatalmas függönyökkel. Tárva-nyitva hagyott ajtó elképzelhetetlen már csak az épület funkciója miatt sem,ti:fertőző.A dupla ajtót tilos nyitva hagyni,a terasz fele nézőt pedig alapból csukva tartják,de én ha akarom,nyitva hagyhatom szellőzés,akármi céljából.Mi a gyerkőccel egész otthonosan éreztük magunkat ott,főleg,amikor csak mi voltunk a szobában.Ezt előszeretettel választják itt az orvosok,már a szétszórást,azért,hogy ne zavarjuk átfertőzésekkel egymás gyógyulását.Szóval nem semmi amiket írtál.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát,ez így még rosszabbul hangzik.Nálunk itt Dunaújvárosban ehhez képest hotel a fertőző.Eleve 3 ágyas,saját fürdő-wc és tv mindenhol.A bejárat egy teraszról van.A kórházi folyosót tilos használni.Az affelé vezető út egy kis kabin,tehát dupla ajtó választ el tőle.És minden ki van takarva hatalmas függönyökkel. Tárva-nyitva hagyott ajtó elképzelhetetlen már csak az épület funkciója miatt sem,ti:fertőző.A dupla ajtót tilos nyitva hagyni,a terasz fele nézőt pedig alapból csukva tartják,de én ha akarom,nyitva hagyhatom szellőzés,akármi céljából.Mi a gyerkőccel egész otthonosan éreztük magunkat ott,főleg,amikor csak mi voltunk a szobában.Ezt előszeretettel választják itt az orvosok,már a szétszórást,azért,hogy ne zavarjuk átfertőzésekkel egymás gyógyulását.Szóval nem semmi amiket írtál.
Zsu, a gyerekosztály a Lászlóban is ilyen! És még modern is, az tényleg csúcsszuper volt itt is.Egyágyasban voltam Brúnóval és én is kaptam ágyat mellette, lakosztály volt. Csak a felnőttosztály-épület nem éppen ilyen... Ezért is érdekel, hogy volt-e innen valaki, aki felnőttként feküdt ilyen helyen, kíváncsi vagyok, hogy csak nekem durva-e ez.

Amúgy a legjobban talán az orvosok zavartak a felnőttrészen. Én mindent megkérdezek, nem bízom a véletlenre, de már az első kérdésemnél vágta a pofákat és úgy válaszolt, hogy kifelé ment közben az ajtón és egyszerűen nem volt esélyem kettőnél többet kérdezni, mert konkrétan kiment a szobából, hiába szóltam, hogy elnézést, még lenne kérdésem. Kár, hogy nem vagyok az a panaszkönyvbeírós típus, tuti mennék a betegjogi képviselőhöz, de nincs energiám ezzel foglalkozni.
 

pusimelu

Őstag
Molli!Kb.16 hónapos volt a kisebbik lányom amikor hasmenéssel,hányással bekerültünk a gyerekosztályra.(Anna lányom volt beteg de én szoptattam és mondtam ha én nem maradhatok ő sem fog itt maradni.)Mondjuk az orvos megkérdezte hogy :Miért hoztam be? Még nincs kiszáradva?
Mondtam neki csak azért mert nem szopik nem eszik 2 napja és amit megiszik azt mindet kihányja és fekszik mint egy darab fa.
Ja akkor maradjunk!De a gyerekorvosunk küldött be.
Gondolom én ,kevés volt az ágy,vagy nem tudom.Nekünk a körülmények viszonylag jók voltak bár hazajártam fürdeni,(Addig a párom volt a lányommal.)Enni hotel áron kaptam volna ezért azt is a párom hozta nekem be.Ki akarták kötni a lányom kezét valami rácsos kiságyhoz és mondtam hogy szó sem lehet róla majd én figyelem az infúziót.Kérdezte egy nem túl kedves nővér hogy éjszaka is ?Mondtam hogy igen!Egyik kezemben a gyerek másikba a keze én meg a széken "alukáltam" mert az infúzió miatt a gyereknek az ágy szélén kellett feküdnie mikor már végre elaltattam..(különben kikötik a kezeit a kiságyhoz)Viszont 3 nap alatt rendbe jött és 5 nap után kijöhettünk.Kemény volt!Mélyen együtt érzek veled Molli!Meli
 

Zsu77

Új tag
Zsu, a gyerekosztály a Lászlóban is ilyen! És még modern is, az tényleg csúcsszuper volt itt is.Egyágyasban voltam Brúnóval és én is kaptam ágyat mellette, lakosztály volt. Csak a felnőttosztály-épület nem éppen ilyen... Ezért is érdekel, hogy volt-e innen valaki, aki felnőttként feküdt ilyen helyen, kíváncsi vagyok, hogy csak nekem durva-e ez.

Amúgy a legjobban talán az orvosok zavartak a felnőttrészen. Én mindent megkérdezek, nem bízom a véletlenre, de már az első kérdésemnél vágta a pofákat és úgy válaszolt, hogy kifelé ment közben az ajtón és egyszerűen nem volt esélyem kettőnél többet kérdezni, mert konkrétan kiment a szobából, hiába szóltam, hogy elnézést, még lenne kérdésem. Kár, hogy nem vagyok az a panaszkönyvbeírós típus, tuti mennék a betegjogi képviselőhöz, de nincs energiám ezzel foglalkozni.

Hát,lehet,hogy furán hangzik,de nálunk nincsenek külön a felnőttek a gyerekektől osztályilag,csak szobailag.Szóval egy és ugyanaz az épület,a folyosó.Viszont a gyerekkel bent lenni éjszakánként kemény pénzecske.Ugyanakkor szívesen válaszolnak kérdésekre.Sőt!Nagyon szeretnek kérdezni,mintahogy a viziteken szokás.Szóval jó fejek a dokik.
 

gretta

Új tag
Sziasztok!

Gondoltam, ide írom, amit szeretnék, ezt valóban mindenkinek szánom :)

Szóval, lassan 20 éve vagyok cukros, ebben volt gyerekkor kis része, pubertás kor, egyetem, munka, terhességek, de csak most sikerült egy olyan rohadt vírust összeszednem, ami nagyon durva hányással és lázzal, hasmenéssel jár. Szombaton éreztem, hogy nem jó a hasam, de azt hittem, csak a gyomorsavam sok, kicsit puffadtam. De egyre lejjebb ment a cukrom, semmi sem szívódott fel. Végül ki kellett hívni a mentőket, addigra már hülyére ettem magam és hányingerem volt, de már alig tudtam felállni. Szerencsére valami hatott mégis, mert mire kiértek a mentők, 4-re felment a cukrom (mondhatnánk, Murphy), így nem kaptam cukrosvénás izét. Ellenben elkezdtem hányni, gondoltuk, kijött a sok cucc, amit összevissza ettem. Mentő elment, de mondta, ha megint lemegy a cukrom és nem tudok enni, akkor László kórház, mert a nagyobbik fiam előző nap hányt és lázas volt, valszeg akkor ez is vírus. Megtörtént, 1 óra múlva megint 2.4 és semmi sem hatott. Be a Lászlóba, de már lázam volt, rázott a hideg, és még mindig 2.4. Alig tudtam menni, komolyan. Aztán infúziót kaptam, az helyrerakta szépen a cukromat, de én szenvedtem ott még 2 napig, úgy felborult az ionháztartásom (rengeteg koktél infúziót kaptam, mindenféle ásványi anyaggal) és végig lázam volt. Nekem aztán sosem szokott lázam lenni pedig. És jött a hasmenés is. Még ma sem vagyok jól, holott az egész család leküzdötte 1-2 nap alatt.

A lényeg a lényeg, hogy már megint nem volt itthon az a szar glukagon, mert 1 hónapja kidobtam, mert lejárt. Meg a lényeg, hogy életemben először éreztem totál kiszolgáltatottnak magam. Ismertek valamennyire, tudjátok, hogy mindent megteszek, hogy magam tartsam kézben a cukrom és ez szokott is sikerülni, de most olyan tehetetlen voltam, hogy el sem hiszem még mindig, hogy ez megtörténhet velem meg bárkivel. És nem tudok rájönni, mivel kerülhettem volna el ezt az egész kórházasdit. Sajnos, azt hiszem, semmivel. Valakinek ötlet?

rátok jár a rúd mostanában. gondolj arra, hogy a rossz után mindig jó jön, úgyhogy ezentúl csak pozitiv dolog jöhet nálatok. már épp ideje lenne. nem ismerem a lászlót, de ezekután remélem nem is lesz rá szükségem. a kis Brunóval minden OK?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A dunaújvárosi fertőzőt én szerencsére csak mint látogató ismerem, nem pedig mint lakó, de én is csak jót tudok róla mondani. Az orvosok valóban kedvesek, és ez így volt 25 évvel ezelőtt is, amikor a nővérem kisfia volt bent. Pedig a fertőző a kórház kissé "maradibb", de teljesen elszeparált részlege, külön épülettel. A diabetológiai osztály (külön folyosón van a BEL osztálytól) szerintem lassan már a luxus szanatórium kategóriába tartozik. Az orvosok és nővérek nálam a 5*-st kapták mindig. Ja, és a melóhelyen nincs olyan jó kaja, mint ott, de nekünk a dietetikusunk is szuper. Hozzám pl. minden nap 2-3x bejött a 4 napos CH mentes diéta alkalmával.

Az, hogy egy kórházi épület maradi, az még nem kellene, hogy a mocskot is jelentse, és az orvosok magatartása sem a épület állagán múlik. Elég borzalmas, hogy Mollinak és sokaknak ilyenen keresztül kell mennie.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak egy olyan utópisztikus gondolat jutott eszembe, hogy a László kórházból az orvosoknak és a nővéreknek 3 hónapra kórházat kéne váltani. Szerintem a dunaújvárosi Szent Pantaleon kórházban igencsak elszégyellnék magukat. Főleg akkor, amikor egy orvos kolléga árgus szemekkel kísérné, amikor épp beteggel kommunikál, vagy kezel.
 

szolnok

Új tag
3 évvel ezelőtt, mikor az első unokám született a diabos lányomnak, a szülés után a dia.b kontrolokon egyre rosszabbak lettek májfunkciós eredményei. Azt mondta neki a Baranyi dr -nő menjen vissza a Lászlóba és mutassa meg az eredményeit. A kérés logikus volt és bármikor vissza mehet hiszen a Lászlóba kezelték az első terhessége előtt Hepatitis A-val. Nos megkereste az oszt.orvost aki annó a zárójelentését adta és visszament megmutatta a májfunkciós ereményeit amelyek ekkorra ugy kb az első szülése után fél évvel nagyon rosszak voltak. Mindenféle vizsgálatot csináltak neki , rengeteget, Kolesztázisra gyanakodtak aztán, autóimmun máj betegségre, meg cirrózisra.A Dr -nő ugy festette le neki a dolgot és a lehetséges okokat, hogy éppen csak azt nem mondta menjen ki az ajtón és vegye meg a koporsót .Empátia nulla, többször elmondva milyen beteg és leszarva, hogy szoptatós gyereke van. Én jegyeztem meg a lányomnak , hogy akkor kezdtek romlani a májfunkciós eredményei, mikor mindenféle természetesnek hirdetett vitaminokat kezdett el szedni /hogy egészséges és fitt legyen/ Abbahagyta és két hét mulva drámaian csökkentek a májfunkciós eredményeiben a rossz értékek, igen ám de kéthét mulva ujra nőtt és ez igy ment heteken át. Akkor a Dr-nő közölte fejezze be a szoptatást és azonnal feküdjön be, mert bár a mindenféle vizsgálatok nem igazoltak egyetlen a fent emlitett betegséget sem , de akkor Ő abba az 5 % ba tartozik amit a labor nem mutat ki. Na a lányom nem vállalta a kiirt vizsgálatokat nem ment vissza. Fél év mulva ment el a körzetbe májfunkciós vizsgálatra ami változatlannul nem volt jó de nem is lett rosszabb mint az előző. Ujabb néhány hónap után az eredmények elkezdtek javulni és két év alatt mire ujra terhes lett a mostani babával az abszolut normál tartományon belüliek lettek az eredmények. Igaz azóta semmillyen vitamint nem szed. Ebben a történetben két dolog fontos a László kórházi orvosnő ridegsége empátiatlansága, és az hogy aztmondta vitaminok nem okozhatnak ilyen problémákat. Hát okozhatnak vitaminok gyógyszerek is. Nos azóta én sem gondolok a Lászlóra mint szupi kórházra, mert addig valami félelemmel vegyes tisztelettel néztem az intézetre hát ma már nem.
Amugy Molli igenis el kell menni a betegjogi képviselőhöz.
 

tímeácska

Őstag
2004. július közepe, nem László kórház...
Máté ekkor alig 6 hónapos volt, kizárólag anyatejet kapott, szopizott...
Elkezdett hányogatni... Evett, de ami bement, ki is jött... Természetesen irány a gyerekorvos-> igazából nem talált nagyobb gondot, nem utalt kórházba minket. Vártuk, hogy jön a hasmenés is... Nem jött... De a hányás maradt, miközben Máté nem tűnt igazán betegnek! Úgy értem, nevetgélt, gőgicsélt, mint akinél minden a legnagyobb rendben van. Vissza mentünk a gy.orvoshoz, aki úgy vélekedett, hogy csak bukik a gyerek... Igen ám, de közben belázasodott Máté, a kiszáradástól! Irány a kórház... Ahogy bekerültünk, és próbáltam etetni, ordított, de teli torokból! Na, okos osztályos orvos kitalálta: biztosan azért száradt ki a gyerek, mert nincs tejem, és ezért ordít, ahogy mellre teszem... Ugyanis, bent a kórházban nem hányt (mivel egyszerűen már nem volt mit!!!), és ugye, amit nem látnak, az nincs is...
Infúzióra tették, és beállítottak egy cumisüvegnyi tápszerrel... Hiába mondtam, hogy nekem van tejem, nem az a gond! Erre azt mondták, rendben, nem kapja meg a gyerek a tápszert, fejjek tejet, megpróbálkozunk azzal... És az sem kellett a gyereknek... Erre azt találták ki, biztosan az a baja a gyereknek most meg, hogy nem kapott még cumisüvegből kaját, és idegen Neki... Elküldtek, hogy vegyek tejpépet, vagy gyümipűrét... De mire visszaértem, megtömték a gyereket a tápszerrel... De az én -már akkor okos- kisfiam lehányta a tápszerrel Őt megtömő nővérkét :)lol:). Na, innentől csak az infúzió maradt, nem kellett bizonygatnom, hogy nem akar enni a gyerek, ha eszik, hány. Ez így ment több, mint 1 hétig! Közben hasmenés nem volt, de a székletét leoltották, negatív lett az eredmény... Mivel nem volt semmi a székletben, amit gyógyszeresen kezelni tudtak volna, így nem is kapott semmit, csak infúzió hegyeket. Közben csináltak 1 hasi ultrahangos vizsgálatot, mindent rendben találtak ott is...
Tanácstalan arcok bámultak vissza rám, amikor bármit is kérdeztem...
Aztán eltelt 2 hét...
Kínjukban átszállíttattak minket a Heim Pálba, ahol másnap csináltak egy egyszerű kilégzéses vizsgálatot (egyszerűen egy kis maszkon keresztül egy zacsiba kellett kifújni a levegőt a gyereknek, bár, ő inkább teleordította a kis zsákocskát -:)-). Pár nap múlva meg is lett az eredmény: Helicobacter Pylori fertőzése van a kisfiamnak... Ez egy baktérium, ami marha jól érzi magát a gyomorban, és a gyomorrák, gyomorfekélyek 90%-áért ez a bakt. a felelős... Na, azonnal megkezdték a célzott kezelést, amit eradikációs antibioticumos kezelésnek hívnak -benne van a nevében is, hogy elég "durva" gyógyszerelést jelent... 2 hétig napi 3-szor kapott vénásan Amoxicillint, Klacidot. Közben, hogy kiderítsék, mégis honnan a csudából nyalta be a gyerek a baktot, családszűrést csináltak, mindenki (nagyszülők is) fújta a zacsit, mint szülinapi tortán a gyertyát! Mindenkinek negatív lett a tesztje, érdekes, hogy nem tőlünk szedte a gyerek a fertőzést, de mi sem kaptuk el Tőle... Letelt a 2 hét gyógyszerelés, 6 hét múlva vissza kellett kontrollálni, van-e még Helicobactere a gyereknek... És volt! Újabb 2 hét, másik 2 antibiotikum kúra következett... 6 hét múlva az én kisfiam újból rendesen teleordította a zacsit... Megint pozitív lett... És akkor már nem merték tovább terhelni a gyerek szervezetét töménytelen mennyiségű antibioval...
Hogy most mi a helyzet H. Pylorit illetőleg? Nem tudom... Mivel nincs semmi tünete a gyereknek, így nem végzik el a tesztet... Lehet kapni gyógyszertárban ennek a baktériumnak a kimutatására tesztet, de IgA hiányos emberek esetében áleredményt ad... És Mátémnak IgA hiánya van... Szóval, nem tudom, mizu jelenleg...
 
Oldal tetejére