H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Goyo, ez a hidegrázás érdekes, egy ismerősömnél van ez már 2. hete, de neki elég súlyos betegségei vannak egyébként és neki az orvosa azt mondta, hogy el fog múlni, pihenjen, amennyit tud.

A köhögés érdekes, Nimródnak volt köhösége, amikor megkapta az oltást (3 éves pont), de nem heveny fertőzése volt (4 hete köhög... más baja nincs és ezt sem sűrűn teszi), ráoltott a doktornő és 2 nap múlva éjjel 1.5 óráig köhögött egyfolytában, akkor megijedtünk, de elmúlt másnapra, azóta ugyanannyira köhög,mint oltás előtt, vagy még kevesebbet. Nekem volt még 4-5 napig tartó náthám, ami biztosan az oltástól volt,mert nem voltam még boltban sem akkor, csak itthon ültem és senki más nem volt náthás akkor és utánam sem. És a tavalyi szezonálistól volt 2-3 napig taró 37.5-ös hőemelkedésem, na az rosszabb volt.
 

borka

Őstag
Nem kell sem hibást, sem felelőst keresni,mert nem is tudnák senkire ráfogni.Tény,hogy megtörtént. Részletesebbet csak holnap tudok(remélem) mondani.
S.
 

borka

Őstag
Sziasztok !

Sajnos semmibe nem jutottunk előbre mert a Család elzárkozik mindenki elől,még a saját testvérének sem mond(mondhat:rolleyes:) semmit.:(
S.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

Idézet a szöveg aljáról:

Alulírott, _______________________________, nyilatkozom, hogy a Fluval P influenza elleni védőoltásról tájékoztatást kaptam. ________________________________ nevű, _______ osztályos gyermekem számára az oltást saját felelősségemre
kérem nem kérem.*
Megkérdeztem a kolléganőmet, akinek 2 gyerkőcét oltották be, és mindkettőnél ezt a formaszövegű nyilatkozatot íratták alá vele.
Ráadásul ugyanezt a szövegű papírost írták ők is alá, amikor itt bent a dolgozóban az üzemorvos adta be a vakcinát. Kaptak egy kis kártyát is, ami a vakcina nevét, gyártási sorozatszámát, szállítás időpontját, stb. tartalmazza. De ez nem oltási kiskönyv, mert nem az a neve.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mind a két kolléganőm teljesen tünet mentes, az is, akinek fél napig a karjában nehézérzés volt.
A kolléganőm, akinek a gyerkőceit beoltották, egy kicsit aggódott, mert a kislánya asztmás, de nem volt sem fulladás, sem köhögés, észre sem vették szerencsére az oltást.

Visszakanyarodva a statisztikára. A súlyos trauma nagyon ritka, de nyilván annál az egynél a statisztika nem ad semmi vigaszt, hogy milliók meg sem érzik a hatását.
 
Ma voltak Juditék a gyerekorvosnál, aki elmondta a tapasztalatait: nagyon sokan jöttek vissza az oltás után néhány nappal hasmenés, köhögés, láz, stb. tünetekkel. Volt súlyos eset is, a kisgyerek kórházba (intenzívre?) került. Olyant is mondott, hogy a nagyobbik gyerek beoltása után a kistestvére tüdőgyulladást kapott. Nem biztos, hogy ezek az oltástól vannak, de szerinte a gyerekek immunrendszerét nagyon megviseli, legyengíti a vakcina. Ezért a korábbi álláspontjával szemben most már nem szívesen adja be az oltást.
Ennek tükrében mi sem adattuk be... hogy jól döntöttünk-e, az majd utólag fog kiderülni...
Nálunk a háziorvosnál egy olyan nyilatkozatot kellett aláírni, amiben felsorolták a mellékhatásokat, lényegében a vakcina betegtájékoztatója alapján + talán még néhány minimális eséllyel bekövetkező súlyos betegséget. Ennek a tájékoztatónak tudomásulvételét kellett aláírni, illetve azt, hogy az orvostól minden kérdésre választ kaptunk.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
nagyobbik gyerek beoltása után a kistestvére tüdőgyulladást kapott.
Hát ez izgi lenne, ha az oltástól lenne... A nagyobbik kapta az oltást és a kicsi lett beteg :) Gondolom nem sziámi testvérek :) Vagy rosszul értelmezem...
Hát az egész fura,mert arról meg senki sem beszél, hogy micsoda betegségek vannak idén ősszel, amit a mi rokon gyerekorvosainktól tudunk. Nem átlagos ez az ősz ebből a szempontból sem, nagyon durva és sokféle betegség van most, már szeptember óta. Az oviban nálunk szeptemberben már volt 2 hét, amikor a 25ból 10-en voltak és nem volt influenza, a múlt héten a fél ovi mandulagyulladással és 40 fokos lázzal feküdt otthon (ezt sem ilyen méretekben szokott előfordulni) és a baráti körünkben olyan betegségeket kaptak el most a gyerekek, az egyiknek pl tüdőgyulladása lett, a másik a 4. antibiotikumot kapja szeptember óta és még sorolhatnám. Egyik sem kapott oltást. Ezt se hagyjuk ki a számításból.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A mi doktornénink jár a körzeti iskolákba oltani és azt mondta nekem, hogy néhányuknál előfordult láz, de ez volt a legsúlyosabb. Nem kis körzetünk van amúgy.
 

napocska

Őstag
Hát ez izgi lenne, ha az oltástól lenne... A nagyobbik kapta az oltást és a kicsi lett beteg :) Gondolom nem sziámi testvérek :) Vagy rosszul értelmezem...
Hát az egész fura,mert arról meg senki sem beszél, hogy micsoda betegségek vannak idén ősszel, amit a mi rokon gyerekorvosainktól tudunk. Nem átlagos ez az ősz ebből a szempontból sem, nagyon durva és sokféle betegség van most, már szeptember óta. Az oviban nálunk szeptemberben már volt 2 hét, amikor a 25ból 10-en voltak és nem volt influenza, a múlt héten a fél ovi mandulagyulladással és 40 fokos lázzal feküdt otthon (ezt sem ilyen méretekben szokott előfordulni) és a baráti körünkben olyan betegségeket kaptak el most a gyerekek, az egyiknek pl tüdőgyulladása lett, a másik a 4. antibiotikumot kapja szeptember óta és még sorolhatnám. Egyik sem kapott oltást. Ezt se hagyjuk ki a számításból.

Tényleg, ijesztő, hogy milyen sokan, és sokféle betegséget kapnak el mostanában. Daninak sem volt még soha ilyen, hogy két hétre leverte volna a lábáról egy betegség. A héten már szerencsére jól van.
 

katalonia

Új tag
Kedves Fórumolvasók!

Az újinfluenza oltás kapcsán keresek olyan személyeket, akik megkapták a vakcinát és azt követően bármilyen (extra)tünetet észleltek és azokat összefüggésbe hozzák az oltással.
Én november 09-én kaptam meg, és azóta is zsibbadásos/bizsergéses, végtagfájdalmas, izom-és ízületifájdalmas panaszaim vannak. Az oltásra kb. 10 napra pedig tipikus influenza tüneteket tapasztaltam (orrfolyás, ízületi-fájdalmak, fáradtság, 37,3-nál nem magasabb láz), amit az orvosok nem hajlandók összefüggésbe hozni a vakcinával, holott mindenki, akit ismerek és beoltatta magát panaszkodott erre. Nem pánik-keltés a célom, csak tudni akarom, hogy másnál jelentkezhettek-e hasonlók, s milyen végkimenetellel? Nekem önálló diagnózist akarnak felállítani, de furcsállom, h az oltást követően észleltem csak a fentieket... S a hőemelkedésem továbbra sem múlik, sem a zsibbadás, sem az ízületi panaszok...
 

blaci

Őstag
…Csak azon tűnődöm, hogy mi szükség van arra a sok-sok kattintható reklámra a fenti üzenetben...?!:confused:
(Csak egy költői kérdés volt, ami azt jelenti, hogy nem kell rá válaszolni!)
Üdv.,
Laci …aki ügyes, nagyon ügyes…!:(:???::wink::grin:

Ui.: Egyébként több mint két hete kaptam meg az oltásokat (Fluval AB és Fluval P) és eddig nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást vagy tünetet ami összefüggésbe hozható lenne az oltással, sem magamon, sem pedig a családunk többi tagján...
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Fórumolvasók!

Az újinfluenza oltás kapcsán keresek olyan személyeket, akik megkapták a vakcinát és azt követően bármilyen (extra)tünetet észleltek és azokat összefüggésbe hozzák az oltással.
Én november 09-én kaptam meg, és azóta is zsibbadásos/bizsergéses, végtagfájdalmas, izom-és ízületifájdalmas panaszaim vannak. Az oltásra kb. 10 napra pedig tipikus influenza tüneteket tapasztaltam (orrfolyás, ízületi-fájdalmak, fáradtság, 37,3-nál nem magasabb láz), amit az orvosok nem hajlandók összefüggésbe hozni a vakcinával, holott mindenki, akit ismerek és beoltatta magát panaszkodott erre. Nem pánik-keltés a célom, csak tudni akarom, hogy másnál jelentkezhettek-e hasonlók, s milyen végkimenetellel? Nekem önálló diagnózist akarnak felállítani, de furcsállom, h az oltást követően észleltem csak a fentieket... S a hőemelkedésem továbbra sem múlik, sem a zsibbadás, sem az ízületi panaszok...

A sok linket kivettem...

Nekem ezek a tuneteim, de ki fogok maszni beloluk :)
 

katalonia

Új tag
Szia,

köszi a biztatást én is jobban vagyok már:) Sajnos a technikai részéhez nem értek, azért külön elnézést! S azért ijedtem meg annyira, mert az orvosom közölte, hogy márpedig nincs összefüggés, helyette sclerosis multiplexem van... rögtön az oltás után... no innen a sok izgalom. De köszi a választ!
 

tímeácska

Őstag
Szia,

köszi a biztatást én is jobban vagyok már:) Sajnos a technikai részéhez nem értek, azért külön elnézést! S azért ijedtem meg annyira, mert az orvosom közölte, hogy márpedig nincs összefüggés, helyette sclerosis multiplexem van... rögtön az oltás után... no innen a sok izgalom. De köszi a választ!

Szia Katalonia!
Nem hinném, hogy a sclerosis multiplex-nek közvetlen "kapcsolata" lenne a Fluval P-vel. Anyukám is ebben a betegségben szenved, SM-es már több, mint 30 éve... A központi idegrendszer fehérállományának gyulladásos megbetegedése. Az immunrendszer rátámad az idegsejtek nyúlványait burkoló velőshüvelyre, és véglegesen roncsolja azt. Vagyis: Az egyik leggyakoribb neurológiai megbetegedés, melynek lényege a velőshüvelyvesztés (myelinhüvely) következtében kialakuló funkciózavar. A betegség kizárólag a központi idegrendszert érinti, a perifériás idegeket nem! A 37,3 °C testhőmérsékletnek pedig úgyszintén nem igazán van köze... Mármint, az SM-hez. Nem tudom, merre laksz, de a székesfehérvári kórház neurológiáján dolgozik Dr. Guseo András professzor, aki az SM "magyarországi atyja", világhírű kutatásaival méltó helyet vívott ki magának e betegség kezelésében! Érdemes felkeresni, bár lehet, hogy várni kell rá pár hetet, sőt..., mivel nagyon sok időt tölt külföldön (USA) a kutatásai miatt! Akkor is azt javaslom, egy utat megér! ;-) Minden jót, ha kérdésed lenne, megpróbálok válaszolni! :)
 

tímeácska

Őstag
Egyébiránt, nálunk mindenki megkapta a Fluval P és Fluval AB védőoltásokat, és senkinek semmi panasza nem volt, élnek és virulnak... :-D
 
Oldal tetejére