Vércukormérők

borka

Őstag
Linus !

A Méry vc mérőt jelenleg is használom,már több mint 1 hónapja.
Kézhez álló,pici vérmennyiség kell hozzá,gyors a kódja állandó,nagyon egyszerű kezelni.7,és 90 nap közötti átlagokat kimutatja,PC-re feltölthető az adatbázisa.
 

christina

Őstag
Elképzelem a jelenetet, amint az éjszaka közepén egy világító fejlámpával elkezdek Dani ujjai után halászni a takaró alatt. :)
Ha véletlenül felébred, azt hiszi, ufók törtek ránk :)


:rohog::cool:

Kicsit értetlenkedek különben, miért kell az éjjeli vércukormérést így túlragozni. Én felkapcsolok egy kis éjjeli lámpát és jó napot! Mármint jó éjszakát!:D
 

linus

Tag
Az, hogy a méry-s cukker mérő plazmakalibrált az mennyiben más mint az optimumos vagy az accus? Az értékek mennyire térnek el?
 

dg

Őstag
Az, hogy a méry-s cukker mérő plazmakalibrált az mennyiben más mint az optimumos vagy az accus? Az értékek mennyire térnek el?


Korábban írta Molli, hogy szerinte az optimum ls a mery hasonló értékeket mutat. Én kipróbáltam, és dacára az eltérő technikai paramétereknek, teljesen együtt mozog a két mérő.
Most a mery-t használjuk huzamosabb ideje. Szerintem nagyjából azonos kategória az optimummal, de annál határozottan jobb.
 

zsuzsa

Új tag
Mi 4 hónapja használjuk a Méryt és már csak azt, az elején még hasonlítgattuk másik cukornérőhöz, aztán letettük mellette a voksunkat. A tapaszatlat az volt hogy minél alacsonyabb ill. minél magasabb az érték annál jobban nyílik az ooló a vércukormérők között. Tehát ami Méryvel 2,6 volt az az Optimummal még simán 3 feletti, ami a Méryvel 18 az az Optimummal még csak 13-15. Ez nagy eltérés, viszont ha belegondolok, ugye mi 15 ig nem is korrigálunk, és soha nem értettem hogy miért ogyan magas a Haemogl. szintünk, mosz a Méryvel uygebár többet mér, előbb korrigálok, kiváncsi leszek az átlagunkra, bár pont rosszkor mert amúgy is nagyon ingadozunk cukorilag.
Suóval nekünk bevált a méry Tibikém nagyon szereti, ügyesen mér, könnyű kezelni, ezzel mér taljasen önállóan, az optimumot még segítséggel használlta, mert nagyobb vérigényű volt. Ez most a multiclixel tutin működik. A tesztcsíkja teljes áron annyi mint az Optimumé én legalábbis 3000 Ft ért veszem, 2990 körül van.
 

dg

Őstag
Mi 4 hónapja használjuk a Méryt és már csak azt, az elején még hasonlítgattuk másik cukornérőhöz, aztán letettük mellette a voksunkat. A tapaszatlat az volt hogy minél alacsonyabb ill. minél magasabb az érték annál jobban nyílik az ooló a vércukormérők között. Tehát ami Méryvel 2,6 volt az az Optimummal még simán 3 feletti, ami a Méryvel 18 az az Optimummal még csak 13-15. Ez nagy eltérés, viszont ha belegondolok, ugye mi 15 ig nem is korrigálunk, és soha nem értettem hogy miért ogyan magas a Haemogl. szintünk, mosz a Méryvel uygebár többet mér, előbb korrigálok, kiváncsi leszek az átlagunkra, bár pont rosszkor mert amúgy is nagyon ingadozunk cukorilag.
Suóval nekünk bevált a méry Tibikém nagyon szereti, ügyesen mér, könnyű kezelni, ezzel mér taljasen önállóan, az optimumot még segítséggel használlta, mert nagyobb vérigényű volt. Ez most a multiclixel tutin működik. A tesztcsíkja teljes áron annyi mint az Optimumé én legalábbis 3000 Ft ért veszem, 2990 körül van.


Nálam nem nyílt az olló szélsőségekhez közelítve, mert sajna, vol alkalom kipróbálni. Teljesen hasonló eredményeket hozott a két mérő, de az igaz (!), hogy messzemenő következtetéseket nem lehet levonni 10-20 összehasonlító mérésből, mert az én tapasztalatom kb ennyin alapszik. Nálam ennyi "tesztelés" bőven kielégítette a kíváncsiságomat, meglehet, hogy már ez is pazarlás volt...
Zsuzsa! A Mery tesztcsíkhoz hozzá lehet jutni 2770 Ft/50db-os áron, a cég is házhoz viszi (ha áll még az ajánlatuk), de patikában is lehet ennyiért kapni -- már ha nem akarnak gazdagodni az eladásán túlzóan. Hosszú távon és nagy mennyiségben ez a ~200Ft-os különbség is számít.
 

MPéter

Új tag
Az, hogy a méry-s cukker mérő plazmakalibrált az mennyiben más mint az optimumos vagy az accus? Az értékek mennyire térnek el?


Szia!
Kérdésedre egy kicsit bővebben válaszolva:
- Mi is a plazmakalibráció: Az ujjbegyből vett kapilláris vérminta cukor tartalma a szövet közti folyadékkal történő keveredés (hígulás) következtében alacsonyabb, mint a vénás vér cukor tartalma (ami a valós vércukorszint). Azért találták ki a plazma kalibrációt, hogy a labor eredménnyel azonos eredményt mérjenek a plazma kalibrált mérők.
- Mérési eredmény eltérés: a plazma kalibráció nem más, mint egy +12-17%-os korrekció. (Ezért nyílik az olló a mérési eredmények között, lásd korábbi bejegyzések) Azaz a plazmakalibrált mérők 12% - 17% magasabb eredményt mutatnak, mint a nem plazma kalibráltak.

A tesztcsík kiszállítás ingyenes a Méry mérőkhöz, javaslom hívd a http://mery.hu/kapcsolat -on található telefonszámot.

Üdvözlettel
MPéter
 

umbra08

Aktív tag
Mi 4 hónapja használjuk a Méryt és már csak azt, az elején még hasonlítgattuk másik cukornérőhöz, aztán letettük mellette a voksunkat. A tapaszatlat az volt hogy minél alacsonyabb ill. minél magasabb az érték annál jobban nyílik az ooló a vércukormérők között. Tehát ami Méryvel 2,6 volt az az Optimummal még simán 3 feletti, ami a Méryvel 18 az az Optimummal még csak 13-15. Ez nagy eltérés, viszont ha belegondolok, ugye mi 15 ig nem is korrigálunk, és soha nem értettem hogy miért ogyan magas a Haemogl. szintünk, mosz a Méryvel uygebár többet mér, előbb korrigálok, kiváncsi leszek az átlagunkra, bár pont rosszkor mert amúgy is nagyon ingadozunk cukorilag.
Suóval nekünk bevált a méry Tibikém nagyon szereti, ügyesen mér, könnyű kezelni, ezzel mér taljasen önállóan, az optimumot még segítséggel használlta, mert nagyobb vérigényű volt. Ez most a multiclixel tutin működik. A tesztcsíkja teljes áron annyi mint az Optimumé én legalábbis 3000 Ft ért veszem, 2990 körül van.

15-ig nem korrigáltok?

Ha én mondjuk este 23-kor magasat mérek, mondjuk 10-11-12 körül (tudni kell, h. 20:00 körül lefekvés előtt tápszert iszik) és nem korrigálok, akkor ez végig viszi reggelig. Szóval mi már 10-11-12-nél korrigálunk.

Pl. tegnap este 23:00-kor 12,6-ot mértem (pedig az egész nap jó volt előtte), úgy döntöttünk, hogy csak 0,1 bólus korr. lesz. Kevésnek bizonyult, mert hajnal 3:00-kor 10,6 volt, ami még mindig magas.
Aztán 5:50-re 9,2 lett, még mindig magas. Erre a 9,2-re kapta a tápszert.
Azért korrigáltunk csak 0,1 bólussal, mert máskor viszont előfordult már, hogy hasonló mért értéknél 0,2 volt a korr. bólus és így hajnal 6:00-ra, mire ébredt, már 3-4 körülire leesett. Szóval, ennyire számít, hogy 0,1 vagy 0,2 nálunk.
 

dg

Őstag
Szia!
Kérdésedre egy kicsit bővebben válaszolva:
- Mi is a plazmakalibráció: Az ujjbegyből vett kapilláris vérminta cukor tartalma a szövet közti folyadékkal történő keveredés (hígulás) következtében alacsonyabb, mint a vénás vér cukor tartalma (ami a valós vércukorszint). Azért találták ki a plazma kalibrációt, hogy a labor eredménnyel azonos eredményt mérjenek a plazma kalibrált mérők.
- Mérési eredmény eltérés: a plazma kalibráció nem más, mint egy +12-17%-os korrekció. (Ezért nyílik az olló a mérési eredmények között, lásd korábbi bejegyzések) Azaz a plazmakalibrált mérők 12% - 17% magasabb eredményt mutatnak, mint a nem plazma kalibráltak.

A tesztcsík kiszállítás ingyenes a Méry mérőkhöz, javaslom hívd a http://mery.hu/kapcsolat -on található telefonszámot.

Üdvözlettel
MPéter


Nálam ezt az eltérést a gyakorlati tapasztalat egyáltalán nem igazolta vissza -- amin magam is csodálkoztam az adott gyártók termékinformációi miatt. Az zavart leginkább, hogy az eltérések nem konzekvensek: mindig egyazon vércseppből mérve hol a mery, hol az optimum mutatta a magasabb értéket, az eltérések az eredmények között nem voltak tetemesek.
 

linus

Tag
15-ig nem korrigáltok?

Ha én mondjuk este 23-kor magasat mérek, mondjuk 10-11-12 körül (tudni kell, h. 20:00 körül lefekvés előtt tápszert iszik) és nem korrigálok, akkor ez végig viszi reggelig. Szóval mi már 10-11-12-nél korrigálunk.

Pl. tegnap este 23:00-kor 12,6-ot mértem (pedig az egész nap jó volt előtte), úgy döntöttünk, hogy csak 0,1 bólus korr. lesz. Kevésnek bizonyult, mert hajnal 3:00-kor 10,6 volt, ami még mindig magas.
Aztán 5:50-re 9,2 lett, még mindig magas. Erre a 9,2-re kapta a tápszert.
Azért korrigáltunk csak 0,1 bólussal, mert máskor viszont előfordult már, hogy hasonló mért értéknél 0,2 volt a korr. bólus és így hajnal 6:00-ra, mire ébredt, már 3-4 körülire leesett. Szóval, ennyire számít, hogy 0,1 vagy 0,2 nálunk.


Umbra, mi sem korrigálunk, nekem azt tanították, 15-ig használjam a százalékokat, ha 15 fölé megy akkor adjak korrekciós bólust!
 

linus

Tag
A tesztcsík kiszállítás ingyenes a Méry mérőkhöz, javaslom hívd a http://mery.hu/kapcsolat -on található telefonszámot.



Tegnap este rendeltem egyet és holnap hozzák is ki. Elvileg 12-20 óráig ide is érnek vele.
Kipróbáljuk, meglátjuk milyen lesz. Majd ezt a kis eltérést figyelni fogom!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap este rendeltem egyet és holnap hozzák is ki. Elvileg 12-20 óráig ide is érnek vele.
Kipróbáljuk, meglátjuk milyen lesz. Majd ezt a kis eltérést figyelni fogom!
Nem fogtok csalódni, nagyon tuti kis gép. Egy dologra figyelj, pont a kalibrációs eltérés miatt. Vagy az egyik, vagy a másik gépet használd, legalábbis terápiás célokra. A diétát, bólust és a korrekciót csak az egyik gép eredményéhez kell igazítani. Persze első időben óhatatlanul összemér az ember, hogy lássa, hogy hogyan is kell értelmezni a mért értékeket. Az összemérés arra is jó, ha pl a játszótéren csak a Mery-t használjátok, otthon pedig a másikat, akkor tudod mennyit kell "le" vagy felszámolnotok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
15-ig nem korrigáltok?
Nekem az nagyon sok mindentől függ, hogy 15-ig korrigálok-e, és milyen módon. És még a sok agyalás ellenére is van, hogy rosszul döntök, vagy túlkorrigálok, vagy kevés volt.
Pl ha gyümölcstől megy fel, akkor tuti nem korrigálok, az hamar eltűnik. Ha keményítő tartalmú CH-tól, akkor igen, mert akkor rosszul ítéltem meg a CH-t és GI-t.
Ha front, hideg, meleg, akkor teljes káosz, általában lórugásokat kell adni, persze csak pacirúgásokat adok, mert pillanatok alatt fordul a kocka, és jön a megfoghatatlan hipo az inzulinfelhalmozás miatt.
 

linus

Tag
Nem fogtok csalódni, nagyon tuti kis gép. Egy dologra figyelj, pont a kalibrációs eltérés miatt. Vagy az egyik, vagy a másik gépet használd, legalábbis terápiás célokra. A diétát, bólust és a korrekciót csak az egyik gép eredményéhez kell igazítani. Persze első időben óhatatlanul összemér az ember, hogy lássa, hogy hogyan is kell értelmezni a mért értékeket. Az összemérés arra is jó, ha pl a játszótéren csak a Mery-t használjátok, otthon pedig a másikat, akkor tudod mennyit kell "le" vagy felszámolnotok.


Remélem is hogy be fog válni, mert az optimumossal abszolút nem vagyok megelégedve, és igaz, van accu check-es mérőnk is, de mivel elég drága a csík azt ritkábban tudom sajnos használni!!!
Bár ha valami "érdekes" eredményt mérek mindig az accus az amivel ellenőrzöm hogy tényleg annyi-e a cukor. Volt, hogy 2 egészet is tévedett az optimum!
 

zsuzsa

Új tag
Mikor Tibike kicsi volt bizony többszőr nyúltam bele mint kellett volna, és sajnos hullámvasútra ültünk vele. Amikor orvost válltottunk akkor ő mondta hogy bírjam ki hogy nem korrigálok, hiszene nem tudom hogy hogyan is reagálna a szervezete nem tudom, mert nincs időm megfigyelni hiszen korrigálok hogy magától hogy működne. És nehéz volt megállni, de nagyon sokszor beigazolódott, hogy az a 15 körüli cukor magától visszament szépen, legfeljebb szh szegényebb uzsit evett, vagy éppen csak kapott valamit, és nem korrigéálltam és visszament, viszont amikor meg ráadtam hypoba fórdítottam. Ez most úgy történik hogy ha mérek egy magas értéket, kicsit visszaveszem a mozgását, leültetem, ha éhes akkor adok egy kis paradicsomot, zöldséget husival stb... és egy fél háromnegyed óra múlva mérek újból, ha magasabb vagy nem mozdúl és evés idő van, akkor adok egy kicsi korrekciót de azt is elnyújtva.
Ez persze megint egyén és helyzet függő, ő nagyon inzulinérzékeny bizonyos időszakban. Estétől reggelig nála nem szabad belenyúlni úgy tartja a bázis, hogy annyival kel amennyivel fekszik, nem is nagyon mérek éjjel, csak ha megébred hogy valami nem ok. ezt is megbízhatóan jelzi de csak éjjel. Legalább aludni tudunk. NAppal már nem ilyen egyszerű az élet.
 

cukorfalat

Új tag
A vércukormérőkkel nincs baj melegebb égtájakon? Csak mert nyaralni fogunk menni és hallottam itt-ott, hogy máshogy mérnek néha. Köszönöm válaszotokat!
 
Oldal tetejére