Vércukormérők

lizzi

Őstag
én is így vagyok ezzel tubi:)van egy gépem amit használok és van egy tartalék
ehhez a selecthez mennyibe kerül a csík és mi a neve?és a szúrója milyen?
köszi!
 

tubi

Aktív tag
szúró nekem nagyon tetszik, alig érzem. a csík OneTouch Select, ugyanúgy támogatott, mint a 77-esekhez valók, vagyis 600 egy doboz. sztem jó minden szempontból.
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Accu-Chek Performa csíkot lehet-e Magyarországon máshol kapni, mint az Akadimpexnél?
Esetleg van valakinek "belső" információja, hogy mi a Roche szándéka ezzel a csíkkal itt nálunk? Eredetileg a Performa Nano-val együtt szerették volna itthon piacra dobni, de mintha arról most letettek volna.

Más: Tudja valaki, hogy pontosan mi a különbség az Accu-Chek Performa és Aviva között? (mérő és tesztcsík) Kompatibilisek egymással? Próbáltam rákeresni, de nem találtam igazán pontos választ. (Persze, a hivatalos oldalon ott van, hogy két különböző készülék, és ne használd keresztbe. De engem a technikai háttere érdekel.)

Üdv:
Zöldfülü
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Accu-Chek Performa csíkot lehet-e Magyarországon máshol kapni, mint az Akadimpexnél?
Esetleg van valakinek "belső" információja, hogy mi a Roche szándéka ezzel a csíkkal itt nálunk? Eredetileg a Performa Nano-val együtt szerették volna itthon piacra dobni, de mintha arról most letettek volna.

Más: Tudja valaki, hogy pontosan mi a különbség az Accu-Chek Performa és Aviva között? (mérő és tesztcsík) Kompatibilisek egymással? Próbáltam rákeresni, de nem találtam igazán pontos választ. (Persze, a hivatalos oldalon ott van, hogy két különböző készülék, és ne használd keresztbe. De engem a technikai háttere érdekel.)

Üdv:
Zöldfülü
Performa csíkot akkor lehet Mo-n kapni, mondjuk patikában, amint az OEP befogadta a listába, ezzel együtt a támogatotti körbe. a Roche az anyacégtől a Combo rendszer Performa cukormérőjéhez hozza be a csíkot.
A Roche nem hozza be a Nano-t, előzetes híreszteléssel ellentétben.

Az Aviva és Performa csíkja között néhány század mm szélességbeli eltérés van, vagyis az Aviva csík nem megy bele a Performa gépbe. Lehet, hogy a chip információja is más, és ha be is férne, akkor sem lehetne mérni vele, erről nincs infom.

A gépek között (de az összes gépnél) fontos paraméter még, hogy mmol/l-ben vagy mg/dl-ben mutatja ki a vércukorértéket.

Néha a privátodat is nézd meg.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
én is így vagyok ezzel tubi:)van egy gépem amit használok és van egy tartalék
ehhez a selecthez mennyibe kerül a csík és mi a neve?és a szúrója milyen?
köszi!
Na, azért nekem sem amiatt van sok gépem, mert összevissza használom őket a nagy elégedetlenségemben. Ha nektek is olyan durván alámérne néhány gép, mint nekem, valszeg nektek is több lenne, mert amikor megveszem sok év után az új gépet és kiderül, hogy 12 helyett 9.5-öt mutat és így tovább, akkor a fiókba kerül, én pedig veszek egy másikat. Ezt most 2x csináltam meg, ezért gyűltek össze és egyiket sem tudom használni, csak a régit. Én is egyet használok. És nekem még tartalék gépem sincs igazán, mert amilyen gépjeim vannak, azokhoz csak lejárt csíkjaim vannak speciel. Ha tényleg gáz lenne és napokra nélkülöznöm kéne a mostanit, akkor nemtom, mi lenne, mert néhány mérésnél többet nem tudok mérni a fiókos gépekkel, főleg, hogy alámérnek.
Amióta a laborral összehasonlítottam és kiderült, hogy valóban nálam hatalmas alámérések vannak és a Go, amit használok, az nekem pontos, azóta nem aggasztom már magam ezeken, azt is tudom, hogy tök egyéni, sokaknak (a többségnek) nem mér alá, mert más a szöveti glükózunk.
 
Sziasztok!

Ezt azért írom ide, mert hátha valakinek jól jön az infó.

Fél napig kerestem a neten, hogy hogyan lehet egy használt Accu-Chek vércukormérő memóriáját (régebbi mérési adatok) letörölni.
Ha az elemet kiszedik, akkor csak az idő beállítása veszik el, az adatok nem.
A neten viszonylag kevés hasznosat találtam erről.

Pedig a megoldás nagyon egyszerű. Az "ACCU-CHEK 360° Diabetes Management System" szoftver kell hozzá, és a Smart-Pix. Ennek a szoftvernek a segítségével a legtöbb Accu-Chek vércukormérő memóriája törölhető.

Üdv:
Zöldfülü
 

Vick

Új tag
Sziasztok!
Nagyon rég nem jártam itt.

Mostanában kaptam. Ti hallottatok erről? Igaz lehet vagy csak kacsa?

"...A Magyar Diabetológus Társaság egyetértése és ajánlása alapján a közelmúltban megváltoztatták a vércukor méréséhez használatos otthoni készülékek tesztcsíkjainak mérési módszerét. Már forgalomban vannak azok a tesztcsíkok, amelyek a forgalmazók szerint átlagban 13-15 % al magasabb vércukrot mérnek, mint az eddig használatosak. Vagyis akár 30 % is lehet az eltérés, ami ugye nem kevés. Az elmúlt hetekben sorozatosan jöttek betegeim azzal a panasszal, hogy magas a vércukor értékük. ...."

(Priviben tudok linket küldeni a cikkről.)

Szándékozom beszerezni egy külföldi vércukormérőt is a 77 optimum mellé. A Select Mini-re gondoltam.
Ehhez külföldön gyártják a csíkot?
Ugyanúgy kedvezményesen jár a csík mint az optimumhoz?
És minden 1. tip cukorbetegnek jár egy gép? Ki dönti el? Mindenkinek jár, vagy szimpátia alapján, anyagi helyzet stb alapján adják? Vagy csak ha letelik az előző mérő kihordási ideje?
Mert nekünk nem is említették a gondozóban. Most itt hallottam róla először. Nemsokára megyünk és meg fogom érdeklődni.
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Nagyon rég nem jártam itt.

Mostanában kaptam. Ti hallottatok erről? Igaz lehet vagy csak kacsa?

"...A Magyar Diabetológus Társaság egyetértése és ajánlása alapján a közelmúltban megváltoztatták a vércukor méréséhez használatos otthoni készülékek tesztcsíkjainak mérési módszerét. Már forgalomban vannak azok a tesztcsíkok, amelyek a forgalmazók szerint átlagban 13-15 % al magasabb vércukrot mérnek, mint az eddig használatosak. Vagyis akár 30 % is lehet az eltérés, ami ugye nem kevés. Az elmúlt hetekben sorozatosan jöttek betegeim azzal a panasszal, hogy magas a vércukor értékük. ...."

(Priviben tudok linket küldeni a cikkről.)




Szia Vick!

Szerintem mindenkit érdekelne, úgy hogy nyugodtan linkeld be azt a cikket.
Az hogy magasabb vc. értékeket mér a gép az talán nem volna baj, mert talán arra inspirálja az embereket, hogy jobban odafigyeljenek és igyekezzenek lejjebb szorítani. Viszont ez akkor már nagyon nem jó, ha a HgA1c-t is ennek a magas %-os érték alapján számolják.Reméljük, hogy a laborban ez nem érvényesül.
 

misamaci

Aktív tag
Én elolvastam a cikket, gyakorlatilag semmi konkrét infót nem tartalmaz. Felsorol egy csomó állítást mindenféle igazolás nélkül, nekem agyon nem álltt össze hogy mit is akart a szerző elérni vele. (Mármint azon kívül hogy megemlíthesse a paleo diéta alapjait)


Ami a különböző tesztcsíkokat illeti: mivel a mérési eredmény kiszámítását és korrigálását a műszerek végzik el, szerintem lényegében érdektelen hogy az adott műszer milyen elven mér, a lényeg hogy az eredmény stimmeljen (hosszabb távon jó közelítést adhat a Hb1ac eredmény ... megfelelő számú mérésnél a 3 havi átlagnak kb stimmelnie illik a Hb1ac-ből átszámítható vc átlaggal)
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia Vick!

Szerintem mindenkit érdekelne, úgy hogy nyugodtan linkeld be azt a cikket.
Az hogy magasabb vc. értékeket mér a gép az talán nem volna baj, mert talán arra inspirálja az embereket, hogy jobban odafigyeljenek és igyekezzenek lejjebb szorítani. Viszont ez akkor már nagyon nem jó, ha a HgA1c-t is ennek a magas %-os érték alapján számolják.Reméljük, hogy a laborban ez nem érvényesül.

Optimum tesztcsík is így működik egy ideje, a használati utasításra azt írták, hogy kb. 11%-al ad magasabb értékeket, mint eddig. Ez nálunk nagyjából igaz is. A vércukormérőn a heti átlag 7,5 körül volt (napi 6-8 mérés) az elmúlt 3 hónapban, a HbA1c-je 5,8 lett :)
 

borka

Őstag
Optimum tesztcsík is így működik egy ideje, a használati utasításra azt írták, hogy kb. 11%-al ad magasabb értékeket, mint eddig. Ez nálunk nagyjából igaz is. A vércukormérőn a heti átlag 7,5 körül volt (napi 6-8 mérés) az elmúlt 3 hónapban, a HbA1c-je 5,8 lett :)

Gratulálok a jó értékekhez.
Nekem Personál gépem van.
 

misamaci

Aktív tag
Optimum tesztcsík is így működik egy ideje, a használati utasításra azt írták, hogy kb. 11%-al ad magasabb értékeket, mint eddig. Ez nálunk nagyjából igaz is. A vércukormérőn a heti átlag 7,5 körül volt (napi 6-8 mérés) az elmúlt 3 hónapban, a HbA1c-je 5,8 lett :)

Viszont ha jól emlékszem azt is megadják, hogy mikortól kibocsátott gépekkel lehet használni a csíkot és csak az ennél öregebbekkel mér fölé (vagyis az újabb gépek már a módosított korrekciót használhatják)
 

Vick

Új tag
Ime a link:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-diabetologia-sikertelensegenek-oka.htm


Köszi az infókat!

Nem az a bajom, hogy fölémér. Úgy értelmezem, hogy ha ténylegesen 15 a vc akkor ha 30%-ot rászámolok, az 19 vc. A gép egyszer mérhet 15-öt egyszer 17-et egyszer meg akár 19-et. Így nem lehet kiszámolni, hogy mennyi a jó korrekciós bólus.
Konkrétan nálunk az utóbbi időben pocsék cukrai vannak a gyereknek. Az elmúlt 7 év alatt nem volt ilyen rossz. Ennek keresem az okát.

Nincs tartalék mérőnk, hogy összemérést végezzek. Ezért gondoltam az one touch select minire. Még egyszer szeretném megkérdezni:
Minden 1. tip cukorbetegnek jár? Akkor is ha még nem telt le az előző kihordási idő? Bátran, magabiztosan kérhetem a gondozóban?
 

tubi

Aktív tag
biztosan, minden 1es típusúnak jár, függetlenül a kihordási időtől, a most használt gép típusától, a hba1c-től, mindentől! mennyi az a hba1c, ami olyan rossz? mennyi idős a fiad? nem indultak be a hormonok nála mostanság?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ime a link:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-diabetologia-sikertelensegenek-oka.htm


Köszi az infókat!

Nem az a bajom, hogy fölémér. Úgy értelmezem, hogy ha ténylegesen 15 a vc akkor ha 30%-ot rászámolok, az 19 vc. A gép egyszer mérhet 15-öt egyszer 17-et egyszer meg akár 19-et. Így nem lehet kiszámolni, hogy mennyi a jó korrekciós bólus.
Konkrétan nálunk az utóbbi időben pocsék cukrai vannak a gyereknek. Az elmúlt 7 év alatt nem volt ilyen rossz. Ennek keresem az okát.

Nincs tartalék mérőnk, hogy összemérést végezzek. Ezért gondoltam az one touch select minire. Még egyszer szeretném megkérdezni:
Minden 1. tip cukorbetegnek jár? Akkor is ha még nem telt le az előző kihordási idő? Bátran, magabiztosan kérhetem a gondozóban?

Vick, ilyen időszakok még felnőttként is vannak a cukrosok életében. Ha nem tudod pár nap alatt kitalálni,mi lehet az oka és nyilvánvalóan nem beteg például, akkor mindenkinek jobb, ha nem gyötrődsz ezen (mert 90%, hogy nem fogsz rájönni, de ha rá is jössz, hogy pl hormon vagy időjárás, akkor sem tudsz tenni semmit), hanem egyszerűen csak arra figyeltek, hogy helyretegyétek az értékeket.
Ha valaki, akkor én mondom rettenetesen régóta, hogy másképp vannak kalibrálva a gépek a 77 Elektronikánál és alámérnek, bár nem mondom, hogy túl sokan elfogadták volna akár itt a fórumon ezt, de megértem végülis, hiszen sem orvos, sem 77 Elektronikás nem vagyok. Ez nem szándékos, nem a betegek megtévesztése volt a cél és tulajdonképpen most sem felejtette el a betegeket senki sem (mint a cikkben ez le volt írva), mert minden doboz tesztcsíkban benne volt a piros cetli, miszerint az új kalibráció miatt többet fognak mérni ezek a csíkok. És mi mást lehetne erről többet beszélni? Az orvosok eddig sem tudtak mit kezdeni a vércukor értékek pontosságával, nekik a lényeg a nagyjábóli tartományok voltak és a HbA1c.
A Select Mini szuper kis gép, biztos jól fogsz járni vele! Nem csak pótgépnek, hanem első gépnek is.

Had kérdezzem meg, Vick, ti megpróbáltátok a paleolit étrendet?

Nem akarom nagyon offolni a topikot, de baromi dühös tudok lenni egy ilyen cikket olvasván, ugyanis ÉN kipróbáltam a paleolitot. És mivel nem lehet cukrot fogyasztani, rettenetesen nagy bajba kerültem a hipók során, mivel van olyan hipó, amire nem elég a gyümölcs fogyasztása és olyan rosszul leszek 1-2 banán után is (mert sokáig szívódik fel), hogy a végén hatalmas somogyi lesz belőle és nagy rosszullét is. Ezért kénytelen voltam cukros teát inni időnként, ami meg állítólag (a cikket is író orvos szerint) teljesen tönkretette magát a lényeget, ha egy molekula finomított cukrot is beviszek a szervezetembe, már baj van, azaz nem működik elviekben a szervezet finoman beállt zsírból szénhidrátot előállító képessége és rosszabb állapotot érek el, mitn paleo nélkül. És ezt picikét nehezen tudom elhinni, elfogadni, megérteni - még midnig azt gondolom, hogy ez a része egyszerű bullshit. (bocsánat) Ha iszom 1 pohár cukros teát, mert baromi rosszul vagyok, akkor borul az egész, amit odáig a szervezetem elért? Akkor meg minek paleozzon bármilyen 1-es cukros is? Ja, és szörnyen felborult a cukrom. Mivel csupa zsíros, alacsony Chs kaját lehet csak enni, lényegében éjjel viszi fel az ember cukrát, annyira lassan szívódik fel az a picike CH is. És mivel nem lehet ezt előre kiszámolni, az éjjeli cukraim elviselhetetlenek voltak. És végül nemhogy csökkenteni, de jócskán meg kellett emelnem az inzulinjaimat.
És erre azt a megoldást javasolta a doki, hogy tartsam 9-10 körül a cukrom, mert akkor sosem kell cukrosat ennem, nem fogok hipózni és a paleo étrend mellett "higgyem el", sosem lesz szövődményem még magas cukrok mellett sem. Na, vajon milyen "kutatás" szólt erről? Valaki mutasson már egyet, melyik balek cukrost vették rá, hogy tartsa folyamatosan 9-10 körül évekig a cukrát ÉS paleozzon??? Hát nem tudom, nekem mindenesetre felháborító, hogy az üdvözülést hirdetik GYEREKEKNEK (!!) a paleo által!!!
 

tubi

Aktív tag
ettől én is kivagyok! főleg, hogy azt hirdetik, a peloval kevesebb inzulin kell - mintha attól kevésbé lennél cukorbeteg! kevesebb CH, kevesebb inzulin - de hát ez csak matek!!! cserébe totál felborítja a normál anyagcserét, mert biztos, hogy én pl nem bírnám, mert nem bírja a gyomrom a zsírt még kis mennyiségben sem. én konkrétan csúnyán hánynék tőle! biztos jót tenne a cukromnak... én komolyan nem értem, hogy veheti ezt be bárki is, mint egészséges alternatívát!!!
a nagyapám 94, egy éve még alig tudtam követni az utcán, olyan gyorsan ment ;) mit csinált? egész életében fizikai munkát végzett, 92 éves koráig reggel 6-kor kelt, tornázott és úszni ment reggelente. és jókat evett, normális kajákat, sok gyümölcsöt, nem cigizett, minden nap egy pohár vörösbort ivott. ja, és nagyon pozitív életfelfogása van! szerintem egy cukrosnak is ezt kell csinálni, csak ugye nálunk figyelni kell másra is. alapvetően le kell követni az inzulinnal egy általános egészséges életmódot. persze nehéz, tudom, de nekem minden "új, trendi" diéta olyan kamunak tűnik...

na de vissza a cikkre: őrület, hogy egy ilyen, összehordott hülyeségtömeg milyen megvezető lehet! van benne egy csomó igazság, de persze nincs kifejtve, egymással össtefüggésben nem lévő dolgokat írtak le benne, megoldás nélkül. a kétségbeesett emberekkel sajnos mindent meg lehet csinálni - ezt használják ki az ilyen cikkek :(
 

poe

Őstag
Nem csak a cikk. Beleolvastam Szendi könyvébe. Az én meglátásom szerint féligazságokra épít, nagyít, torzít, megvezet. A végén van vagy 3 oldal irodalomjegyzék. Mintha azon múlna. :rolleyes:
 

tubi

Aktív tag
az a baj, hogy az alap, amire Szendi épít, hogy a gyógyszercégek a kezükben tartják az egészségünket - részben igaz. csakhogy a megoldás nem a trendi diétákban van, meg a "menjünkvisszapártízezerévet, mer' akkormégolyanegészségesenéltekazemberek" mantrákban, hanem hogy lehetőleg normális, nem agyonvegyszerezett kajákat együnk, ha meg beteg az ember, akkor gondolja meg, mit szed be, de ne már, hogy az összes gyógyszer komplett kidobandó legyen... azt utálom, hogy ezek miatt a csodatevők miatt kell alapjában véve értelmes embereket meghallgatnom arról, hogy képzeljem el, a János bácsinak elmúlt a cukorbaja ettől a bogyótól. jaj, de jó, majd ha valaki visszanöveszt egy levágott kart, majd elhiszem, hogy a szervezetem újra inzulint fog termelni. de addig meg olyan jó lenne egy kis alapokosság az emberekbe, nem várom el én, hogy tudjon mindent a különböző betegségekről, de legalább ha hall valami "újat", akkor gondolja át...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ime a link:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-diabetologia-sikertelensegenek-oka.htm


Köszi az infókat!

Nem az a bajom, hogy fölémér. Úgy értelmezem, hogy ha ténylegesen 15 a vc akkor ha 30%-ot rászámolok...
De jó, hogy leírtátok a véleményeteket, főleg, hogy többen átláttok a szitán.

A cikk ismét tipikus példája egy valós probléma (cukormérők pontatlansága) köré épített, sőt jól felépített pszichológiai ráhatásnak. Nagyszerűen célba tudja venni a hiszékeny, naív, főleg a gyermekükért aggódó szülőket, akiket valóban könnyű megvezetni.
A cukormérők pontatlansága baromira nincs köszönőviszonyban a paleo étrenddel, mégis profi módon reklámozza, mint helyes és követendő utat, és a gyanútlan olvasó számára pocskondiázza az orvos hozzáállását, ami vagy igaz, vagy nem, de semmiképpen nem általános. Viszont a cikkben nagyon jól hangzik, így a szülő mindjárt tud "fújni" a doktorokra, a rendszerre, a cukormérőkre, és maradéktalanul felépül benne a kép, hogy az egyetlen helyes út a paleo. Na mert attól mindjárt pontosabb lesz egy cukormérő???

Szóval nagyon óvatosan az ilyen és hasonló cikkekkel, mert ami igaz benne, az nem a paleo érdeme, vagyis paleo nélkül is igaz, ami meg nem, azt meg a gyanútlan olvasó már észre sem veszi, hisz abban a képben él, hogy rátalált az "igazságra".

A diab diétában is vannak elemek, amik azonosak a paleo szemlélettel, mint pl a ch korlátozott bevitele, de attól még nem paleo, és nem a paleo találta fel, hanem az agyon szidott diabetológusok és dietetikusok. Ezek mellett miért lenne cél, hogy kevesebb inzulint adjunk be? A pennek, pumpának mindegy, hogy 30 vagy 25 egységet adagol naponta. A szervezetnek nem mindegy, hogy mennyi Ch-t kénytelen feldolgozni, az pedig paleo független és a vércukormérő pontosságától is független, az más kérdéskör.
 
Oldal tetejére