Vércukormérők

Cipócska

Új tag
most mértem magamnak egy kört: accucheck glucotrend: 4, 77elektronika personal: 4,1, select mini: 4,1, 77 elektronika optimum: 4,9. most épp a 77-esek mértek fölé... hozzátartozik, hogy az első 3 mérés volt egy szúrásból, az optimum pedig fél perc múlva egy második szúrásból. de nem hinném, hogy ennek van jelentősége... amúgy meg tegnap sajnos Ricsi nagyot hypozott és az optimum 1,9-et mutatott, ami az állapotát tekintve reális (majdnem összeesett szegényke). szóval nekem most mindegyik OK-nak tűnik...

Van valakinek tapasztalata az Dcont Ideal vc. mérőről (ez is 77-es, ugye?)? A tartalék gépünk a Méry, néhány tizeddel mért magasabbat, egyszer-egyszer kipróbáltam.
Várom a tapasztalatokat, ha van valakinek ilyen gépe....
Cipócska
 

Cipócska

Új tag
Van valakinek tapasztalata az Dcont Ideal vc. mérőről (ez is 77-es, ugye?)? A tartalék gépünk a Méry, néhány tizeddel mért magasabbat, egyszer-egyszer kipróbáltam.
Várom a tapasztalatokat, ha van valakinek ilyen gépe....
Cipócska

Összehasonlítottam egy Dcont Ideal mérést a One Touch Select Minivel.
Ideal 5,8, One Touch Select Mini 6,8. Azért nem mindegy! Főleg egy alacsony értéknél, hyponál nem!!
?????,
Cipócska
 

cukorbeteg

Új tag
Ah, akkor te kettes típusú vagy? Akkor nem érdemes ezzel túl sokat foglalkoznod, gondolom, nem napi 8-10x méred a cukrod. Ha így is egyensúlyban vagy és a HbA1c-d jó, akkor nem érdemes se vc mérő gépet, se orvost váltani :) Nem kell ehhez feltétlenül orvos, ha nélküle is megy minden - csak a receptíráshoz kell...

Igen, de mivel tíz éve elhanyagolom a diétát, néha nem árt ránézni. És hát alaphelyzet, hogy egy műszertől sokkal precízebb eredményeket várnék, mint amit a Trend produkál. :-(
És a reggeli, 7 fölötti értékeim is zavarnak, meg az is, hogy reggelente valami édeskés szagot érzek magamon, ami többnyire annak a jele, hogy éjszaka igencsak felmászott a cukrom. :-(
 

cukorbeteg

Új tag
Összehasonlítottam egy Dcont Ideal mérést a One Touch Select Minivel.
Ideal 5,8, One Touch Select Mini 6,8. Azért nem mindegy! Főleg egy alacsony értéknél, hyponál nem!!
?????,
Cipócska

Próbáld az Idealt önmagához hasonlítani! (egy vércsepp, két tesztcsík)
Hasonlóan durva eltéréseket fogsz tapasztalni, 8-10 mérés pár után. Benne van a tesztcsík leírásában, hogy +/-20%-os pontosságot várhatsz el tőle. :(
A One Touch-t nem ismerem. Próbáltam írni a gyártójának, hogy itthon hol lehet hozzájutni a készülékeikhez, de finoman szólva tojtak a fejemre. Azóta sem válaszoltak.
 

krisz_2011

Aktív tag
Próbáld az Idealt önmagához hasonlítani! (egy vércsepp, két tesztcsík)
Hasonlóan durva eltéréseket fogsz tapasztalni, 8-10 mérés pár után. Benne van a tesztcsík leírásában, hogy +/-20%-os pontosságot várhatsz el tőle. :(
A One Touch-t nem ismerem. Próbáltam írni a gyártójának, hogy itthon hol lehet hozzájutni a készülékeikhez, de finoman szólva tojtak a fejemre. Azóta sem válaszoltak.
Kedves Cukorbeteg!
One touch-al kapcsolatban, hívd fel őket telefonon, ingyenesen hívható számuk van, nagyon kedvesen válaszolnak. Egyébként ha másképp nem, gyógyszertárban 7-8 eFt körüli áron kapható, a csík hozzá felíratható. Olvass vissza itt a fórumon, sok információt láthatsz erről.
 

cukorbeteg

Új tag
Kedves Cukorbeteg!
One touch-al kapcsolatban, hívd fel őket telefonon.

Köszi szépen, de... nekem vannak olyan beteges mániáim, hogy ha egy ügyfélszolgálat nem válaszol e-mailben, akkor a céggel a továbbiakban nem foglalkozom.
Nem mellesleg az "ingyenes" telefonokra egyszer már ráfizettem úgy 6-7000Ft-ot. Ugyanis a 80-as számok vezetékesről ingyenesek, de van olyan szám, ami pl. vodától hívva "nemzetközi zöldszám" címszóval drágább, mint a normál telefonálás :-(
 

tubi

Aktív tag
a one touch-t ingyenesen adják 1-es típusú cukrosoknak, a 2-est nem tudom... amikor telefonáltam, nagyon kedvesek voltak... a one touch saját száma nem 80-as, bp-i szám. nekem tetsz, egy bajom van vele: ma 0 fok körül kirándultunk pár órát és utána kellett neki jó pár perc, amíg mérésképes volt. ezt a 77-eseknél is tapasztaltam, de az mintha hamarabb állt volna helyre. viszont a napfény nem zavarja, ami jó!!!
 

cukorbeteg

Új tag
Nem attól függ, hogy I-es vagy II-es, hanem a beadott inzulin mennyiségétől. Nekem nem jár, de egyébként sem a minire lettem volna kíváncsi, hanem az egyik komolyabb, grafikus kijelzőjű darabra.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nem attól függ, hogy I-es vagy II-es, hanem a beadott inzulin mennyiségétől. Nekem nem jár, de egyébként sem a minire lettem volna kíváncsi, hanem az egyik komolyabb, grafikus kijelzőjű darabra.

Magyarországon sosem lesz normális vc mérő, egyszerűen nem hozzák be a gyártók. Pedig a világpiac televan komolyabbnál komolyabb és jobbnál jobb gépekkel, de egyik sem jut el ide.
 

cukorbeteg

Új tag
Magyarországon sosem lesz normális vc mérő, egyszerűen nem hozzák be a gyártók. Pedig a világpiac televan komolyabbnál komolyabb és jobbnál jobb gépekkel, de egyik sem jut el ide.

Hát ebben lehet valami. :-(
(Bár én az accuchek pontosságával meg vagyok elégedve, csak olcsóbb lenne hozzá a csík! :) )

Egyébként ezt támasztja alá az is, hogy szükségem lett volna egy olyan vérnyomásmérőre, amivel utcán is tudok vérnyomást mérni. Kinéztem az Omron R7-et. Természetesen szinte sehol sincs belőle.
Egyedül valamelyik "merhüjjeazénemvagyok" áruházban találtam egy lestrapált, működésképtelen példányt. Ráadásul ők nem fogadnak el EÜ pénztári kártyát.
Az meg már csak "mellékes", hogy a tisztelt 77 elektronika a korszerűbb készülékeit nem forgalmazza (/-ta?) itthon. Amikor meg e-mailben érdeklődtem, hogy miért, még csak nem is válaszoltak. Ennek már több éve.

mod: most nézem az angol nyelvű oldalaikat, természetesen most is ez a helyzet. Külföldre egészen mást kínálnak, mint itthonra (magyarnak jó a szemét, ami -talán- minőségi, az megy exportra)
Ha ránézne valaki angolul tudó az angol nyelvű oldalukra: jól látom, hogy az exportra szánt gépeik tesztcsíkjai 3-4%-on belüli pontosságot nyújtanak, szemben az itthon forgalmazott gépek+csíkok +/-10%-os (=20%) "pontosságával"?
 

tubi

Aktív tag
Nem attól függ, hogy I-es vagy II-es, hanem a beadott inzulin mennyiségétől. Nekem nem jár, de egyébként sem a minire lettem volna kíváncsi, hanem az egyik komolyabb, grafikus kijelzőjű darabra.
hát, én meg vagyok elégedve, ha a cukimérő pontosan mér, kevés vérből, lehetőleg mínusz 10 és plusz 45 fok között, van memóriája mondjuk 100 mérésre és támogatott hozzá a csík. minek a kijelző??? vagy csak én vagyok "egyszerű"? :)
 

poe

Őstag
A grafikus kijelző szerintem is fölösleges, ha letölthetőek az adatok pc-re, egy virtuális naplóba. Ami nekem hiányzik, az a pumpa és a vc mérő adatainak egy szoftverbe történő letöltése, egy felületen történő kezelése. Marhára idegesít, hogy az okostelefonok korában, két ilyen komoly kütyüvel ezt nem tudom megoldani. :rolleyes: (Tudom, van rá megoldás, kishazánkban is, külföldön meg sok, de ami nekem van és idehaza hozzáférhető, na arra nincs.)
 

cukorbeteg

Új tag
hát, én meg vagyok elégedve, ha a cukimérő pontosan mér, kevés vérből, lehetőleg mínusz 10 és plusz 45 fok között, van memóriája mondjuk 100 mérésre és támogatott hozzá a csík. minek a kijelző??? vagy csak én vagyok "egyszerű"? :)

Szeretek ilyen kütyükkel játszani, ha van rá lehetőség. De ezekhez pl. egyszerűen nem lehet itthon hozzájutni. Max. internetről rendelhetnék, de akkor a csíkokat is csak így tudom beszerezni, ami általában jelentősen megdrágítja.
 

cukorbeteg

Új tag
A grafikus kijelző szerintem is fölösleges, ha letölthetőek az adatok pc-re, egy virtuális naplóba. Ami nekem hiányzik, az a pumpa és a vc mérő adatainak egy szoftverbe történő letöltése, egy felületen történő kezelése. Marhára idegesít, hogy az okostelefonok korában, két ilyen komoly kütyüvel ezt nem tudom megoldani. :rolleyes: (Tudom, van rá megoldás, kishazánkban is, külföldön meg sok, de ami nekem van és idehaza hozzáférhető, na arra nincs.)

Mit tippelsz? Orvosodat rá lehetne venni, hogy internetről böngéssze a naplódat?
Próbáltam már rengeteg orvost megkérdezni, de valamiért nem nagyon akarnak válaszolni...

Egyébként ha kicsit keresgélsz, egy részére biztosan találsz mobilos applikációt, max. nem automatikusan tölti át, hanem neked kell bepötyögni őket.
(androidra egyszer találtam, csak nekem nincs androidos készülékem)
 

poe

Őstag
Rá, a pumpacentrumosat legalábbis biztosan. Ha CGMS-esezem, neten át szoktam neki küldeni. De nem elsősorban az orvos miatt, hanem magam miatt kellene. Manuálisan nem igazán vezetek naplót...
Manuálisan vezethető táblázatokat ismerek, illetve többnyire az is működik, hogy a pumpa, vagy a mérő adatait letöltöm és kiegészítem.De miért kell nekem ezt manuálisan csinálni, mikor eleve létezik digitális formátumban? :)
 

cukorbeteg

Új tag
Akkor marad az, amit valahol e-bay-en v. az amazon.com-on láttam: mobil telefonhoz csatlakoztatható, USB-s mérő. Valahogy úgy néz ki, mint egy pici pendrive, kijelzője nincs, viszont kell hozzá egy USB-s mobil telefon, amire rákötöd, ha mérni akarsz. :)

Egyébként nekem megfelelne a manuális, mivel szinte minden méréshez fűzök valami kommentet. Bár az is igaz, hogy lényegesen egyszerűbb lenne az élet, ha egy helyre össze lehetne gyűjteni az összes ilyen mérés adatait. (mondjuk a D-Cont-nak van valami ilyen szoftvere, amivel közvetlenül egy internetes szerverre tudod feltölteni a gépedből az adatokat és ha jól emlékszem, csak két-három ezer forintos ára van a készletnek, de... szóval nem szeretem őket továbbra sem...)
 

poe

Őstag
Nem érted, vagy én nem fogalmaztam világosan. A vc mérőről és a pumpáról is le tudom tölteni az adatokat számítógépre. Azt nem tudom megoldani, hogy egy állományban legyen a kettő.
Viszont találtam neked grafikonos vc mérőt, TB támogatott tesztcsíkkal.
http://mery.hu/uright
 

cukorbeteg

Új tag
Nem érted, vagy én nem fogalmaztam világosan. A vc mérőről és a pumpáról is le tudom tölteni az adatokat számítógépre. Azt nem tudom megoldani, hogy egy állományban legyen a kettő.
Viszont találtam neked grafikonos vc mérőt, TB támogatott tesztcsíkkal.
http://mery.hu/uright
Mobilt emlegettél, csak ezért említettem, hogy van ilyen is. :)
Azt meg sikeresen kitöröltem, hogy ha valami felismerhető formátumban készül a mérőd és a pumpád kimenete, akkor lehetne rá írni programot, ami összefésüli a kettőt.

Azt a mery-t én is ismerem, de azt hiszem, messze nem tud annyit, mint ez: http://www.onetouch.com/verio
 
Sziasztok!
Rengeteg program van a neten, amivel többféle (több gyártótól származó) vércukormérő/pumpa adatait be lehet olvasni. Sajnos olyat még nem találtam, ami a 77 elektronika készülékeit is megérteni.
Alapvetően kétféle van, olyan, amelyik a saját számítógépeden tárolja az adatokat, és olyan, amelyik egy távoli kiszolgálón. Az utóbbival általában megoldható, hogy több gépről is el lehessen érni (vagy feltölteni) az adatokat, sokszor még mobiltelefonról is.
Itt van néhány tipp, hátha valakinek segít:
http://www.sidiary.org/ (Ezt különösen ajánlom, mert a 77 elektronikán kívül "mindent" ismer. Rengeteg kiegészítő van hozzá, és ingyen ki lehet próbálni.)
https://www.glucosurfer.org
http://www.hermocom.com/de/products/symbian/c-diary
http://www.mediaspects.com/index.php?lang=en&key=diabass5


És itt egy kicsit fapados, de jól működő program a Dcont-hoz:
http://irh.inf.unideb.hu/~almasi/rdcont/

Ha pedig valaki Accu-chek vércukormérőt használ, akkor nagyon ajánlom ezt:
http://www.accu-chek.de/produkte/de/datenmanagement/smartpix_software/index.jsp
Sajnos csak Accu-chek termékeket olvas be, de szerintem ez az egyik legjobb szoftver.

Üdv: zöldfülü
 

Jose

Új tag
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Accu Chek Active vércukormérőhöz az eredetin kívül még milyen tesztcsík használható?

Köszi!
 
Oldal tetejére