mindenkinek

zsuzsa

Új tag
Ide írom, mert szerintem sokakat érint, és egy kicsit pipa vagyok, hogy 4 év elteltével ezt is véletlenszerűen kell megtudnom, bár lehet hogy ez is az én tudatlanságom oka. szóval nem tudom ki mit tud, de leírom hogy aki emelt családi pótlékra jogosúlt, itt én most leginkább a cukis gyermekek szüleinek figyelmét szeretném felhívni arra, hogy lehet kiváltani az okmányirodánál mozgássérült igazolványt az autóra. Ehhez a gyermekorvostól kell egy un. 7 pontos igazolást kérni, ezt én már elindítottam majd az okmányirodához kell bemenni a gyermekkel és az ő nevére fényképes igazolványt kap, és az autóra a matricát, ami nem mindegy a parkolás szempontjából pl. Pesten sem, ha közlekedtek autóval, meg miért ne vegye igénybe az ember ha jár. Ezen kívűl éves szintem lehet az önkorinál igényelni minden évben január 1 étől ápr 31 ig évi 25 000 Ft utazási hozzájárulást, ehhez szakorvosi vélemény kell, ugyanaz amit a közgyógynál is bevisztek, és ez jár, nem adható. Csak elfelejtik felhívni rá a figyelmet. Legalábbis a miénket elfelejtették, és 4 év alatt le is nyeltek pár ezer forintot. Szóval akit érdekel és érint utána járhat.
 

dg

Őstag
Az utazási hozzájárulás mire költhető? (vagy inkább azt kérdezem: benzinre is?) És az csak akkor jár, ha van mozgássérült kártya is kiváltva? vagy annélkül is?

(a kártyáról tudtam, a pénzről nem)
 

zsuzsa

Új tag
Ez nincs összefüggésben az igazolvánnyal, mert azt az okmányirodánál intézed, a hozzájárulást pedig az önkorinál. Éves díj, és azt kell hozzá igazolni hogy tartós beteg, és kontrollokra hordod, stb.. tehát van kötelezettséged vele, amit a szakorvos igazol, zt kp. ben kapod meg, és benzinre vagy jegyre amivel utazol költheted, nekem ezt mondták az önkorinál, tehát attól még van a plasztik kártya is az megint más. Gondolom ebből az összegből fedezik azt is mikor valaki a kh ban az orvostól kér igazolást hogy az utazását elszámolhassa az önkorinál. Akkor ezt nem alkalmanként teszed hanem év elején ezt az egyszeri összeget igényeled meg. Én ezt így értelmeztem de igazából majd akkor látom mikor februárban bemegyek és elkezdem intézni, mert ugyebár eddig is felajánlhatták volna amikor év végén a közgyógyot csinálltattam, hogy anyuka tudja hogy van ilyen, és igényelhetik, nem mondták, de a költségvetésből biztos lekérték az összeget, mert azt tudják hogy hányan részesülnek emelte családiban a településen, és annyinak járna, de ahányan nem kérik annyiszor be lehet nyelni ezt az összeget.
 

ildikó

Új tag
Ide írom, mert szerintem sokakat érint, és egy kicsit pipa vagyok, hogy 4 év elteltével ezt is véletlenszerűen kell megtudnom, bár lehet hogy ez is az én tudatlanságom oka. szóval nem tudom ki mit tud, de leírom hogy aki emelt családi pótlékra jogosúlt, itt én most leginkább a cukis gyermekek szüleinek figyelmét szeretném felhívni arra, hogy lehet kiváltani az okmányirodánál mozgássérült igazolványt az autóra. Ehhez a gyermekorvostól kell egy un. 7 pontos igazolást kérni, ezt én már elindítottam majd az okmányirodához kell bemenni a gyermekkel és az ő nevére fényképes igazolványt kap, és az autóra a matricát, ami nem mindegy a parkolás szempontjából pl. Pesten sem, ha közlekedtek autóval, meg miért ne vegye igénybe az ember ha jár. Ezen kívűl éves szintem lehet az önkorinál igényelni minden évben január 1 étől ápr 31 ig évi 25 000 Ft utazási hozzájárulást, ehhez szakorvosi vélemény kell, ugyanaz amit a közgyógynál is bevisztek, és ez jár, nem adható. Csak elfelejtik felhívni rá a figyelmet. Legalábbis a miénket elfelejtették, és 4 év alatt le is nyeltek pár ezer forintot. Szóval akit érdekel és érint utána járhat.


Hát marha jó! Már én is érdeklődök, de ha ez nálunk is létezik, akkor nagyon pipa leszek. Kis falu vagyunk, természetesen mindenki ismer mindenkit, és ha nem szóltak, hogy ez van! Harapni fogok!
 

zsuzsa

Új tag
még én is érdeklődöm, a gyerkeorvos azt mondta nem jár az igazolás, mert az csak mozgáskorlátozottaknak jár, mondtam mégegyszer megkérdezem, mert egyértelműen azt mondták az okmányirodánál hogy emelt családi pótlékhoz kötött, ha abban részesül akkor jár, de majd hétfőn futok még egy kört, remélem nem csináltam hülyét magamból. Egyébként meg azon morfondíroztam, mert ilyenkor beindul a lelkiismeretem, hogy persze joggal kérdezhetik, hogy minek nekem ilyen mikor tud menni a gyerek, és elvenném a helyet a tényleges mozgáskorlátozottól? Természetesen ennek is két oldala van, nem a tesco előtt fogom az utolsó mozgássérült helyet elvenni a valóban rászorulótól, de bizony van olyan helyzet kh előtt stb.. amikor nekünk is jól jönne, hogy nem kell km eket galogolnom a gyerekkel, meg majd a picivel, amúgy meg megnézném hányan állnak ezeken a helyeken igazolvánnyal, és valóban mennyire rászorulók. És egyébként is úgy vagyok vele, hogy ami jár azt nem hagyom benne sem önkoriban sem államban, nem támogatnak amúgy semmivel, ami adható azt tuti nem kapod meg, akkor ami jár az jár.
 

dg

Őstag
még én is érdeklődöm, a gyerkeorvos azt mondta nem jár az igazolás, mert az csak mozgáskorlátozottaknak jár, mondtam mégegyszer megkérdezem, mert egyértelműen azt mondták az okmányirodánál hogy emelt családi pótlékhoz kötött, ha abban részesül akkor jár, de majd hétfőn futok még egy kört, remélem nem csináltam hülyét magamból. Egyébként meg azon morfondíroztam, mert ilyenkor beindul a lelkiismeretem, hogy persze joggal kérdezhetik, hogy minek nekem ilyen mikor tud menni a gyerek, és elvenném a helyet a tényleges mozgáskorlátozottól? Természetesen ennek is két oldala van, nem a tesco előtt fogom az utolsó mozgássérült helyet elvenni a valóban rászorulótól, de bizony van olyan helyzet kh előtt stb.. amikor nekünk is jól jönne, hogy nem kell km eket galogolnom a gyerekkel, meg majd a picivel, amúgy meg megnézném hányan állnak ezeken a helyeken igazolvánnyal, és valóban mennyire rászorulók. És egyébként is úgy vagyok vele, hogy ami jár azt nem hagyom benne sem önkoriban sem államban, nem támogatnak amúgy semmivel, ami adható azt tuti nem kapod meg, akkor ami jár az jár.


Ha ez törvényileg jár, márpedig igen, akkor nincs mit filózni! Ha Bp-en élnék, azonnal igénybe venném én is az igazolványt. Itt, vidéki nagyvárosban ez nem annyira szükségszerű -- de ez az egyetlen oka, hogy ezt az ügyintézést hagyom! Szóval: naná!
 

zsuzsa

Új tag
Szóval megakadtam, az okmányiroda azt mondta hogy nem a hétpontos igazolás kell hanem a mák tól egy emelt családi pótlékról szóló nyomtatvány 3 számú melléklete. felhívtam a mákot, ők nem is tudnak ilyenről, emelt családiról igazolást mindenképpen kapunk a közgyógy újításához is, de szerintem az nem az amire az okmányiroda gondolt. A rendelet pedig egyértelműen leírja hogy mozgáskorlátozott autista látássérült vak szeméyleknek jár, ilyan alapon nem kapjuk, de akkor nem tudom az okmányiroda mire gondol, mert ők nem mondják hogy nem jár, és egyértelműen mondta hogy cukorbeteg.
 

umbra08

Aktív tag
Utazási igazolvány

Segítséget szeretnék kérni!

Mi a neve pontosan a kedvezményes utazási igazolványnak és melyik szerv adta ki? Kisfiamét sajnos ellopták és pótolni szeretném.

Köszi!
 
Hogyan állapítható meg, hogy valaki I. vagy II. tipusú cukorbeteg?

Kedves Sortársak!

Két hónapja vagyok cukorbeteg. A biztos, hogy cukorbeteg, de az nem hogy melyik típus. Édesapám halála után 2 héttel kerültem az edzőteremből a kórházba 26-os cukorral. Semmi bajom nem volt, csak 5 liter vizet megittam. Ez már feltűnő volt. 41 éves vagyok, és ez fontos szempont szerintem, de nagyon jól nézek ki, kb. 30-nak, és ugye az NBI-es kézilabda után (már kiöregedtem) sem hagytam abba a sportot. A külső jegyeket azért írtam le, mert a későbbiekben fontos lesz.
Mivel a diabeteszes osztályon nem volt hely, még pótágyra sem fértem, mert tele volt, felvittek a Leukémiásokhoz, ott volt hely. Én nem ismertem senkit, csak apukám orvosát, aki aput a halálig végigvitte. Döbbenetes volt. 2 napig nem igen foglalkozott velem senki, aztán apu orvosát kértem meg, hogy elvállalna e, azt mondta igen, de nem ért a cukorhoz. Rögtön el kezdtek szúrni, 2 hétig voltam bent, néhányszor leküldtek az Endokrinológushoz. Megkaptam a pent, a mérőt, az inzulinokat. Akkor én azt hittem, édesapám halála miatt kiborultam, és sportoló vagyok, majd visszaáll. Hát nem állt.
Acrapidot kaptam, és inzuletardot. Folyamatosak a hipók, van úgy, hogy napjában 2-szer is. Iszonyatosan kimerít, és így kell dolgoznom, mert én vagyok a családfenntartó, és a lányom magam tartom.
A barátnőm, a veseállomáson főorvos a városban, és mikor elmentem hozzá, a vesém nézetni, mondta nekem, hogy van a C-peptid vizsgálat eredménye, és Hemoglobin A1C vizsgálat. Én mondta, nem tudom, szerintem ilyen nincs. A kérdés : akkor hogyan döntötték el, hogy Te milyen típus vagy? Nem tudom, válaszoltam, de legközelebb megkérdezem.
Múlt hét péntek óta rettenetes hipózások vannak, drasztikusan vissza kellett venni az inzulinból. Az is gyanús volt, többen mondták, hogy az achilles részleges szakadásom nem gyógyul 1,5 éve, és ez nem jellemző az I. tipusúakra. Gyanút fogtam. Az orvostól kérdeztem, voltak ilyen vizsgálatok nekem. Nem....Miért nem? Honnan döntötték el, hogy én milyen típus vagyok? Nagy lett a zavar....hát már úgy került le ide hozzám, hogy ez le volt írva...hogy maga I. típus....megint megkérdeztem, MI ALAPJÁN DÖNTÖTTÉK EZT EL.....válasz : maga vékony, sportos! Erre én, külső jegyek alapján? Hogy lehet ez. 41 éves vagyok! és mindig vékony voltam, és élsportban éltem. Kérem, csinálják meg a vizsgálatot! Már nem lehet, késő...ez volt a válasz. Én nem nyugodtam bele, a barátnőm intézi Debrecenben a vérvételt. Ja, és még azt mondta, most már mindegy, úgy is szúrja magát! Könyörgöm, mondom, nekem NEM MINDEGY, HOGY SZÚROM MAGAM, vagy gyógyszer!!!!!Neki mindegy az biztos, nem ő szúrja....

Ki mit szól ehhez!

Én ragaszkodom a C peptidhez, mert ahogyan drasztikusan csökken az inzulin egységek beadása, és rengeteg a hipo, itt valami komoly gond van.Én úgy tudom, hogy I. típusúak a gyerekek, és 30 éves korig. Én 41 vagyok. Jó vékony, az igaz.:mad:
 

tímeácska

Őstag
Kedves Sortársak!

Két hónapja vagyok cukorbeteg. A biztos, hogy cukorbeteg, de az nem hogy melyik típus. Édesapám halála után 2 héttel kerültem az edzőteremből a kórházba 26-os cukorral.
Sajnos, a diagnosztikus határa a diabetes mellitusnak a 11,1, vagy ezt meghaladó BÁRMELY időben mért érték! Egy 26 mmol/l cukornál ez több, mint gyanús...:(

Semmi bajom nem volt, csak 5 liter vizet megittam. Ez már feltűnő volt.
Sajnos, nálam is ilyen tünetek voltak, immáron több, mint 2,5 éve... Ez a betegség nem fájdalommal köszönt be...:(
41 éves vagyok, és ez fontos szempont szerintem, de nagyon jól nézek ki, kb. 30-nak,
Én 30 elmúltam már, de van, mikor 20 alattinak tippelnek! :D
és ugye az NBI-es kézilabda után (már kiöregedtem) sem hagytam abba a sportot.
Ne is hagyd abba! Én röplabdáztam, imádtam, de az én korcsoportomnak már nincs sajna semmi a környékünkön...:(:(:(
A külső jegyeket azért írtam le, mert a későbbiekben fontos lesz.
Mivel a diabeteszes osztályon nem volt hely, még pótágyra sem fértem, mert tele volt, felvittek a Leukémiásokhoz, ott volt hely. Én nem ismertem senkit, csak apukám orvosát, aki aput a halálig végigvitte. Döbbenetes volt. 2 napig nem igen foglalkozott velem senki, aztán apu orvosát kértem meg, hogy elvállalna e, azt mondta igen, de nem ért a cukorhoz. Rögtön el kezdtek szúrni, 2 hétig voltam bent, néhányszor leküldtek az Endokrinológushoz.
Ekkor milyen cukrokat mértek Nálad? Milyen volt a 26-os első cukimérés utáni "első" cukrod? És inzulin mellett milyenek voltak?
Megkaptam a pent, a mérőt, az inzulinokat. Akkor én azt hittem, édesapám halála miatt kiborultam, és sportoló vagyok, majd visszaáll. Hát nem állt.
Acrapidot kaptam, és inzuletardot.
Sajnos ez a kombináció az indító inzulin páros...:mad:
Folyamatosak a hipók, van úgy, hogy napjában 2-szer is. Iszonyatosan kimerít, és így kell dolgoznom, mert én vagyok a családfenntartó, és a lányom magam tartom.
Annak, hogy alacsonyak a cukraid, több oka is lehet, ami ilyenkor, azaz, a diab indulásakor, illetve az inzulinkezelés bevezetésekor gyakran elő szokott fordulni! Ez nem feltétlen (ismétlem: nem feltétlen) a nem helyes diagnósis, vagy helytelen kezelési módszer alkalmazása miatt fordul elő!
Ilyenkor a hypo okai lehetnek pl.:
- a kórházban kevesebbet mozog az ember, mint otthon, emiatt a kórházban beállított inzulin adagok változtatására lehet szükség (ez gyakran előforduló "probléma")
- "beleértél" a mézes-heteknek is nevezett (átmeneti...:() remissziós fázisba... Ilyen egyéneket ismerek én személy szerint is, akiknek egyáltalán nem volt szükségük pár hétig-hónapig inzulin adására...:):)() Ha jól rémlik, a Mi Vígh Katánk (alias Teki:)) is 30 felett diagnosztizált 1. típ. diabos, akinek átmenetileg nem kellett adni inzulint a remissziós fázisban. De majd Kata kijavít, ha nem így van (ha nem így van, akkor elnézést kérek a téves infóért...)
Ha módodban áll, feltételn keressél rá neten erre az állapotra, hogy minél többet megtudjál róla! Az esetek zömében megfigyelhető ez a fázis, de vannak, akiknél kimarad (lásd ÉN...:(:(:( Én minden jóból kimaradok...:p)

A barátnőm, a veseállomáson főorvos a városban, és mikor elmentem hozzá, a vesém nézetni, mondta nekem, hogy van a C-peptid vizsgálat eredménye, és Hemoglobin A1C vizsgálat. Én mondta, nem tudom, szerintem ilyen nincs.
Ha a zárójelentéseden nem szerepel ilyen vizsgálati eredmény, érdemes azért az illetékes intézményre konkrétan rákérdezni, hátha mégis csináltak!
Ha 100%-ig tutira akarsz menni, az okmányirodáknál az OEP honlapjához tusz kérni a saját TAJ-számodhoz tartozó ügyfélkapu-számot, na, ott minden adatnak rajta kell lennie (ha jól rémlik 2000-ig visszamenőleg...), hogy mikor, milyen vizsgálatot is végeztek el TB terhére, és mennyibe is került... Igaz, hogy a vizsgálati eredmény nincs rajta, de legalább tudni fogod, hogy valóban nem csináltak...
A kérdés : akkor hogyan döntötték el, hogy Te milyen típus vagy? Nem tudom, válaszoltam, de legközelebb megkérdezem.
Múlt hét péntek óta rettenetes hipózások vannak, drasztikusan vissza kellett venni az inzulinból.
Ha ezt megelőzően nem voltak gyakori és kifejezett hypoid, akkor lehet, hogy valóban beleértél a remissziós-fázisba! Csökkenteni kell az inzulin mennyiségén, ezt helyesen tetted!:cool: Viszont a cukrokat rendszeresen, és lehetőség szerint minden evés előtt/után + éhgyomorra-lefekvés előtt mérni kell, ha lehet, pár alkalommal éjjel is érdemes nézni...
Az is gyanús volt, többen mondták, hogy az achilles részleges szakadásom nem gyógyul 1,5 éve, és ez nem jellemző az I. tipusúakra.
Pedig sajnos minden, azaz MINDEN sejtünk/szövetünk/szervünk, azaz, az egész szervezetünk nehezebben gyógyul, főleg, ha már a diab felfedezése előtt is néha-néha, vagy gyakran magasabbak voltak a cukraid, csak nem tudtál róla (praediabetes).
Gyanút fogtam. Az orvostól kérdeztem, voltak ilyen vizsgálatok nekem. Nem....
Na, akkor ha tényleg nem, akkor fentebbi kommentjeim stornó... :)
Miért nem? Honnan döntötték el, hogy én milyen típus vagyok? Nagy lett a zavar....hát már úgy került le ide hozzám, hogy ez le volt írva...hogy maga I. típus....megint megkérdeztem, MI ALAPJÁN DÖNTÖTTÉK EZT EL.....válasz : maga vékony, sportos! Erre én, külső jegyek alapján? Hogy lehet ez. 41 éves vagyok! és mindig vékony voltam, és élsportban éltem. Kérem, csinálják meg a vizsgálatot! Már nem lehet, késő...ez volt a válasz.
HbA1c vizsgálatot bármikor lehet nézetni, ha az előző vizsgálat régebben történt, mint 90 nap. Tehát, a 91. napon már lehet!
C-peptidet is leget nézetni, évente érdemes 2-es típusúaknak főleg! Egyébként ez nem egy "bevett" vizsgálati paraméter... Azoknak szokták időről-időre nézni, akiknek a diab indulásakor alig csökkent eredményt adott, nekik azért nézik, hogy fogyóban van-e a C-peptidjük (közelednek-e a totális fázishoz, avagy már esetleg beleértek-é...)
Saját inzulin szintet szoktak még (ritkán) nézni diab felfedezésekor: lássák, mennyi saját inzulinjuk termelődik --> C-peptid+saját inzulinszintből egyéb paraméterekre lehet következtetni: pl. fenn áll e inzulinrezisztencia...
Viszont, ha már megkezdődött a kívülről bejuttatott inzulinkezelés, hamis, illetve pontatlan eredményekre lehet adott esetben következtetni, ebből kifolyólag nem 100%, hogy a megfelelő kezelést és diagnózist kapja a beteg...
Én nem nyugodtam bele, a barátnőm intézi Debrecenben a vérvételt. Ja, és még azt mondta, most már mindegy, úgy is szúrja magát! Könyörgöm, mondom, nekem NEM MINDEGY, HOGY SZÚROM MAGAM, vagy gyógyszer!!!!!Neki mindegy az biztos, nem ő szúrja....

Ki mit szól ehhez!
Bosszantó!!!:mad:

Én ragaszkodom a C peptidhez, mert ahogyan drasztikusan csökken az inzulin egységek beadása, és rengeteg a hipo, itt valami komoly gond van.
Minden esetre ne hagyd magad, kérjed csak azt a C-peptid vizsgálatot, és várjuk ám, de NAGYON, az eredményét!!!

Én úgy tudom, hogy I. típusúak a gyerekek, és 30 éves korig. Én 41 vagyok. Jó vékony, az igaz.:mad:
Sajnos, ennyire nem lehet életkori határokat húzni... Mint írtam, Kata és én is 30 fölött lettünk egyértelműen 1. típusú cukorbetegek...

Szia Móni!
Gondoltam, pirossal beillesztem az egyes mondataidhoz a válaszomat, talán úgy egyszerűbb lesz... ;)
Tyűha, látom, jó hosszú lett...:o
Jó olvasást, ha valami nem vili, kérdezzél BÁTRAN BÁRKITŐL!!!:cool:
 
Oldal tetejére