Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok,

Vitathatatlan, hogy a legtöbb információs saját magunknak kell összeszedni betegségünkről. Bár annó nekem azt mondta az egyik orvos, hogy ne olvassak annyit össze-vissza a neten, mert csak fölöslegesen stresszelem magam....
És az is tény, hogy ebből a fórumból a a "kezdők" nagyon sok hasznosan tudhatnak meg a "haladóktól". Hálás köszönet a sok infóért :dr_24:
Például Tőletek tudtam meg azt is, hogy ha Botondnak tápszert kell adnom, akkor a Milumil pepti+ legyen az. Bár a gyerekorvos a HA-t írta fel, holott ő mondta azt, hogy én se egyek-igyak tejterméket, amíg szoptatok. Most megyünk majd tanácsadásra, s megpróbálom megtudakolni tőle, hogy ez nem ellentmondásos-e...
A tejmentes diétát is elkezdtem tanulmányozni a gyerkőcnek, de nem sokmindent találok a bébikaják között, amiben nincs tej.. pl létezik olyan tejpép, ami nem tejpép például? Vagy csak a táp marad neki? Vagy keksz, ami tejtelen? Sokmindent nem találtam... Csak a zapkorpáról és a kölesgolyóról olvastam, meg a Hipp gabonás gyümölcseiről....
Még van időnk, hisz még csak 4 hónapos múlt, s még az almával is most kezd barátkozni: :rolleyes:
Tejmentes tejpépre én a Sinlacot tartom jónak, ugyanis a zabpép (gabonapép) nem tartalmaz elég fehérjét és vitamint, a Sinlac viszont bőven, egyenértékű a táppal (a többi tejmentes pépek, amik csak úgy kaphatók recept nélkül, azokban szinte nincs fehérje vagy vitaminok). Sinlacot minden 1 év alattinak 90%-os támogatással kötelező felírnia a dokinak, ha Te kéred. Ebben semmi káros anyag nincsen és se glutén, se tejszármazék, 4 hós kortól mehet akármeddig.
 
Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, hogy volt már olyan cukorbeteg kismama köztetek, akinek az orvos azt tanácsolta vetesse el a babát. 8 hetes terhes vagyok, nem terveztük a babát. Holnap megyek először dr. Baranyi Évához, a cukrom mostanában eléggé ingadozik, pl tegnap este lefekvésnél 4 volt, ma reggel már 10 és éjszaka nem hipoztam. Ilyenkor normális h ingadozik? Valahol azt olvastam, h rossz értéknél az orvos abortuszt javasol.
Előre is köszönöm a segítséget
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, hogy volt már olyan cukorbeteg kismama köztetek, akinek az orvos azt tanácsolta vetesse el a babát. 8 hetes terhes vagyok, nem terveztük a babát. Holnap megyek először dr. Baranyi Évához, a cukrom mostanában eléggé ingadozik, pl tegnap este lefekvésnél 4 volt, ma reggel már 10 és éjszaka nem hipoztam. Ilyenkor normális h ingadozik? Valahol azt olvastam, h rossz értéknél az orvos abortuszt javasol.
Előre is köszönöm a segítséget
Baranyi Éva elég szigorú, de ezek nem rossz értékek! A rossz értékek a tartós 16-os cukrok lennének... nyugodj meg, nem fogja neked azt tanácsolni, hogy vetesd el, ezek teljesen rendben vannak, persze lehetne jobb, de nem magzatkárosító, amit ide leírtál!
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, hogy volt már olyan cukorbeteg kismama köztetek, akinek az orvos azt tanácsolta vetesse el a babát. 8 hetes terhes vagyok, nem terveztük a babát. Holnap megyek először dr. Baranyi Évához, a cukrom mostanában eléggé ingadozik, pl tegnap este lefekvésnél 4 volt, ma reggel már 10 és éjszaka nem hipoztam. Ilyenkor normális h ingadozik? Valahol azt olvastam, h rossz értéknél az orvos abortuszt javasol.
Előre is köszönöm a segítséget

Én három gyerkőcöt szültem (eddig :)) cukrosan. A másodikat "már" nem javasolta az akkori belgyógy dokim. Nem tanácsolta az abortuszt, de ferde szemmel nézett rám. A harmadik terhességet egy másik belgyógy dokinál vittem végig, aki szerint maga a cukorbetegség nem lehet kizáró ok, hogy gyereket illetve, hogy több gyereket vállaljunk. Baranyi elég szigorú, vaskalapos. Van akinek bejön a stílusa, van akinek nem. Majd meglátod. Egyszer találkoztam olyannal, akinek a HgA1c-je 12 feletti volt, neki elmondták a kockázatokat és hogy ennek tükrében gondolja át... Nem tudom, hogy döntött.
Ez a te döntésed. Szerintem sem vészesek, ha ilyenek a cukraid. Egyetértek Mollival. Ha nincsenek tartósan 10 feletti értékeid, akkor szerintem nincs miről beszélni :) Szerintem nincs olyan cukros kismama, aki egyszer-egyszer ne szaladna bele ilyen értékekbe...
 

gajdi8

Tag
Sziasztok!

Először is GRATULÁLOK a Kisbabákhoz!

Megdöbbenve olvastam, hogy a Kislányod Tímeácska és Tubi Kisfia is cukorbeteg lett! Nagyon sajnálom a Picúrkákat és persze Nektek sem lehet annyira könnyű, de nyilván a tapasztalatok megvannak, így azért egyszerűbb, mintha acsaládban senki sem lenne cukros csak a Gyermek!
Hogy jöttetek rá, hogy cukrosak a Babák? Ki javasolta a vérvételt és ki írta a beutalót, gondolom az Ica-t Gada-t nézték ugye?
Néha én is mérek a Fiúknak, de nyilván jó lenne tudni, hogy esetleg fennállhat -e a veszély?

Másik téma: tehéntej! Érdekes dolog én sem adtam még Árminnak. Max a főzelékek behabarásához használom, meg a KV-ba magamnak, de sosem szerettem igazán a tejet. El is határoztam, hogy nem adok Nekik (sőt még az oviba is viszek mást és akár füllentek is az érdekükben, hogy tejfehérje allergiások). A Milupának van a 2 éves kortól adható tejitala (2 féle is) mia zt isszuk. Este 180ml reggel 210. Rengeteg főzeléket eszik és a gyümölcsöket IMÁDJA Ármin. Folyton gyümölcstálat készítek Neki. 1 éves koráig csak bio dolgokat kapott, húst 2 éves koráig csak bio-t. Nem is volt igazán beteg csak 1x (szerintem az a MMR oltás utáni tünetek miatt). Megdöbbentő, hogy midig előrukkolnak újabb dolgokkal: anno a BPA...lecseréltem iziben az összes mindent akkor, most ugye a fehérje dolog. A D vitamint a védőnőnk nálunk is szorgalmazza, én most néztem egy oldalon, hogy a vigantol annyira nem jó, helyette a NEW chapternek van vmi halolaja (majd megkérdezem a homeopata orvosunkat, hogy jó -e) amit szorgalmaznak. Tényleg érdekes dolgok ezek. Vannak akik abszolúte nem esznek egészségesen, nem kapnak vitamint, mégsem lesz beteg a gyerek. Van ahol meg mindent megadnak Nekik és mégis betegek lesznek. nyilván sok a genetikai tényező ebben.

Molli!

Sinlacot Ármin nem szerette (pedig nem válogatós). Eleinte ette, de gyorsan elutasította. Most Beninek a héten kezdem majd adni. Én is extraparás vagyok amúgy ami a Fiúkat illeti. És mi is levetettük az őssejtet mindkét Fiúnál. Annyira jó látnia Te Fiaidat is, annyira édesek tényleg! Nálunk is nagy a szeretet köztük. Beni, mint egy Istenre néz Árminra. Ármin meg folyton puszilgatja, simizi "Beikét". Na meg persze ha az autóihoz mászik, akkor megy a "hagyjad Beike, Áminkáé". Annyira jó Őket nézni!

Tímeácska, Tubi! Nektek pedig kitartást és megy a sok ++++++++++++++++++energia.
 

tubi

Aktív tag
Tényleg érdekes dolgok ezek. Vannak akik abszolúte nem esznek egészségesen, nem kapnak vitamint, mégsem lesz beteg a gyerek. Van ahol meg mindent megadnak Nekik és mégis betegek lesznek. nyilván sok a genetikai tényező ebben.


Tímeácska, Tubi! Nektek pedig kitartást és megy a sok ++++++++++++++++++energia.

hát igen, genetika nélkül - a mostani ismeretek szerint - nem lehet cukros senki... de nem biztos, hogy örökli, lehet spontán mutáció is. és még akkor sem biztos, hogy valóban cukros lesz. de ne is mondd, olyan rossz látni, hogy anyuka a 8 (!!!) hónapos gyerekének csokigolyót (!!!) visz a játszóra tízóraira. most, amikor itt a sok finom gyümi! és tényleg, simán lehet, hogy neki semmi baja nem lesz soha. úgy irigylem azokat, akiknek egészségesek a gyerekei, barátnőmnek most jön a 3., én meg úgy érzem, hogy még a mi életünk is túl bonyolult néha nekem... de hát ez van, "ezt dobta a gép", mondja mindig egy barátom...

köszi a bíztatást, jól esik :)
 
Köszönöm a segítségeteket! Remélem igazatok lesz :) A legutóbbi hemoglobinom 7,4 volt egy éve... a mostani remélem jobb lesz. 10 feletti vércukrom nem szokott lenni, tartósan főleg nem, szerencsére... inkább ingadozó, és ilyenkor nagyon el tudok keseredni, ráadásul most tényleg betartok mindent... nem volt ez mindig így... de gondolom időnként más is besokall
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Bocsi, hogy megint ezer éve...:oops:
Engem is nagyon meglep, és sajnálom nagyon, hogy cukros anyukának/szülőnek cukros lett a babája, mivel engem még úgy "tanítottak" anno, hogy a cukrosok gyerekei kisebb százalékban lesznek cukorbetegek, mint az egészségesek babái:shock::cool:.A tudományos okát nem tudom, de első ágon vmiért sokkal kevésbé öröklődik, mint többedik generációnál. Úgy emlékszem, hogy cukros anyánál 1-2% az esélye, cukros apánál 2-4%, viszont ha a családban 3-4 generációval korábban bárhol volt 1-es diabos, akkor 5-8! Remélem érthető voltam:oops:. Viszont két cukros szülőnél akár 50% is lehet az esély :( . És az fontos infó, hogy javarészt apai ágon öröklődik, szóval ez ránk - cukros mamikra- nézve elég bíztató:cool:. Persze így sem 0% az esély, de azért nem szabad ezen izgulni, mert ilyen százalékban más betegségtől is tarthatunk...
Az étkezéséről már írtam korábban... nem visszük túlzásba, de Botond (is) egészségesen étkezik. Savanyított tejterméket kap már egy ideje, de sima tejet nagyon ritkán, ő is "babatejezik", mint Ármin. Édesség nuku, vagyis nálunk a gyümölcs, gyümölcsjoghurt, meg a (cukrozatlan) műzliszelet a nasi:cool: . Megvan a kontroll, anyum gyerekorvos :p . De tényleg nem kell erre rágölcsölni, ennyire azért nem szoros az összefüggés, mi pl. tesómmal mindketten akkor lettünk cukrosok, mikor a szüleink elváltak, szóval nálunk pl. lelki oka volt :(. És szintén apai ágról "kaptuk", a nagymamám tesója volt 1-es diabos.


Más téma:
Voltunk ma UH-n, és ahogy számítottunk is rá, kicsi fiam belelendült a növekedésbe :twisted: . 33+3 hetes vagyok ma, de a méretei alapján ma már 35+2-nek felel meg (eddig mindig pont akkora volt, mint az átlag). Minden mérete 1,5-2 héttel nagyobb, 2700g-ra saccolták... Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :roll: :
Mivel így most már tutinak látom a császárt, érdekelne, hogy akinek programozott császárja volt, annál megvárták-e a 40. hetet, vagy hogy magától beinduljon, vagy pedig van erre vmi szakmai protokoll, hogy előbb császároznak? Mi a "szokás"/ tapasztalat cukrosoknál?
A másik kérdésem pedig, hogy ha esetleg macrosom-gyanusnak találják, vagy továbbra is ilyen ütemben gyarapszik, akkor kiveszik előbb a szövődmények elkerülése miatt?
A cukrom ugyan teljesen rendben van (bár pár hete durván megnőtt az inzulinigényem), és Botond is nagy baba volt, mégsem utalt semmi valódi macrosomiara, és nem volt semmi baja, hála Istennek, de ez nem garancia semmire...:roll:

Bevallom, úgy vagyok vele, hogy ha betölti a 35.-37. hetet szívesebben látnám már a karomban, mert félek, hogy nem elég jó neki odabent :oops: :sad:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Bocsi, hogy megint ezer éve...:oops:
Engem is nagyon meglep, és sajnálom nagyon, hogy cukros anyukának/szülőnek cukros lett a babája, mivel engem még úgy "tanítottak" anno, hogy a cukrosok gyerekei kisebb százalékban lesznek cukorbetegek, mint az egészségesek babái:shock::cool:.A tudományos okát nem tudom, de első ágon vmiért sokkal kevésbé öröklődik, mint többedik generációnál. Úgy emlékszem, hogy cukros anyánál 1-2% az esélye, cukros apánál 2-4%, viszont ha a családban 3-4 generációval korábban bárhol volt 1-es diabos, akkor 5-8! Remélem érthető voltam:oops:. Viszont két cukros szülőnél akár 50% is lehet az esély :( . És az fontos infó, hogy javarészt apai ágon öröklődik, szóval ez ránk - cukros mamikra- nézve elég bíztató:cool:. Persze így sem 0% az esély, de azért nem szabad ezen izgulni, mert ilyen százalékban más betegségtől is tarthatunk...
Az étkezéséről már írtam korábban... nem visszük túlzásba, de Botond (is) egészségesen étkezik. Savanyított tejterméket kap már egy ideje, de sima tejet nagyon ritkán, ő is "babatejezik", mint Ármin. Édesség nuku, vagyis nálunk a gyümölcs, gyümölcsjoghurt, meg a (cukrozatlan) műzliszelet a nasi:cool: . Megvan a kontroll, anyum gyerekorvos :p . De tényleg nem kell erre rágölcsölni, ennyire azért nem szoros az összefüggés, mi pl. tesómmal mindketten akkor lettünk cukrosok, mikor a szüleink elváltak, szóval nálunk pl. lelki oka volt :(. És szintén apai ágról "kaptuk", a nagymamám tesója volt 1-es diabos.


Más téma:
Voltunk ma UH-n, és ahogy számítottunk is rá, kicsi fiam belelendült a növekedésbe :twisted: . 33+3 hetes vagyok ma, de a méretei alapján ma már 35+2-nek felel meg (eddig mindig pont akkora volt, mint az átlag). Minden mérete 1,5-2 héttel nagyobb, 2700g-ra saccolták... Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :roll: :
Mivel így most már tutinak látom a császárt, érdekelne, hogy akinek programozott császárja volt, annál megvárták-e a 40. hetet, vagy hogy magától beinduljon, vagy pedig van erre vmi szakmai protokoll, hogy előbb császároznak? Mi a "szokás"/ tapasztalat cukrosoknál?
A másik kérdésem pedig, hogy ha esetleg macrosom-gyanusnak találják, vagy továbbra is ilyen ütemben gyarapszik, akkor kiveszik előbb a szövődmények elkerülése miatt?
A cukrom ugyan teljesen rendben van (bár pár hete durván megnőtt az inzulinigényem), és Botond is nagy baba volt, mégsem utalt semmi valódi macrosomiara, és nem volt semmi baja, hála Istennek, de ez nem garancia semmire...:roll:

Bevallom, úgy vagyok vele, hogy ha betölti a 35.-37. hetet szívesebben látnám már a karomban, mert félek, hogy nem elég jó neki odabent :oops: :sad:
Meg szokták várni a 38. hét végét a progi császárral (is). Ha nincs más gond és nem túl nagy a baba, akkor 38. hét végefelé szokták műteni az anyukákat. Ha lényegesen nagyobb a baba vagy eltérés van valami értékben (akár babánál, akár mamánál), akkor a 36. hét végét szokták megvárni minimum, a következő mérföldkő a 37. hét vége, mert ezután a zárón sem szerepel korababaként a baba. Én azt gondolom, a 38. hét végére számíts, az a legvalószínűbb! Kitartás a végéhez!

Az öröklődésről: jól írod igen, anyai ágon kb 2%, apai ágon 4% és gyakoribbnak találják a nagyszülőkről való öröklést, de szeretném hozzátenni, hogy ezt el nem tudom képzelni honnan veszik, ugyanis 1-es típusú cukros nőket kellett ehhez vizsgálni (statisztikába 'írni'), akik ma öregek, mert ugye ők a "nagymamák" és ez a tézis már 20 éve is szerepelt az orvosok körében (hivatalos cikket soha nem láttam erről). De ezek a nagymamák nem is nagyon szülhettek még anno 1-es cukrosként... aki meg igen, az ritkaságszámba ment, magyarul az a néhány nagymama, aki ma már elég idős vagy már nem is él és az unokája is már majdnem felnőtt (mert ez is kell ahhoz, hogy azt a statisztikát felállítsuk, hogy az unokák milyen százalékban öröklik), az alig néhány darab lehet, magyarul ez minden, csak nem statisztika, amit alapul lehet venni. Én ellenben személyesen ismerek jónéhány anyukát, akiknek a gyerekük is cukros lett. Kapásból 5-t fel tudok sorolni. És nem hiszem ismerek 250 cukros nőt, aki már szült... Szóval ez amolyan terelő szöveg az orvosok részéről, amit talán maguk is elhisznek, de kötve hiszem, hogy igazán utána gondoltak volna. Hivatalosan meg sehol nem láttam még ilyen statisztikát, csak azt, hogy mennyi a várható esélye annak, hogy egy cukros nő gyereke is az legyen - de ebben nincs szó másik generációkról. Ezt a több generációs dolgot majd a mi gyerekeink gyerekeinél lehet már használni, addigra lesz tapasztalat valóban.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Először is GRATULÁLOK a Kisbabákhoz!

Megdöbbenve olvastam, hogy a Kislányod Tímeácska és Tubi Kisfia is cukorbeteg lett! Nagyon sajnálom a Picúrkákat és persze Nektek sem lehet annyira könnyű, de nyilván a tapasztalatok megvannak, így azért egyszerűbb, mintha acsaládban senki sem lenne cukros csak a Gyermek!
Hogy jöttetek rá, hogy cukrosak a Babák? Ki javasolta a vérvételt és ki írta a beutalót, gondolom az Ica-t Gada-t nézték ugye?
Néha én is mérek a Fiúknak, de nyilván jó lenne tudni, hogy esetleg fennállhat -e a veszély?

Másik téma: tehéntej! Érdekes dolog én sem adtam még Árminnak. Max a főzelékek behabarásához használom, meg a KV-ba magamnak, de sosem szerettem igazán a tejet. El is határoztam, hogy nem adok Nekik (sőt még az oviba is viszek mást és akár füllentek is az érdekükben, hogy tejfehérje allergiások). A Milupának van a 2 éves kortól adható tejitala (2 féle is) mia zt isszuk. Este 180ml reggel 210. Rengeteg főzeléket eszik és a gyümölcsöket IMÁDJA Ármin. Folyton gyümölcstálat készítek Neki. 1 éves koráig csak bio dolgokat kapott, húst 2 éves koráig csak bio-t. Nem is volt igazán beteg csak 1x (szerintem az a MMR oltás utáni tünetek miatt). Megdöbbentő, hogy midig előrukkolnak újabb dolgokkal: anno a BPA...lecseréltem iziben az összes mindent akkor, most ugye a fehérje dolog. A D vitamint a védőnőnk nálunk is szorgalmazza, én most néztem egy oldalon, hogy a vigantol annyira nem jó, helyette a NEW chapternek van vmi halolaja (majd megkérdezem a homeopata orvosunkat, hogy jó -e) amit szorgalmaznak. Tényleg érdekes dolgok ezek. Vannak akik abszolúte nem esznek egészségesen, nem kapnak vitamint, mégsem lesz beteg a gyerek. Van ahol meg mindent megadnak Nekik és mégis betegek lesznek. nyilván sok a genetikai tényező ebben.

Molli!

Sinlacot Ármin nem szerette (pedig nem válogatós). Eleinte ette, de gyorsan elutasította. Most Beninek a héten kezdem majd adni. Én is extraparás vagyok amúgy ami a Fiúkat illeti. És mi is levetettük az őssejtet mindkét Fiúnál. Annyira jó látnia Te Fiaidat is, annyira édesek tényleg! Nálunk is nagy a szeretet köztük. Beni, mint egy Istenre néz Árminra. Ármin meg folyton puszilgatja, simizi "Beikét". Na meg persze ha az autóihoz mászik, akkor megy a "hagyjad Beike, Áminkáé". Annyira jó Őket nézni!

Tímeácska, Tubi! Nektek pedig kitartást és megy a sok ++++++++++++++++++energia.
Sajnálom, hogy Ármin nem sinlacozott :( Hát nálunk sem vitte túlzásba Brúnó sajna... de ő tápot sem evett szopi után. És tejallergiás volt, tehát semmi ilyesmit nem evett a kis kölök :)
Viszont mi nem csak tejet nem adunk (mármint akik a tejmentességről írnak), hanem semmilyen tejterméket nem adunk nekik. Se joghurt, se babatej, se tejital, semmi. Amit te írtál, az is tejalapú, ugyanolyan tejfehérje van benne, mint a tejben. De nyilván nem számít ez az egész annyit, hogy megérje ezzel többet foglalkozni. Amúgy én is még jócskán a fiaim előtt úgy éreztem, hogy a tej nem jó, nem tudom, miért... én sem voltam tejes...

Aranyosak lehetnek a te fiaid is :) Nem teszel fel róluk képet? És egyre jobb lesz a köztük lévő kapcsolat :) Brúnó elmúlt 3, Nimród még nincs 5 és a múlt héten már olyanokat játszottak a kertben, hogy mennek a dzsungelbe és a fekete erdőbe fát vágni, hogy utat törjenek maguknak a vadászathoz :) Megbeszélik egymás között ezeket, ki ki akar lenni, ki mivel lesz, én meg csak nézem őket és nem hiszem el, hogy én szültem ezeket a csodálatos gyerekeket.
 

mantanya

Aktív tag
Más téma:
Voltunk ma UH-n, és ahogy számítottunk is rá, kicsi fiam belelendült a növekedésbe :twisted: . 33+3 hetes vagyok ma, de a méretei alapján ma már 35+2-nek felel meg (eddig mindig pont akkora volt, mint az átlag). Minden mérete 1,5-2 héttel nagyobb, 2700g-ra saccolták... Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :roll: :
Mivel így most már tutinak látom a császárt, érdekelne, hogy akinek programozott császárja volt, annál megvárták-e a 40. hetet, vagy hogy magától beinduljon, vagy pedig van erre vmi szakmai protokoll, hogy előbb császároznak? Mi a "szokás"/ tapasztalat cukrosoknál?
A másik kérdésem pedig, hogy ha esetleg macrosom-gyanusnak találják, vagy továbbra is ilyen ütemben gyarapszik, akkor kiveszik előbb a szövődmények elkerülése miatt?
A cukrom ugyan teljesen rendben van (bár pár hete durván megnőtt az inzulinigényem), és Botond is nagy baba volt, mégsem utalt semmi valódi macrosomiara, és nem volt semmi baja, hála Istennek, de ez nem garancia semmire...:roll:

Bevallom, úgy vagyok vele, hogy ha betölti a 35.-37. hetet szívesebben látnám már a karomban, mert félek, hogy nem elég jó neki odabent :oops: :sad:

Én az első kettőt spontán szültem. Mivel a második nagy baba volt, így 38+2 -re indították. A harmadiknál macrosomia és polyhydramnion miatt programozott császár volt 36+3 -ra. Szerintem nincs erre egyértelmű protokoll, állapot és orvos függő. Ne aggódj, bizots látja majd a doki, és a jól fog dönteni. Miért gonolod, hogy tuti csásázr?
 

kicsidodi

Új tag
Molli!

Túl korán sem szeretném persze, mert hiszem, hogy megvan az oka, hogy 40 hét egy terhesség, de olyan 38 héttel kiegyeznék:D. Botond 38+5 hetesen született, és teljesen fejlett, kiegyensúlyozott, érett baba volt:cool:. Csak riogatom itt magam, hogy ha esetleg macrosom lenne a pici, akkor nehogy többet ártson, ha tovább marad bent... Merthogy a dokim mindig erre törekszik, meg a természetességre, csak már kicsit túlzottan is sztem:roll:. Ezért érdekel, hogy máshol mi a szokás... De ez csak egy "felvetés" volt, alapvetően úgy "készülök", hogy makkegészséges, és min. 37 hétig bentartom:D.


Lehet ebben vmi, hogy ezt csak "hasra ütve" mondják a dokik a százalékokat, de azért ezt ne úgy képzeld el, hogy mindig egyenesági leszármazottól öröklünk. Az én nagymamámnak kutya baja, az ő fia az apukám, aki szintén nem cukros:). Viszont a mamám tesója 10 éves kislányként meghalt a háború idején, mert nem jutottak inzulinhoz:(. Tehát ő nemhogy nem szült gyereket, meg sem érte a felnőttkort szegény, mégis "tőle" örököltük, vagyis inkább úgy mondanám, hogy a nagymamám vonalán volt genetikailag kódolva, és látod, bejött a papírforma, hogy második generációnál öröklődik. De az sose feltétel, hogy közvetlenül a nagyszülőtől... :(

Mantanya!

Az első kisfiamnál programcsászárra indultunk egy szerda reggel, mert egy hét alatt 12 kilót híztam (víz) és féltek, nehogy toxémiás legyek, ráadásul a cukraimat addigra már nehezen tudtam csak korbában tartani (azért sikerült, de rengeteget mértem/szúrtam). Viszont útban a kórházba elfolyt a magzatvizem:). Így végül vajúdtam is, és 4 ujjnyira ki is tágultam, de Botondnak nem illeszkedett be a koponyája, így végül maradt a császár. 38-as buksival jött világra, szóval ő a szó szoros értelmében nem fért ki:dr_64:.
Én most is megpróbáltam volna szívesen a spontán szülést, de ha elsőre nem fért ki egy ekkora baba, vlsz. másodjára sem fog, és nem is rizikóznám már be egy "kudarc" után, nehogy baja legyen. Annyit nem ér az egész...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én az első kettőt spontán szültem. Mivel a második nagy baba volt, így 38+2 -re indították. A harmadiknál macrosomia és polyhydramnion miatt programozott császár volt 36+3 -ra. Szerintem nincs erre egyértelmű protokoll, állapot és orvos függő. Ne aggódj, bizots látja majd a doki, és a jól fog dönteni. Miért gonolod, hogy tuti csásázr?
Ez egyfajta protokoll a cukros mamáknál, ez a 38. hét vége. Ha nagyobb a baba, akkor ez egy cél-dátum, vagy mi :) Persze ettől el lehet térni, sokan el is térnek (talán ők az igazán jó orvosok), de általában tartják ezt. A 38. hét előtti születést, műtétet mindig egy szövődmény indikálja (toxémia, macrosomia, bármi más komplikáció).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én most is megpróbáltam volna szívesen a spontán szülést, de ha elsőre nem fért ki egy ekkora baba, vlsz. másodjára sem fog, és nem is rizikóznám már be egy "kudarc" után, nehogy baja legyen. Annyit nem ér az egész...
Drukkolok neked, már csak pár hét! Remélem, kibírjátok a 38. hétig, tulajdonképpen a 37. hét után nem koraszülött semmilyen baba, de igazából a 35. hét utáni babák ma már nem számítanak semmiben korababáknak (csak ha betegen születnek), csak papíron. Azt meg hidd el, nem jó a 40. hét végén (után :)) szülni :D
 

kicsidodi

Új tag
Anyu is ezt a 35. hetet lőtte be, mert akkor a tüdőn már termelődik vmi felületaktív anyagréteg, amivel már megszünik a korababákra jellemző tüdőbajok lehetősége, ergo addigra "kész" a gyerek, már csak hízik :D. Az meg nálunk annyira nem cél:). Viszont állítólag az idegrendszerük szempontjából még fontos az a pár hét, ezért mondják a 37. hetet, mert az az után született babák már nem is "zaklatottabbak";). Azért szerettem volna ezt tudni, mert az én dokim mindenre csak legyint, viszont, ha anyum úgy ítéli, hogy a baba egészsége szempontjából 38 hetesen indokolt a császár, akkor még ezt is be tudom vetni, hogy ilyenkor "ez a protokoll". Bár anyu szava lesz a döntő ;) .
Amúgy kövezzetek meg, de a franc akar 40 hétig terhes lenni:mad:. Legalábbis én Botonddal baromira szenvedtem a végén, főleg a 12 kiló/hét vizesedés miatt, na meg a baba méretei miatt, aludni már hetek óta nem tudtam, mert minden este erős jóslóim voltak (olyanok, hogy mikor tényleg szültem, fel sem tűnt, csak mikor elfolyt a víz. Azt hittem, megint csak jóslók :D). Szóval bőven elég volt nekem az a közel 39 hét, és akkor már sírva kértem, hogy legyen vége, annyira ki voltam merülve :oops: :( . Sokan mondták, hogy majd vissza akarom tenni néha a pocakomba, mert milyen kimerítő babázni, de Isten lássa lelkem, soha egy percre sem akartam visszatenni:mad::D. Persze, kelni kellett hozzá, de annak legalább volt értelme, mert a kisfiamnak szüksége volt rám, és amikor ő aludt, én is szuperül aludtam ;). Abban semmi jó nem volt, hogy vergődtem, mint egy partra vetett bálna, hasztalanul, 20x vánszorogva a wc-re, és (gondolm) másokat is kikészítve a nyígásommal:mad:. Most még itt nem tartok, de érzem, hogy közelít :p. Vannak napok, mikor kicsattanok az energiától, máskor meg (pl. ma) olyan vagyok, mint egy zombi...

Úgy várom már a kis aprótalpút, nekem a kezembe való baba, nem a pocakomba, azt már nagyon csípem:D.
 

szandimon

Új tag
Hahó tejmentes anyukák!! A sajt sem mehet??? És hány éves korig javasolják a tejmentességet?
Tímeácska a D vitamint miért adod 5 éves korig?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hahó tejmentes anyukák!! A sajt sem mehet??? És hány éves korig javasolják a tejmentességet?
Tímeácska a D vitamint miért adod 5 éves korig?
Elvileg mehetne a sajt, csak nálunk nem igazán érlelik meg, így nem bomlik le teljesen a fehérje (pl a tejfehérje allergiások a sajtra is allergiások, legalábbis a magyar sajtokra, én németet nem próbáltam, de misamaci szerint azok jók).
Nekünk 3 évet mondott a d vitaminra a doki, de mindig hozzátette, hogy rosszat nem teszek, ha egész gyerekkorában kapja :) Én persze egyszerűen elfelejtem, annyi minden másra kell figyelnem sajnos :( De én is adnám mindkét gyereknek, ha eszembe jutna esténként...
 
Oldal tetejére