Vércukor érték HbA1c

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ágicza, egy kis biztatás.
Nekem volt már 8,1, amikor visszament 8,6-ra, de aztán lement 7,9-re, az pedig 7,6-ra. Én is el voltam szontyolodva, amikor felfelé kúszott, de biztos voltam benne, ha már volt alacsonyabb is, akkor újra meg tudom csinálni.

Te is meg tudod csinálni.
 

agicza

Új tag
Ágicza, egy kis biztatás.
Nekem volt már 8,1, amikor visszament 8,6-ra, de aztán lement 7,9-re, az pedig 7,6-ra. Én is el voltam szontyolodva, amikor felfelé kúszott, de biztos voltam benne, ha már volt alacsonyabb is, akkor újra meg tudom csinálni.

Te is meg tudod csinálni.

Köszi a bíztatást Kata!

Tudom,hogy nem olyan rossz érték ez, a magam módján örülök is neki, csak amikor az ember olvassa mások 4-5 körüli értékeit akkor nem tünik olyan jónak.
(Az biztos hogy a reggeli 12-15-ös értékek nem tesznek jót,de ha majd ezen úrrá leszek, majd javul minden. :lol: )
 

dg

Őstag
Ágicza!

Gratulálok a szép eredményedhez! A lányomé is ennyi volt és hasonló tendenciával, mint Neked. És az is hasonló volt, amit éreztem, de majd javulnak az eredmények -- hiszen Timi, Kata is mondta, s Ők tudják! :D S szerintem is így lesz!
 

agicza

Új tag
Ágicza!

Gratulálok a szép eredményedhez! A lányomé is ennyi volt és hasonló tendenciával, mint Neked. És az is hasonló volt, amit éreztem, de majd javulnak az eredmények -- hiszen Timi, Kata is mondta, s Ők tudják! :D S szerintem is így lesz!


Köszönöm! :)

Ha megemberelem magam, akkor menni fog. :D
 

napocska

Őstag
Tegnap voltunk a gondozóban, a HbA1c 6,3. :confused: Ez a legutóbbi 5,4-hez képest eléggé letört... Nem tudjátok, hogy mitől emelkedik a HbA1c érték leginkább? Mert tartósan magas vércukor nem volt, nagyobb kilengések viszont többször is. Tévesen megbecsült szénhidrátmennyiség, éjszaka leforgolódott kanül, megromlott inzulin, rosszul belőtt kanül, minden volt... :rolleyes: Emiatt aztán voltak 10-en felüli cukrok, mig a Mixtardos időkben olyan csak alig (betegségnél főleg) fordult elő. Lehet, hogy ez okozza?
 

Krisztián

Új tag
HbA1c

Tegnap voltam én is HbA1c vizsgálaton lassan két éve vagyok insulinos cukorbeteg és az elmúlt két évben 5,5% -5,9% mozgott a HbA1c most 6,1 % lett ! Közel fél éve leszoktam a dohányzásról és közel 8-10 kg testsúly gyarapodást könyvelhettem el, szerintem ennek tudható be az értékromlás . Jelenleg Humulin R és N insulint használom kértem a dokit, hogy cseréljünk korszerübb insulinra amiről a véleménye az hogy 7% alatti HbA1c nem indokolja ennek cseréjét ! Nem értem ha van olyan insulin amivel nem kell napi öt étkezés beiktatásával fél órás kivárásokkal étkezni miért nem lehet könnyíteni az amúgy sem egyszerű életünkön ! A véleményetekre vagyok kíváncsi ! Üdv !
 

agicza

Új tag
Tegnap voltam én is HbA1c vizsgálaton lassan két éve vagyok insulinos cukorbeteg és az elmúlt két évben 5,5% -5,9% mozgott a HbA1c most 6,1 % lett ! Közel fél éve leszoktam a dohányzásról és közel 8-10 kg testsúly gyarapodást könyvelhettem el, szerintem ennek tudható be az értékromlás . Jelenleg Humulin R és N insulint használom kértem a dokit, hogy cseréljünk korszerübb insulinra amiről a véleménye az hogy 7% alatti HbA1c nem indokolja ennek cseréjét ! Nem értem ha van olyan insulin amivel nem kell napi öt étkezés beiktatásával fél órás kivárásokkal étkezni miért nem lehet könnyíteni az amúgy sem egyszerű életünkön ! A véleményetekre vagyok kíváncsi ! Üdv !

Kedves Krisztián,

Hasonló helyzetben voltam én is. Amikor tavaly nyáron cukorbeteg lettem Humulin R és N inzulinnal kezdtem. Az értékeim jók voltak,de 7 hónap alatt 8 kilót híztam.A hatszori étkezés nem nagyon jött be számomra.
Csakis a rugalmas orvosomnak köszönhetem,hogy mégis belement az inzulin-váltásba. Lantusz-Humalog a jelenlegi kombináció.
Ezzel a cukraim nem olyan jók mint a Humulinnal. Több a reggeli magas érték, romlott a HbA1c-m,de öröm az ürömben fogytam 14 kilót.
Szóval valamit valamiért alapon jelenleg ezzel próbálkozom.
Bízom benne,hogy te is hozzájutsz a számodra legmegfelelőbb inzulinhoz,
sok sikert a továbbiakban is. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gratulálok nagyon szépen haladsz a lejtőn;) lefelé csak így tovébb,apró kicsi lépésekkel. Nem kell 5 perc alatt utoléri Lacit.

Sándor
Köszike, köszike. Addig még meg kell birkóznom Danival és Melivel is. De gyúrok mán, gyúrok. Bár neccessé teszi a zábrát, hogy Dani Lacira is gyúr, meg Meli is. :D;):D
Hű, Laci, hallod eztet? Rád gyúrunk. :rolleyes:;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na a kezembe került végre a laborpapírom és a pp cukor rajta 2,1 mmol/l. Két cukormérőt vittem, és fél perc különbséggel mértem a minta vétel előtt közvetlenül. Az egyiken 3,9-et, a másikon 3,7-et mértem. Így 1,8 és 1,6 mmol/l a különbség

Szerintem a laboros 2,1-es mérés nagyon nem jó, ugyanis nem éreztem hipot (ugye én csak a vc mérő eredményét tudtam még akkor), és a laborból az irodáig 10 perc az út. Visszaérve az irodába megettem két kekszikét, és se hipo, se hiper nem lett.
Na most azért gondolom, hogy nem lehet pontos a labor, mert 2,1-es cukorral én nem nagyon mászkáltam volna még perceket, de még csak nem is éreztem hipot. A 2,1-es érték meg már igencsak hipo.

Régebbi mintavételkor is mindig összemértem a vc mérőt a laborral, és mindig volt 1,1-1,3 mmol/l különbség a kettő között, amit soknak találtam, de elfogadtam.

Mi a véleményetek? Ti mit tapasztaltok az összemérések során? Mennyire megbízható nálatok a labor? Itt a dunaújvárosi laborban Csrob1-gyel már kisilabizáltuk, hogy a HbA1c többet mutat, mint a csepeli. Ezek szerint a mi laborunk baromi pontatlan.
 
Oldal tetejére