mindenkinek

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Elég egy évben egyszer (most még...:cool2:)
Egy évben egyszer megy majd a tömeg a diabdokihoz, ez jó kis prognózis :) Az OEPnek mindenképpen, mert egy idő után jól elpatkolnak az ilyen diabosok és akkor semmit sem kell utánuk fizetni, na az milyen jó lesz majd az OEPnek! Lehet, hogy ezt is átgondolták és szándékosan akarják így :twisted:
 
Ha ez így van, akkor meg ki fog diabrendelésre járni? Mindent felír a háziorvos, akkor miért mennék diabdokihoz? Csak azért, mert elvileg közelező? Ez nem jelent semmit, nem kapok bélyeget a homlokomra, ha nem megyek el, nem történik semmi - azaz csak annyi, hogy így még rosszabb állapotba fognak kerülni a cukrosok és még rosszabb lesz az oktatás is, amit valamilyen minimális szinten a diabdoki adott. (szóval tudjátok, nem magamról beszélek, hanem általánosságban, sokan biztosan nem fognak diabrendelésre menni így, merthogy minek)

Azért marad tennivalója a diabetológus orvosnak. Ő küld vérvizsgálatra, többek között Hba1c ellenőrzésre, nála van tanácsadás, rákérdez a különböző ellenőrzésekre (szemészet, neuropathia, stb.), adott pent (már nem azt használom).
Még visszatérve az inzulinos tévériportra, az ATV-n láttam
http://atv.hu/hircentrum/090828_kom...fiu__eltort_az_inzulinfecskendo____video.html
Mutatták azt az üveget, amiből nem lehet pent tölteni, az 3 ml-es patronnal működik. Vagy az egyszer használatos fecskendőbe lehet felszivni, vagy áttölteni a pumpa patronjába. Az üveg törött el és a folytatást már tudjuk.
 

misamaci

Aktív tag
sajnos az én házidokim úgy tudja és követeli,hogy fél évente:)
biztos meggyógyulunk közben vagy csak tartalékoljuk az inzulint:)

Ez attól függ, hogy a szakorvos mennyi időre adja a javaslatot, az érvényesség maximális ideje 1 év, de lehet rövidebb is. (Máshol én is kaptam már 6 hónapos javaslatot, mert félévente vissza kell mennem).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azért marad tennivalója a diabetológus orvosnak. Ő küld vérvizsgálatra, többek között Hba1c ellenőrzésre, nála van tanácsadás, rákérdez a különböző ellenőrzésekre (szemészet, neuropathia, stb.), adott pent (már nem azt használom).
helló, persze, ezért fogok speciel én (és itt majdnem mindenki) járni amúgy is a diabetológiára. De a nagy többséget ez nem érdekli, sem a vérvétel, sem a különböző ellenőrzések - ui NEM KÖTELEZŐ - és, ha nem "fogják a kezüket" rendszeresen és látják el őket a diabon terápiás javaslatokkal, akkor egy idő után egyre több cukrosnak lesz szövődménye. A diabetológián, amikor ülök, 10ből 7 beteg ilyen.
 
:rolleyes:Épp tegnap voltam a dib.dokinál, és ott beszéltük orvosommal, hogy "mi" inzulinos cb.-ek jóval kevesebben vagyunk, mint a 2.t, akik úgyis járnak a házio.-hoz, így nekik nem fog változás történni!:neutral:
DE!!!!!- én minek mennyek még oda is havonta???- erre a kérdésre azt a választ találtuk, hogy arra játszik az oep, hogy vegyük meg teljes áron a "dolgokat" ha megunjuk a sorbaállást,és nincs időnk eljutni, így nekik(oep) nem kell annyi támogatást kifizetni:confused::confused::confused:
Ha tényleg így lenne azért ez gáz!!!!nem???

Üdv:
 
:rolleyes:Épp tegnap voltam a dib.dokinál, és ott beszéltük orvosommal, hogy "mi" inzulinos cb.-ek jóval kevesebben vagyunk, mint a 2.t, akik úgyis járnak a házio.-hoz, így nekik nem fog változás történni!:neutral:
DE!!!!!- én minek mennyek még oda is havonta???- erre a kérdésre azt a választ találtuk, hogy arra játszik az oep, hogy vegyük meg teljes áron a "dolgokat" ha megunjuk a sorbaállást,és nincs időnk eljutni, így nekik(oep) nem kell annyi támogatást kifizetni:confused::confused::confused:
Ha tényleg így lenne azért ez gáz!!!!nem???

Üdv:
Nem biztos, hogy mi kitaláljuk az OEP gondolatait. De a teljes árra játszást nem tartom valószínűnek, mert a tesztcsíkot kivéve nem lehet recept nélkül vásárolni. Éppen a héten volt annak a kisfiúnak az esete, ahol a patika az eltörött inzulin ampullát nem pótolta (recept nélkül).
 
Csak a tények kedvéért:
Nem ampulla, hanem a pen törött el (a dugattyúrész szára). Pent meg általában nem tartanak a patikákban.

Javasolni tudom, ha valakinek eltörik vagy tönkre megy a pen, a legközelebbi diabetológiai profilú kórházi osztályon kell lenni tartaléknak- gyerekosztályokon biztos, de az én környezetemben a felnőtt osztályokon is van- ott biztos kisegítik csak a rossz legyen nálunk, legalább nem kell sorbaállni!:rolleyes:
 
Nem biztos, hogy mi kitaláljuk az OEP gondolatait. De a teljes árra játszást nem tartom valószínűnek, mert a tesztcsíkot kivéve nem lehet recept nélkül vásárolni. Éppen a héten volt annak a kisfiúnak az esete, ahol a patika az eltörött inzulin ampullát nem pótolta (recept nélkül).

Én a tesztcsíkra gondoltam!!:confused:- az nem kis össszeg , az oep-nek sem...
Nekem így sem elég 3 doboz 1 hónapra és gondolom vagyunk így ezzel egy-páran.:-(
 

misamaci

Aktív tag
Javasolni tudom, ha valakinek eltörik vagy tönkre megy a pen, a legközelebbi diabetológiai profilú kórházi osztályon kell lenni tartaléknak- gyerekosztályokon biztos, de az én környezetemben a felnőtt osztályokon is van- ott biztos kisegítik csak a rossz legyen nálunk, legalább nem kell sorbaállni!:rolleyes:

Pontosan, csak éppen ez az infó nem szerepelt egyetlen híradásban sem. (ahogy az sem, hogy másnap a kaposvári diab. gondozóban - amikor eljutottak oda - simán kicserélték a törött pent, pont ahogy írtad ....)
 

poe

Őstag
Csak a tények kedvéért:
Nem ampulla, hanem a pen törött el (a dugattyúrész szára). Pent meg általában nem tartanak a patikákban.
Velem egyszer történt olyan, hogy a frissen felírt insulint BP-en akartam kiváltani. Pár napot tartózkodtam a fővárosban, tartalékot nem vittem magammal, gondolván ott lesz az új. A patikában közölték, hibás a recept. Én meg mondtam, mi a szitu. Simán adtak egy ampullával, rendesek voltak.
 
Oldal tetejére