Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Érdekelne a véleményetek,hogy ha valamelyikőtöknek volt már több fajta Accu - Chek mérője,hogy ezen vércukormérők közül melyiket tartja a legjobbnak.
Nekem is az AC Go vált be a leginkább, de ha már a legjobbaknál tartunk, akkor azokat nem használjuk, mivel hozzánk be sem hozzák.
Az a kettő pedig nem nagy választási lehetőség. Ill. három, de úgy, hogy az AC A-ból van egy régebbi és egy újabb verzió, nüansznyi különbséggel.

Ha Ac-nél a jó kütyük kerülnek szóba, akkor az a Nano, Aviva, ComboAviva, Mobile, Compact Plus és sorolhatnám. Ebből a legjobb a Nano
 

gabibaba

Aktív tag
Régebben írta valaki, hogy pluszban írtak csíkot a havi 3 dobozon túl. Ezen felbuzdulva most mi is rákérdeztünk a háziorvosnál - és kaptunk +1 dobozt általános jogcímen. Ha én ezt előbb tudom...
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Nekem/nekünk több fajta Accu-Chek cukormérőink vannak: a "régi" Active (kék, műanyag tokos), az új Active (fekete, textiltokos), és a Go. Ezek közül a Go-t tartom a legjobbnak!

Akkor gondolom,jól ki sikerült tapasztalnotok őket.Nekem csak Accu - Chek activem van.De az a fránya tesztcsík hozzá még támogatottan is elég drága.
 

rugach

Új tag
Értem.Az Accu-Chek go a legújabb verzió.Ugye,azt hiszem ilyen is volt egyszer kölcsönben nálam.De ennek más fajta a tesztcsíkja mint az Activenak.Ha jól emlékszem,akkor a vért nem rácseppenteni kell mint az Activenál,hanem a csík végén van egy felszívó nyílás.
 

tímeácska

Őstag
Régebben írta valaki, hogy pluszban írtak csíkot a havi 3 dobozon túl. Ezen felbuzdulva most mi is rákérdeztünk a háziorvosnál - és kaptunk +1 dobozt általános jogcímen. Ha én ezt előbb tudom...

Úgy biza! :cool: Mi is véletlen jöttünk rá, azóta, ha kell, én biza felíratom magunknak, jobb általánosra felíratva, mint teljes áron megvenni! :dr_31:
Ja, és nem csak 1 dobozzal lehet pluszban felíratni! Hivatalosan ugye arról van szó, hogy gyermekek esetében pl. (inzulinozás mennyiségétől függően...) az adott támogatás (pl. közgyógy) keretén belül nem írható fel több mennyiség az előírtnál, azaz, pl. pumpás kezelésnél havi 3 dobozzal írható fel közgyógyra, több nem. Vagyis, közgyógyra nem! Általánosra igen, mert az más jogcím alá tartozik (legalábbis, nekünk a gyógyszertárban is, meg az orvos is így magyarázta!).
 

tímeácska

Őstag
És mi az a tulajdonsága a Gonak ami miatt a leginkább elnyerte a tetszésedet?

Érezhetően kevesebb vér kell a méréshez (pedig, az Active csík vérigénye sem nagy!), 4 különböző időpontot be lehet állítani, hogy jelezzen Én pl. nem étkezések idejére állatottam be, mert azt úgyis "észreveszem", hanem pl. délelőtt 10, délután 4, 21 óra, és még várandósság ideje alatt éjjel 3-ra volt beállítva. A többi, megszokott időben úgyis mérek, azaz, étkezések előtt, meg étkezések után 1,5 órával. A "köztes" (előbb említett) méréseket meg nem minden áldott nap csinálom, de 2-3 naponta igen! Így nekem totál rendben vannak a cukraim, szokták mondani, hogy nekem még ennyiszer mérnem is tök felesleg, mert a mérések "csak" arra valók nálam, hogy megerősítsék azt a tényt, hogy jók a cukraim...
 

cukorfalat

Új tag
Érezhetően kevesebb vér kell a méréshez (pedig, az Active csík vérigénye sem nagy!), 4 különböző időpontot be lehet állítani, hogy jelezzen Én pl. nem étkezések idejére állatottam be, mert azt úgyis "észreveszem", hanem pl. délelőtt 10, délután 4, 21 óra, és még várandósság ideje alatt éjjel 3-ra volt beállítva. A többi, megszokott időben úgyis mérek, azaz, étkezések előtt, meg étkezések után 1,5 órával. A "köztes" (előbb említett) méréseket meg nem minden áldott nap csinálom, de 2-3 naponta igen! Így nekem totál rendben vannak a cukraim, szokták mondani, hogy nekem még ennyiszer mérnem is tök felesleg, mert a mérések "csak" arra valók nálam, hogy megerősítsék azt a tényt, hogy jók a cukraim...


Hűha! Ez jól hangzik! Lehet, hogy érdemes GO-ra váltani akkor? Bár még igy sem tudom az Active funkcióit teljesen...
 

rugach

Új tag
Érezhetően kevesebb vér kell a méréshez (pedig, az Active csík vérigénye sem nagy!), 4 különböző időpontot be lehet állítani, hogy jelezzen Én pl. nem étkezések idejére állatottam be, mert azt úgyis "észreveszem", hanem pl. délelőtt 10, délután 4, 21 óra, és még várandósság ideje alatt éjjel 3-ra volt beállítva. A többi, megszokott időben úgyis mérek, azaz, étkezések előtt, meg étkezések után 1,5 órával. A "köztes" (előbb említett) méréseket meg nem minden áldott nap csinálom, de 2-3 naponta igen! Így nekem totál rendben vannak a cukraim, szokták mondani, hogy nekem még ennyiszer mérnem is tök felesleg, mert a mérések "csak" arra valók nálam, hogy megerősítsék azt a tényt, hogy jók a cukraim...

Örülök neki és irigylésreméltó! Igen,a Goban nekem is tetszett,hogy csak hozzá kell érinteni az ujjbegyből serkenő vért,és máris jól és pontosan mér.
Szoktál valamit sportolni is?Mert azt mondják,hogy az is fontos a diabéteszeseknek.
 

tímeácska

Őstag
Örülök neki és irigylésreméltó! Igen,a Goban nekem is tetszett,hogy csak hozzá kell érinteni az ujjbegyből serkenő vért,és máris jól és pontosan mér.
Szoktál valamit sportolni is?Mert azt mondják,hogy az is fontos a diabéteszeseknek.

Minden nap sportolok, hiszen 4 gyermeket (próbálok) nevelek... Ebből 1 db 6 éves, és ölég aktív, hát, meg nem utolsó sorban van egy 4 hónapos picim is, a szó szerint értendő sportolásra (még) nincs lehetőségem mellette. Majd ha nagyobb lesz. Amíg a pici nem volt, addig rendszeresen jártunk uszodába, és biciklizni, és mivel vannak lovaink, így adott volt a lovaglás is.
Előtte pedig röplabdáztam... Nem keveset... Versenyszerűen űztem ezt a sportágat. (Rettentően hiányzik...:(:()
Gimnázium befejeztéig pedig mellette még úsztam is, alsó tagozatos korom óta.
Hát, most egyelőre maradt a kiskorúak általi edzésem...
Pár hét múlva tervezem, hogy heti 2 alkalommal nekiállok amolyan hobbi szintű edzésnek. Kettlebell a sporteszköz neve, a Bánvölgye-találkozón ismerkedtem meg vele, egyik fórumos társunk jóvoltából. Ami nagyon lényeges, hogy a gerincbetegségek kezelésében és megelőzésében is igen hasznos "jószág"! :cool:
Kicsit bővebben:http://gerinc.blogter.hu/260682/_kettlebell_helye_a_gerincbetegsegek_megelozeseben_es_gyogyitasaban
 

rugach

Új tag
Minden nap sportolok, hiszen 4 gyermeket (próbálok) nevelek... Ebből 1 db 6 éves, és ölég aktív, hát, meg nem utolsó sorban van egy 4 hónapos picim is, a szó szerint értendő sportolásra (még) nincs lehetőségem mellette. Majd ha nagyobb lesz. Amíg a pici nem volt, addig rendszeresen jártunk uszodába, és biciklizni, és mivel vannak lovaink, így adott volt a lovaglás is.
Előtte pedig röplabdáztam... Nem keveset... Versenyszerűen űztem ezt a sportágat. (Rettentően hiányzik...:(:()
Gimnázium befejeztéig pedig mellette még úsztam is, alsó tagozatos korom óta.
Hát, most egyelőre maradt a kiskorúak általi edzésem...
Pár hét múlva tervezem, hogy heti 2 alkalommal nekiállok amolyan hobbi szintű edzésnek. Kettlebell a sporteszköz neve, a Bánvölgye-találkozón ismerkedtem meg vele, egyik fórumos társunk jóvoltából. Ami nagyon lényeges, hogy a gerincbetegségek kezelésében és megelőzésében is igen hasznos "jószág"! :cool:
Kicsit bővebben:http://gerinc.blogter.hu/260682/_kettlebell_helye_a_gerincbetegsegek_megelozeseben_es_gyogyitasaban
Akkor le a kalappal előtted! Gyerekeid közül csak egy aki cukros?
Az nagyon jó,hogy versenyszerűen sportoltál.Én sajnos nem tudtam így sportolni,mert nem lehetett.Ugyanis nagyon féltek a különböző sport egyesületek,clubok a cukrosoktól,mert,hogy ha pl.elájul egy cukros,akkor az nekik kellemetlen.De egy évig azért karatéztam,igaz ugyan,hogy a gazdaságis pacák engedélyével és azért az övével,mert az ő felesége is cukros volt.Egyébként mint azt már mondtam,nagyon féltek.
 

borka

Őstag
Az Accu -Chek Activenál használható a Dcont tesztcsík is,és nem kell törődni azzal,hogy nem lehet bekalibrálni a kódszámát.

Ha a D-cont csikot használod nem is tudsz kalibrálni,és nem is kell.Az utolsó csippet bennehagyod,és ugyanúgy mérsz mintha semmi sem változott volna.Pár tizednyi eltérések lehtnek,de azzalnem kell foglalkozni.Álltalában 5 alatt lefelé mozog,5 felett viszont felfelé mér egy kicst többet,de ez nem számottevő.
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Ha a D-cont csikot használod nem is tudsz kalibrálni,és nem is kell.Az utolsó csippet bennehagyod,és ugyanúgy mérsz mintha semmi sem változott volna.Pár tizednyi eltérések lehtnek,de azzalnem kell foglalkozni.Álltalában 5 alatt lefelé mozog,5 felett viszont felfelé mér egy kicst többet,de ez nem számottevő.

Igen,szóval én is rájöttem arra,hogy a kódolás olyan sokat nem jelent.Ez tulajdonképpen egy biztosíték.De ettől függetlenül is jól fog mérni a mérő.
 

rugach

Új tag
Én egyébként azt hallottam,hogy a Dcont csíkot is a Roche cég gyártja és épp ez ez oka annak,hogy a tesztcsík mindkét márkájú készülékben működik:)
 
Oldal tetejére