mindenkinek

blaci

Őstag
Szia Laci!Baromi egyszerü a magyarázat.A cukorbeteg Nem dolgozhat válto müszakban,föleg éjszakára nem.Nem vagyok biztos benne de talán van is rá valamilyen törvény!:lol:

Igen, köszi a választ, kb. erre gondoltam én is, ez így valóban egyszerű de a probléma is itt kezdődik…
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Én mindenkit kérdeztem akinek csak egy pici köze is van az éjszakai munkához.Régen kb.12 évvel ezelőtt dolgoztam jó pár éjszakát olyan beosztásban hogy nappal éjjel szabad azbad.Májustól 1 hétig kéne folyamatos éjszakába mennem és utána egy hetet itthon lennék.(De ez még változhat.)Ha a gyár költségvetése megengedi májustól természetessen ha nem akkor meg egyáltalán nem lesz meló.
Pumpás!Van ilyen törvény akkor azt szívesen várom!!!!
B.Laci lehet hogy már írtad de te akkor éjjel nem eszel?Nappal meg oda vontatod magad a tányérhoz,és alszol tovább.
Ha az a felállás lenne hogy nappal éjjel szabd szabad még bele is mennék és nem aggódnék annyira de így hát nem tudom.
Egyébként kedden beszélek egy munkajogásszal délután és majd leírom a fejleményeket.
addig is várom az infókat.
 

rgyörgy

Új tag
Sziasztok!Én mindenkit kérdeztem akinek csak egy pici köze is van az éjszakai munkához.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kedves Meli!<o></o>
Én valamikor az ó korban, három évig dolgoztam három műszakban. Kiléptem, és megfogadtam, többet ilyen munkát nem vállalok. Szerintem nem illeszthető bele a normális életvitelbe. az éjszakázás, különösen diabos betegnél. Persze a kényszer, nagyúr.<o>

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

blaci

Őstag
Én valamikor az ó korban, három évig dolgoztam három műszakban. Kiléptem, és megfogadtam, többet ilyen munkát nem vállalok. Szerintem nem illeszthető bele a normális életvitelbe. az éjszakázás, különösen diabos betegnél. Persze a kényszer, nagyúr.

Kedves György!
Köszönöm szépen, pontosan erről próbáltam írkálni nemrég az "Új munkahely" topikba...;):roll::D
Üdv.,
Laci
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György!
Köszönöm szépen, pontosan erről próbáltam írkálni nemrég az "Új munkahely" topikba...;):roll::D
Üdv.,
Laci
A topikot csak utólag olvastam el. Ha lehet, éjszaka legjobb aludni!?
 

borka

Őstag
Vigyázzatok újabb csalók vannak a láthatáron.
FIGYELEM!!!

MSN
VESZÉLY! Átverés!! Kérlek add tovább!

Vigyázzatok! Aki a Windows Live Messenger -t használja
az msn-hez, annak a lap alján időnként megjelenik egy IQ-teszt. Ez egy nagy
átverés!!!!! Ha rákattintasz és megcsinálod a feladatot, a telefonszámodat fogja
kérni "a válasz" megküldéséhez. Ha itt megadod a számodat és a tovább gombra
kattintasz, kapsz egy sms-t és ebben a pillanatban 1080 ft-ot (EZERNYOLCVAN
forintot) levonnak a kártyádról, előfizetésedről! Innentől kezdve az IQ-tesztről
már szó sincs, hanem tagja lettél a "dada klubnak",és ami a legszörnyűbb:
HETENTE le fog vonni újabb 1080 forintokat a rendszer, egészen addig, amíg ki
nem lépsz a dadából. De kilépni sem egyszerű, mert a honlapon nincs rajta, hanem
egy telefonos automatát hívogathatsz munkaidőben... Szóval ez a jelenlegi
LEGNAGYOBB CSALÁS ami kimondottan a diákságot
célozta!

:evil::evil::evil:
 

Ycuska21

Új tag
Én azt javasolnám nektek, hogy próbáljatok meg valami jógaklubbot keresni és jógázzatok, a jóga köztudottan jó hatással van a cukorbetegségre.
 

Magdika

Új tag
Én azt javasolnám nektek, hogy próbáljatok meg valami jógaklubbot keresni és jógázzatok, a jóga köztudottan jó hatással van a cukorbetegségre.

Kedves Ycuska21

A cukorbetegségre sok minden jó hatással lehet, még a jógán kívül, és főleg a mozgás, ami éppen a jóga ellentéte. A jógával fegyelmezett viselkedést lehet elérni, de nem mást. A cukorbetegeket ne csapjuk be. Én egyébként egy örökmozgó típusú ember vagyok, ezért a jóga nem nekem való, nincs türelmem hozzá.

Magdika
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Ycuska21

A cukorbetegségre sok minden jó hatással lehet, még a jógán kívül, és főleg a mozgás, ami éppen a jóga ellentéte. A jógával fegyelmezett viselkedést lehet elérni, de nem mást. A cukorbetegeket ne csapjuk be. Én egyébként egy örökmozgó típusú ember vagyok, ezért a jóga nem nekem való, nincs türelmem hozzá.

Magdika
Azért ezzel nem teljesen értek egyet. A jógával nem csak fegyelmezett viselkedést lehet elérni, a jóga attól több mindenre van jótékony hatással, és nem csak a cukorbetegségre.
Az igaz, hogy a mozgás ellentéte a jógának, de csak az aktív mozgás, mert a jógában is van mozgás (testtartás), de ezt nem is vonta kétségbe Yucuska21, és nem is a mozgás helyett javasolta.
Becsapásról szó sem volt, nem a cukorbetegség gyógyulását ígérte, és ha valaki kétségbe is vonná a jóga jótékony hatását a diabra, azt azért nem lehet mondani, hogy káros. Ha pedig bármire, akár testi, akár szellemi jótékony hatása van, akkor az jótékonyan kihathat a cukorbetegségre is.
A jógának többféle változata van, azt viszont nem tudjuk, hogy Yucuska21 melyiket preferálja, vagy gyakorolja, és azt sem, hogy egy jógaoktató reklámjáról van szó, vagy egy cukorbeteg pozitív tapasztalatáról. Tehát közelebbi info nélkül elutasítani sem kell. Aki nem akar, az nem jógázik. Én sem futok, mert azt útálom, akárki invitálna.
 

Magdika

Új tag
Azért ezzel nem teljesen értek egyet. A jógával nem csak fegyelmezett viselkedést lehet elérni, a jóga attól több mindenre van jótékony hatással, és nem csak a cukorbetegségre.
Az igaz, hogy a mozgás ellentéte a jógának, de csak az aktív mozgás, mert a jógában is van mozgás (testtartás), de ezt nem is vonta kétségbe Yucuska21, és nem is a mozgás helyett javasolta.
Becsapásról szó sem volt, nem a cukorbetegség gyógyulását ígérte, és ha valaki kétségbe is vonná a jóga jótékony hatását a diabra, azt azért nem lehet mondani, hogy káros. Ha pedig bármire, akár testi, akár szellemi jótékony hatása van, akkor az jótékonyan kihathat a cukorbetegségre is.
A jógának többféle változata van, azt viszont nem tudjuk, hogy Yucuska21 melyiket preferálja, vagy gyakorolja, és azt sem, hogy egy jógaoktató reklámjáról van szó, vagy egy cukorbeteg pozitív tapasztalatáról. Tehát közelebbi info nélkül elutasítani sem kell. Aki nem akar, az nem jógázik. Én sem futok, mert azt útálom, akárki invitálna.

Kedves Kata!
Nekem már tele van a hócipőm a sok ajánlattal, amely a cukorbeteg gyógyításról szó, hol ott valójában semmi remény erre. Ezért értettem félre ezt a szöveget. Nem vitatom, hogy van jótékony hatása az emberekre, de nem kimondottan a cukorbetegekre. Csak úgy általában az emberekre, már akiknek van hozzá türelmük. Bocs ha sértő volt a reagálásom. Én már csak ilyen Őszinte ember vagyok.
Magdika
 

napocska

Őstag
Vigyázzatok újabb csalók vannak a láthatáron.
FIGYELEM!!!

MSN
VESZÉLY! Átverés!! Kérlek add tovább!

Vigyázzatok! Aki a Windows Live Messenger -t használja
az msn-hez, annak a lap alján időnként megjelenik egy IQ-teszt. Ez egy nagy
átverés!!!!! Ha rákattintasz és megcsinálod a feladatot, a telefonszámodat fogja
kérni "a válasz" megküldéséhez. Ha itt megadod a számodat és a tovább gombra
kattintasz, kapsz egy sms-t és ebben a pillanatban 1080 ft-ot (EZERNYOLCVAN
forintot) levonnak a kártyádról, előfizetésedről! Innentől kezdve az IQ-tesztről
már szó sincs, hanem tagja lettél a "dada klubnak",és ami a legszörnyűbb:
HETENTE le fog vonni újabb 1080 forintokat a rendszer, egészen addig, amíg ki
nem lépsz a dadából. De kilépni sem egyszerű, mert a honlapon nincs rajta, hanem
egy telefonos automatát hívogathatsz munkaidőben... Szóval ez a jelenlegi
LEGNAGYOBB CSALÁS ami kimondottan a diákságot
célozta!

:evil::evil::evil:

A T-mobile-nál (és biztos a többi szolgáltatónál is) van olyan lehetőség, hogy tilthatod a fogadott emelt díjas sms-eket, és akkor nem eshetsz ilyen csalásnak áldozatul. A tiltás ingyenes, egy sms-sel el lehet intézni. Ha bővebb infóra vagytok kíváncsiak, privátban szívesen segítek.
 

Ycuska21

Új tag
A cukorbetegség és a jóga témában. Azért tudod Magdika nem mindegy, hogy milyen mozgást végez az ember, a jóga nemcsak meditálásból áll, hanem különböző ászánákból(pózokból), és nagyon sok betegségre jó hatással van, közöttük a cukorbetegségre is, mivel ugye köztudott a cukorbetegség kialakulásának egyik oka a stressz. A jóga pedig kitünő stresszoldó hatású. Én egyébként a Hatha jógát űzöm, és természetesen oktatom is. Hozzám idősebb emberek járnak, akiknek fontos, hogy egészségesek legyenek, és ami fontos nem pénzért csinálom, hanem azért, hogy segítsek másokon. Egyébként én rokkantnyugdíjas vagyok, hálistennek nem vagyok cukorbeteg, teljesen mással vagyok leszázalékolva. Egyáltalán nem akartam a jógának reklámot csinálni, de azért egy próbálkozást megérne nem gondolod? Üdvözöllek: Ycuska21
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!
Nekem már tele van a hócipőm a sok ajánlattal, amely a cukorbeteg gyógyításról szó, hol ott valójában semmi remény erre. Ezért értettem félre ezt a szöveget. Nem vitatom, hogy van jótékony hatása az emberekre, de nem kimondottan a cukorbetegekre. Csak úgy általában az emberekre, már akiknek van hozzá türelmük. Bocs ha sértő volt a reagálásom. Én már csak ilyen Őszinte ember vagyok.
Magdika
Kedves Magdika, dehogy is volt sértő a hozzászólásod, pusztán nem egyezett a véleményünk.
A kóklerektől, és csodagyógyítóktól már nekem feláll a szőr a hátamon, amivel az a baj, hogy mindenhol megjelennek. A legfélelmetesebb pedig az, hogy sajnos találnak is pácienst, főleg a frissen diagnosztizált cukorbetegek között, akik még reménykednek, és nincs elegendő tudásuk a diabbal kapcsolatban. Mindenhol viszont mi sem lehetünk ott. Ahol pedig tehetjük, ott fel is lépünk ellenük.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A jóga témához teljesen pártatlanul a saját véleményemet és tapasztalatomat főzném hozzá.
A jóga -mint írtam- többféle változatban létezik. Egyik nagy előnye a sok más mellett, az hogy pont ellentétes mozgást jelent, mint egy aktív kondicionáló torna, vagy sporttevékenység. A napjaink rohanásból állnak. Rohanunk a dolgozóba, aztán a boltba, a gyerkőcökért a suliba, oviba, este semmi pihenés, mert vacsi kell a családnak, és még tanulni is kell a gyerkőcökkel. És többen, ha tehetik, még ebbe a taposómalomba beiktatnak heti egy vagy két konditermi napot, mert az olyan egészséges, és még hullább az ember. És belép a folyamatos stressz.
Ezzel szemben a jóga az ellenkezőjét nyújtja. Lecsendesíti a rohanó testet, szellemet a megfelelő légzés által, és meditáció gyakorlásával. Az ászanák (terst tartások) pedig szintén igénybe veszik az izomzatot, de nem úgy, mint egy sport tevékenység, hanem a nyújtás-lazítás által.
Egy nehézsége van a jógának, otthon, a rohanó életmódba nehezen illeszthető be, mivel egy nyugodt, csendes környezetre van szükség. De heti fél-egy óra is több a semminél.
De hogy ne tűnjön úgy, hogy a jógát az egekik magaszalom, elég csak megemlítenem, hogy a gyógytorna rengeteg jóga elemet használ. Ez viszont személyes tapasztalat. De említhetném a kevesebbek által ismert Pilates tornát, ami a kettő ötvözete.
Ha valaki úgy érzi, hogy ki szeretné próbálni, annak azt ajánlanám, hogy kezdőként íratkozzon be egy csoportos foglalkozásra, mert az egyik első, és legfontosabb részét, a megfelelő légzést nem lehet könyvből megtanulni.
A csoportos foglalkozás előnye még, hogy ott az órán kellemes zene van, a közösség ereje, hangulata is segítőleg hat, és nem elhanyagolható szempont, hogy nem ugrálnak a gyerkőcök az ember fején, és a családtagok sem mászkálnak át az emberen.
A cukorbetegségemre, vagy az inzulin adagra én nem vettem észre semmi változást közvetlenül, a közérzetem összességében viszont valóban jobb volt. A csoportos foglalkozás meg tényleg szuper, tényleg a hétköznapi taposómalom ellentéte, valódi szellemi felfrissülés.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sem a jógát, sem az egyéb mozgásformát nem lehet erőltetni, ha valaki nem akarja kipróbálni, azt nem lehet rávenni. A véleményem az, ha valamit unszolás hatására tesz meg az ember, az ugyanolyan hatástalan, mintha nem csinálná. Tehát még egy próbát sem ér meg, egy alkalom pedig még csak nem is alkalom.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én jártam jógázni egy évig, hetente 2x egy-másfél órát. Nekem bevállt, csak sajna egy teljesen rossz időpontra került át. Én Etka jógára jártam, az olyan nyújtós-átmozgatós volt... Az egész napi számítógép ülés után igazán nagyon jó volt... el is határoztam, mert az utóbbi pár napban sajnos nem figyeltem oda, és pórul jártam (hát-nyakizom merevedés = ez nálam "egérbetegség"), hogy keresek egy új helyet :) a légzésen is sokat javított!
 
Oldal tetejére