Vércukormérők

umbra08

Aktív tag
Cukimérés éjjel gyermeknek

Csak egy kis érdekesség:

Ajánlanék klassz 'elemlámpát' azoknak a gyermekes szülőknek, akik éjjel is mérnek cukit gyerkőcüknek.
Kaptam a tesómtól egy reklámtollat, valamelyik szórakozóhelyen osztogatta a Ballantines. Tulajdonképpen egy műanyag reklám tollról van szó, aminek led van a végén. Nagyon klasszul világít, egy pontra fókuszál, nagyon könnyű. Csak bekapom a számba és közben mind a kettő kezem szabad.
Nagy könnyebbség ez nekem, mert a telefonnal világítgatást vagy a nehéz fém elemlámpával, már nagyon idegesítő volt.
Nem vagyok egy technikai zseni, nem tudom, mi 'táplálja a fényt' (lehet, hogy eldobhatós), még nem szedtem szét.
Ez egy annyira kis dolog, csekélység, de nekem annyira nagy segítség, bárcsak már hónapokkal ezelőtt meglett volna!
Találtam is ilyen lámpát a neten egy ajándéktárgyasnál.

Szóval, hasznos kis kütyü, ajánlom másoknak is!!
34. sz. toll, nekünk kékben van:
http://www.madonnastudio.hu/reklamtargy/html/reklam_iroszer.html
 

nagytniki

Új tag
Csak egy kis érdekesség:

Ajánlanék klassz 'elemlámpát' azoknak a gyermekes szülőknek, akik éjjel is mérnek cukit gyerkőcüknek.
Kaptam a tesómtól egy reklámtollat, valamelyik szórakozóhelyen osztogatta a Ballantines. Tulajdonképpen egy műanyag reklám tollról van szó, aminek led van a végén. Nagyon klasszul világít, egy pontra fókuszál, nagyon könnyű. Csak bekapom a számba és közben mind a kettő kezem szabad.
Nagy könnyebbség ez nekem, mert a telefonnal világítgatást vagy a nehéz fém elemlámpával, már nagyon idegesítő volt.
Nem vagyok egy technikai zseni, nem tudom, mi 'táplálja a fényt' (lehet, hogy eldobhatós), még nem szedtem szét.
Ez egy annyira kis dolog, csekélység, de nekem annyira nagy segítség, bárcsak már hónapokkal ezelőtt meglett volna!
Találtam is ilyen lámpát a neten egy ajándéktárgyasnál.

Szóval, hasznos kis kütyü, ajánlom másoknak is!!
34. sz. toll, nekünk kékben van:
http://www.madonnastudio.hu/reklamtargy/html/reklam_iroszer.html

Férjem vett olyan öngyújtókat, aminek az egyik vége öngyújtó, a másik pedig elemlámpa, ebben is kis led van:) és ugyanúgy használom, mint Te: be a számba, s szabad a 2 kezem:)
Azt hiszem 150 Ft volt darabja!:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Férjem vett olyan öngyújtókat, aminek az egyik vége öngyújtó, a másik pedig elemlámpa, ebben is kis led van:) és ugyanúgy használom, mint Te: be a számba, s szabad a 2 kezem:)
Azt hiszem 150 Ft volt darabja!:D
Ilyenem nekem is volt, tényleg praktikus darab. A lámás részét le is lehet venni, így nem kell az öngyújtót bekapdosnod.

Elemlámpás tollam is van, és csak most látom, hogy a ti leleményességetek milyen frankón megtalálja a használhatóságát.
Hiába, az igény nagy úr. Ügyesek vagytok. :)

Évekkel ezelőtt a Rossmanban lehetett kapni, talán 300 Ft-ért egy szintén kis led-del világítós kislámpát. Annak az volt az előnye, hogy csiptetős volt a vége, és a szára hajlítható volt. Egész akkora, mint egy hosszabb toll. Azt odaadtam Gráciának, Hannácska éjszakai cukiméréséhez.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

Találtam képet róla, persze a Rossmanos egyszerűbb volt, és baromi olcsó. A fénye gyenge, pont annyi, amennyivel lehet éjszaka cukit mérni, de nem ébreszti fel a gyerőcöt.
 

rugach

Új tag
Csak egy kis érdekesség:

Ajánlanék klassz 'elemlámpát' azoknak a gyermekes szülőknek, akik éjjel is mérnek cukit gyerkőcüknek.
Kaptam a tesómtól egy reklámtollat, valamelyik szórakozóhelyen osztogatta a Ballantines. Tulajdonképpen egy műanyag reklám tollról van szó, aminek led van a végén. Nagyon klasszul világít, egy pontra fókuszál, nagyon könnyű. Csak bekapom a számba és közben mind a kettő kezem szabad.
Nagy könnyebbség ez nekem, mert a telefonnal világítgatást vagy a nehéz fém elemlámpával, már nagyon idegesítő volt.
Nem vagyok egy technikai zseni, nem tudom, mi 'táplálja a fényt' (lehet, hogy eldobhatós), még nem szedtem szét.
Ez egy annyira kis dolog, csekélység, de nekem annyira nagy segítség, bárcsak már hónapokkal ezelőtt meglett volna!
Találtam is ilyen lámpát a neten egy ajándéktárgyasnál.

Szóval, hasznos kis kütyü, ajánlom másoknak is!!
34. sz. toll, nekünk kékben van:
http://www.madonnastudio.hu/reklamtargy/html/reklam_iroszer.html

Multiclixel szúrjátok az ujjbegyet? Mert az tényleg szinte észrevehetetlen,így a kigyereked szinte észre se veszi és nyugodtan aludhat tovább.
 

zsuzsa

Új tag
Ez a toll tényleg jó minap a moziban szenvedtem az órám meg a telefonom segítségével világítottam valaki nézte mit bénázok, biztos nem tudták mit szöszölök ott a sorok között, Tibike meg csak meredten nézte a filmet, én meg szenvedtem hogy mit fogjak, hogyan világítsak, még a film se segített, ha jöt egy fényesebb kocka tuti hogy gyorsan sötétre váltott. Már magamon röhögtem. Egy ilyen tollat fogok magamnál hordani.
 

tímeácska

Őstag
Multiclixel szúrjátok az ujjbegyet? Mert az tényleg szinte észrevehetetlen,így a kigyereked szinte észre se veszi és nyugodtan aludhat tovább.

Bogi nekem sem veszi észre a Multival, ha megbököm az ujját! Mátémnak kezdetek-kezdetétől Softclixet használtam, meg sem rezzent, mikor mértem, de a Multinál meg újból akarta szúrni az ujját, mikor először kipróbálta, mert azt hitte, hogy meg sem szúrta magát... Aztán utána vette észre, hogy hiába nem érzete, mégis vérzik...:D
 

zsuzsa

Új tag
Mi is multit használunk, gyorsan megszokta ügyesen használja, pedig féltem tőle mert szerintem nehezebben húzódható fel mint a soft, de neki nem okozott gondot. AMi nekem annyira nem tetszik, hogy nagyobb, olyan durung, és épp belefér a tartónkba, eleinte nme tette bele a hálóba hanem csak mellé, és amikor kinyitotta mindíg kiesett, vadiújonannan kétszer pont akőre, aztán megbeszéltük hogy tegye a gukihálóba a mérő mellé, hogy ne zuhanjon ki, mert tönkremegy.
 

poe

Őstag
A linkelt boltból rendeltem.
(Többen rendeltünk haverok, mindenféle cuccot, mert 100 dollár alatt nem szállít, na meg így a postaköltség is megoszlott.)
 

rugach

Új tag
Ez a toll tényleg jó minap a moziban szenvedtem az órám meg a telefonom segítségével világítottam valaki nézte mit bénázok, biztos nem tudták mit szöszölök ott a sorok között, Tibike meg csak meredten nézte a filmet, én meg szenvedtem hogy mit fogjak, hogyan világítsak, még a film se segített, ha jöt egy fényesebb kocka tuti hogy gyorsan sötétre váltott. Már magamon röhögtem. Egy ilyen tollat fogok magamnál hordani.

A moziban adtad be az inzulint?
Régen én is sokat szenvedtem,mert zavart,hogy sokan látják mikor beadom magamnak az inzulint,de szerencsére már ezt a kellemetlenséget később sikerült levetkőznöm. Most már nem is izgat,hogy mit gondolnak róla.Igaz ugyan,hogy régen fecskendővel adtam be magamnak és akkor hihetőbbnek is tűnhetett egyes kívülállóknak,hogy mondjuk kábítószerezek.
 

zsuzsa

Új tag
Nem 11 órásira mentünk, mert gondolta addigra megvan a tízórai, ebéd 1 órakor, tehát jó az időzítés, de 11 kor mértem 5,2 volt adtam neki 2 szem kekszet, és délben elkezdte mondani, hogy ő olyan éhes, persze az előtte lévő sorban elkezdték bontani a chipszet, meg ették a pattogatott kukoricát, és ő rögtön éhes lett, de azért ha mond ilyeneket, biztos ami biztos azért megmértem, na akkor kezdtem el sza....kodni a méréssel a sötétben. 7,1 volt neki, úgyhogy kibírta ebédig.
 

zsuzsa

Új tag
Az inzulinbeadással fele ennyit nem matattam volna, mert a pumpája van, azon van világítás tehát pikk pakk elindítom, de indítani csak ebédhez kell.
 

rugach

Új tag
Nekem van amikor eléggé felmegy a cukrom és akkor mindig inzulinnal és étellel korrigálok.Nekem ha nagyon magas,akkor 8 egység humalogot adok be és ha kevesebb ételt eszem,vagy legalábbis olyat,amiben tudom,hogy nincs sok szénhidrát és akkor megfelelően helyre is áll a cukrom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Oldal tetejére