Vércukormérők

cukorbeteg

Új tag
Elvileg sok tesztcsíknál csak az első kibuggyanó cseppből lehet mérni, az lesz pontos.

Pontosítanék: az elsőt le kell törölni, a másodikból kell mérni. Azokkal a gépekkel, amelyek felszívják a vért, viszonylag egyszerűen lehet többet mérni. Én egy accucheket akartam lecserélni a legújabb d-contra, de az összehasonlító méréseim végén arra jutottam, hogy marad az accucek. A D-cont legnagyobb hibájának azt tartom, hogy normál/magas értékeknél sokszor hibázik. Ha ugyanabból a vércseppből mérek több tesztcsíkkal, akkor nem egyszer tapasztaltam több, mint egy egész eltérést a két mérés között (pl. 6.9 - 8.2 ugyanabból a vércseppből, ugyanazzal a géppel, egy dobozból származó tesztcsíkkal).

ui: nem tudjátok, az oldal valamiért allergiás a yahoo mailre? Pár napja onnan próbáltam regisztrálni, de nem jött megerősítő mail. Próbáltam felvenni a kapcsolatot az oldal gazdáival, tőlük sem jött válasz :-(
Így most kénytelen voltam másik helyről regisztrálni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves cukorbeteg, nézted a spam levelek között a megerősítő emailt?
Az első csepp vagy második csepp, mindegy, csak ugyanúgy, ugyanolyan típusú cseppből kell mérni mindig. Összehasonlításnál különösen fontos ez. És a lényeg, hogy egy szúrásból csak egyet lehet jól mérni. Nem tudom, hogy a szabály, szabvány, mit mond, nekem ez a tapasztalatom. Nekem is az accu chek ment át a vizsgán eddig egyedül!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pontosítanék: az elsőt le kell törölni, a másodikból kell mérni.
Ezt is pontosítanám. A régi D-Contos készülékeknél, amik 15-18 éve voltak forgalomban, azoknál kellett letörölni az első vércseppet. Az utána következő generációknál már nem, sőt, az én 15 éve vett Accu-chekemnél sem kellett letörölni. Ezt ott, akkor, amikor megvettem a Roche-os emberke mondta.
Úgyhogy fölöslegesen ne sajtolgasd a véred, mérjél bátran az első cseppből.
 

Dory

Új tag
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Tervezem, hogy vásárolok egy vércukormérő készüléket, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem. Egy egészségnapon mértek egy 14,8-as értéket és megkérdezték, hogy cukros vagyok-e. Háziorvosom szerint ez nem magas, simán belefér kaja után. Laboreredmény folyamatban van. Ajánlották a D-Cont Trendet, a Mery Pluszt, és én szemeztem a Mery Minivel a jó ár miatt. Szerintetek?
Előre is köszönöm!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Tervezem, hogy vásárolok egy vércukormérő készüléket, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem. Egy egészségnapon mértek egy 14,8-as értéket és megkérdezték, hogy cukros vagyok-e. Háziorvosom szerint ez nem magas, simán belefér kaja után. Laboreredmény folyamatban van. Ajánlották a D-Cont Trendet, a Mery Pluszt, és én szemeztem a Mery Minivel a jó ár miatt. Szerintetek?
Előre is köszönöm!
Szia Dory!
Szerintem várd meg a labort. Ha nem félremérés volt, akkor ez nemhogy nem fér bele, hanem nagyon magas! Kaja után sem! Így viszont lehetséges, hogy receptre is kaphatsz vércukormérőt. Mikor lesz meg a labor? Ja, és el kell menned egy diabetológushoz, ha a labor alátámasztja a magas értéket, a háziorvos nem megbízható egy cukorbetegség kezelésében. Drukkolok neked, remélem, csak rosszul mérték azt a 14.8-at és akkor nem is kell venned gépet egyáltalán!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Tervezem, hogy vásárolok egy vércukormérő készüléket, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem. Egy egészségnapon mértek egy 14,8-as értéket és megkérdezték, hogy cukros vagyok-e. Háziorvosom szerint ez nem magas, simán belefér kaja után. Laboreredmény folyamatban van. Ajánlották a D-Cont Trendet, a Mery Pluszt, és én szemeztem a Mery Minivel a jó ár miatt. Szerintetek?
Előre is köszönöm!
Szia Dory!

Először is a dokid nagyon félretájékoztatott, ugyanis étkezés után 1-1,5 órával 7,8-ig mehet fel a cukor, és ha az étkezés után mért 2-3 órával cukorszint visszamegy a 6 mmol/l körülire, akkor nincs gond. A 14,8 mmol/l igen is magas, de az is igaz, hogy egy mérés nem mérés, meg kézi vércukormérővel nem diagnosztizálunk. Ehhez nagyon jó, hogy most készül egy pontos labor vizsgálat. Ott majd megmondják a továbbiakat, és remélhetőleg a megfelelő orvoshoz irányítanak.

A cukormérő is, hogy melyiket ajánlanák függ attól, hogy a labor eredmény mit mutat, illetve a szakorvos mit diagnosztizál. 1-es, vagy 2-es típusú diabétesz (mert a 14,8 az nagyon valószínű diabétesz, de távdiagnosztizálni sem lehet, ez csak erős feltételezés). Attól függ, hogy milyen cukormérőt érdemes venni. Amiket ajánlottak, szinte mindegyik egy kategoriába tartozik, legalábbis a csík árát tekintve. Ez azért fontos, mert a későbbiekben nem mindegy, hogy mennyiért veszed a csíkot, mivel nem azonos a támogatása az 1-es és 2-es típusú diabéteszesnek. Azt a későbbiekben lehet megtudni, hogy mennyit fogod nyúzni a cukormérőt, de ebben az esetben is a 3 féle kütyü azonos teherbírású. Valójában mindhárom terméket merném ajánlani, annak ellenére, hogy én nem ezeket használom, de kb mindegyikre annyi dícséret olvasható itt a fórumon, mint "lehúzás".

Ha esetleg lenne valaki, akitől tudnál kölcsönkérni egy-két hétre egy mérőkét, az lenne a legjobb. Addigra nem csak a labor eredmény lenne meg, hanem egy szakorvos diagnózisa is. Ha a diagnózis 1-es típus, akkor lehet, hogy egy pontosabb, mindenki által többet dícsért (de csíkban drágább) kütyüt ajánlanánk, vagy legalább is én ajánlanék. Az 1-es típusú diabos a maximális támogatást kapja meg a csíkra mennyiségben és forintban is. (Még az is lehet, hogy itt a fórumon tudnál venni patika ártól olcsóbban, ami alig használt (ami tényleg néhány 10 mérést jelent.))
Érdemes többek véleményéből mazsolázgatni, az jó, hogy nem kapkodod el, és nem a netről rendelsz bizonytalan csík ellátottságú mérőkét.
 

MPéter

Új tag
Sziasztok!

Az előző hozzászólással kapcsolatban "... Ez azért fontos, mert a későbbiekben nem mindegy, hogy mennyiért veszed a csíkot, mivel nem azonos a támogatása az 1-es és 2-es típusú diabéteszesnek..." az alábbiakat szeretném pontosítani.
Sem a vércukormérő jogosultság, támogatás, sem a tesztcsík jogosultság, támogatás nem függ az 1-es 2-es típustól. Minden esetben azonos. Vércukormérő támogatása 50%, 6 évente, inzulinos cukorbetegeknek; a tesztcsík támogatása jelenleg 80% napi 2, 3, 4, 4+ -szeri inzulinos betegeknek. A felírható tesztcsík mennyisége viszont az inzulin terápia gyakoriságától függ:
- napi 2-szeri inzulinosok 3 hónapra 2 dobozra jogosultak (normatív),
- napi 3-szori inzulinosok 3 hónapra 6 dobozra jogosultak (emelt),
- napi 4, vagy többszöri inzulinosok 3 hónapra 9 dobozra jogosultak (kiemelt).
Ebből az következik, hogy aki napi 1-szeri inzulinos, jogosult a vércukormérőre, de nem jogosult tesztcsíkra.
Támogatásról részletesen: http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/CA1FA3F1A06EEA9AE040A8C0CB325C9C
A tesztcsík árakkal kapcsolatban információ a http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog oldalon a 04 24 12 06 kód (Tesztcsíkok) alatt található.

Vércukormérés, támogatás, jogosultság összefoglalásával kapcsolatban ajánlom a http://cukorbetegvagyok.hu weboldalt.
 

cukorbeteg

Új tag
Kedves cukorbeteg, nézted a spam levelek között a megerősítő emailt?
Az első csepp vagy második csepp, mindegy, csak ugyanúgy, ugyanolyan típusú cseppből kell mérni mindig. Összehasonlításnál különösen fontos ez. És a lényeg, hogy egy szúrásból csak egyet lehet jól mérni. Nem tudom, hogy a szabály, szabvány, mit mond, nekem ez a tapasztalatom. Nekem is az accu chek ment át a vizsgán eddig egyedül!
Természetesen néztem, de nyoma sincs. Sem a spam folderben, sem a kukában. Na mindegy, ez működik, egy darabig elvagyok vele. :)
Összehasonlító teszteket meg egy darabig úgy csináltam, hogy egy szúrás, de két csepp. A végén, mikor nagyon összevissza eredményeket kaptam, akkor egyetlen cseppből és bizony... elég siralmas volt a helyzet. :-(
AccuChekkel akár másik ujjból is mérhetek újat 1-2 percen belül, az eltérés max. 2-3 tized. (ugyanez igaz volt egyébként a régi D-Cont-ra is, amit ha jól emlékszem, Personalnak hívtak)
Ezen kívül eddig már meg sem tudom számolni, hány gépet próbáltam ki, mindegyiknél ott volt, hogy 10-20% eltérést mutattak a tesztek során, önmagukhoz képest is. :-(
Egyébként most kicsit félretettem a maximalizmusomat és előtérbe helyeztem az anyagiakat, így a D-Contot használom...
 

cukorbeteg

Új tag
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Tervezem, hogy vásárolok egy vércukormérő készüléket, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem. Egy egészségnapon mértek egy 14,8-as értéket és megkérdezték, hogy cukros vagyok-e. Háziorvosom szerint ez nem magas, simán belefér kaja után. Laboreredmény folyamatban van. Ajánlották a D-Cont Trendet, a Mery Pluszt, és én szemeztem a Mery Minivel a jó ár miatt. Szerintetek?
Előre is köszönöm!

Ha nem gond a drága tesztcsík, akkor AccuChek Active (van belőle olyan is, hogy Go - néhány helyen még árulják, de attól tartok, közel sem olyan precíz, mint a tíz+ éves Active)
Ha nem zavar, hogy 5 fölötti értékek esetén kicsit megbízhatatlan a pontossága, akkor akár D-Cont Trend, akár a Méry jó lehet.
 

cukorbeteg

Új tag
Ezt is pontosítanám. A régi D-Contos készülékeknél, amik 15-18 éve voltak forgalomban, azoknál kellett letörölni az első vércseppet. Az utána következő generációknál már nem, sőt, az én 15 éve vett Accu-chekemnél sem kellett letörölni. Ezt ott, akkor, amikor megvettem a Roche-os emberke mondta.
Úgyhogy fölöslegesen ne sajtolgasd a véred, mérjél bátran az első cseppből.

Erről fel kellene világosítani az összes eddigi orvosaimat is... Valamennyien azt mondták (volt néhány az elmúlt tíz évben), hogy így kell. Mi több, úgy egy hónapja, mikor egy patikában mérettem meg a cukromat, hogy ellenőrizzem a saját mérőmet, akkor is így csinálták. Viszont tény: amit leírást most találtam a neten (valamelyik accuchek gépé), ott nem említik, hogy az elsőt le kellene törölni. Hm. Érdekes.
 

poe

Őstag
A technika fejlődik és sajnos nem mindenki követi le. A patikában óvatosan, pár éve, egy vc mérési kampányban a feleségem méretett, hihetetlen számot kaptunk eredménynek, mire én mondtam, hogy biztosan mg/dl-ben mérnek. Ezt tagadták, igazából azt sem tudták mi az. (Persze igazam volt, pár meber meg is jelent a diab szakrendelésen emiatt.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A technika fejlődik és sajnos nem mindenki követi le. A patikában óvatosan, pár éve, egy vc mérési kampányban a feleségem méretett, hihetetlen számot kaptunk eredménynek, mire én mondtam, hogy biztosan mg/dl-ben mérnek. Ezt tagadták, igazából azt sem tudták mi az. (Persze igazam volt, pár meber meg is jelent a diab szakrendelésen emiatt.)

Hűha... ez kemény.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Természetesen néztem, de nyoma sincs. Sem a spam folderben, sem a kukában. Na mindegy, ez működik, egy darabig elvagyok vele. :)
Összehasonlító teszteket meg egy darabig úgy csináltam, hogy egy szúrás, de két csepp. A végén, mikor nagyon összevissza eredményeket kaptam, akkor egyetlen cseppből és bizony... elég siralmas volt a helyzet. :-(
AccuChekkel akár másik ujjból is mérhetek újat 1-2 percen belül, az eltérés max. 2-3 tized. (ugyanez igaz volt egyébként a régi D-Cont-ra is, amit ha jól emlékszem, Personalnak hívtak)
Ezen kívül eddig már meg sem tudom számolni, hány gépet próbáltam ki, mindegyiknél ott volt, hogy 10-20% eltérést mutattak a tesztek során, önmagukhoz képest is. :-(
Egyébként most kicsit félretettem a maximalizmusomat és előtérbe helyeztem az anyagiakat, így a D-Contot használom...
Én partizánkodom, azaz 77 Elektronikás csíkkal használom a AccuChekes készülékeket - tökéletesen bevált, csökkent majdnem 1 egészet a HbA1c-m is azóta, semmi gond nincs abból, hogy nem cserélek chipet az újabb doboz csíkoknál, azaz más kódúak. Most pl az AccuChek Go-t használom Optimum (77 Elektronika) csíkkal, ami olcsó, támogatott (a csík). A Go is pont olyan megbízható nekem, mint az AccuChek Active volt. Csak alig kell rá vér, sokkal gyorsabb és már "szippantós" a csík is, modernebb. Én ezt jó szívvel tudnám neked ajánlani!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Volt már szó a neten rendelt cukormérőkről, és beszéltünk a vámkötelezettségről is. Itt egy kis info: http://www.vaminfo.hu/News/Details/Vamkoteles-az-EUn-kivuli-online-rendeles ha valaki rendelni szeretne bármit is az EU-n kívül.
És egy még pontosabb tájékoztatás: http://www.hirado.hu/Hirek/2012/09/05/11/Az_ajandek_is_vamkoteles__ez_az_ertekhatar.aspx
Arról nem szól egyik sem, hogy mennyi vámot kell fizetni? Csak én nem találom?
 

cukorbeteg

Új tag
Én partizánkodom, azaz 77 Elektronikás csíkkal használom a AccuChekes készülékeket - tökéletesen bevált, csökkent majdnem 1 egészet a HbA1c-m is azóta, semmi gond nincs abból, hogy nem cserélek chipet az újabb doboz csíkoknál, azaz más kódúak. Most pl az AccuChek Go-t használom Optimum (77 Elektronika) csíkkal, ami olcsó, támogatott (a csík). A Go is pont olyan megbízható nekem, mint az AccuChek Active volt. Csak alig kell rá vér, sokkal gyorsabb és már "szippantós" a csík is, modernebb. Én ezt jó szívvel tudnám neked ajánlani!

Nagy általánosságban nincs gond velük, csak én szeretem a preciz mérést. Sajnos épp a tesztcsík a bűnös abban, hogy akár egyetlen vércseppből 1mmol-nál nagyobb eltérést mutathat a műszer.
A Go-val kapcsolatban semmi tapasztalatom, csak találgatás volt részemről, mert ami ilyen elven működő mérővel találkoztam, az egy sem volt képes arra, hogy folyamatosan pontosan mérjen,
míg az AC Active és a régi D-Cont (Personal?) mindig pontos volt.
Egyelőre úgy vagyok vele, hogy a D-Cont Trendhez relative olcsó a csík, így egyelőre ezt használgatom, ezt is egyre ritkábban. (háziorvos nem akar hozzányúlni a gyógyszereimhez, akihez mehetnék "diabetológus", annak köszönni sem lennék hajlandó, ha megismerném, a Honvéd meg egyelőre dugig van, nem fogadnak...)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nagy általánosságban nincs gond velük, csak én szeretem a preciz mérést. Sajnos épp a tesztcsík a bűnös abban, hogy akár egyetlen vércseppből 1mmol-nál nagyobb eltérést mutathat a műszer.
A Go-val kapcsolatban semmi tapasztalatom, csak találgatás volt részemről, mert ami ilyen elven működő mérővel találkoztam, az egy sem volt képes arra, hogy folyamatosan pontosan mérjen,
míg az AC Active és a régi D-Cont (Personal?) mindig pontos volt.
Egyelőre úgy vagyok vele, hogy a D-Cont Trendhez relative olcsó a csík, így egyelőre ezt használgatom, ezt is egyre ritkábban. (háziorvos nem akar hozzányúlni a gyógyszereimhez, akihez mehetnék "diabetológus", annak köszönni sem lennék hajlandó, ha megismerném, a Honvéd meg egyelőre dugig van, nem fogadnak...)
Ah, akkor te kettes típusú vagy? Akkor nem érdemes ezzel túl sokat foglalkoznod, gondolom, nem napi 8-10x méred a cukrod. Ha így is egyensúlyban vagy és a HbA1c-d jó, akkor nem érdemes se vc mérő gépet, se orvost váltani :) Nem kell ehhez feltétlenül orvos, ha nélküle is megy minden - csak a receptíráshoz kell...
 
Oldal tetejére