mindenkinek

Osváth Erzsbet
Jókedvű köszöntő<O:p</O:p
<O:p</O:p
Tele a tarisznyám<O:p</O:p
tréfával, jókedvvel.<O:p</O:p
Csombékot kötök rá,<O:p</O:p
hogy el ne szökhessen.<O:p</O:p
Az új esztendőre<O:p</O:p
tartogatom kincsem.<O:p</O:p
Aki búval bélelt,<O:p</O:p
annak adok ingyen.<O:p</O:p
Gyertek ti kesergők,<O:p</O:p
ez mind a tiétek.<O:p</O:p
Jószívvel kínálom,<O:p</O:p
itt van hát, vigyétek!<O:p</O:p
Marad magamnak is,<O:p</O:p
nektek is jut bőven.<O:p</O:p
Legyen jó kedvetek<O:p</O:p
az új esztendőben
 

lizzi

Őstag
nem tudom váltott-e már idén ki valaki inzulint ,én igen ,de majdnem rosszul lettem ,pedig nem kellett volna:)
szóval a recepten 10 ampulla inzulin szerepelt ,novorapid,3 hóra..beüti a gyógyszertárban a nő ,erre csak néz és odahívja a másik gyógyszerésznőt,aki azt mondja: igen ezek szerint , mondja ,hogy sajnos a tb nem támogatja így 17ezer akárhány forint lesz ,kérdem: micsoda nem értem????hát ilyen rosszul rég voltam hír hallatán ,mondom neki akkor nem kérem!dúltam ,fúltam ,szidtam mindenkit:)
másnap csörög a telom ,hívnak a gyógyszertárból(ott váltottam ki a tesztcsíkot is ,ami megint drágult...,ők felhívták a Péterfit és elkérték a számom)erre mondják ,hogy sajnos az ötszörösre megvonták a támogatást de a tízszeresen van támogatás és kiválthatom,csak hallgttam aztán miután itt helyben kiváltottam az inzulint rájöttem miről beszéltek:) van 10 db.-os csomagolású inzulin is most ezek szerint erre van támogatás az 5 db./doboz nincs?jó kérdés?
de az jó hír ,hogy így csak 300 ft.ot kellet fizetnem:) szóval rendesek voltak és azért történt valami jó is az év elején:)
 

tímeácska

Őstag
nem tudom váltott-e már idén ki valaki inzulint ,én igen ,de majdnem rosszul lettem ,pedig nem kellett volna:)
szóval a recepten 10 ampulla inzulin szerepelt ,novorapid,3 hóra..beüti a gyógyszertárban a nő ,erre csak néz és odahívja a másik gyógyszerésznőt,aki azt mondja: igen ezek szerint , mondja ,hogy sajnos a tb nem támogatja így 17ezer akárhány forint lesz ,kérdem: micsoda nem értem????hát ilyen rosszul rég voltam hír hallatán ,mondom neki akkor nem kérem!dúltam ,fúltam ,szidtam mindenkit:)
másnap csörög a telom ,hívnak a gyógyszertárból(ott váltottam ki a tesztcsíkot is ,ami megint drágult...,ők felhívták a Péterfit és elkérték a számom)erre mondják ,hogy sajnos az ötszörösre megvonták a támogatást de a tízszeresen van támogatás és kiválthatom,csak hallgttam aztán miután itt helyben kiváltottam az inzulint rájöttem miről beszéltek:) van 10 db.-os csomagolású inzulin is most ezek szerint erre van támogatás az 5 db./doboz nincs?jó kérdés?
de az jó hír ,hogy így csak 300 ft.ot kellet fizetnem:) szóval rendesek voltak és azért történt valami jó is az év elején:)

Én éppen hétfőn váltottam ki Bogi inzulinját (új inzulint kapott, Humulin M3 lett Humulin N helyett), de semmi probléma nem adódott a kiváltáskor. És ez is 5 db ampulla/csomag volt! Szerintem a patikában tolhattak el valamit, de ugye azt nekik bevallani kellemetlen lett volna, meg ciki... :p
Nem hinném, hogy a 10 db/ dobozra lenne csak támogatás, az 5 db/dobozra pedig nem! Na, de jövőhéten váltom ki Máté adagját... Majd figyelek... :)
 

tímeácska

Őstag
nem tudom váltott-e már idén ki valaki inzulint ,én igen ,de majdnem rosszul lettem ,pedig nem kellett volna:)
szóval a recepten 10 ampulla inzulin szerepelt ,novorapid,3 hóra..beüti a gyógyszertárban a nő ,erre csak néz és odahívja a másik gyógyszerésznőt,aki azt mondja: igen ezek szerint , mondja ,hogy sajnos a tb nem támogatja így 17ezer akárhány forint lesz ,kérdem: micsoda nem értem????hát ilyen rosszul rég voltam hír hallatán ,mondom neki akkor nem kérem!dúltam ,fúltam ,szidtam mindenkit:)
másnap csörög a telom ,hívnak a gyógyszertárból(ott váltottam ki a tesztcsíkot is ,ami megint drágult...,ők felhívták a Péterfit és elkérték a számom)erre mondják ,hogy sajnos az ötszörösre megvonták a támogatást de a tízszeresen van támogatás és kiválthatom,csak hallgttam aztán miután itt helyben kiváltottam az inzulint rájöttem miről beszéltek:) van 10 db.-os csomagolású inzulin is most ezek szerint erre van támogatás az 5 db./doboz nincs?jó kérdés?
de az jó hír ,hogy így csak 300 ft.ot kellet fizetnem:) szóval rendesek voltak és azért történt valami jó is az év elején:)

Hopika! Lehet, hogy tényleg jól informáltak a gyógyszertárban: http://www.hazipatika.com/gyogyszer...ill_100_E_ml_oldatos_injekcio_patronban/13847
Ez döbbenet! Máténak is, és nekem is NovoRapidunk van, hát, hétfőn rákérdezek a gyógyszertárban, hogy mi a túró van!?!?:o:mad:
 

tímeácska

Őstag
Hopika! Lehet, hogy tényleg jól informáltak a gyógyszertárban: http://www.hazipatika.com/gyogyszer...ill_100_E_ml_oldatos_injekcio_patronban/13847
Ez döbbenet! Máténak is, és nekem is NovoRapidunk van, hát, hétfőn rákérdezek a gyógyszertárban, hogy mi a túró van!?!?:o:mad:

Az EÜ 100 támogatásra adhatóságot kell figyelnünk, az a régi EÜ tér.köt-nek felel meg!

NovoRapid esetében az 5 ampulla/doboz esetében semmilyen formában nincs támogatás! Se közgyógy, se EÜ 100...
 

tímeácska

Őstag
Gyorsan átnyálaztam a gyógyszerek rendelhetőségi jogcímeit, és a támogatásokat:

Csak azokat a rendelhetőségi jogcímeket emeltem ki, amelyek "minket" érintenek - a napi legalább 2 alkalommal inzulinozásra szorulók, illetve az intenzifikált inzulinterápiásokra vonatkozókat (beleértve a pumpásokat, mert az is ugye intenzifikált kezelés...)!

Actrapid: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Apidra: SoloStar: 5 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tér: 7767 Ft
5 db/doboz: KGY, EÜ100
Humalog: 5 db/doboz : KGY, EÜ100
Humulin N-R-Premixek: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Insulatard: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Lantus: SoloStar: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
ampulla 5 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tám: 7767 Ft
Levemir: 5 db/doboz NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tám: 16258 Ft
NovoMix: 5 db/doboz: NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100 NEM!, EÜ tám: 1896 Ft
NovoRapid: 5 db/doboz: NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100

EÜ100 esetében "csak" a 300 Ft/doboz díjat kell fizetni! Ha bontani kell a dobozt - némely patikákban csinálják! -, akkor a patronok számával osztódik a 300 Ft, tehát 1 ampulla esetében 60 Ft-t kell fizetni!
EÜ tér: a napi 1 alkalommal inzulinozásra szorulók esetében rendelik.

Hát, remek hírek! :mad::mad::mad:
 

tímeácska

Őstag
Hát, ez így elég érdekes lesz egy mondjuk igen kis inzulinmennyiséget igénylő diabos esetében! Pl. Mátémnak nem kell 3 hónapra 1 egész 5 ampullás doboznyi inzulin... Akkor hogy a csudában írjanak ki neki egy 10 darabosat 3 hónapra? Mert, ugye, nagyon-nagyon számon tartják a napi inzulinfogyasztást! Sőt, Mátémnak is "jócskán meg kellett mérni" a napi adagját, hogy az 1 egész dobozt, azaz 5 ampullát megkapjon 3 hónapra!
De teszem azt, ha Bogim pumpás lesz, akkor neki aztán még kisebb lesz a napi inzulinszükséglete, mint Máténak! Na, azt hogyan oldják/oldjuk meg??? Adjam össze a 2 gyerek szükségletét, hogy megkapjuk az inzulint KGY??? :mad::mad:
 

tímeácska

Őstag
Hát, ez így elég érdekes lesz egy mondjuk igen kis inzulinmennyiséget igénylő diabos esetében! Pl. Mátémnak nem kell 3 hónapra 1 egész 5 ampullás doboznyi inzulin... Akkor hogy a csudában írjanak ki neki egy 10 darabosat 3 hónapra? Mert, ugye, nagyon-nagyon számon tartják a napi inzulinfogyasztást! Sőt, Mátémnak is "jócskán meg kellett mérni" a napi adagját, hogy az 1 egész dobozt, azaz 5 ampullát megkapjon 3 hónapra!
De teszem azt, ha Bogim pumpás lesz, akkor neki aztán még kisebb lesz a napi inzulinszükséglete, mint Máténak! Na, azt hogyan oldják/oldjuk meg??? Adjam össze a 2 gyerek szükségletét, hogy megkapjuk az inzulint KGY??? :mad::mad:

Vagy váltsunk inzulint? Térjünk át Humalogra? Ugyan az a két inzulin, de a támogatása más... Remek! Itt valami gazdasági-érdek szagot érzek, ami bűzlik! (Véleményem szerint...)
 

napocska

Őstag
Mi is egy doboz (5 patronos kiszerelés) inzulint szoktunk egy hónapra kapni. Most azonban, már csak a 10 ampullás kiszerelés van, így hát 3 ampullát kaptunk. A receptre az van írva, hogy napi 30 egységet fogyaszt Dani, így egy 30 napos hónapra elég is. De a 31 napos hónapban, egy napig nem ad be inzulint? Izgi...
 

napocska

Őstag
És sajnos sokszor elmegy a légtelenítéssel is egy pár egység, vagy tartálycserekor. Elhiszem, hogy drága, és spórolni akarnak vele, de én azt gondolom, hogy nem ezen kellene elkezdeni spórolni.
 
És sajnos sokszor elmegy a légtelenítéssel is egy pár egység, vagy tartálycserekor. Elhiszem, hogy drága, és spórolni akarnak vele, de én azt gondolom, hogy nem ezen kellene elkezdeni spórolni.
A szakorvosi javaslatban nem vették figyelembe a szerelék cseréhez szükségez insulint?
 
Sziasztok!
Mi még az idén nem írattunk és nem is váltottunk ki inzulint de ez a hír meglepett!
Nekünk nem szoktak felírni csak 4 ampullát/ hónap, nem is tudtam azt sem, hogy nem minden patikában bontanak dobozt.
De akkor ilyen esetben mit fognak majd mondani? Vagy ampullánként 60 Ft-ot kell így is fizetni. Eddig a KGY. miatt semmit nem fizettünk!
üdv.:Edit67
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az EÜ 100 támogatásra adhatóságot kell figyelnünk, az a régi EÜ tér.köt-nek felel meg!

NovoRapid esetében az 5 ampulla/doboz esetében semmilyen formában nincs támogatás! Se közgyógy, se EÜ 100...
Hogy ez mekkora marhaság :mad: Egyáltalán mi ebben a poén? Illetve mi ebben az előny, spórolás, gazdaságosság, stb. Mert egy ilyen rendeletnek célja kell, hogy legyen, de én itt semmilyen hasznos célt nem találok :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gyorsan átnyálaztam a gyógyszerek rendelhetőségi jogcímeit, és a támogatásokat:

Csak azokat a rendelhetőségi jogcímeket emeltem ki, amelyek "minket" érintenek - a napi legalább 2 alkalommal inzulinozásra szorulók, illetve az intenzifikált inzulinterápiásokra vonatkozókat (beleértve a pumpásokat, mert az is ugye intenzifikált kezelés...)!

Actrapid: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Apidra: SoloStar: 5 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tér: 7767 Ft
5 db/doboz: KGY, EÜ100
Humalog: 5 db/doboz : KGY, EÜ100
Humulin N-R-Premixek: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Insulatard: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
Lantus: SoloStar: 5 db/doboz: KGY, EÜ100
ampulla 5 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tám: 7767 Ft
Levemir: 5 db/doboz NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100, EÜ tám: 16258 Ft
NovoMix: 5 db/doboz: NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100 NEM!, EÜ tám: 1896 Ft
NovoRapid: 5 db/doboz: NINCS TÁMOGATÁS!
10 db/doboz: KGY, EÜ100

EÜ100 esetében "csak" a 300 Ft/doboz díjat kell fizetni! Ha bontani kell a dobozt - némely patikákban csinálják! -, akkor a patronok számával osztódik a 300 Ft, tehát 1 ampulla esetében 60 Ft-t kell fizetni!
EÜ tér: a napi 1 alkalommal inzulinozásra szorulók esetében rendelik.

Hát, remek hírek! :mad::mad::mad:
Semmi logikát nem vélek felfedezni a kategorizálásban, mert pl a Humalog miért kap támogatást az 5 db-os is? Na nem mintha örülnék neki, Humalogot használó lévén. :o
Egyedüli összefüggést abban látok, hogy a Novo-s termékek estek el a támogatástól az 5 db-os kiszerelést illetően. De logika akkor sincs benne. Kíváncsi lennék a Dán cég álláspontjára, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez onnan indult ki. :o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vagy váltsunk inzulint? Térjünk át Humalogra? Ugyan az a két inzulin, de a támogatása más... Remek! Itt valami gazdasági-érdek szagot érzek, ami bűzlik! (Véleményem szerint...)
Ez tényleg érdekes. Lehet, hogy nem a Novo-tól indult ezt az egész, hanem a másik két cég felől, és az OEP-et környékezték meg.
Kizárólag gazdasági-érdek szagot árasztva? :rolleyes: Vajon mire készüljünk még? Tényleg dühítő. :mad:

Lizzi felhívott engem, és én még megpróbáltam megnyugtatni, hogy itt valószínű csak valamilyen adminisztráció hiba történhetett, ugyanis folyamatosan alkalmazandó életmentő gyógyszert nem tehetnek fizetőssé.
Ezek szerint mégis történnek változások. Én igazán aggódom, hogy ez csak egy kezdet. :(
 
Oldal tetejére