Vércukormérők

mendi

Új tag
Personal aktiv tesztcsík

Sziasztok.
én 9 éve vagyok cukros. (16éves vagyok)
personal dcont vércukormérőt használok és néha van h nem elég az a tesztcsík amit felírnak nekem egy hónapra és vennem kell :S ami 2500ft :\
de van egy ismerősöm aki nagyon olcsón tud szerezni tesztcsíkot vagyis 1500forintért. ami valljuk be 1000 forinttal kevesebb :DD
de ha beszeretnétek ruházni többre még ebből az árból is letudok alkudni :p
ezt csak azért írtam h azoknak segítsek akiknek nem mind1 h 1000 forinttal több vagy kevesebb :)
ha érdekel írjatok.
mamianda@freemail.hu
 

dawar

Új tag
Tényleg van ilyen? A barátnőmet akartam meglepni egy vc mérővel karácsonyra... ez engem is érdekel! Tudsz róla bővebben írni?

Szia!
Egyszerű, bemész a boltba, megveszed az Accu-Chek Active-ot, aztán felmész erre az oldalra: http://www.vercukormeres.hu/nyeremenyjatek.php
és kitöltöd a mezőket, aztán várod, hogy nyerj. Mit írjak még?
Én ezt tettem.... most a várakozás menüpontnál vagyok és remélem, hogy nyerek.
Gyuri
 
Sziasztok!

Rég jártam erre, ennek több oka is van, pl az is hogy 3 hétig gép nélkül voltam mert megégett a videókártya :(
Na, de most visszaolvastam, látom nem unatkoztatok :)
 

tímeácska

Őstag
Én pedig már 2 darab Xceed boldog (hja, nézőpont kérdése...:p) tulajdonosa vagyok! :cool: Csak az egyik Precision név alatt fut... De kell szereznem még egyet...:(
 

tímeácska

Őstag
Biztosan le vagyok maradva, de megkérdezhetem, hogy miért van szükséged ennyi mérőre?

Sajnos nálunk a családban nem én vagyok az egyetlen cukros...:( Úgyhogy, valójában nem is én vagyok mindnek a tulajdonosa, most hogy így felhívtad rá a figyelmemet...:o:)
Természetesen mindemellett az Accu-Chekjeimről, vagyis Accu-Chekjeinkről:o :)D:p) nem vagyok hajlandó lemondani...:):cool:
Hajjaj, lehet, hogy van egy új hobbim!?:o:D:rohog::rohog: Más a szalvétát gyűjti, meg a bélyeget... :p:p
 

borka

Őstag
Biztosan le vagyok maradva, de megkérdezhetem, hogy miért van szükséged ennyi mérőre?

Sajnos nálunk a családban nem én vagyok az egyetlen cukros...:( Úgyhogy, valójában nem is én vagyok mindnek a tulajdonosa, most hogy így felhívtad rá a figyelmemet...:o:)
Természetesen mindemellett az Accu-Chekjeimről, vagyis Accu-Chekjeinkről:o :)D:p) nem vagyok hajlandó lemondani...:):cool:
Hajjaj, lehet, hogy van egy új hobbim!?:o:D:rohog::rohog: Más a szalvétát gyűjti, meg a bélyeget... :p:p

A fórumozók többségének általában 3-4 vc.mérője van,mert kell,hogy legyen tartalék.;):cool:
A gyermekeseknél,kell 1 az oviba,ill. a suliba, 1 az útra,és 1 pedig otthonra.:D
 

cukorfalat

Új tag
A fórumozók többségének általában 3-4 vc.mérője van,mert kell,hogy legyen tartalék.;):cool:
A gyermekeseknél,kell 1 az oviba,ill. a suliba, 1 az útra,és 1 pedig otthonra.:D

Oh, most már értem. De ha két különböző márkájú van, az nem baj? Csak mert olvastam ezeket az értékösszehasonlítgatásokat, stb.
 

tímeácska

Őstag
Oh, most már értem. De ha két különböző márkájú van, az nem baj? Csak mert olvastam ezeket az értékösszehasonlítgatásokat, stb.
Azért természetesen hosszabb távon, és rendszeresen is csak 1 cukormérővel mér mindegyikőnk! Ha peig elbizonytalanodás lenne a kapott eredménnyel kapcsolatban, akkor az eddig használatos, vagyis, ezt megelőzőleg használt cukormérővel hasonlítom össze, vagy laborral, a készüléket!
De számomra a mérvadó - hosszabb távon - a HbA1c eredménye! :cool:
 
A fórumozók többségének általában 3-4 vc.mérője van,mert kell,hogy legyen tartalék.;):cool:
A gyermekeseknél,kell 1 az oviba,ill. a suliba, 1 az útra,és 1 pedig otthonra.:D

Hát igen, jó ha van több is, bár nekem is csak 1 van. A múltkor rám is ijesztett, mert kiírta, hogy fogy az elem. :mad:Még jó, hogy nem hittem neki, mert újraindításkor már nem volt semmi baja. Azóta is jól van, még csak pár hónapja van benne ez az elem.:D

Egyébként én "örököltem" a cukormérőt, majd a 77 elektronika lecserélte modernebbre. Egyébként ezt is fel kell íratni, vagy bemegyek a gyógyszertárba, és veszek egyet??:o És melyik a szerintetek legjobb??:o

Ja!! És a HbA1c 6,11 lett, erre azt mondja az okos háziorvosom, hogy az kicsit magas. Hmm
 

tímeácska

Őstag
Marcsi!
Fel kell íratni a diab orvosoddal, úgy sokkal olcsóbb! :cool:
Nézz körül a SEJK honlapján itt ni: http://sejk.oep.hu/content.tib?s=catalog&portallang=hun
Itt minden TB támogatott mérőt megtalálsz, és ha tovább böngészel itten: http://sejk.oep.hu/content.tib?s=catalog&portallang=hun akkor azt is meg tudod nézni, hogy melyik kütyühöz mennyibe kerül 1 doboz csík (ez mérvadó, ugye...:mad:), és hogy milyen címszó alatt rendelhető, stb.!
Először szerintem alaposan járd körül a témát, mert támogatottan csak 6 évente (72 havonta) lehet hozzájutni. Aztán, ha mégis váltasz közben, az sem gond, ezt megteheted, csak teljes áron tudsz a géphez hozzájutni.
Bármilyen gépre is váltanál a TB támogatás újabb jogosultság előtt, csak annyit kell tenned, hogy a diab dokidtól kérni kell szakorvoslati javaslatot az adott csíkra, és onnantól a házi dokid is 1 éven keresztül felírhatja! Ha 2 féle gépet használsz (mert miért is ne!?:D), akkor mind a kettőről kell kérned szakorvosi javaslatot, aztán akár havonta váltogatva kérheted egyszer ezt, egyszer azt... :cool: Én már csináltam így, amikor Mátémnak a Go-t "visszautasították" az oviban... Egyik hónapban Active tesztcsík, aztán nem, aztán megint... :D:dr_31:
 
Oldal tetejére