H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy a betegség lefolyása nemigen különbözik a szokásosotól ... nincs ok riadalomra.
Az orvosok, akik konkrétan ki nem mondva, de nem javasolták, lényegében ugyanezzel indokolták nekünk is. Aki oltáspárti, az is inkább csak a krónikus betegeknek, gyengébb immunrendszerrel rendelkezőknek tartotta indokoltnak, a többieknek sem árt az oltás, de nem is feltétlenül szükséges.
Úgy gondolom, ebben az oltási kampányban jelentős, de nem mindig kimondott indok inkább gazdasági jellegű: egyidőben olyan sokan esnének ki a munkából, hogy az már jelentősebb nemzetgazdasági visszesést is okozhat.
Egy kolleganőm is részben gazdasági érvekkel győzte meg magát az oltás hasznosságáról: betegállományra kevesebb bér jár, ki látja el a családot, ha lebetgeszenek és még napokig tartó rosszullét is jár a betegséggel, úgyhogy inkább kérte az oltást.

Kata, a tünetek mostmár ritkábbak és enyhébbek Juditnál, de még nem múltak el teljesen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, a tünetek mostmár ritkábbak és enyhébbek Juditnál, de még nem múltak el teljesen.
Robi, örülök, hogy enyhültek a tünetek, és nagyon remélem, hogy teljesen el is múlnak, és semmi komoly utóhatás nem marad.
A gyerkőc beoltására sajna nem merek tippet adni, én is vacilálnék, hogy oltassam, vagy ne oltassam. Ha megoldható, inkább legyen otthon Judittal ovi helyett, bár nálunk Dunaújvárosban nem olyan vészes az állapot, mint országszerte. Itthon nem is tudok ovi bezárásról.

Reménykeltő jó hír, hogy ma beszéltem a kolléganőmmel telon, és neki már másnapra minden kar nehézség érzés elmúlt, és semmi más egyéb problémát nem talált.
 

Sala

Új tag
Elmondom tapasztalatból mi az igazság!
Most esett át az egész családom,valamint kollégáim jelentős része az influenzán(ezek közt lehetett régi,és gondolom H1N1 is)plusz a lányom osztályának kétharmada.
KB:20% volt beoltva zömében minden influenza vírus ellen.
Ugyanazon tünetekkel megbetegedett az is aki oltva volt,és az is aki nem,mindössze kettő dolog tért el:
-Akik oltva voltak,azok nem lázasodtak be,vagy max hőemelkedésük vol.
-Akik nem voltak oltva azoknál KB:7-10 napig tartott,az oltottaknál 3
nap körül.
Ennyi!Ez az én tapasztalatom.
Ui:Maradandó károsodása senkinek sem történt!
 

borka

Őstag
Amiről az ÁNTSZ nem beszél

Ma 2009.11.23. Bent voltam a volt munkahelyemen,téma volt az influenza.
A volt kolléganőm hugának a 5 éves kisfia az oltás követő 3. napon elhalálozott. Bizonyítottan az oltás miatt következet be az eset.
Tudom ,hogy 1000,ből 1,de miért nem közlik a tényeket??????

Sándor
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ma 2009.11.23. Bent voltam a volt munkahelyemen,téma volt az influenza.
A volt kolléganőm hugának a 5 éves kisfia az oltás követő 3. napon elhalálozott. Bizonyítottan az oltás miatt következet be az eset.
Tudom ,hogy 1000,ből 1,de miért nem közlik a tényeket??????

Sándor
Ez nagyon durva. Mi volt pontosan? Teljesen egészséges volt a kisfiú? Semmi lappangó betegsége nem volt? Amúgy ez nem 1000ből egy, hanem 1millióból egy... Borzasztó. És a szülő miért nem tesz semmit, ha ez igaz? Gondolom a média totál nyitott ezekre a dolgokra, kutatják az ilyen eseteket, nem hiszem, hogy sokat kéne tennie, hogy nyilvánosságra kerüljön.
 

pusimelu

Őstag
Szörnyű!Én holnapra megrendeltem a gyerekeknek az oltást a gyeremkorvoshoz de még mindig gondolkozom!Ártok vagy nem ártok!Nagyon féltem őket!
Nekem semmi bajom nem volt egyik oltától sem!Mindenki gyógyuljon meg az influenzából és legyen már végre nyár!
 

borka

Őstag
Ez nagyon durva. Mi volt pontosan? Teljesen egészséges volt a kisfiú? Semmi lappangó betegsége nem volt? Amúgy ez nem 1000ből egy, hanem 1millióból egy... Borzasztó. És a szülő miért nem tesz semmit, ha ez igaz? Gondolom a média totál nyitott ezekre a dolgokra, kutatják az ilyen eseteket, nem hiszem, hogy sokat kéne tennie, hogy nyilvánosságra kerüljön.

A szülőkkel aláiratták a nyilatkozatot:!:,hogy Ők kérték az oltás,appelálta nincs.:evil:További konkrétumot nem tudok,de holnap rákérdezek.

Sándor
 
Nálunk az élet segített a döntésben, holnapra van időpontunk a gyerekorvoshoz. Mindkét gyerek megkapja, ugyanis Ramóna is megy oviba, Judit pedig dolgozni. Járvány esetén az otthonmaradás most már nem egyszerűen kivitelezhető...

Sándor! Mikor történt az eset, hol, milyen tünetek voltak és mi a bizonyíték, hogy az oltás okozta? - ezeket jó lenne tudni

Sala, ezek az eltérések a lefolyásban számomra teljesen logikusnak tűnnek. Gondolom voltak, akik egyáltalán nem lettek influenzásak és közülük néhányan az oltás eredményeként nem lettek betegek.
 

borka

Őstag
Valaki le tudná tölteni,ill. be másolni egy szülői nyilatkozatot az oltással kapcsolatba???
Vagy egy olyan papírt amit a háziorvosnál kell aláirni az oltás beadásakor.

Sándor
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Zanzasitva: en es Judit egyszerre kaptuk mindket oltast (altalanos e'ves + H1N1).

Elso nap mindkettonknel szedules, H1N1-el oltott kar zsibbadasa/fajdalma...nalam enyhe hidegrazasok (neha melegem van, neha fazom).

Masodik naptol Judit tunetmentes...nalam a hidegrazasok allandosulnak.

Pontosan 2 hetre ra (mult het penteken), hoemelkedes, kohoges, hidegrazas...na ez nalam azota is tart (allando kohoges, valladek, 37,5 - 37,8 hoemelkedes, neha meleg, neha hideg + minden gyorsan urul a szervezetembol)...Judit azota is teljesen tunetmentes, pedig egy lakasban elunk.

Lehet, hogy ennek egyaltalan nincs koze az oltashoz, csak leirtam... :)
 

dg

Őstag
Zanzasitva: en es Judit egyszerre kaptuk mindket oltast (altalanos e'ves + H1N1).

Elso nap mindkettonknel szedules, H1N1-el oltott kar zsibbadasa/fajdalma...nalam enyhe hidegrazasok (neha melegem van, neha fazom).

Masodik naptol Judit tunetmentes...nalam a hidegrazasok allandosulnak.

Pontosan 2 hetre ra (mult het penteken), hoemelkedes, kohoges, hidegrazas...na ez nalam azota is tart (allando kohoges, valladek, 37,5 - 37,8 hoemelkedes, neha meleg, neha hideg + minden gyorsan urul a szervezetembol)...Judit azota is teljesen tunetmentes, pedig egy lakasban elunk.

Lehet, hogy ennek egyaltalan nincs koze az oltashoz, csak leirtam... :)


Az oltást követő napokban nálunk is jelentkezett makacs, közel 2 hétig tartó köhögés, lerakódás, de biztos vagyok benne, hogy az oltáshoz semmi köze, mert a család azon tagjait is elérte, akik nem kaptak oltás. Ez véletlen egybeesés volt.
 

dg

Őstag
Ma 2009.11.23. Bent voltam a volt munkahelyemen,téma volt az influenza.
A volt kolléganőm hugának a 5 éves kisfia az oltás követő 3. napon elhalálozott. Bizonyítottan az oltás miatt következet be az eset.
Tudom ,hogy 1000,ből 1,de miért nem közlik a tényeket??????

Sándor

Sándor!

Ha megtudsz valamilyen részletet erről a szörnyűségről, kérlek, írd meg! A magam részéről szinte hihetetlennek tartom, hogy egy makkegészséges ember meghaljon egy védőoltástól. Tévedhetek természetesen, de egész egyszerűen nem fogom fel ésszel...
 

rgyörgy

Új tag
Valaki le tudná tölteni,ill. be másolni egy szülői nyilatkozatot az oltással kapcsolatba???
Vagy egy olyan papírt amit a háziorvosnál kell aláirni az oltás beadásakor.

Sándor

Szívesen bemásolnám a nyilatkozatot, amit a háziorvosnál alákellet írni oltáskor, de nem tehetem.
Nem tehetem, mert ilyen nyilatkozat nem létezik a felnőttek oltásakor.
Többen beoltattuk magunkat, de ilyen nyilatkozatról nem is hallottunk.
A félretájékoztatásról viszont annál többet hallani, főleg mostanában.
 

dg

Őstag
Az aláírásról annyit, hogy a gyerekorvosnál biztosan nem kellett aláírni semmit. Az óvodában pedig csak egy olyan nyilatkozatot kellett aláírnom, ami arról szólt, hogy kérem-e az oltást vagy sem, de nem volt szó benne a "saját felelősségről / egyéb felelősségről".
 

borka

Őstag
Bocsássatok meg,de aki keres az talál.

Sándor

[DOC]
Tisztelt Szülő / Gondviselő

Fájlformátum: Microsoft Word - HTML-változat
Kérem, hogy az alábbi nyilatkozatot 2009. november hó 10. napjáig küldje vissza ... nyilatkozom, hogy a Fluval P influenza elleni védőoltásról tájékoztatást ...
www.jezsu.hu/attachments/beleegyező%20nyilatkozat%20Fluval%20P.doc

Idézet a szöveg aljáról:

Alulírott, _______________________________, nyilatkozom, hogy a Fluval P influenza elleni védőoltásról tájékoztatást kaptam. ________________________________ nevű, _______ osztályos gyermekem számára az oltást saját felelősségemre
kérem nem kérem.*
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Amikor én beadattam a szezonális és a H1N1 védőoltást az alábbi nyilatkozatot íratták alá velem:

NYILATKOZAT
Alulírott az influenza elleni védőoltás(ok) mellékhatásairól, esetleges szövődményeiről a felvilágosítást megkaptam, tudomásul vettem. Elfogadom az Országos Tisztiorvosi Hivatal állásfoglalásában leírtakat, amely szerint:
1. A nem kötelező védőoltások szövődményeivel kapcsolatos kártérítési felelősség a hatályos jogszabályi rendelkezések szerint (Tftv. és a Dytv. 21.§-a alapján a gyártót terheli.
2. Amennyiben a háziorvos a nem kötelező védőoltás beadása során a szakmai szabályok előírásaival összhangban jár el, felelősség nem terheli. Fentiek ismeretében kérem az influenza elleni védőoltás(ok) beadását és hozzájárulok ennek ezen formában is történő dokumentálásához.
_____________, 2009 ____________hó __________nap
név ___________________________________
születési év ____________________________
lakcím _________________________________
oltási indikáció __________________________


Üdv.,
Laci ...aki ha nem írta volna alá, nem kapja meg!;):(


Ui.: Megkerestem az eredeti tájékoztatót amit kiadtak az intézmények vezetői és a szülők részére. Az oktatási intézmények honlapjain (legtöbb helyen) fent van, letölthető, általában eredeti formában. A fent beidézett és annak az iskolának a honlapjáról letölthető szülői nyilatkozat az iskola által "továbbgondolt" változata az eredeti ajánlásnak… (...vagyis a 2.sz mellékletnek!)

Csatolás megtekintése vedooltas.pdf

Nagyon hasonlít a szövege az ajánláshoz de kibővítették, feltüntetve rajta a felelősségre vonatkozó részt…
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Akor most mi van??????:rolleyes:

Hol az igazság:(
Ezt a papírt nem kötelező kitölteni, oviban is van, én például nem is láttam, mert Nimród itthon kapta az oltást,nem az ovis oltás keretein belül. A suliban is lehetett hallani,hogy ez is milyen káosz, hogy tök sokan nem a suliban adatták be az oltást, hanem a dokijuknál, hát ők nem valószínű, hogy akármilyen papírt is aláírtak volna. Ezt csak akkor kell aláírni, ha iskolai vagy óvódai oltás keretén belül szeretné valaki oltatni a gyerekét!

Felnőtteknél elviekben alá kell írni egy papírt, amit Laci bemásolt, gyakorlatilag sok helyen elfelejtik és kész. Én pl aláírtam, de ismerek olyat, ahol nem jutott a doki eszébe.

Én nem érzem, hogy mit számít itt ez a papír, mármint, hogy számít-e?? Nyilván nem a háziorvos felelős egy ilyen szegény kisgyerek halálért, ha az valóban kizárólag az oltástól következett be és a gyerek egészséges volt amúgy teljesen és az orvos is szabályszerűen adta be (a papíron is ez áll amúgy, hogy akkor érvényes a saját felelősség, ha az orvos szabályszerűen jár el ugye). Mit számít ez? Miért lenne az orvos felelőssége? Miért fontos ez? Szerintem mindenki pont ezért fél az oltástól (de én még mindig szeretném tudni, hogy pontosan, mi is történt, mennyire volt egészséges a kisgyerek pl), de ha megtörténik, akkor nyilván nem az orvos lesz a hibás, senki sem hibás, mint ahogyan azért sem hibás senki sem, mert kitört a járvány. Ettől függetlenül ez valami iszonyatos és engem is nagyon megrázott és én is azt gondolom,hogy nyilvánosságra kell, hogy kerüljön, de mindenek előtt a részletek is nagyon érdekelnének, mert tényleg nem mindegy, hogy teljesen egészséges volt-e a kisgyerek.
 
Oldal tetejére