Vércukormérők

dg

Őstag
Majdnem minden héten, vagy második héten csinálok, mert Deni is imádja. Deni még ráönt egy fél lityi tejfölt, én meg nem igazságosan felezem meg a szalonnát, ő kapja a kevesebbet. Vigyázok a zalakjára. :rohog: Úgyhogy összehozunk egy jégeres szalonnás csuszanapot.

Hamm... :)
 

somcsika

Aktív tag
Köszönöm Kata, hogy kisegítettél a témában.

Kedves Zoli, én sem kutakodás szintjén lettem volna rád kiváncsi, csak hogy ne kelljen már visszafele keresgélnem, arról az infóról, hogy mióta vagy cukros vagy valamilyen módon érdekelt ebben a betegségben.
Magamnak szerettem volna időt sporolni.
Azt olvastam, hogy most pumpa projekt-re készülsz, csak hát éppen azt nem, hogy most milyen kezelésed van.
Szóval tényleg semmi komoly, csak kiváncsiskodás szintjén.
Ha érdekel nézd meg az enyémet is.
 

zsano68

Új tag
Hát a beidézés még mindig nem megy. De a csusza előtt illik elfogyasztani egy tál halászlét.
Kérdésem a következő .Vettem egy Accu-Chek Go-t , nem magamnak apámnak Ő id.kori II.cukros 2007 óta.Csak tesztelésképpen kipróbáltam magamon .Meglepetésemre magasabbat mért mint az én D-contos Optimumom.Visszaolvastam a topikot - érdekes , ha hinnék az Accu-nak és aszerint küldeném az inzulint már itt hipóznék a padlón fetrengve.Majd elfelejtettem ebéd előtt mértem 4,8 D-c., 6.9 A-c.
Hol itt az igazság ? De a multiclix nagyon bejött!
 

pzoli

Új tag
Szia Kata.

Odáig már eljutottam, hogy kitöltöttem az adat lapomat:hurra:de megnézni sajnos még nem lehet, de ami késik nem múlik. " gondolom"
Üdv, Zoli
Köszi a kedves szavakat. Egy kicsikét aggódtam, hogy nagyon helyrerakósra sikeredett a hozzászólásom.
Az valóigaz, hogy akárhol körülnéztünk mi is, hasonlóan baráti-családi-összetartó oldalt nem találtunk.
Az, hogy nem látjuk az oldaladat, az tényleg a nevedben szereplő pont miatt van. Goyoval konzultálva közösen tudtok kitalálni olyan nevet, amire rá tudunk menni, és neked is tetszik. Sajna a rendszer ilyen. Van itt tagunk, akinél kellett a névváltoztatás, és működik a profil oldal.
Egyébként, hogy kiálljak melletted, egy új, számomra alig ismert oldalon én is gyanakvó lennék. Ez így helyes. Én sem az első nap írtam ki a cuccost.
 

tamara92

Új tag
Üdv, remélem valaki elolvassa..
Anyukám cukorbeteg, és kíváncsiak lennénk, hogy hol lehet ilyen inzulinadagolót kapni: innovo nordisk pen innovo .???
Köszönöm a választ!
 

tímeácska

Őstag
Üdv, remélem valaki elolvassa..
Anyukám cukorbeteg, és kíváncsiak lennénk, hogy hol lehet ilyen inzulinadagolót kapni: innovo nordisk pen innovo .???
Köszönöm a választ!

Szia!
Sajnos, az Innovo-t már sehol sem lehet kapni... Már évekkel ezelőtt megszűnt a gyártása-forgalmazása! Amíg a hazai készlet ki nem fogyott, addig nálunk is elérhető volt, de az utolsó "működő" darabbal kb. 4 éve találkoztam diabetológia rendelőben... Azóta csak egy lemerült eleművel találkozok: elraktam a "gyűjteményembe", hogy ilyen pen is volt valaha... Pedig nem volt egy rossz készülék, főképp az egyszerű patroncseréje, és a memóriája miatt! És nem utolsó sorban az idősebbek a jobb "megfoghatósága" miatt biztosan könnyebben kezelték... Meg ugye kijelezte, hogy mikor lehet kihúzni beadás után a tűt...
Szóval, szerintem már egyetlen rendelőben/gyógyszertárban/gyógyászati segédeszközboltban sem kapható...
Kb. 3 évvel ezelőtt is keresett itt valaki Innovo-t, akkor én is végigkérdeztem vagy 5 diab. szakrendelőt, de már ott, és akkor sem volt...:(
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm a választ! Sokat segítettél!.. és esetleg hasonlót nem tudsz ajánlani/mondani?
Sajnos, az Innovo-hoz hasonló pent nem ismerek!
Viszont a NovoPen 4 inzulinadagoló tollal nagyon sokan meg vannak elégedve (én is!), így nyugodt szívvel merem ajánlani! Biztosan furcsa lenne anyukádnak az Innovo után, de hamar meg lehet szokni!
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm még egyszer! És a NovoPen 4-et hol lehet beszerezni?
Anyukád diabetológusával kellene megbeszélni, hogy írjon fel Neki! Csak szakorvos írhatja fel!
Amúgy lehet venni gyógyászati segédeszközboltokban (ha nincs megrendelik!), vagy gyógyszertárban is beszerezhető! Véleményem szerint a kisebb patikáknak sem jelent gondot a beszerzés!
Recept nélkül jelenleg 10285 Ft, receptre 2058 Ft! Lényeges az árkülönbség, ezért javaslom, ha módotokban áll, írassátok fel!
Egyéb ár- és rendelhetőség információk itt: http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310189304&termek=novopen-4
 

dawar

Új tag
Sziasztok!
Kérdésem merült fel... Hogy dobjátok át az értékeiteket a számítógépre? Bepötyögitek excelbe? Mert nekem abból nagyon elegem van valahogy.
Köszi a válaszokat!
 

poe

Őstag
Szia!

A legtöbb mérőről letölthetőek az adatok a megfelelő szoftver és adatkábel segítségével. Milyen mérőd van?
 
Oldal tetejére