mindenkinek

blaci

Őstag

Kedves Laci !

Csak a dondolatodat görgettem tovább.Mint írtam ez lehetne egy medál is.

Üdv: Sándor

Kedves Sándor!
Jajj… Így már értem!
Én azt csak úgy mérgelődve, sok-sok iróniával írtam, hogy ha már a XXI. században a telefont nem nézik (nézhetik?!) meg akkor tán egy táblával a nyakunkba kéne járni - kelni és ha bajba kerülünk talán elolvasnák…:rolleyes:

Ezúton is elnézést kérek mindenkitől ha kicsit is félreérthető voltam...!

Semmi esetre se biztatnék én arra bárkit is, hogy "dögcédulát" akasszon a nyakába, az a világ már elmúlt...remélem. Számomra ennek teljesen más "jelentése" van, nem a segítség, nyugalom, biztonság...
Üdv.,
Laci ...aki, használhatnánk inkább a technikát...!:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Volt egy olyan kezdeményezés is, hogy azt a színes, gumi karkötőt rakjuk fel. Abból volt diabos is. Hát oké, az a karkötő múló diavat a tinik körében, hogy viselné egy férfi a sárga/rózsaszín akármilyen színű karkötőt? De még egy nő is elég faramucin nézne ki abban, amit már ma sem hordanak a fiatalok. ;)
 

poe

Őstag
Ennyi erővel a mellkasomra is tetováltathatnám, hogy IDDM. Ha most lennék húszéves, lehet meg is tenném. ;)
Komolyra fordítva, nekem is van ettől némi megbélyegzettség érzésem. Telefonba, iratokhoz ok, de ékszert, ilyesmit biztos nem veszek fel ezért.
(Őszintén szólva a tetováláson most elgondolkodtam. Fricskának jó lenne. :))
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ennyi erővel a mellkasomra is tetováltathatnám, hogy IDDM. Ha most lennék húszéves, lehet meg is tenném. ;)
Komolyra fordítva, nekem is van ettől némi megbélyegzettség érzésem. Telefonba, iratokhoz ok, de ékszert, ilyesmit biztos nem veszek fel ezért.
(Őszintén szólva a tetováláson most elgondolkodtam. Fricskának jó lenne. :))
Pedig milyen jól állna neked a babarózsaszín műanyag karkötő. :rohog:

Ha az inzulindependens diabetes mellitus nemzetközi megjelölése IDDM-ről valami másra változik, akkor mit csinálsz a tetkóddal? Mert mondjuk gyógyíthatóvá válik a diab, a világ inzulinkészletét pedig marhatápokba keverik fehérje dúsítás céljából.
(Bocs, csak úgy kijött belőlem :rohog:)

Félre tréfa. A legjobb megoldás a kivehető, cserélhető tárcába, táskába, személyibe, jogsiba stb. rakható tájékoztató eü. kártya.
 

Magdika

Új tag
Kedves Sándor!
Jajj… Így már értem!
Én azt csak úgy mérgelődve, sok-sok iróniával írtam, hogy ha már a XXI. században a telefont nem nézik (nézhetik?!) meg akkor tán egy táblával a nyakunkba kéne járni - kelni és ha bajba kerülünk talán elolvasnák…:rolleyes:

Ezúton is elnézést kérek mindenkitől ha kicsit is félreérthető voltam...!

Semmi esetre se biztatnék én arra bárkit is, hogy "dögcédulát" akasszon a nyakába, az a világ már elmúlt...remélem. Számomra ennek teljesen más "jelentése" van, nem a segítség, nyugalom, biztonság...
Üdv.,
Laci ...aki, használhatnánk inkább a technikát...!:D
Kedves fiatalok!:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o
50 éve élek inzulinnal, volt már néhány kártyám ami a cukorbetegségemre utalt, de egyikre sem volt szükségem. Olyan alapvető dolgokon filóztok amire nincs szükség. Nektek inzulin pumpátok van. Ez már önmagában felhívja a figyelmet arra, ha netán baleset érne benneteket.........
Miről is beszéltek???????????????
Bocsika: Magdika
 

somcsika

Aktív tag
Azért szerelnek fel tűzjelzőt, hogy minden eshetőségre felkészüljenek. Hogy a tűzet a kialakulás pillanatában jelezni tudja, megakadályozva ezzel, az ember élet és az anyagi javak pusztulását.;)
R-go ha van az embernél valami ami felhívja a betegségére a figyelmet az célravezetőbb, mint hogy csak később jöjjenek rá, hogy hoppá, ez a beteg, meg cukorbeteg. Egy sürgősségi műtét közben, elég nagy kavarodást okozhatna. Szerintem.
 

dávid

Új tag
nootropylt szedek szédülés miatt azóta vérzik a bal fülem
az orvosom ct -re küldött semmi gond,ők sem tudják miért
van valakinek hasonlo esete
üdv
dávid
 

Magdika

Új tag
nootropylt szedek szédülés miatt azóta vérzik a bal fülem
az orvosom ct -re küldött semmi gond,ők sem tudják miért
van valakinek hasonlo esete
üdv
dávid
Kedves Dávid!
A Nootropil egy értágító. 50. évem végén kezdtem el szedni a feledékenységre, és a szédülésre írta a szakorvos. Nem nagyon értem, hogy neked ezt miért kell még szedni. E mellett tanulással is próbálom frissen tartani az agyam.
Magdika:o
 

somcsika

Aktív tag
Igazad van, de az első füst jel után már rohannak a tűzoltók és elhárítják a bajt, de a telefonod nem fogja elhárítani. Szerintem is a kártya a legjobb. Magdika:cool:
A tűzoltók csak akkor tudnak azonnal "rohanni" ha a tűzjelző teljesen automata. Ami azt jelenti, hogy a tűzet a füstszemcsékből érzékeli (füstérzékelő), és több azonos időben kb. azonos helyről érkező jelzés alapján egy automata rendszer hívja a tűzoltóságot. Ez a valóságban úgy működik, hogy a tűzoltóságon van a rendszer élesítve és tűz gyanúja esetén az beriaszt.
Viszont a tűzjelzőknek van egy olyan csoportja /fajtája is ami csak jelez és külső beavatkozás (ember) szükséges ahhoz (telefonhívás), hogy a tűzoltók kiérkezzenek.
És aztán van olyan is ami jelez és olt is egyben (sprinkler berendezés, lásd pl. Tesco)
Ezt csak azért írtam le, mert a valóságban sokszor sokminden nem úgy működik, mint ahogyan az elméletben le van írva, vagy ahogyan szabályosan kellene csinálni. Persze biztosan jó a kártya, csak nem ad 100 %-os biztonságot. Példaként mi van akkor, ha úgy ér baleset ha nincs nálad semmilyen irat (strandon), vagy egy baleset alkalmával minden iratod megsemmisül. Akkor a kártya projekt már mindjárt nem állja meg a helyét.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz. Pszichológus hallgató vagyok, és azt vizsgálom, hogy a cukorbetegség és bizonyos érzelmi folyamatok hogyan járnak együtt. Összeállítottam egy kérdőívcsomagot, amelynek a kitöltése kb 20 percet vvesz igénybe. Itt találjátok:
http://www.kwiksurveys.com/<wbr>online-survey.php?surveyID=<wbr>KKDLLG_22fc5da0
Segítségeteket előre is köszönöm! Kata
Szia Kata!
Kitöltöttem a teszted, de a a végén nem tudtam elküldeni (elmenteni), mert a tovább gombra mindig ugyanazt azt oldalt adta vissza.
Kérlek nézd meg, hogy valós a probléma, vagy az én készülékemben van a hiba.
 

egykata

Új tag
Szia Kata!
Kitöltöttem a teszted, de a a végén nem tudtam elküldeni (elmenteni), mert a tovább gombra mindig ugyanazt azt oldalt adta vissza.
Kérlek nézd meg, hogy valós a probléma, vagy az én készülékemben van a hiba.
Kedves Kata!
Köszönöm, hogy időt szántál rá!
Kipróbáltam, nekem működik a teszt, és el is menti magát úgy, ahogy kell. Az a gyanúm, hogy épp egy olyan oldalon voltál, ahonnan nem enged tovább, ha nem válaszolsz minden kérdésre... De ezt egy rikító rózsaszín csík jelzi. Ha te nem láttál ilyet, akkor sajnos nem tudom, mi lehet a gond.
 
Oldal tetejére