Vércukormérők

bogex

Új tag
nála ugye a vérvételnél kiderült hogy az epéjével nincs valami rendben... és ez akár a cukorbetegsége okozója is lehetett... Mivel a betegség forrását megszüntették így elmúlhatott a cukorbetegsége is. És hát a cikk valóban a 2es tipusra fókuszál.
Nem hiszek az effajta gyógyulásban megmondom őszintén. Az egészséges életmódhoz még mindig úgy gondolom hogy a pumpával állunk a legközelebb.
Biztos vannak olyan gyógynövények amivel szabályozni lehet az anyagcserét, de sztem önmagában az sem elég. Inzulin nélkül hiába mit sem érünk.
 

tímeácska

Őstag
Én is szkeptikus vagyok... És megmondom őszintén, mi (én és Mátém) akár elleszünk életünk végéig a pumpával, akár ebben a formában is, mert ahogy a jelenlegi cukraink mutatják, nem kell számolnunk se nekem, se Mátémnak diabos szövődményekkel... Úgy legyen!
-a jövő kifürkészhetetlen...
 

ildikó

Új tag
Én is azt mondom, amit az unoka, ha valami nem jön össze:
"Hüje számítógép" :confused:

Az új D-Contos ujjszúró: Autolet, impression

IMG_2513.jpg



Megint ujjbegyszúró-téma. Ez az Autolet amit a 77elektronika honlapján lehet megvenni 1080 Ft-ért? Mert ott nem írnak róla semmit.
Nekünk AccuChek van,3 db, egy már használhatatlan, folyton leejtem őket, férjem rakja össze, és most az ovis csomagba tennék egy másik szúrót is a biztonság kedvéért. Milyen "G"s a tűje vajjon? Köszi!
 

ildikó

Új tag
mondjuk én magát a rendelést sem látom hol adhatnám fel....
de van egy másik oldal ahol online megveheted. ott 4680 az ára
http://www.macosz.hu/vercukormerok.html


Nem egyszerű megtalálni: főlap - együttélés a diabétesszel - önellenőrzés - on line rendelés

Jól eldugták, az biztos! De árakat azt nem látok, meg postaköltséget sem!
A 4680 tényleg elég húzós. Diab. renelésen is tudok venni, 3600 körül van.
 

rgyörgy

Új tag
Megint ujjbegyszúró-téma. Ez az Autolet amit a 77elektronika honlapján lehet megvenni 1080 Ft-ért? Mert ott nem írnak róla semmit.
Nekünk AccuChek van,3 db, egy már használhatatlan, folyton leejtem őket, férjem rakja össze, és most az ovis csomagba tennék egy másik szúrót is a biztonság kedvéért. Milyen "G"s a tűje vajjon? Köszi!

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kedves Ildikó, nálam a honlap, hol működik, hol nem, kiszámíthatatlan vagyok.<o></o>
Igen, ez az. A korábbi bökőt nem árulják, megszűnt. A D Contos csomagban is ez van, nem tudom, miért nem cserélik le a képet
Én meg vagyok elégedve vele.<o>

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
Az az igazság én csak kapkodom a fejem, olyasmikről olvasok itt, amiről eddig nem is hallottam. Mi a gondozó? Öt éve a kórházban kezembe adta a nővér a két pen? –t. Az volt a használati utasítás, hogy egyszerű a kezelése, hamar megtanulom. Kiváltottam a vc mérőt, ott felvilágosítottak, minden le van írva a használati utasításban. A napi ch mennyiség a zárójelentésbe volt leírva.
Azokat az ismereteket, amit tudok a betegségről, itt szedtem össze a fórumon.<O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <O></O>

Hát ez felháborító!Őszinte együttérzésem!Szerintem ez nagyfokú felelőtlenség volt veled szemben rgyörgy.Örülök, hogy idetaláltál!És milyen klassz,hogy van ez a fórum!
 

ildikó

Új tag
Mi az Optimumhoz régi sárga bökőt kaptunk, de más tűvel. AHogy nézegetem, ez a színes tű, amit az Autolethez adnak, és a régivel összehasonlítva, szemmel láthatóan is vékonyabb.
Gabibaba: kedves vagy, de nem megyünk a talira!
 

rgyörgy

Új tag
Hát ez felháborító!Őszinte együttérzésem!Szerintem ez nagyfokú felelőtlenség volt veled szemben rgyörgy.Örülök, hogy idetaláltál!És milyen klassz,hogy van ez a fórum!


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Most voltam Kórházban, kivizsgáltak. Öt év óta óriási változások történtek jó irányba.<o></o>
Ma már van beutalóm, diab gondozásra, okt. 8-ra.<o></o>
Valóban, itt a fórumon rengeteget tanulok

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Most voltam Kórházban, kivizsgáltak. Öt év óta óriási változások történtek jó irányba.<O></O>
Ma már van beutalóm, diab gondozásra, okt. 8-ra.<O></O>
Valóban, itt a fórumon rengeteget tanulok

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Szuper!Szerintem mesélj majd a okt.8-iról,biztosan sokakat érdekel és addig is nagyon vigyázz magadra!Ha minden jól alakul,Kisgyónon majd talizhatunk is!:)
 

gretta

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Most voltam Kórházban, kivizsgáltak. Öt év óta óriási változások történtek jó irányba.<O></O>
Ma már van beutalóm, diab gondozásra, okt. 8-ra.<O></O>
Valóban, itt a fórumon rengeteget tanulok

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>


vannak laboreredmények is? Mit értesz jó irányon? Az orvosi hozzáállást???!
 

rgyörgy

Új tag
Mi az Optimumhoz régi sárga bökőt kaptunk, de más tűvel. AHogy nézegetem, ez a színes tű, amit az Autolethez adnak, és a régivel összehasonlítva, szemmel láthatóan is vékonyabb.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Ildikó, ezen az oldalon meglehet rendelni az ujjszúrót. Én 8 Db lándzsát kaptam hozzá, de nem drága a tű. Ugyanott ezt is megrendelheted. A lap alján az adatokat ki kell tölteni, regisztrálni kell. Ha ezt tudod, elnézést.
T: 36 1 2061480 Ezen a számon megkérdezheted a postaköltség árát.
Az ujjbegyszúró 1080 Ft A lándzsa 20 Db 390 Ft Áfával.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>http://www.e77.hu/index_orv.php?info=onlineorder.php&lang_id=1


<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Most voltam Kórházban, kivizsgáltak. Öt év óta óriási változások történtek jó irányba.<o></o>
Ma már van beutalóm, diab gondozásra, okt. 8-ra.<o></o>
Valóban, itt a fórumon rengeteget tanulok

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Nagyon örülök ennek, és büszke vagyok Rád. Utánajártál a dolgoknak. Én már akartam kérdezni, hogy mi újság a Futrinka utcában, de úgy gondoltam majd a talin megkörnyékezlek. Azért még a talin meg foglak ám környékezni, és Csiguval úgyis mindent kihúzunk belőled.
 

rgyörgy

Új tag
vannak laboreredmények is? Mit értesz jó irányon? Az orvosi hozzáállást???!
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Akkor előbb azt írom, ami öt éve volt.
Azzal a beteggel foglalkoztak, aki előre „hálás” volt. Minden nagyvizit alkalmából a Főorvos megkérdezte minden betegnél, milyen betegséggel van benn és az osztályos orvosnak naponta ugyanazt meg kellett ismételnie. Nekem úgy tűnt, mintha Brezsnyevvel lennének egy nívón. Volt a szobánkban egy hajléktalan, teljesen összeomolva, magatehetetlen. Két hét alatt egyetlen alkalommal adtak neki tápoldatot, ez volt az összes táplálék, amit kapott. Amelyik nap hazajöttem, aznap hajnalban halt meg.
Most a háziorvos mentővel vitetett be. Nagyon ramaty állapotban voltam. Az ügyeletes orvos ( osztályos orvos ) mindjárt elkezdte a vizsgálatokat, és ami nagyon jólesett, úgy éreztem, hogy együtt érez velem. Végig úgy láttam, ez az orvos a hivatásának él. Minden beteget egyformán kezelt, gyógyított. A vizsgálatokat úgy szervezte meg, minden simán időre történt.
A vizsgálatok eredményéről a legapróbb részleteket is ismertette. Olyan kapcsolatot alakított ki a betegekkel, úgy éreztük, csak mi vagyunk fontosak a számára. Hihetetlenül jó memóriával rendelkezik, semmit se felejtett el, még az apró részleteket se. Ez a mentalitás átáradt a munkatársaira is. Öt éve az ereimet szétroncsolták vérvételekkor, most ugyanannyi vérvételhez összesen két helyen szúrtak. A diabos nővérrel naponta lehetett beszélni.
A pen használatát új betegnél teljes részletességgel elmondták. Az inzulin adagok nem változtak, de a gyógyszer felét ellehetet hagyni. Ami vizsgálat nem fért bele az időbe, utólag elvégzik.(Nyaki UH) Labor eredmények mindig voltak, csak egyre rosszabbak, ez most kicsit javult. Egyszóval, úgy látom, a beteg érdekében történtek a változások.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>
 

rgyörgy

Új tag
Nagyon örülök ennek, . Utánajártál a dolgoknak. Én már akartam kérdezni, hogy mi újság a Futrinka utcában, de úgy gondoltam majd a talin megkörnyékezlek. Azért még a talin meg foglak ám környékezni, és Csiguval úgyis mindent kihúzunk belőled.


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem jártam utána semminek, megváltoztak a körülmények. És most gyógyítanak. ’68-ban koponyatöréssel három hónapig tartottak betegállományba, holott egy évig nagy beteg voltam, ezidő alatt minden munkát a kollégák végeztek el helyettem, én csak beszédelegtem a dolgozdába.
Utánajárni a dolgoknak csak akkor lehet, ha alacsony szinten is, de működik valami.<o>

</o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem jártam utána semminek, megváltoztak a körülmények. És most gyógyítanak. ’68-ban koponyatöréssel három hónapig tartottak betegállományba, holott egy évig nagy beteg voltam, ezidő alatt minden munkát a kollégák végeztek el helyettem, én csak beszédelegtem a dolgozdába.
Utánajárni a dolgoknak csak akkor lehet, ha alacsony szinten is, de működik valami.<o>

</o>

A körülmények csak látszólag változnak körülötted önmaguktól. Hidd el, a te viszonyulásod a környezethez változtak, ez már elegendő volt ahhoz, hogy rátalálj a számodra megváltozott körülményre. Igenis Te is tettél ezért, mert láttad, hogy működik ez másképp is, mint ahogy ezt eddig te megkaptad, vagy tapasztaltad. Egyre jobb, és megbízhatóbb kezekbe kerülsz, mert tudod, hogy ez téged megillet. Jó érzés olvasni, hogy egy igazi emberséges, valóban gyógyító orvos látott el.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Volt a szobánkban egy hajléktalan, teljesen összeomolva, magatehetetlen. Két hét alatt egyetlen alkalommal adtak neki tápoldatot, ez volt az összes táplálék, amit kapott. Amelyik nap hazajöttem, aznap hajnalban halt meg.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>
Egy alkalommal nekem is volt szerencsém egy hajléktalannal egy kórterembe kerülni. Az az asszony egész idő alatt egy szót sem szólt, az orvosnak is csak igennel és nemmel válaszolt. Rendesen ellátták a sebeit, figyelték, hogy eszik-e rendesen, és amikor haza(?)engedték, akkor összeszedtek neki egy kis csomagot az osztályokról. A csomagban májkrém, szalámi, sajt, méz és egyebek voltak.
 
Oldal tetejére