Vércukormérők

tímeácska

Őstag
Igazad van, de ez nem csak erről szól, szerintem.
Egyrészt egészségesebb a teljeskiőrlésű cucc, másrészt ez a régi "zsemlediéta" sajnos azt jelenti, hogy ennyit tanítottal meg velük a "diétáról", az egészséges táplálkozásról meg semmit. Heti sokszor, napi több étkezésre zsömlét enni nem valami egészséges szerintem.
Illetve te is tudod, hogy pennel bonyolultabb lekövetni na felszívódási görbét.

Persze, persze, igazad van! Sokkal egészségesebb! De vannak, akik rá sem bírnak nézni... Pl. apukám inkább "leszokna" a pékárukról, de a tk.-t nem enné meg... Pedig nem sok kenyeret eszik!
Szerintem sem egészséges, ahogy Te is írod, a "zsemlediéta", na, ebben - is - totál egyetértünk! És legyen az a zsemle fehér, vagy teljes kiőrlésű!
 

somcsika

Aktív tag
Illetve te is tudod, hogy pennel bonyolultabb lekövetni a felszívódási görbét.

Valóban nehezebb pennel lekövetni, de nem lehetetlen, legalábbis a saját tapasztalatunk szerint. A gond inkább csak az állandó rohanás, az időhiány vagy a farkaséhség miatt lehet.
Ha magas GI-jű ételt eszünk (ami ugye hamar felhszívódik) ma pl. kakaós csigát, akkor több időt kell várni az étkezéssel az inzulin beadása után.
Az actrapid kb. 30 perc múlva kezdi el kifejteni a hatását, tehát mire eljut odáig a táplálék, hogy felszívódjon addigra már az inzulin is ugrásra kész.

És ugyanez igaz fordítva is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
másrészt ez a régi "zsemlediéta" sajnos azt jelenti, hogy ennyit tanítottak meg velük a "diétáról", az egészséges táplálkozásról meg semmit.
Poe, már nagyon kevesen élnek a zsemlediéta fogalmával, ettől még eszünk zsemlét, csak nem abban számoljuk a napi, heti megehető adagokat.

A "zsemlediéta" kifejezés lassan már csak történelem, mint a kifőzős fecsik. Még az idősebb, vagy nagyon régóta diabosok körében is.

Nálunk a kórházban (történelem ide, történelem oda) még ma is zsemlét adnak, pusztán kényelmi (adagolás) és higiéniai szempontból, de az teljes kiőrlésű. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Persze, persze, igazad van! Sokkal egészségesebb! De vannak, akik rá sem bírnak nézni... Pl. apukám inkább "leszokna" a pékárukról, de a tk.-t nem enné meg... Pedig nem sok kenyeret eszik!
Deni tényleg nem eszik, ha csak "színessel" térek haza. Szerinte fehér ember fehér kenyeret eszik. :D
 

poe

Őstag
Ez igazából megszokás kérdése szerintem. Nem olyan nehéz az, főleg ha tudatosítod magadban, hogy nem végleg mondasz le a fehér kenyérről/zsemléről, hanem csak jóval ritkábban fogyasztod. Egy töltöttkáposzta, vagy egy halászlé nekem elég fura lenne teljeskiőrlésűvel... :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csigu, ezeket a kajás, zsemlés értekezéseket át kéne mozgatni valahova, de nem tudom melyik lenne megfelelő. Talán a hamis egészségtelen és egészséges topikba, vagy valamelyik másikba jobb lenne??
Átmozgatnád?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez igazából megszokás kérdése szerintem. Nem olyan nehéz az, főleg ha tudatosítod magadban, hogy nem végleg mondasz le a fehér kenyérről/zsemléről, hanem csak jóval ritkábban fogyasztod. Egy töltöttkáposzta, vagy egy halászlé nekem elég fura lenne teljeskiőrlésűvel... :)
Én meg sem enném mással, csakis igazi finom puha fehér kenyérrel. :D
 

somcsika

Aktív tag
Szerintem a zsemlediéta vidéken, 2-es típusú diabosok körében egyáltalán nem történelem.


Sajnos ez így igaz.:(
Kb. 2-3 hanapja szembeszültem vele, éppen egy ABC-ben, hogy egy friss 2-es diabos - középkörú nő, nem középkörú már én vagyok, pontosítok olyan 55-60 éves néni - panaszolta el, hogy akkor ő most már csak zsemlét ehet élete végéig, és hogy de jó is lenne már egy szelet kenyeret megenni, vagy rizst, vagy tésztát mert hát ő szeretné betartani a diétát, de olyan sok mindent megkíván.
Nagyon megsajnáltam és próbáltam volna neki segíteni, hogy elmondom, hogy mi hogyan csináljuk, és hogy a kenyéregység és a zsemle számolás már a múlt, de mereven elzárkózott előle és közölte, hogy az orvosa csak jobban tudja, mint én és ő inkább neki hisz.

Jó vidéken lakni, mert tiszta a levegő, általában csend és nyugalom van.
De amikor 50-60 vagy esetünkben 130 km-re kell elmenni egy szakorvoshoz az már nem annyira jó. Ha pedig nem tud bemenni, mert nincs ki bevigye, busszal meg nem tud akkor mi marad. A lassan már kiöregedő vagy az éppen most kezdő praktizáló háziorvos. Az egyik tapasztalat hiányában nem tud hozzászólni a dolgokhoz ÉRDEMBEN, a másik pedig már azért nem, mert azóta már sok minden változott.

Lásd régóta nem kenyéregységben számolunk, hanem szénhidrátban.
 

dg

Őstag
Mi csak fehér kenyeret, zsemlét, kiflit fogyasztunk. Volt próba más irányba, erőltettem egy darabig, de sikertelenül. Szerintem ez nem gond. Hozzá lehet állítani az inz. adagolást. Hiába egészségtelenebb, az a kevéske, amit a család megeszik naponta, belefér. Inkább azt kell kitapasztalni, hogy fehér és fehér közt nagy különbség van! Nem mindegy, hol (miből!!) készítik! (minthogy a belsejébe nem látok bele, csak ezt tudom mondani)
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Általában normál,közönséges zsemlét eszem.Azért is inkább zsemlét és nem kenyeret,mert a zsemlének könnyebb kiszámítani a szénhidrát adagját.Tehát úgy értem könnyebb porciózni,mint egy kenyér szeletet,aminél pl.egyáltalán nem mindegy annak vastagsága és a szelet nagysága.
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Most reggelire vagy vacsorára mi mást enne az ember,mint zsemlét,vagy kenyeret.A lényeg szerintem a szénhidrát megfelelő bevitelében van és nem abban,hogy milyen fajta pékárut fogyasztunk.
 

poe

Őstag
A szénhidrát megfelelő bevitele nem csak a mennyiséget, hanem a minőséget is jelenti. Minél több alacsony glikémiás indexű, lassan felszívódó CH-t kellene bevinni. A hagyományos zsemle, kifli, fehér kenyér (épp azért mert agyon van finomítva) nem ilyen. Ez nem azt jelenti, hogy ilyet nem ehetsz, de a mennyiségét mindenképp vissza kell szorítani az étrendedben.
Ja és vacsorára meg igen sokféle dolgot lehet enni, keresgélj neten és engedd szabadon a fantáziád. ;)
 

rugach

Új tag
vércukormérő

Igazad van,csak a baj az,hogy a boltokban főképpen ezekhez,a hagyományos fehér zsemlékhez lehet hozzájutni,aztán pedig az ára sem mindegy,mert e normál zsemle olcsóbb mint a pl.rozsos.Tehát sajnos az ételekhez való hozzájuthatóság is számít.
 

rugach

Új tag
vércukormérés

Érdekelne,hogy ti hányszor és milyen időközönként méritek a cukrotokat,meg az is,hogy milyen fajta inzulinokat használtok. Én napi háromszor inzulinozom magam és Lantus és Humalog inzulint használok. Ezekben az új és nagyon gyors hatású inzulinokban az a jó,hogy könnyen és azonnal lehet kompenzálni a magas cukrot.
 

rugach

Új tag
Vércukormérő

Azt olvastam valahol,hogy az Accu-Chek mérők tesztcsíkjaihoz van támogatás és így legalább olcsóbb a beszerzésük.Igaz ugyan,hogy csak állítólag az inzulinos cukrosok kapnak támogatást rá.Viszont a multiclixhez nem tudom,hogy van-e támogatás.Jó lenne ha volna,mert hát az ujjbegyszúrók se valami olcsók,nem beszélve a vércukormérőről amihez szintén nincs támogatás sajnos.
 

misamaci

Aktív tag
Azt olvastam valahol,hogy az Accu-Chek mérők tesztcsíkjaihoz van támogatás és így legalább olcsóbb a beszerzésük.Igaz ugyan,hogy csak állítólag az inzulinos cukrosok kapnak támogatást rá.Viszont a multiclixhez nem tudom,hogy van-e támogatás.Jó lenne ha volna,mert hát az ujjbegyszúrók se valami olcsók,nem beszélve a vércukormérőről amihez szintén nincs támogatás sajnos.

A csíkokra már elég régóta csak az inzulinos cukorbetegeknek jár a támogatás (legalább napi 2 v több. inzulinadás esetén).

Az ujjszúrókra külön egyikre sincs támogatás, szóval azt meg kell venni teljes áron.
 

rugach

Új tag
vércukormérő

A csíkokra már elég régóta csak az inzulinos cukorbetegeknek jár a támogatás (legalább napi 2 v több. inzulinadás esetén).

Az ujjszúrókra külön egyikre sincs támogatás, szóval azt meg kell venni teljes áron.

Na hát ez az,ezt sajnálom én is mert az újjbegyszúrók se olcsók,több ezer forintba kerülnek.
 
Oldal tetejére