Vércukormérők

poe

Őstag
Nem mérnek máshogy, hanem nem mérnek, ha nagy meleg van, vagy süti a nap. Leginkább a d-contoknál probléma ez, az újabb mérők kevésbé érzékenyek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A vércukormérőkkel nincs baj melegebb égtájakon? Csak mert nyaralni fogunk menni és hallottam itt-ott, hogy máshogy mérnek néha. Köszönöm válaszotokat!
Minden cukormérő kézi könyvében van leírás mérési hőmérséklet,- és nyomástartományokról. De tény, hogy a D-cont-os készülékekhez vagy nem adnak paramétereket, vagy azok nem fedik a valóságot. Az is tény, hogy nagyon szűk tartományon belül mérnek csak. Nem szeretik sem a meleget, sem a hideget, sem pedig a hegyi levegőt. Az még nem is lenne baj, ha extrém körülmények között nem mérne, ha kiírná, hogy mi a baja, de tudtommal mér, de fals eredményt ad. Ha D-cont-tal mész, akkor figyelj arra, hogy lehetőleg szobahőmérsékleten legyen a mérőkéd. Sátorban biztos túlmelegszik, a strandon a pokróc alatt sincs jó helyen.

Én egyszer a kocsiban hagytam az AC A-mat télen, és a hideg zimankóban nem mért (mínusz fok volt), kirakott egy hőmérő jelzést. Nem mért ugyan, de jelezte, hogy baja van, nem adott hamis értéket.
 

cukorfalat

Új tag
Minden cukormérő kézi könyvében van leírás mérési hőmérséklet,- és nyomástartományokról. De tény, hogy a D-cont-os készülékekhez vagy nem adnak paramétereket, vagy azok nem fedik a valóságot. Az is tény, hogy nagyon szűk tartományon belül mérnek csak. Nem szeretik sem a meleget, sem a hideget, sem pedig a hegyi levegőt. Az még nem is lenne baj, ha extrém körülmények között nem mérne, ha kiírná, hogy mi a baja, de tudtommal mér, de fals eredményt ad. Ha D-cont-tal mész, akkor figyelj arra, hogy lehetőleg szobahőmérsékleten legyen a mérőkéd. Sátorban biztos túlmelegszik, a strandon a pokróc alatt sincs jó helyen.

Én egyszer a kocsiban hagytam az AC A-mat télen, és a hideg zimankóban nem mért (mínusz fok volt), kirakott egy hőmérő jelzést. Nem mért ugyan, de jelezte, hogy baja van, nem adott hamis értéket.

Köszönöm a válaszotokat! AC A-m van, akkor bizom benne, hogy szól, ha baja van :)
 

dg

Őstag
A DContok esetében magam azt tapasztaltam, hogy túl meleg vagy hideg esetén, és fényben, zömmel ír ki hibaüzenetet, de az is előfordult, hogy erős fényben vércsepp nélkül kezdett el mérni (az eredményt nem vártam meg :) ) Azt átalában nem tapasztaltam, hogy ilyen behatásokra fals eredményeket adna -- a fals eredményeket ilyen sejthető hatások nélkül produkálja. ;)

A Mery például nagyon jól vizsgázott sugárzó napsütésben.
 

rugach

Új tag
A vércukormérő készülékek mérésbeli különbsége abból adódik,hogy máshonnan mérik a vért.Ezen azt értem,hogy pl.az Accu-Chek készülékek a vérplazmát mérik,amit egyébként a laborok műszerei is mérnek.Ezért gyakran azt lehet tapasztalni,hogy más vércukormérő készülékekhez viszonyítva kicsit fölé mérnek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A vércukormérő készülékek mérésbeli különbsége abból adódik,hogy máshonnan mérik a vért.Ezen azt értem,hogy pl.az Accu-Chek készülékek a vérplazmát mérik,amit egyébként a laborok műszerei is mérnek.Ezért gyakran azt lehet tapasztalni,hogy más vércukormérő készülékekhez viszonyítva kicsit fölé mérnek.
Ki kell, hogy javítsalak. Már többször írtad, hogy "plazmából mér". Ez nem így van. Az is ujjbegyből vett kapilláris vérmintából mér, ami a teljes vérminta, vagyis benne van a plazma és a kapilláris vérminta is.
Amire te gondolsz, az a plazmakalibrált vércukormérő, ami a kapillárisokból nyert teljes vérből számolja ki, illetve át a plazmára, vagyis a laborban mért vénás vérhez legközelebbi értéket.
De az Accu-Chekes vc mérők nem plazmakalibráltak. Nem jó, ha kevered a fogalmakat, mert félrevezető más számára.

A Mery cukormérő embere, MPéter az előző oldalon leírta a pontos meghatározást. Olvasd el légy szíves.
 

rugach

Új tag
Ki kell, hogy javítsalak. Már többször írtad, hogy "plazmából mér". Ez nem így van. Az is ujjbegyből vett kapilláris vérmintából mér, ami a teljes vérminta, vagyis benne van a plazma és a kapilláris vérminta is.
Amire te gondolsz, az a plazmakalibrált vércukormérő, ami a kapillárisokból nyert teljes vérből számolja ki, illetve át a plazmára, vagyis a laborban mért vénás vérhez legközelebbi értéket.
De az Accu-Chekes vc mérők nem plazmakalibráltak. Nem jó, ha kevered a fogalmakat, mert félrevezető más számára.

A Mery cukormérő embere, MPéter az előző oldalon leírta a pontos meghatározást. Olvasd el légy szíves.

Ne haragudj,de nekem így mondták a Roche cégtől,akik az Accu-Chek készülékeket gyártják.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A vércukormérő készülékek mérésbeli különbsége abból adódik,hogy máshonnan mérik a vért.Ezen azt értem,hogy pl.az Accu-Chek készülékek a vérplazmát mérik,amit egyébként a laborok műszerei is mérnek.

Ne haragudj,de nekem így mondták a Roche cégtől,akik az Accu-Chek készülékeket gyártják.
Dehogy haragszom, azonban nem hiszem, hogy a Roche azt, és úgy mondta, ahogy fent leírtad.

Az ujjbegyből vett vett kapilláris (teljes) vér az a kapillárisokból származik, nem máshonnan.
 

rugach

Új tag
Dacára annak,hogy az Accu-Chek készülékek tesztcsíkjához kód chipeket adnak még akkor is pontosan mérnek ha Dcont csíkot teszek bele és nem kódolom.Ebből látszik,hogy szerencsére nincs nagy jelentősége a kódnak.Az csupán egy plusz biztosíték a jó méréshez.
 

linus

Tag
Kisgyermekes anyukák biztosan ismerik azt a cumisüvegtartót ami melegen vagy éppen hidegen tartja a cumisüveg tartalmát, hát nekünk olyan Lacusról maradt itthon és abba minden hasznos dolog belefért. Így kapott benne helyett a glukagon, a vc mérő tesztcsíkkal, az újszúró és az Actrapid-os pen.



Somcsika!
Azt kérdezném ez milyen fajta cumisüveg tartó volt? A nikeceles belsejű? Köszönöm
 

somcsika

Aktív tag
Somcsika!
Azt kérdezném ez milyen fajta cumisüveg tartó volt? A nikeceles belsejű? Köszönöm


Fajtát sajnos nem tudok mondani, kb. 6 éve vettem egy bababoltban. szerintem ilyen neve nincs. Nikeceles belselyű és még azon belül van egy kis műanyag üvegszerű tégely benne, így ha valami is kifolyna azt ki lehet venni belőle és elmosni.
 

linus

Tag
Fajtát sajnos nem tudok mondani, kb. 6 éve vettem egy bababoltban. szerintem ilyen neve nincs. Nikeceles belselyű és még azon belül van egy kis műanyag üvegszerű tégely benne, így ha valami is kifolyna azt ki lehet venni belőle és elmosni.


Köszi szépen!


Azt kérdezném még, ha az accus cukormérőbe belerakjátok az optimumos csíkot a mérési eredmény mennyiben tér el az optimumos értéktől? Köszi
 

somcsika

Aktív tag
Eddig 2x mértem egyszerre az accu go-val és az optimummal és tetemes az eltérérs:
Go/optimum:
10,4/8,3
9,2/7,4

Akkor ilyenkor mi van?

Ha legközelebb laborba mentek akkor kérjetek egy vércseppet és abból is nézzétek meg a cukrot. Amikor meg lesz a vénás vérnek az eredménye a kettőt, vagy éppen hármat össze tudjátok hasonlítani és be tudjátok kalibrálni, hogy melyik áll közelebb a labor értékhez.
Akár borítékolhatnám is az eredményt, :Dde jobb ha saját magad győzödsz meg róla. :)
 

christina

Őstag
Na most meg go 9,4 mmol/l az optimum 4,6 mmol/l. :o:o:o


Ház ez az!:o
Nekem is hasonló béna értékek jöttek ki az aktív és a personal gép között.:rolleyes:
Pedig nem akarom szeptemberben az oviba vinni a D-contot, a mérytől pedig egy kicsit tartok, a gyártási hely miatt. A fórumon használják és dícsérik, de nem tudom vegyek-e. (tudom, már szinte mindent keleten gyártanak, de mégis)
 
Oldal tetejére