Vércukormérők

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
De a vicc az egészben, hogy nem kellett kevesebb inzulin a paleo alatt se nekem, se másnak, akit ismerek és 1-es cukrosként paleozott. Sőt... Én speciel (csak, hogy ne nézzetek teljesen hülyének) azért vágtam bele, mert a fél családom csinálta akkor már évek óta - az a fél családom, akik orvosok. És ők vettek rá és nem a cukrom miatt, hanem a refluxom miatt. Természetesen a refluxon is rontott, pedig állítólag mindenki meggyógyul a refluxból a paleo miatt. A paleos doki kifejtette nekem, hogy azért lett rosszabb a refluxom, mert időnként mégis ittam cukros teát és ezért borult minden, amit odáig a szervezetem elért a paleoval és rosszabb lett hirtelen. Na, hát a fene tudja, én ezt egyszerűen nem veszem be. Ekkor hagytam abba, azóta nem sok kedvem van a családommal sem beszélni erről, el is távolodtunk. Persze, ők mind egészségesek amúgy is.
Örülök különben, hogy végigcsináltam azt a pár hónapot, egyrészt tudom, hogy bármire képes vagyok, mert nagyon kemény volt az eleje, másrészt a tapasztalatom miatt fel sem merül többet bennem, hogy nekem ez járható út lenne.
Azt viszont el kell ismernem, hogy vannak betegségek, amikre tényleg jó. Pl a 2-es cukorbetegeknek tényleg jó, mert a sok lassú felszívódású és eleve kevés CH olyan szinten stabilizálja a cukrukat, serkenti a saját inzulintermelésüket, hogy valóban éhezés nélkül (sőt) sokan még az inzulint is el tudják hagyni (személyesen ismerek ilyen idősebbeket). És a másik néhány autoimmun betegség, pl a sokízületi gyulladás, reuma. Itt meg szerintem az allergének teljes kitiltása az étrendből okoz javulást. De azt azért tartom én is, hogy mindkét esetben nem azon kellene lennie a hangsúlynak, hogy nulla hüvelyes, nulla krumpli, nulla liszt és tej, hanem azon, ami éppen a gond. Sokízületiseknek pl a krumpli gond meg a liszt, rendben, akkor próbálja ki, hogy elhagyja, de mondjuk a rizst miért kéne elhagyni. Szóval, a józan ész hiányzik ebből az egészből. És valóban, ha mindent kiiktatok, ami árthat, akkor biztosan jobban leszek. (kivéve, ha 1-es cukros vagyok...) Nade élhetnék ezzel az erővel füvön is.
Nem tudom, ki emlékszik arra a férfira, aki még régen a klubunkba jött el párszor? (amit Renivel csináltam kb 8-9 éve) Aki azt állította, hogy ő 1-es cukros volt (bár gyanús, mert negyven akárhány évesen lett az) és olyan diétát tartott, hogy meggyógyult. Ott volt, mesélte, szerette volna, ha követjük, mert ő megtalálta a gyógymódot. És kiderült, hogy tulajdonképpen majdnem nulla szénhidrátot evett, szinte alig evett meg valamit és járt ki a mezőre gyermekláncfüvet rágcsálni. az egész élete azzal telt, hogy tartotta a diétát, kaját tervezett, készített egész nap. Ráadásul szerintem kettes típus volt. Ennek van értelme? A paleot ilyennek látom különben.
 

borka

Őstag
Kedves Moderátorok!

Ezeket a paleós hozzászólásokat nem kellene átvinni a megfelelő helyre??????Már nem a vc. mérésről van szó!!!!!!!
S.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Moderátorok!

Ezeket a paleós hozzászólásokat nem kellene átvinni a megfelelő helyre??????Már nem a vc. mérésről van szó!!!!!!!
S.
De. Majd, ha lesz időm, átviszem. Bár nem tudom, 2 egyéb hozzászólás még a heti 1 hsz átlaggal mennyire zavarja a fórum menetét :)
 
Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok vc mérők "ügyben" ?

Mi optimum használók voltunk,majd beszereztem egy Dcont Trendet.Imádom!De sok rosszat olvasok róla , miszerint fölémér.......
Beszereztem a ONe Touchot,majd egy Mery mérőt is! A méryt nagyon sokan dicsérik.
Nekem ez a tapasztalatom:
Dcont ugyanazt méri amit a one touch .Max 0,2 eltérést tapasztaltam. (4,2-4,4)
Meglepetésemre a Méry nekünk rettentően FÖLÉ MÉR!
1. KÉP:
teljesen bizonyos,hogy a Dcont mutatja a valós értéket,mert utána Somogyizott a gyerek.
2. KÉP:
elcsíptem a Somogyi elejét...
(bocsánat,látom,hogy fordítva rakta be a képeket)
Az érték meg sem állt 20 ig! Ekkor a Dcont 20,2 , a Mery 20,4 et mutatott.......................................
Most nem igazán tudom,hogy használjam -e a Meryt?....mert mutat egy hiper super értéket,ami a valóságban már HIPO.

A One T. nagyon jó kis vc mérő,de csíkot még nem tudtam hozzá venni!

http://www.youtube.com/watch?v=0bUxpTJDluo
Ez a videó nem csak a MERY-RE igaz! Ezt a tesztet akármelyik mérővel megcsinálhatnánk,ugyanezt az eredményt kapnánk! Sajnos.....
 

Csatolások

  • 527718_469098866454167_1019051953_n.jpg
    527718_469098866454167_1019051953_n.jpg
    84.7 KB · Olvasás: 6
  • 262303_469122669785120_937761754_n.jpg
    262303_469122669785120_937761754_n.jpg
    49.1 KB · Olvasás: 6

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most nem igazán tudom,hogy használjam -e a Meryt?....mert mutat egy hiper super értéket,ami a valóságban már HIPO.

A One T. nagyon jó kis vc mérő,de csíkot még nem tudtam hozzá venni!

http://www.youtube.com/watch?v=0bUxpTJDluo
Ez a videó nem csak a MERY-RE igaz! Ezt a tesztet akármelyik mérővel megcsinálhatnánk,ugyanezt az eredményt kapnánk! Sajnos.....
Hát igen, a hipo közeli mért érték nem eléggé megbízható, de ez talán az összes vc mérőre igaz. Ez az 1 egész mmol-l-nyi különbség elég komoly, legalábbis hiponál már számottevő. A kérdés viszont az, hogy a valósághoz melyik mérő áll közelebb, és legközelebb mennyire lehet hinni az értéknek, és melyik értéknek higgyen az ember? Még akkor is necces a dolog, ha két kütyü azonosat mér, egy pedig mást, de nem biztos, hogy a két egyforma mérés áll közelebb a valós értékhez. Meg hát az ember max néha összemér (ezt kell is, főleg laborral), de ritkán méri rendszeresen három műszerrel a cukrát.

Azért engem is hagyott már cserben alacsony, vagy magas mért érték, legalábbis utólag feltételeztem, hogy az előző mérések némileg nem a pontos vc-t mutatták. És hát ugye az ember arra számol inzulint is meg CH-t is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Clarasept, a 77-es gépek mérnek picit alá, nem fölé, ezt szerintem rosszul tudtad. Fölé egyik sem mér. Hozzájuk képest mér fölé a Méry valóban. Erről itt már sokat írtunk, vannak, akiknek a 77-es gépek (dcont, partner, optimum) alámérnek és vannak, akiknek jó. Nekem is alámérnek és a Méry ugyanígy ezekhez képest fölémér. A laborral összehasonlítva nekem a Méry volt pontos! És a 77esek pedig alámértek.
Az baj, hgy összevissza mér egy gép, de a kontroll oldatos mérésnél nem kell pontosnak lennie! Rá is van írva, hogy tartományon belül kell csak maradnia. Ha ujjbegyből mérünk egymás után 5-6-ot és azok eltérnek nagyon, az baj. De ez a kis videó csak kontroll oldattal mérte ezt. Nekem nem volt gond egymás után mérni, nem voltak ilyen eltérések. Semelyikkel sem igazán, ebben azt hiszem, mindegyik gép ugyanolyan, én nem találtam ebben akkora pontatlanságot.
 

umbra08

Aktív tag
Csereakció keretében megvettem a Méry 2 cukimérőt (TD-4252), a régi Optimumot cseréltem be. Az alap gépünk az Xceed, a Méry tartalék lesz. Végeztem eddig 3 összehasonlítást.
Tegnap este. Xceed: 6,3 Méry: 5,1
Ma reggel Xceed: 3,6 Méry: 2,6 (nem mindegy, hogy 3,6 vagy 2,6 !!)
Nemrég pedig sajna az Xceed-el 2,4-et mértem, kapott 2dl narancslevet, megitta, gyorsan megmértem a Méry-vel, miután megitta a narancslevet) , a Méry 2,0 -át mért. Itt most kb. 20 mp telhetett el a két mérés között, amíg megitta a narancslevet, nem tudom, ennyi idő alatt változott-e a cuki, nem hiszem.
Szóval, én eddig nagy Xceed párti voltam, most is bízok benne, de azért megpróbálom majd kideríteni, hogy akkor most melyik lehet közelebb a valósághoz, Xceed vagy Méry. Magasnál mindegy, hogy 15 vagy 16 a cuki, de hipónál nem. Csak elmélkedtem, gondoltam leírom nektek a tapasztalatom.
 

borka

Őstag
Csereakció keretében megvettem a Méry 2 cukimérőt (TD-4252), a régi Optimumot cseréltem be. Az alap gépünk az Xceed, a Méry tartalék lesz. Végeztem eddig 3 összehasonlítást.
Tegnap este. Xceed: 6,3 Méry: 5,1
Ma reggel Xceed: 3,6 Méry: 2,6 (nem mindegy, hogy 3,6 vagy 2,6 !!)
Nemrég pedig sajna az Xceed-el 2,4-et mértem, kapott 2dl narancslevet, megitta, gyorsan megmértem a Méry-vel, miután megitta a narancslevet) , a Méry 2,0 -át mért. Itt most kb. 20 mp telhetett el a két mérés között, amíg megitta a narancslevet, nem tudom, ennyi idő alatt változott-e a cuki, nem hiszem.
Szóval, én eddig nagy Xceed párti voltam, most is bízok benne, de azért megpróbálom majd kideríteni, hogy akkor most melyik lehet közelebb a valósághoz, Xceed vagy Méry. Magasnál mindegy, hogy 15 vagy 16 a cuki, de hipónál nem. Csak elmélkedtem, gondoltam leírom nektek a tapasztalatom.

Több esetben is már téma volt az összehasonlítás és ott már volt róla szó, hogy a vc. értékek összehasonlításkor figyelembe kell venni,hogy 5 alatt lefelé mennek az értékek, csökkenő tendenciát mutatnak, 5 vc. felett viszont növekvőek az értékek az-az az eltérések kinyílnak.
 

tubi

Aktív tag
vki one touch select mini-t hasonlított össze bármi mással? most már 3 db van nálunk belőle, én mióta van, ezt használom. napsütést bírja, hibát nem jelez, és az optimumhoz képest fölémér...
 
Sziasztok!

Nemrég én is próbálkoztam az "összehasonlítással", de én ugyanazt a doboz tesztcsíkos hasonlítottam össze önmagával. Azaz egy kövérebb vércseppből mértem többször gyorsan egymás után. (kb. 15 mp. eltéréssel.)
Azt tapasztaltam, hogy a mért értékek +/- 5%-on belül voltak, de ahogy "öregedett" a minta, úgy egyértelműen nőtt a mért érték. (0.1 ... 0.2 mmol/l-el)
Úgy vélem, hogy ha valaki összehasonlítani szeretne, akkor azt csak ugyanabból a mintából van értelme, úgy, hogy lehetőleg ne teljen el sok idő a két mérés között. Valamint érdemes egyszerre legalább 3-at, 4-et mérni, hogy látszódjon, hogy mennyire stabil az eredmény.

Egy másik észrevétel:
Az Ideál Tesztcsík no-kódos rendszerű, azaz nincs minden egyes dobozhoz külön kód, csak egy univerzális. Viszont a doboz oldalán fel van tüntetve, hogy a kontroll oldattal milyen eredményt kell adjon. Ezek a határok a különböző lejárai idejű dobozokon eltérnek. Azaz nem lesznek egyformán pontosak. De persze az előíráson belül maradnak, ami elvileg 20%.

Üdv:
Zöldfülü
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Csereakció keretében megvettem a Méry 2 cukimérőt (TD-4252), a régi Optimumot cseréltem be. Az alap gépünk az Xceed, a Méry tartalék lesz. Végeztem eddig 3 összehasonlítást.
Tegnap este. Xceed: 6,3 Méry: 5,1
Ma reggel Xceed: 3,6 Méry: 2,6 (nem mindegy, hogy 3,6 vagy 2,6 !!)
Nemrég pedig sajna az Xceed-el 2,4-et mértem, kapott 2dl narancslevet, megitta, gyorsan megmértem a Méry-vel, miután megitta a narancslevet) , a Méry 2,0 -át mért. Itt most kb. 20 mp telhetett el a két mérés között, amíg megitta a narancslevet, nem tudom, ennyi idő alatt változott-e a cuki, nem hiszem.
Szóval, én eddig nagy Xceed párti voltam, most is bízok benne, de azért megpróbálom majd kideríteni, hogy akkor most melyik lehet közelebb a valósághoz, Xceed vagy Méry. Magasnál mindegy, hogy 15 vagy 16 a cuki, de hipónál nem. Csak elmélkedtem, gondoltam leírom nektek a tapasztalatom.

Ha alacsonynál 1mmol/l az eltérés, akkor a magasnál nem 15 és 16 lesz, hanem 11 és 16. Az meg már még annyira sem mindegy,mint az alacsonynál! Egyszerűen rá tudsz jönni, hogy melyik a jó, beviszed a laborba és amikor vért vesznek, rögtön utána mérsz mindkét mérőddel. Nekem az a véleményem, hogy a valósnál sokkal magasabbat nem mér egyik sem, hacsak nem nagyon sok szöveti folyadék került a vércseppbe (ez pl lehet a nagy nyomkodástól). De normál esetben inkább alá szoktak mérni a készülékek és nem fölé. (1-1 rossz mérés mindegyiknél lehet persze, de huzamosan nem szoktak nagyon fölémérni)
Nekem nincs Xceed-em, de még egyik gépem sem tudott igazán fölémérni, alá viszont rengeteg. A laborral való összehasonlítás óta tudom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Nemrég én is próbálkoztam az "összehasonlítással", de én ugyanazt a doboz tesztcsíkos hasonlítottam össze önmagával. Azaz egy kövérebb vércseppből mértem többször gyorsan egymás után. (kb. 15 mp. eltéréssel.)
Azt tapasztaltam, hogy a mért értékek +/- 5%-on belül voltak, de ahogy "öregedett" a minta, úgy egyértelműen nőtt a mért érték. (0.1 ... 0.2 mmol/l-el)
Úgy vélem, hogy ha valaki összehasonlítani szeretne, akkor azt csak ugyanabból a mintából van értelme, úgy, hogy lehetőleg ne teljen el sok idő a két mérés között. Valamint érdemes egyszerre legalább 3-at, 4-et mérni, hogy látszódjon, hogy mennyire stabil az eredmény.

Egy másik észrevétel:
Az Ideál Tesztcsík no-kódos rendszerű, azaz nincs minden egyes dobozhoz külön kód, csak egy univerzális. Viszont a doboz oldalán fel van tüntetve, hogy a kontroll oldattal milyen eredményt kell adjon. Ezek a határok a különböző lejárai idejű dobozokon eltérnek. Azaz nem lesznek egyformán pontosak. De persze az előíráson belül maradnak, ami elvileg 20%.

Üdv:
Zöldfülü
Elvileg sok tesztcsíknál csak az első kibuggyanó cseppből lehet mérni, az lesz pontos. Tehát tudtommal nem szabad így összehasonlítani az értékeket, ahány mérés, annyi szúrás és kibuggyanó vércsepp. Ez márcsak azért is igaz a mai gépekre, mert ezek egyre érzékenyebbek a szöveti folyadékra, amiben mindig más mennyiségű glükóz van, ez pedig minél többedik csepp, annál nagyobb mennyiségben van jelen, tehát ezért tapasztalhattad, hogy mindegyik csepp magasabbat mutatott.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egy másik észrevétel:
Az Ideál Tesztcsík no-kódos rendszerű, azaz nincs minden egyes dobozhoz külön kód, csak egy univerzális. Viszont a doboz oldalán fel van tüntetve, hogy a kontroll oldattal milyen eredményt kell adjon. Ezek a határok a különböző lejárai idejű dobozokon eltérnek. Azaz nem lesznek egyformán pontosak. De persze az előíráson belül maradnak, ami elvileg 20%.
20%? Ez csak a kontroll folyadékra érvényes? Ha a rendes vércukormérésre is, akkor pedig ne csodálkozzunk ezeken a hatalmas eltéréseken, amiket itt a fórumon tapasztalunk, mert ez rengeteg, nem tudom, ogy ez valóban igaz-e, de ha igen, akkor ez nagy hiba, hogy 20%-ot engednek eltérésnek. 10-nél mutathat 8-at? Nem egészen mindegy... de, ha jól sejtem, ez csak a kontroll folyadékra igaz.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
vki one touch select mini-t hasonlított össze bármi mással? most már 3 db van nálunk belőle, én mióta van, ezt használom. napsütést bírja, hibát nem jelez, és az optimumhoz képest fölémér...
Én hasonlítottam a One Touch-ot az AccuChek- Go-m hoz (optimum csíkkal megy, optimumhoz képest fölémér, de a labor szerint az optimum mért alá és ez így jól mér nekem) és nekem alámért az AccuChek Go-hoz képest. Az Ideál fölé mért valamivel, de nekem speciel az Ideál életveszélyesen alámért.
 
vki one touch select mini-t hasonlított össze bármi mással? most már 3 db van nálunk belőle, én mióta van, ezt használom. napsütést bírja, hibát nem jelez, és az optimumhoz képest fölémér...

Nemrég kaptunk ajándékba egy one touch select mini- mérőt a gyerekemnek, nagyon megtetszett (szép kék és jó a tartója) ezért rögtön ki is próbáltuk. Nagyon meglepett az eredmény mert egyszerre mértünk az eddig használatos Méry mérővel. Az one touch select mini 4.1 et mért míg ugyanakkor a méry 2.9 et!! De ami még roszabb érezte is a gyerekem , hogy alacsony a cukra. Azért ez szerintem eléggé durván felül mért!! Azóta ugyanígy próbáltuk még akkor is 2 egésszel volt magasabb pedig akkor magas értéket mértünk. (akkor one touch: 14.1 Méry: 12.3) Lehetséges ez szerintetek!! Vagy a méryvel lenne probléma?? De nem hiszem mert érezte a gyerek az alacsony vc.-ot!!
 

tubi

Aktív tag
hát a méry-t nem ismerem, de nálunk az accucheck-kel kb azonosat mért, a 77-eseknél meg magasabbat... sztem csak egy laboros vérvétellel szabad igazából összehasonlítani, ha az abszolút pontosságát akarjuk tudni, mert más gépekkel csak relatíve tudjuk összevetni..."sajnos" amióta megkaptam a mini-t, nem volt laborom, de nov-ben lesz, akkor összehasonlítom!
 
Nemrég kaptunk ajándékba egy one touch select mini- mérőt a gyerekemnek, nagyon megtetszett (szép kék és jó a tartója) ezért rögtön ki is próbáltuk. Nagyon meglepett az eredmény mert egyszerre mértünk az eddig használatos Méry mérővel. Az one touch select mini 4.1 et mért míg ugyanakkor a méry 2.9 et!! De ami még roszabb érezte is a gyerekem , hogy alacsony a cukra. Azért ez szerintem eléggé durván felül mért!! Azóta ugyanígy próbáltuk még akkor is 2 egésszel volt magasabb pedig akkor magas értéket mértünk. (akkor one touch: 14.1 Méry: 12.3) Lehetséges ez szerintetek!! Vagy a méryvel lenne probléma?? De nem hiszem mert érezte a gyerek az alacsony vc.-ot!!

Sziasztok!
Nekünk is nagyon durván felül-mér az Optimumhoz képest, aminél már épp kezdtük megszokni a plazma-kalibrációs rendszert. Most az agyamat próbálom átszoktatni (meg a pumpa vc céltartományát), hogy a 8-as cukor még ok, de bizony az 5 már alacsony.
Mivel sajnos kiváltottam a 3 havi adagot one-touch csíkból, kiváncsian várom a HgA1C értéket...
 

tubi

Aktív tag
most mértem magamnak egy kört: accucheck glucotrend: 4, 77elektronika personal: 4,1, select mini: 4,1, 77 elektronika optimum: 4,9. most épp a 77-esek mértek fölé... hozzátartozik, hogy az első 3 mérés volt egy szúrásból, az optimum pedig fél perc múlva egy második szúrásból. de nem hinném, hogy ennek van jelentősége... amúgy meg tegnap sajnos Ricsi nagyot hypozott és az optimum 1,9-et mutatott, ami az állapotát tekintve reális (majdnem összeesett szegényke). szóval nekem most mindegyik OK-nak tűnik...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
most mértem magamnak egy kört: accucheck glucotrend: 4, 77elektronika personal: 4,1, select mini: 4,1, 77 elektronika optimum: 4,9. most épp a 77-esek mértek fölé... hozzátartozik, hogy az első 3 mérés volt egy szúrásból, az optimum pedig fél perc múlva egy második szúrásból. de nem hinném, hogy ennek van jelentősége... amúgy meg tegnap sajnos Ricsi nagyot hypozott és az optimum 1,9-et mutatott, ami az állapotát tekintve reális (majdnem összeesett szegényke). szóval nekem most mindegyik OK-nak tűnik...
Ezek nem is igazi eltérések, tök rendben van mindegyik! Szerencsés vagy, hogy nálad nem különböznek :)
 
Oldal tetejére