Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyre gyakrabban, és egyre többen tapasztaljuk, hogy lanyhul a minőség a cukormérő kütyüknél, illetve csíkoknál. Az én Go-mnál is vér felszívó, illetve inkább a vért nem felszívó minőségi kifogásom van. Két éve, amikor megvettem a Go-t, szinte kiszívta az ujjamból a vért, most meg bele kell tornászni a nyílásba.
Mintha ezzel "ösztönöznék" a népeket, hogy vegyél új gépet, a régi már úgyis sz@r. Hja, vennénk, ha behoznák, és kapható lenne végre nálunk is legalább egy 4 éves konrstrukció (Nano). A Go szerintem már sacc per kábé 10 éves találmány, ha nem több. Röhej, hogy még nálunk reklámozzák, meg is lehet venni, csak éppen a csíkot nem sikerált valahogy befogadtatni a Tb-be.
Egyre inkább átlátom, hogy mi zajlik itt nálunk, de egyre kevésbé értem, hogy miért van ez így. Illetve értem is (sajna), csak azt nem tudom megemészteni, hogy miért teszik ezt velünk. Ennyire előbbrevaló a pénz, politika, cégharc, mint a mi jólétünk, egészségünk.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, beszéltem a Roche-sal és TALÁN őszre lehet kapni, de ezt ne vegyem készpénznek. Szó szerint mondták. Magyarul maximum 1 év múlva.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

"Accu-Chek Performa Nano
Ehhez van itthon támogatott csík?
Ha igen melyik?"

Erre nem kaptam választ :)
Köszi!
Nincs hozzá hivatalos támogatott csík, de az Ideál csíkjával működik, ami támogatott, csak hivatalosan nem lehet használni a Nanoval (de gyakorlatilag igen). Mi ezért szeretnénk a Nanot, mert Ideál csíkkal szeretnénk használni (77 elektronika új gépe és csíkja).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Na, én azt hiszem, bevállalok egy ausztrál VÁMot, mert nekem tényleg nagy bajom van az Ideál géppel (ahogy írta Timi, nekik pl nincs bajuk vele, valószínűleg nem mindenkinek mér úgy alá, mint nekem) és nagyon rossz állapotban vannak az ujjaim a sok nyomkodás miatt.

Tud valaki segíteni, hogy pontosan milyen összeg fölött és pontosan mennyi vámot kell fizetni? Köszönöm!
 

belosz

Új tag
Nincs hozzá hivatalos támogatott csík, de az Ideál csíkjával működik, ami támogatott, csak hivatalosan nem lehet használni a Nanoval (de gyakorlatilag igen). Mi ezért szeretnénk a Nanot, mert Ideál csíkkal szeretnénk használni (77 elektronika új gépe és csíkja).

Köszi szépen!
:dr_31:
 

lizzi

Őstag
Lizzi, a nagyon nagyon alapos, alkoholos tisztítás sem segített? Én vinném szervízbe... Nem tudsz felíratni új gépet különben?
Molli alkohollal nem mertem tisztítani ,de megtisztítottam alaposan és csak nehézkes a dolog...
Nem tudom pontosan mikor írtak fel új gépet ,de ha lesz új pumpám akkor remélem ,hogy lesz új gépem is :)talán addig ez még működik,remélem
 

Dézi

Új tag
Sziasztok!
A multkor voltam vérvételen, és az lett az eredmény, hogy az általam mért Dcont Partneres 9.3-hoz képest 13,9 volt a cukrom. Én ezt túl nagy különbségnek érzem, mert attól hogy vénából vették a vért és az mindig picivel több, azért ez a különbség elfogadhatatlan. Már előtte is gyanítottam hogy alámér. Most hogy a hgba1c-től függ a támogatásunk, ezért sem mind1. Amugy is érdekes hogy mióta ez a kütyüm van feltűnően javult a cukrom - ellenben a hgba1c-m meg romlott. Nekem 2 ilyen mérőm van, és anyukám Optimumával is összemértem. De úgy tűnik a Dcont-ok között nincs nagy különbség. Előtte Personalom volt, ahhoz képest is sokkal kevesebbet mért, de azt hittem csak azért, mert azt már 6 évig agyonhasználtam. Mostmár hiába mérek 7-8as cukrokat, gyanakodom, hogy valójában az inkább 10-11. Szóval érdekelne melyik Accuchek gépet ajánljátok, az megbízhatóbb-e, és hogy hogyan lehet vele használni a dcontos csíkokat, mikor full más a kódjuk. Tudom valszeg volt erről szó, de már túl sok a hozzászólás, nincs idő ennyit elolvasni :D Ja, és még annyit kérdeznék, hogy a Medtronic-os pumpáról mikor leolvasom az adatokat, akkor látom hogy elvileg le lehetne tölteni Roche vércukormérőről adatokat is. De ez bármelyikét elfogadja? van valamelyikkel tapasztalatotok?

Köszi a segítséget!
 

tímeácska

Őstag
Gyerekek, Méry Pluszt használ valaki? Ha igen, mik a tapasztalatok vele?

Szia Poe!
Igaz, hogy én nem ismerem a Méry pluszt, de lenne egy javaslatom, ha készülékváltás előtt állsz.
Június 1-től felírható (közgyógytámogatott lesz) a OneTouch Mini Select cukormérő. Máté már használja, amolyan tesztalany. Majd június közepén lesz a beszámoló az első tapasztalatokról. És Máté lesz értelemszerűen az egyik beszámoló, mivel Ő használja.:D
Nekem szimpatikus a Mini, tényleg mini, kicsit hosszúkás. Tényleg új forma a piacon, sötétkék, olyan, mint egy Mp3 lejátszó, szóval "fiatalos"! :) A csíkja is támogatott lesz, pontos árat még nem tudok én sem, mivel még ingyen kaptuk a teszthez a csíkokat.
 

poe

Őstag
A készülékemmel meg vagyok elégedve, a tesztcsík árával már kevésbé... Anyagiak miatt váltanék elsősorban. Köszönöm az ötletet!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A készülékemmel meg vagyok elégedve, a tesztcsík árával már kevésbé... Anyagiak miatt váltanék elsősorban. Köszönöm az ötletet!
Poe, ha jól látom, pont olyan technológiával mér, mint az eddigi Méryk. Nekem van mini Mérym, nagyon szeretem, nálam bejött, az általam elfogadott tartományban mér :) (a 77-es gépek nekem iszonyúan alámérnek) és én pontosnak találtam.
Amit itt megjegyeznék, az a szöveti folyadék befolyásolja az ilyen bioszenzoros és ehhez hasonló mérési technikát alkalmazó gépekben az eredményeket. A Mérynél külön fel is hívják a figyelmet, hogy nem szabad nagyon erőltetni a vér kinyomását, mert akkor több szöveti folyadék kerül a csíkra és attól nem lesz pontos. Az Ideálra is igaz ez szerintem, bár gyanítom, hogy a 77esek nem annyira foglalkoztak ezzel.
Viszont pont ezen a topikon derült ki, hogy pl az Ideál Timiéknél szuperül mér, míg nálam elfogadhatatlanul alámér. Rájöttünk, hogy egyénileg is befolyásolja a sima mérést is a szöveti glükózunk, mert az nem ugyanaz mindannyiunknál (pl a szenzor esetében látszik, hogy valakinél 20 perces késés van a szöveti mérésben, másnál csak kb 5 perc, de van, akinél a 20-nál is több, ez egyedi), ezért lehetséges, hogy egyikünknek nagyon alámér az egyik gép, másikunknál nem. Valaki a Méryre is azt írta, hgy nem jó neki. Ezért én azt mondom, ki kell próbálni, csinálni kell egy próbamérést és, ha lehet, akkor picit magasabb értéknél kell mérni. A régi gépeddel és az újjal együtt mérni, két külön cseppből (ezt simán vállalják a Mérynél, nem kell megvenned hozzá a Méryt).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Poe!
Igaz, hogy én nem ismerem a Méry pluszt, de lenne egy javaslatom, ha készülékváltás előtt állsz.
Június 1-től felírható (közgyógytámogatott lesz) a OneTouch Mini Select cukormérő. Máté már használja, amolyan tesztalany. Majd június közepén lesz a beszámoló az első tapasztalatokról. És Máté lesz értelemszerűen az egyik beszámoló, mivel Ő használja.:D
Nekem szimpatikus a Mini, tényleg mini, kicsit hosszúkás. Tényleg új forma a piacon, sötétkék, olyan, mint egy Mp3 lejátszó, szóval "fiatalos"! :) A csíkja is támogatott lesz, pontos árat még nem tudok én sem, mivel még ingyen kaptuk a teszthez a csíkokat.

A készülékemmel meg vagyok elégedve, a tesztcsík árával már kevésbé... Anyagiak miatt váltanék elsősorban. Köszönöm az ötletet!

Poe One Touch Select cukormérőhöz a csík a júniusi OEP-es listában már szerepel is: http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=35,21527231&_dad=portal&_schema=PORTAL (TB támogatással rendelhető.... Eü emelt 78. sor, de nézd meg az új termék-et is)
Az ára nagyon kedvező, 516,-Ft és lehet közgyógyra is (ez a gyerkőcösöknek info). Érdekes módon a hozzá tartozó cukormérőt nem találom. Mivel ennek együtt kellett volna megjelennie, én gyanítom, hogy a vc mérő "csak" lemaradt a listából.

Egyébként az én kütyüm is hamarosan hozzám kerül, akkor én is tudok róla használati infóval szolgálni. Timivel tartottuk a kezünkben, valóban nagyon helyre kis készülék.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Poe, nálam van egy prospektus, azt beszkenneltem, mert fel akartam ide rakni, de pdf-et nem lehet. :(
Ezért inkább elküldtem az emilcímedre. :dr_31:

Ha valaki kéri a pdf-et, nagyon szívesen elküldöm. Ha valakinek nem tudom az emilcímét, az priviben adja meg és máris küldöm. Azért még próbálkozom a felrakással, de mindjárt körülnézek a neten.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Magyar nyelvű oldalt még nem találtam, és képet is csak mg/dl-s mértékegységűt, de természetesen a nálunk forgalomba kerülő az mmol/l mértékegységű.
onetouch_select_mini_zestaw.jpg
one touch select mini.jpgonetouch_select_mini_2.jpg
 
Oldal tetejére