Vércukor érték HbA1c

dg

Őstag
Zsu!

Ha az inzulin valami miatt "megromlik", akkor tudtommal egész egyszerűen nem hat -- és nincs "más gond" vele. (Ha mégis nem jól tudom, én is hálás leszek, ha kijavítotok!)
A hosszú távú magas vc értékeknél okként ugyanúgy megemlítendó a hipó (hullámvasút effektus), mint egy alapjaiban rossz beállítás. Nincs mese: itt is a jól elcsépelt mondat a nyerő: rendszeres és sűsű vc mérés, és mindjárt kiderül!!!
 

dg

Őstag
pedig lehet egy még tünetekben nem is megnyílvánuló vírus is az oka,:)


SZEMÉLYES TAPASZTALAT:

...nálunk magas vc-ot már csak akkor produkál a vírus / baci, ha megnyilvánulnak a tünetei. Tehát hiába munkál ott benn már néhány napja, ez a vc-on nem látszik. Sőt! A megnyilvánuló tüneteknek is inkább csak a 2. vagy 3. napjától kezdve látszik a cukron.
 

Sani

Új tag
Az,ha nincs a használatban levő inzulin a hűtőben,mert ilyenbe is,pontosabban csak ilyenbe botlottam,na az mennyire befolyásoló tényező?Kösziiiiii!:)

Szerintem az nem befolyásoló tényező.
Pumpával eleve nincsen hűtőben az inzulin.

De még pennél is állandóan nálam volt + a plussz inzulin. Tehát 1 hét a minimum, amíg az nem hűtőben van, hanem a táskámban és eddig így is működött.

...na jó, melőtt bárki megkövezne én is a hűtőben tartom az inzulint.
viszont a tartalék az nem ott van,. hanem a táskámban.
 

Zsu77

Új tag
SZEMÉLYES TAPASZTALAT:

...nálunk magas vc-ot már csak akkor produkál a vírus / baci, ha megnyilvánulnak a tünetei. Tehát hiába munkál ott benn már néhány napja, ez a vc-on nem látszik. Sőt! A megnyilvánuló tüneteknek is inkább csak a 2. vagy 3. napjától kezdve látszik a cukron.

Szerencsések vagytok.Van akit egy nátha is már bekavar.Ez is alkati kérdés ezek szerint.
 

infopeti

Új tag
Az lesz,mert nekem annak idején nagyon jók voltak a HgA1c értékeim!!
Volt 5,4 is,anno:):(

Magasak még mindig az értékeim!

Tegnap éjjfélkor mértem: 7.7 mmol/l

Örültem mint majom a farkának,mondom nem mérek 3kor. Reggel 7 órára a cukrom már az egekben 14.5 mmol/l volt!
Ötlet?
 

infopeti

Új tag
Tudom,hogy mekkora gebasz van! Ezért akarok rajta változtatni!!!!
Hol lehet elektronikusan naplót vezetni,tudja valaki????
Most pl.: 20,2 mmol/l a cukrom!
Most böktem rá 10E Humalog-ot!
Majd mérek délbe és meglátjuk mennyire vitte le!!!!
 

Sani

Új tag
Kedves infopeti!

Neked 1 E ultragyors inzulin mennyit visz le a vc-ből?

Mert nekem ha 20-as - lenne - a cukrom, akkor 8 E-t kéne beadnom, hogy 4,0-re lemenjen.
Tehát 20-ra 10 E nekem 0-ás vc-t eredményezne

De nem vagyunk egyformák, lehet, hogy neked...sőt, biztosra veszem, hogy 1 E inzulin nem 2,00-t visz le a vc-ből.

Különben nekem is reggelente 6 - 7 körüli a cukrom, úgyhogy megemeltem a hajnali bázis adagomat. Mert hát 5,4 alatt kell, hogy legyen éhgyomorra.
 

infopeti

Új tag
Foggalmam sincs mennyit visz le 1E,azt honnan tudom meg???

Én a 20,2 cukorra 20E adtam be és úgy ment le 7.9-re!:(:(

Most délután 6 körül mozgott a cukrom hála isten!!!
Nekem reggelente 6-7 a cukrom,de akkor már örülök,mint állatt!:(
 

infopeti

Új tag
Sziasztok!

Ma otthon eljöttem albiba!

Otthon mértem 15.17kor: 6,4 mmol/l
Albiba mértem 18.06kor: 17,9 mmol/l


Kocsival jöttem,tehát nem ettem semmit,nem ittam semmit!!!

Az elmúlt 4 nap mérései:


2008.10.09. - Csütörtök:

19.43 -> 14,6 mmol/l
21.49 -> 12,5 mmol/l
23.46 -> 14,8 mmol/l - 10E Humalog

2008.10.10. - Péntek:

02.48 -> 8,2 mmol/l
08.43 -> 8,4 mmol/l
14.40 -> 7,8 mmol/l
23.43 -> 7,7 mmol/l

2008.10.11. - Szombat:

07.09 -> 14,5 mmol/l
12.39 -> 18,7 mmol/l

2008.10.12. - Vasárnap:

09.22 -> 15,1 mmol/l
11.02 -> 20,2 mmol/l - 10E Humalog
11.34 -> 17,3 mmol/l -mivel nem igazán indult el lefelé ezért 10E Humalog
12.16 -> 7.9 mmol/l
12.24 -> 6,4 mmol/l - Ekkor jött az ebéd 6E Humalog
13.43 -> 3,4 mmol/l - 1 kifli (30g)
14.07 -> 3,6 mmol/l - 2 dl tej,fél zsemle(10g + 15g)
15.17 -> 6,4 mmol/l - Itt kezdtem örülni,hogy vacsikor jó lesz a cukrom
18.06 -> 17,9 mmol/l - Csak sima adagot adtam 10E,még nem ettem várok vele,lehet nem is eszek!Majd kiderül!!


Ezek alapján tudna valaki segíteni? Vagy ötletet adni???
 

joe960

Új tag
Hí.infopeti !
A leírt eredmények (VC) nem az ötletelés kategóriába sorolandók.
20-as VC érték már teljes Labor vizsgálatot kíván.Nem érdemes kisérletezgetni az inzulinnal.
HbA1c /mint a kiút, vagy.../értéke ad megvilágítást a problémádra.
Egy képlet : HbA1c × 1,6 - 2,6 = (eredmény)
Meg tudod,hogy az utolsó 3 hónapban mennyi volt az átlag VC értéked.
Sok kitartást és még több türelmet kívánok!
 
Elektronikus vércukornapló

....Hol lehet elektronikusan naplót vezetni,tudja valaki????....
A vércukormérő tárolja a mért adatokat (az Accu-Chek 200, a D-Cont Personal 150 adatot). Ezeket a tárolt adatokat a vércukormérőből egy megfelelő infravörös csatolóval átvihetjük egy számítógépbe, ahol egy program diagram formában megjeleníti az adatokat. Ezt nevezzük elektronikus naplónak. Ezek a diagramok lementhetők, e-levélben elküldhetők, kinyomtathatók. Ilyen , több fórumozó által vezetett elektronikus napló található e fórum blogjaiban is.
Elektronikus naplót úgy is lehet vezetni, hogy a napi méréseket beírjuk egy számítógépes programba. Ennek előnye, hogy a vércukorszint alakulását naponta követhetjük, nem kell megvárni a vércukormérőben levő adatok havonkénti átvitelét a számítógépbe. Erre a célra a fórumozók többféle programot is használnak, amelyek megtalálhatók a hozzászólásokban és onnan le is tölthetők.
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!

2008.10.12. - Vasárnap:

09.22 -> 15,1 mmol/l
11.02 -> 20,2 mmol/l - 10E Humalog
11.34 -> 17,3 mmol/l -mivel nem igazán indult el lefelé ezért 10E Humalog
12.16 -> 7.9 mmol/l
12.24 -> 6,4 mmol/l - Ekkor jött az ebéd 6E Humalog
13.43 -> 3,4 mmol/l - 1 kifli (30g)
14.07 -> 3,6 mmol/l - 2 dl tej,fél zsemle(10g + 15g)
15.17 -> 6,4 mmol/l - Itt kezdtem örülni,hogy vacsikor jó lesz a cukrom
18.06 -> 17,9 mmol/l - Csak sima adagot adtam 10E,még nem ettem várok vele,lehet nem is eszek!Majd kiderül!!


Ezek alapján tudna valaki segíteni? Vagy ötletet adni???

Hát ez durva.De ha megnézem a mérési időidet,akkor tulajdonképpen másfél óra alatt küldtél be 26E-t.Elvileg a nagykönyvi általános az,hogy 1E 2 értéket mozdít.Hogy nem dobtál hátast,annak valójában csak egy része az ebéd-ez is igaz.De ott van akkor is egy hipo,ami viszont már felelhet az esti magasért.Egyébként hát nézem,hogy 11-kor adtál humalogot.Meg fél óra múlva már csodát vártál.Az inzulinnak kell egy idő,mire dolgozni kezd,és van csúcsa is.Igaz-e?Én személy szerint nem látom be az okát az újabb 10E-nek akkor.Meg az is igaz,hogy a 20-as érték indokoltá teszi a pihit,ami nem mindig megoldható,de vasárnap igen.Különben felfele kell várni a mozdulást inkább... ;)
 

szolnok

Új tag
Kedves Infopeti!
Bizonyos idő után a szervezet megszokhatka az inzulint és ekkor növelni kell a mennyiséget. Az inzulin napi adagjának kb 50-60 % kell, hogy legyen a bázis inzulin. Biztos vagyok benne, hogy emelned kell a bázis adagodat. Már írtam neked két naponta 2 E séggel lehet emelni. Hiszen ha éjfél körül 7,7 a cukrod és reggel magas akkor kevés a bázis. Add be este 9 körül és emelj rajta. Az alábbi linken utána olvashatsz ezeknek :

a z inzulin adagolás alapelve<style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style>i

  • A basalis inzulinmennyiségnek a napi szükséglet 50–60%-át kell fedeznie; 70% felett viszont már túl sok.
  • A glargine inzulint általában naponta egyszer adjuk, az NPH basalis inzulint legalább két, de lehetőleg három-négy alkalommal adjuk a lehető legjobb hatás eléréséhez.
  • Az étkezéskor adott inzulintössze kell hangolni a szénhidrát bevitellel.
  • Ne változtassunkaz inzulinkezelésen, ha az bevált!
  • HaGHbA<sub>1c</sub> és a plazmaösszglükózszint magas, a napi mennyiséget növelni kell (különösen a basalis inzulinok mennyiségét ha azok y túl alacsonyak).
  • Ezután az éjszakai éhgyomri cukorszintet korrigáljuk a céltartományhoz hosszú hatású inzulin megfelelő időben adott és ritmusos adagolásával.
  • Majd az étkezések előtti cukorszintet korrigáljuk az ebédidővel kezdve.
  • Haa GHbA<sub>1c</sub> továbbra is folyamatosan túl magas, a következő a tennivaló: ellenőrizzük a vércukorszint mérő
    • eszköz megbízhatóságát,
    • az injekciózás technikáját és az injekciózás területét (lipohypertrophia)
    • az étkezések utáni és az éjfél körüli cukorszinteket,
    • az étkezéskor adott inzulint és szénhidrát bevitelt,
    • a napi basalis inzulinmennyiség arányát,
    • a teljes napi mennyiség kielégítő voltát
  • A legalacsonyabb mennyiség, ami hatásos, az a megfelelő napi dózis.
  • Ha azSMBG (vércukor önellenőrzése) ismételten a kívánt cukorszintet mutatja, az alkalmazott napi mennyiség (általában) elégséges csak az adagolás időzítésén szükséges változtatnunk.
  • Ha a vércukor önellenőrzése hypoglycaemiás értékeket mutat, a napi mennyiséget (általában) csökkentenünk kell.
http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b96/ch18.html
 

dg

Őstag
"pen adagolásának időnkénti ellenőrzése (tűsapkába kimérés)"

Ezt valaki fejtse ki nekem pls!


Itt egy link, a novopen3 használati útmutatója. Ennek a 15 oldalán van, hogy hogy kell ellenőrizni.
Röviden: az áttetsző külső műanyag sapkába, ha pontos a tollad, 20 E inzulinnak kell beleférnie, a vonalig (ezt a linkben a rajz pontosan mutatja).

www.novonordisk.hu/Images/novofine_penmate/PenMate.pdf
 

Zsu77

Új tag
- az elfogyasztott ételnek milyen a GI értéke

Ez is nagyon érdekelne!Már mint az,hogy ugye van 3 katergória:alacsony,közép és magas indexűek.Időben mit jelent a vérbe jutásuk?Mikor járnak csúcson egyik-másik?Hogyan lehet pl. extra gyors inzulinhoz időben passzintani egyiket,másikat?Szóval,hogy pont találkozzanak és ne legyen elcsúszás.
 
Oldal tetejére