Vércukormérők

rugach

Új tag
Remélem az új kormány támogatni fogja a vércukormérőket,az összes kapható márkát,mert így nyilván a már támogatott terméknek behozhatatlan előnye lesz a többivel szemben.Viszont minden piacon verseny van és így csak akkor lehet ez igazságos,ha a támogatást minden egészségügyi műszer megkapja.
 

poe

Őstag
Rugach, szerintem nem a mérők ára a gond... Nekem egy hónapban többe van a tesztcsík, mint a mérő volt...
 

rugach

Új tag
Vércukormérő

Rugach, szerintem nem a mérők ára a gond... Nekem egy hónapban többe van a tesztcsík, mint a mérő volt...

Igen,valahogy az egészet támogatni kéne,mert a cukorbetegség népbetegség és így nagyon sok az érintett.Márcsak ezért is fontos volna az állami támogatás.
 

poe

Őstag
Továbbá azért, mert a rendszeres vc mérés, az egészséges életmód stb segíti a szövődmények megelőzését, amivel az állam is "spórol", hiszen a későbbiekben, kevesebbet kell majd költeni amputációra, dialízisre stb, illetve ezen emberek szociális juttatásaira....
 

rugach

Új tag
Ez így van.Fontosnak tartanám a megelőzést.Ahogy például a vérnyomásmérés általánossá vált a lakosság körében, illetve a tüdőszűrés,melyet kötelezővé tettek és bizonyos időközönként el kell menni a lakosoknak a tüdőszűrésre,így kéne a vércukormérést is kötelezővé tenni amivel a kezdődő diabétesz kiszűrhető lenne.Ezzel megakadályozva annak kései felfedezése miatt fellépő esetleges érrendszeri ás szöveti károsodást.
 

cukorfalat

Új tag
Bizony én is jobban jártam volna, ha rendszeresen ellenőriztem volna a vércukorszintem. Igy viszont az orvostól kellett megtudnom a rossz hirt. Azóta lépten-nyomon minden ismerősömet csak a rendszeres mérésre buzditom.
 

borka

Őstag
Ez így van.Fontosnak tartanám a megelőzést.Ahogy például a vérnyomásmérés általánossá vált a lakosság körében, illetve a tüdőszűrés,melyet kötelezővé tettek és bizonyos időközönként el kell menni a lakosoknak a tüdőszűrésre,így kéne a vércukormérést is kötelezővé tenni amivel a kezdődő diabétesz kiszűrhető lenne.Ezzel megakadályozva annak kései felfedezése miatt fellépő esetleges érrendszeri ás szöveti károsodást.

Azt kellene elérni,hogy a háziorvoshoz a belépő azzal kezdődjön,hogy megnézik a vc.-t,úgy mint ahogy a vérnyomást.:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na hát ez az,ezt sajnálom én is mert az újjbegyszúrók se olcsók,több ezer forintba kerülnek.
De ez egyszeri költség, aztán évekig tudod használni. A legelső Accu-Chekes (Softclix2) bökőm még mindig használatban van, pedig kb. 10-12 éve vettem. Egy néninek adtam oda, amikor újat vettem. Az újat pedig azóta is használom, és a legújabbat is évekig fogom nyúzni.

Íme a Softclix2:
 

Csatolások

  • softclix_all.jpg
    softclix_all.jpg
    31.5 KB · Olvasás: 5

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt kellene elérni,hogy a háziorvoshoz a belépő azzal kezdődjön,hogy megnézik a vc.-t,úgy mint ahogy a vérnyomást.:cool:
Erről beszéltem a háziorvosommal és bizony itt is kibukott a csík ára. :(:mad: Egy vállalkozó orvos (és szinte már csak ilyen van) mindent maga kénytelen megvenni. Az más kérdés, hogy futja-e rá, vagy sem. Nem az orvosnak kéne dotálnia a megelőzés, vagy szűrés anyagi részét.
Tehát ez még az orvos részéről szabadon választott gyakorlat, hogy mér, vagy sem. Az én orvosom mér, de ő is csak ha van gyanúja, tehát nem naponta azt az 50-80 beteget, teljes csík ár mellett. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyébiránt érdekes dolog ez a vércukorszint ellenőrzés, mondjuk a patikákban. Azokban a szép, narancssárga felkiáltójeles patikákban.

Igaz nem naponta megyek be, de még egyetlen egy alkalommal sem láttam nyitva a kis külön helyiséget, egyszer sem láttam, hogy a kis kalitkán belül ült volna valaki, hogy aki méretni akar az bemehessen. Két patikában is meg akartam méretni próbaképpen, hogy lássam, hogy is zajlik ez a dolog, de egyszer sem mérték meg, mondván, nincs az a kolléganő, aki értene hozzá.
Az egyikben ajánlkoztam, hogy én hozzáértő vagyok, de bemenni akkor sem lehetett. Mindkét alkalom délután volt, vagyis akkor, amikor a népek a patikákat járják.

Gondolom, ha valaki ott szeretné megméretni, hogy képe legyen az egészségi állapotáról, és néhányszor hoppon marad, akkor inkább feladja. Nem fog kuncsorogni azért, hogy amiért még fizetnie is kell, azt elvégezzék.

A reklámok meg tele vannak, hogy méresse meg a cukorszintjét. Jó de hol? Na ahhoz tényleg drága a cukormérő és a csík, hogy valaki azért megvegye, hogy megnézze évente nincs-e valami elváltozás.
 

borka

Őstag
Erről beszéltem a háziorvosommal és bizony itt is kibukott a csík ára. :(:mad: Egy vállalkozó orvos (és szinte már csak ilyen van) mindent maga kénytelen megvenni. Az más kérdés, hogy futja-e rá, vagy sem. Nem az orvosnak kéne dotálnia a megelőzés, vagy szűrés anyagi részét.
Tehát ez még az orvos részéről szabadon választott gyakorlat, hogy mér, vagy sem. Az én orvosom mér, de ő is csak ha van gyanúja, tehát nem naponta azt az 50-80 beteget, teljes csík ár mellett. :)

Ezt szintén az OEP-nek kellene állnia a megelőzések érdekébe.:cool:
Mert ha még diétával kezelni lehet a kezdeti magas cukrokat,rengeteget spórolna meg az OEP,ha nem kell a pácienst tablettára ,vagy éppen insulin terápiára állítani.
Felfogás és gondolkodás kérdése az egész.:rolleyes:
 

rugach

Új tag
Hogy bírjátok ezt az iszonyú meleget ami manapság van?
Érdekelne,mert nem tudom,hogy ez,mármint az,hogy ennyire nehezen viselem,az összefüggésben van-e a diabéteszemmel,vagy nem.Ilyenkor egyébként megfigyeltem,hogy jobban fel szokott menni a cukrom is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hogy bírjátok ezt az iszonyú meleget ami manapság van?
Érdekelne,mert nem tudom,hogy ez,mármint az,hogy ennyire nehezen viselem,az összefüggésben van-e a diabéteszemmel,vagy nem.Ilyenkor egyébként megfigyeltem,hogy jobban fel szokott menni a cukrom is.
Én ilyenkor "élek". A cukrom is ilyenkor áll be. :D
Vasárnaptól mondja a hideget, nekem azzal már vége van a nyárnak. :(
 

rugach

Új tag
Érdekes,úgy látszik tényleg különbözőképpen ha a meleg az emberekre.Én például gyakran ingerült és ideges leszek a kánikula miatt,meg persze a tetőtéri lakásom is felforrósodik mire hazaérek.De a cukrom is rendesen fel szokott menni.
 

rugach

Új tag
Azt tudja valamelyikőtök,hogy az Accu - Chek tesztcsík/doboz mennyibe kerül támogatottan? Mert nekem ami van,azt egy ismerősömtől kaptam és nem én vettem.
 

tímeácska

Őstag

rugach

Új tag

rugach

Új tag
Érdekelne a véleményetek,hogy ha valamelyikőtöknek volt már több fajta Accu - Chek mérője,hogy ezen vércukormérők közül melyiket tartja a legjobbnak.
 

tímeácska

Őstag
Érdekelne a véleményetek,hogy ha valamelyikőtöknek volt már több fajta Accu - Chek mérője,hogy ezen vércukormérők közül melyiket tartja a legjobbnak.

Nekem/nekünk több fajta Accu-Chek cukormérőink vannak: a "régi" Active (kék, műanyag tokos), az új Active (fekete, textiltokos), és a Go. Ezek közül a Go-t tartom a legjobbnak!
 
Oldal tetejére