Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tisztelettem!
Most akciós a Méry cuki-mérő.Mi a véleményetek róla,havi hány csíkot írnak a 3* inzulinosnak.Nem merem tapasztalatok nélkül becserélni.
Kérem szives tájékoztatásotokat a tapasztalatokról.
Előre is köszönöm! jani.
Nekem van Mery-m, és megbízhatónak tartom, jók a tapasztalataim.
Hogy becseréld-e? Az attól függ, hogy milyen cukormérőd van most, és hány éves. Ha régi, D-Cont-os, akkor mindenképpen érdemes becserélned, mert egy pontos cukormérőd lesz helyette. Ha a nálunk csúcsnak számító AccuChek-es mérőkéd van, akkor meggondolandó, hogy egy jó készüléket lecserélj-e egy másik jóra.

Az, hogy milyen cukormérőd van, nem befolyásolja, hogy mennyi csíkot írhatnak fel, az a napi inzulin injekciód számától függ.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A lépcsőházunkban lakó idős cukorbeteg néni is most fogja becserélni a régi kütyüjét a Mery-re, miután kipróbálta az enyémet, és megtetszett neki. Eddig az volt az akadálya, hogy a dokija nem ismerte, és nem mert csíkot írni hozzá, de "sikerült" felvilágosítani és meggyőzni a doktor nénit, hogy nyugodtan írhat csíkot.
 

MPéter

Új tag
Tisztelettem!
Most akciós a Méry cuki-mérő.Mi a véleményetek róla,havi hány csíkot írnak a 3* inzulinosnak.Nem merem tapasztalatok nélkül becserélni.
Kérem szives tájékoztatásotokat a tapasztalatokról.
Előre is köszönöm! jani.

A tesztcsík doboz felírás a napi inzulinszámtól függ, a következők szerint:
napi 1*: nem kap tesztcsíkot vényre
napi 2*: 2 doboz 3 hónapra (normatív)
napi 3*: 6 doboz 3 hónapra (emelt)
napi 4*, vagy többször: 9 doboz 3 hónapra (kiemelt)

Továbbá minden tesztcsík vényen fel kell tüntetni, hogy napi hányszor inzulinos a páciens.

Üdvözlettel
MPéter
 

rugach

Új tag
Nem tudom,de azt tapasztaltam már vércukormérő készülékeknél,hogy
Sokszor valami oknál fogva mérik a semmit,tehát mikor még nincs vércsepp a tesztcsíkon és ezért természetesen rossz eredményt adnak.Ezért ilyenkor nagyon fontos újra mérni.Fontos az is,hogy lehetőleg kellő mennyiségű vércsepp kerüljön a tesztcsíkra,tehát hogy ne kenjük azt a tesztcsík mérő felületére.

(áthelyezve - előzmény kitörölve)
 

borka

Őstag
A tesztcsík doboz felírás a napi inzulinszámtól függ, a következők szerint:
napi 1*: nem kap tesztcsíkot vényre
napi 2*: 2 doboz 3 hónapra (normatív)
napi 3*: 6 doboz 3 hónapra (emelt)
napi 4*, vagy többször: 9 doboz 3 hónapra (kiemelt)

Továbbá minden tesztcsík vényen fel kell tüntetni, hogy napi hányszor inzulinos a páciens.

Üdvözlettel
MPéter

Kedves Péter !

Nagyon szépen köszönjük a pontos infót.:cool:
 

somcsika

Aktív tag
Nem tudom,de azt tapasztaltam már vércukormérő készülékeknél,hogy
Sokszor valami oknál fogva mérik a semmit,tehát mikor még nincs vércsepp a tesztcsíkon és ezért természetesen rossz eredményt adnak.Ezért ilyenkor nagyon fontos újra mérni.Fontos az is,hogy lehetőleg kellő mennyiségű vércsepp kerüljön a tesztcsíkra,tehát hogy ne kenjük azt a tesztcsík mérő felületére.


A téma merint nem ide vág.:mad:

Ez ugye - mármint a rákenés - csak a rácsöppentős elven működő vc. mérőknél igaz, mert a felszívós típus - mint ahogy az előbbi jelzésemben is benne van - felszívja magába a megfelelő mennyiségű vércseppet és ugye azt nem nagyon lehet kenni.
 

kitta75

Új tag
Kata!
Épp valamelyik nap irtam ,hogy ,hogy nemrég Szandi behypózott és sajnos a Glukogon -t is használnunk kellett. Reggel 8.3-at mértünk és erre adtuk be a szokásos egységet .Mindent ugy csináltunk mint eddig. Borka vetette fel a kérdést ,hogy milyen vc. mérőnk van.Partner / DCont-os/ .Borka nagyon kedves volt és ajánlotta a méry-t. Te mit ajánlanál ? Az Accu Chek a legjobb?
 

poe

Őstag
Szerintem a DContnál minden jobb. A Méry-vel nincs személyes tapasztalatom, de az Accu Check Active-ot (a Go-t is, bár azt sem használtam), vagy az Xceedet bátran merem ajánlani.
Hozzáteszem, hogy azért nem biztos, hogy mérési hiba, tökéletes méréssel is előfordulhat ilyen, pl ha pont érbe sikerül beadni az inzulint.
 

borka

Őstag
Amennyiben rangsorolni kell vc. mérőket én az alábbiak szerint teszem.
1. Xceed
2. Méry
3.Accu-chek Go
4. Accu-chek összes fajtája.
5. D-cont család.............állítólag őszre valami szuper vc. mérővel álnak elő.

Üzemeltetés szempontjából a Méry a legolcsóbb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!
Épp valamelyik nap irtam ,hogy ,hogy nemrég Szandi behypózott és sajnos a Glukogon -t is használnunk kellett. Reggel 8.3-at mértünk és erre adtuk be a szokásos egységet .Mindent ugy csináltunk mint eddig. Borka vetette fel a kérdést ,hogy milyen vc. mérőnk van.Partner / DCont-os/ .Borka nagyon kedves volt és ajánlotta a méry-t. Te mit ajánlanál ? Az Accu Chek a legjobb?

Amennyiben rangsorolni kell vc. mérőket én az alábbiak szerint teszem.
1. Xceed
2. Méry
3.Accu-chek Go
4. Accu-chek összes fajtája.
5. D-cont család.............állítólag őszre valami szuper vc. mérővel álnak elő.

Üzemeltetés szempontjából a Méry a legolcsóbb.
Borka felsorolása helytálló, de ahogy írja, hiába csúcsszuper az Xceed, az üzemeltetése drága (receptre a csík 1.723,-Ft/doboz).
A Mery-hez közgyógyra megkapjátok a csíkot, és ez nagyon fontos szempont. A Mery-t bátran merem ajánlani, egy nagyon jó kis készülék, könnyen használható. Érdemes lenne a csere akciót igénybe venni. egy hátránya van, az ujjbegyszúrója nagyon vacak, kb olyan, mint a régi D-contos kütyükhöz való. Azt nem tudom, hogy ti vettetek-e már Soft,- vagy Multiclixet. Erre érdemes befektetni, mert ettől jobb nem létezik, és ez csak egyszeri költség. A cukormérőnél tényleg azt kell figyelembe venni, hogy mennyi az üzemeltetési költség.

A Go-hoz és az Acteve-hoz a saját csíkjai szintén drágák, a Go-hoz nem is lehet tb támogatással megvenni, az Active-hoz igen, de szintén 1.700,-Ft körül van az ára, és nem lehet közgyógyra megvenni.
A Go-hoz "partizán" csíkként az Optimumot lehet használni, az Active-hoz pedig a Personált, az olcsó, és megy mindkettő közgyógyra is. Az Optimum csík modernebb, kevesebb a vérigénye, mint a Personálnak.
Tehát, ha Accu-s gépet vesztek, akkor a Go-t ajánlom. Ez viszont elég drága (14.900-17.900-ig), de ez is egyszeri költség.

A 77-E Kft. új kütyüje most van bent az OEP-nél engedélyezés alatt. Azt látatlanban állítom, hogy alapból élvezni fog minden Tb támogatást, hiszen Magyar cég, de őszintén szólva abban már nem vagyok biztos, hogy végre egy jó és kifogástalan gépet csináltak volna. Az ára is biztos húzós lesz, szégyen, hogy magyar cég, az eddigi gépei mind drágábbak voltak a külföldi gépekhez képest, a tudásuk, megbízhatóságuk pedig messze alulmaradt azoktól.
 

linus

Tag
Ma hozzák hozzánk is a Méryt!
Kedvet csináltatok hozzá :)


Szerintem meg lesztek vele elégedve!
Ha azzal mérek, a Nóra rá van állva, hogy hol a mosolygós bácsi??(jelzi a kijelzős egy fej hogy milyen a cuki). Ha nem jó és sír a bácsi, akkor kérdezi mikor jön vissza a mosolygós bácsi??:):):):)
 

rugach

Új tag
Borka felsorolása helytálló, de ahogy írja, hiába csúcsszuper az Xceed, az üzemeltetése drága (receptre a csík 1.723,-Ft/doboz).
A Mery-hez közgyógyra megkapjátok a csíkot, és ez nagyon fontos szempont. A Mery-t bátran merem ajánlani, egy nagyon jó kis készülék, könnyen használható. Érdemes lenne a csere akciót igénybe venni. egy hátránya van, az ujjbegyszúrója nagyon vacak, kb olyan, mint a régi D-contos kütyükhöz való. Azt nem tudom, hogy ti vettetek-e már Soft,- vagy Multiclixet. Erre érdemes befektetni, mert ettől jobb nem létezik, és ez csak egyszeri költség. A cukormérőnél tényleg azt kell figyelembe venni, hogy mennyi az üzemeltetési költség.

A Go-hoz és az Acteve-hoz a saját csíkjai szintén drágák, a Go-hoz nem is lehet tb támogatással megvenni, az Active-hoz igen, de szintén 1.700,-Ft körül van az ára, és nem lehet közgyógyra megvenni.
A Go-hoz "partizán" csíkként az Optimumot lehet használni, az Active-hoz pedig a Personált, az olcsó, és megy mindkettő közgyógyra is. Az Optimum csík modernebb, kevesebb a vérigénye, mint a Personálnak.
Tehát, ha Accu-s gépet vesztek, akkor a Go-t ajánlom. Ez viszont elég drága (14.900-17.900-ig), de ez is egyszeri költség.

A 77-E Kft. új kütyüje most van bent az OEP-nél engedélyezés alatt. Azt látatlanban állítom, hogy alapból élvezni fog minden Tb támogatást, hiszen Magyar cég, de őszintén szólva abban már nem vagyok biztos, hogy végre egy jó és kifogástalan gépet csináltak volna. Az ára is biztos húzós lesz, szégyen, hogy magyar cég, az eddigi gépei mind drágábbak voltak a külföldi gépekhez képest, a tudásuk, megbízhatóságuk pedig messze alulmaradt azoktól.


Jó reklám!:)
 

zsuzsa

Új tag
Én a Méryt szívből tudom ajánlani, nagyon jól bevált nekünk, ügyesen mér vele a kisfiam, és támogatott a tesztcsíkja, ami nem elenyésző szempont. Most volt lehetőségem a múlt héten összehasonlítani az accu chekes mérőkkel, és nem volt jelentős eltérés.
 

rugach

Új tag
A téma merint nem ide vág.:mad:

Ez ugye - mármint a rákenés - csak a rácsöppentős elven működő vc. mérőknél igaz, mert a felszívós típus - mint ahogy az előbbi jelzésemben is benne van - felszívja magába a megfelelő mennyiségű vércseppet és ugye azt nem nagyon lehet kenni.

Természetesen a rácsöppentős tesztcsíkokra gondoltam,de szerintem eléggé kitalálható volt.:mad:
 

rugach

Új tag
Én a Méryt szívből tudom ajánlani, nagyon jól bevált nekünk, ügyesen mér vele a kisfiam, és támogatott a tesztcsíkja, ami nem elenyésző szempont. Most volt lehetőségem a múlt héten összehasonlítani az accu chekes mérőkkel, és nem volt jelentős eltérés.

Igen,minden a támogatáson áll vagy bukik.Az a cég a nyerő amely ezt eléri és nem csak a tesztcsíknál hanem a készüléknél is.
 
Oldal tetejére