Insulinpumpa

bony12

Új tag
Szia Laci !
12 év cukorbetegség és 2 gyerek után elkezdtem rettegni attól , hogy kiterülök az 1 éves gyerekemmel az utcán (még nem volt ilyen). Ugyanis azt tapasztaltam ,hogy már nem érzek semmit (remegés,izzadás,tudatzavar stb)a hipoknál.Megpróbáltam, nem használt.A Hga1c mindig 6-8 között volt actrapid -inzulatard párossal. Akkor miért hordjam a zsebemben az egyik szervemet?!Egyébként köszönöm az érdeklődésedet!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Laci !
12 év cukorbetegség és 2 gyerek után elkezdtem rettegni attól , hogy kiterülök az 1 éves gyerekemmel az utcán (még nem volt ilyen). Ugyanis azt tapasztaltam ,hogy már nem érzek semmit (remegés,izzadás,tudatzavar stb)a hipoknál.Megpróbáltam, nem használt.A Hga1c mindig 6-8 között volt actrapid -inzulatard párossal. Akkor miért hordjam a zsebemben az egyik szervemet?!Egyébként köszönöm az érdeklődésedet!
Szóval, azért álltál át a pumpára, mert ilyen hipóid voltak? Ez nagyon szörnyű, de azt állította valaki, hoyg pumpával majd érezni fogod? :O Ezek szerint nem lettek az eredményeid sem jobbak, ugye? A 6-8közötti HbA1c értéknek elég tág határ ez, ennyire ingadozik?
Megértelek, ha ugyanolyan értékeid vannak pumpával, mint pennel, akkor tényleg felesleges a pumpa (vagy olyan doki állított be, aki nem ért nagyon ehhez).
 

bony12

Új tag
Nos, azok a hipok nem voltak olyan súlyosak a tudatzavar alatt azt értettem , hogy a férjem,(de csak Ő )például észrevette hogy másként gesztikulálok meg ilyen apróságok(-hiszen ez is a tudatommal történt-).Inkább az volt a gondom hogy nagyon féltem a helyzet rosszabra fordulásától.Ugyanis a dokim szerint az idő múlásával általában mindenki nehezebben(-egyre alacsonyabb-)érzi meg a hipokat.Anno 3,8-nál már éreztem most meg jó ha 3-nál megérzem,ráadásul egyre "hevesebb" irregulációt vált ki egy hipo .Az orvosom ért hozzá, 1-es tip. cukorbetegekkel foglalkozik (gyerekekkel).Azt mondták hogy előfordulhat hogy javul a hipoérzetem(a Rochosok is de Ők nyilván érdekből)Megpróbáltam (én akartam)-nem jött be.Te nem próbáltad a pumpát?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nos, azok a hipok nem voltak olyan súlyosak a tudatzavar alatt azt értettem , hogy a férjem,(de csak Ő )például észrevette hogy másként gesztikulálok meg ilyen apróságok(-hiszen ez is a tudatommal történt-).Inkább az volt a gondom hogy nagyon féltem a helyzet rosszabra fordulásától.Ugyanis a dokim szerint az idő múlásával általában mindenki nehezebben(-egyre alacsonyabb-)érzi meg a hipokat.Anno 3,8-nál már éreztem most meg jó ha 3-nál megérzem,ráadásul egyre "hevesebb" irregulációt vált ki egy hipo .Az orvosom ért hozzá, 1-es tip. cukorbetegekkel foglalkozik (gyerekekkel).Azt mondták hogy előfordulhat hogy javul a hipoérzetem(a Rochosok is de Ők nyilván érdekből)Megpróbáltam (én akartam)-nem jött be.Te nem próbáltad a pumpát?
Rajtam volt pumpa fél évig és most megint lesz. Nekem van egy olyan problémám, hogy nagyon eres a bőröm (nem látszik :)), a pent is folyton valami érbe szúrom és állandóan lila mindenem. A kanül meg, ha érbe megy, nem maradhat benne, ezért nagyon nehéz volt a kanülcsere. De a 2 kicsi mellett nem bírom már pennel karban tartani a cukromat, nekem jóval stabilabb volt pumpával, szóval az életminőségemet szeretném javítani pumpával, hogy ne kelljen éjjel is cukrot mérnem és napi 12x mérni összesen és folyton valamit korrigálni, hogy ne menjen 10 fölé meg 3 alá. Szóval meg tudom csinálni pennel is, de nagyon ki vagyok már fáradva a gyerekek mellett és a pumpa mellett nem kellett ennyit korrigálni és mérni, mégis stabilan jó értékeim voltak. Hát most bevállalom cserébe a kanülmizériámat... nem tudom, hogy azt fogom-e bírni, de megpróbálom újra, hátha most meg tudom szokni.

Teljesen érthető, ha nem változott semmi a pumpa mellett nálad,akkor nem akarsz pumpát, szerintem is plusz nyűg a zsebben a készülék, ha amúgy nem jár semmilyen előnnyel. A hipóérzet csökkenése 12 év cukorbetegség után szerintem nem törvényszerű. Van itt a fórumon még valaki, aki szintén nem nagyon érzi, Sani, de olyan régen írt ide, de talán priviben kérdezhetnél tőle, biztosan szívesen segít.
 

blaci

Őstag
Sziasztok.
A mai nappal leteszem az (Spirit) inzulinpumpámat, mert 1,5 év után inkább visszaállok penre.
Szóval, szívesen eladnám a megmaradt szerelékeket.Ha valakit érdekel írjon.
bony12@freemail.hu

Kedves Bony12!
Szabad kíváncsiskodni esetleg, hogy miért döntöttél így…? Szóval, hogy inkább újra pent használnál, tényleg érdekelne…!
Köszönöm szépen előre is a választ, persze csak ha nem titok…:dr_24:
Üdv.,
Laci …aki szintén penes!;)

Szia Laci !
12 év cukorbetegség és 2 gyerek után elkezdtem rettegni attól , hogy kiterülök az 1 éves gyerekemmel az utcán (még nem volt ilyen). Ugyanis azt tapasztaltam ,hogy már nem érzek semmit (remegés,izzadás,tudatzavar stb)a hipoknál.Megpróbáltam, nem használt.A Hga1c mindig 6-8 között volt actrapid -inzulatard párossal. Akkor miért hordjam a zsebemben az egyik szervemet?!Egyébként köszönöm az érdeklődésedet!

Szia Bony12!
Én köszönöm, hogy válaszoltál! Tényleg kíváncsi voltam rá, csak azért mert még nem nagyon hallottam olyat, hogy valaki kipróbálta, jó ideig használta az inzulinpumpát, utána pedig saját elhatározásából megválik tőle és visszaadja. Őszintén szólva én arra gondoltam, hogy nem saját elhatározásodból választod ismét a penes kezelést, hanem pl. anyagi okok miatt kényszerültél rá...a mai világba... Szóval, érted...?!
Viszont ezzel kapcsolatban volna még egy kérdésem, remélem nem bánod.
Sokat hallottam, olvastam már az inzulinpumpás kezelés nyújtotta életminőség javulásról, az általa nyújtott szabadságról...stb.
Mivel ténylegesen is használtad már az inzulinpumpát, mit gondolsz ezekről?
Nem okoz gondot, hogy úgymond "fel kell adnod" ezeket az előnyöket és lemondani róluk? (Ha ugyan ténylegesen is kihasználtad ezeket...)
Bocsi, ez már két kérdés volt...:D
Üdv.,
Laci ...aki csakis a fentiek miatt gondolt az esetleges váltásra, egyébként jó értékei vannak pennel is...!;)
 

bony12

Új tag
Sziasztok.
Ha jók a cukraid szerintem ne válts!1-2 dolog ami miatt letettem (a cukit most hagyjuk).
Éjjel nagyon zavart,nem tudom mások hová teszik én próbáltam a combos tartóban de az szorít, pamut ővtáskában de az elforog a derekamon.Még a bugyiban :) hordva volt a legkényelmesebb, habár elég kemény ha ráfekszel.Éjjel akkor is felébreszt ha éppen nem kelnél fel sem mérni, sem a gyereksírás miatt.Vagy az elem merül ki vagy elzáródása van,vagy a patron fog kifogyni éppen.Nyáron a strandolás egy külön mizéria ,nem annyit vagy a vízben amennyit a gyereked akar,folyton ragasztgatni kell a kanült.Egyébként én hosszabb (1hetes) nyaralásokra visszatértem a pennhez.A kanül belövése igaz,hogy kevesebbszer kell bökni magad de ha úgy találsz el valamit sokkal jobban fáj mint a pen és van hogy akár napokig kellemetlen hacsak nem veszed ki.Előfordul, hogy véletlenül kiesik a zsebből , a gyerek kirántja ,akkor vagy hazamész vagy egy komplett menetfelszerelést hordasz magadnál, hogy ismét bent legyen a kanül.Tömören ennyi az "előnyökről "amit azért nem mondanak a gyártók-forgalmazók.
Ha többet nem jelentkezem gyanakodjatok a pumpagyártó lobbira:) .
 

blaci

Őstag
Szia Bony12!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Híjnye, azért ez így nem semmi...!:o
Köszönöm szépen a választ ami korrekt, életszerű és tárgyilagos volt. Továbbá elgondolkodtató is, ezekről a napi dolgokról valóban ritkán hallani, olvasni... Viszont van aki (gondolom ezekkel együtt is) megszokta már és alkalmazkodott hozzá, megszerette és szívesen is használja. Szóval, jó dolog ez...annak aki szereti!
Köszi még egyszer a választ...!:dr_24:
Üdv.,
Laci ...aki mindenképpen "arra" fog gyanakodni ha nem jelentkezel...!;):D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Bony12!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Híjnye, azért ez így nem semmi...!:o
Köszönöm szépen a választ ami korrekt, életszerű és tárgyilagos volt. Továbbá elgondolkodtató is, ezekről a napi dolgokról valóban ritkán hallani, olvasni... Viszont van aki (gondolom ezekkel együtt is) megszokta már és alkalmazkodott hozzá, megszerette és szívesen is használja. Szóval, jó dolog ez...annak aki szereti!
Köszi még egyszer a választ...!:dr_24:
Üdv.,
Laci ...aki mindenképpen "arra" fog gyanakodni ha nem jelentkezel...!;):D
Kicsit leállt ez a topik, de talán hétfőn vagy holnap sokan fognak írni ebben a témában.
Bony szépen elmondta az összes hátráynt. Ami előnyök nélkül brutálisan hangzik.
De lássuk, mi az, amit egy átlag pumpás ezért cserébe kap:
- akkor kelsz fel, amikor akarsz
- akkor és annyiszor eszel, amikor akarsz
- azt és annyit eszel, amennyit és amit akarsz
- a legkisebb változást (kiderül, hogy nincs kaja ma a hűtőben és még tornázni is szeretnél :)) is egy gombnyomással le lehet kezelni, akár egész napra is
- ilyen rugalmasságot semmilyen bázis-gyors inzulin nem ad, pl reggel kiderül, hogy délután mégiscsak lesz foci (pl...), ami úgy volt, hogy nem, így gyorsan elmész focizni, ezért már egy picit előtte leveszel a bázisból és még a foci után órákig alacsonyabban megy a bázis, így se hipó, se magas, se semmilyen korrekció és plusz foglalkozás a cukroddal nem kell
- a legtöbb pumpásnak jóval stabilabbak a cukrai a rendszertelen életmód mellett is

Engem például a strandolásnál nem zavart, mert én spec nem strandolok sokat és ritkán megyek vízbe (mert akkor gombával térek haza). Ha elmentünk valahova, ahol nem vízben kellett lennem egész nap, ezerszer könnyebb volt pumpával! Az összevissza kajálások egy nyaralás, utazás alatt, sokkal könnyebben kezelhetőek pumpával. A hétköznapi életben a frontok hatásai (nőknek a mensi!) sokkal könnyebben kezelhetőbbek, mondjuk úgy, hogy kezelhetőek, míg sokaknál pennel nem azok.

Akinek pennel is könnyű élete van, nem kell sokat mérnie, hogy jó cukrai legyenek, mert 4 alatt mindent érez és 8 fölött is és rendszeres élete van, amit szeret és nem változtatna ezen, annak felesleges a pumpa. Aki viszont a minennapokban kemény kompromisszumokat hoz, hogy a cukrai rendben legyenek, annak a pumpa hátrányai jóval kisebb kompromisszumot fognak jelenteni, mint a penes kompromisszumok (mert ez általban a kötött életmódot takarja) és a szabad élet, amit a pumpa terápiájával el lehet érni túl nagy előny a fent szereplő hátrányokhoz képest.
 

bony12

Új tag
Sziasztok.

Én nem akartam senkit lebeszélni a pumpáról.(Egy kérdésre válaszoltam).A saját verziómat írtam le és olyan tényeket amit valóban nekem sem említett senki előtte.Sajnos nem tudtam hogy ez egy "pumpa fun klub" és csak a jól bevált propaganda szövegeket lehet olvasni-írni.Természetesen akkor is kipróbáltam volna hiszen, nem az orvosom javasolta én hívtam fel a Rocht.Gondolom most "persona non grata" vagyok itt.Minden jót Nektek!
 

poe

Őstag
Szia bony12!

Üldözési mániád van? Nem vagy persona non grata, csak eltér a véleményünk. Azt azért szabad nem? Nekem nincs bajom azzal, hogy nem szereted/nem vált be neked a pumpa. Kérlek neked se legyen azzal, hogy én szeretem az enyémet. ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok.

Én nem akartam senkit lebeszélni a pumpáról.(Egy kérdésre válaszoltam).A saját verziómat írtam le és olyan tényeket amit valóban nekem sem említett senki előtte.Sajnos nem tudtam hogy ez egy "pumpa fun klub" és csak a jól bevált propaganda szövegeket lehet olvasni-írni.Természetesen akkor is kipróbáltam volna hiszen, nem az orvosom javasolta én hívtam fel a Rocht.Gondolom most "persona non grata" vagyok itt.Minden jót Nektek!
Én ezt tudom, de ez egy nyilvános fórum és egy most éppen a pumpa feltevésén gondolkodó embert azzal, hogy előnyök nélkül leírjuk az összes hátrányát a pumpának egészen biztosan a "nem" irányba lehet eltolni, tehát akaratunktól függetlenül így bárkit lehet befolyásolni a fórumon, ami nem baj egyáltalán, csak ezért kellett leírni mellé azt is, hoyg a hátrányokért cserébe mit kaphatunk a pumpától - én azt hiszem, hogy ez így van kiegyensúlyozva.

Én tudtam minden ilyesmi hátrányról amúgy, mielőtt feltettem a pumpát. Utánaérdeklődtem, ezért nekem nem volt meglepetés a hátrány része.

És szerintem sem vagy persona non grata! Nagyon is jó, hogy nem ugyanolyan vélemények sorakoznak a topikban! Én örülök neki, hogy végre van itt valaki, aki nem volt elégedett a pumpával.
Engem még érdekelne egy dolog: a cukraid semmiben nem különböztek az actrapidos penes kezelés alattiaktól? Nekem az a gyanúm, hogy az orvosod a pumpához nem ért eléggé (hiába 1-es típusúakkal foglalkozik, amúgy hogy járhatsz gyerekdiabetológushoz? a pumpához speciális pumpaszakértő orvos kell) és talán rosszul lehettél beállítva és ezért nem éreztél az előnyökből semmit - mert a 6-8 között ingadozó HbA1c nagyon instabil cukorháztartásra enged következtetni és ha neked pumpával is detto ennyi volt, akkor valamit szerintem rosszul állított be (vagy nem állított be...) a dokid - és erről te nem tehetsz, ne értsd félre. Inkább sajnálom, hogy ilyen csalódást okozott neked, mert a cukraid ezek szerint most sem jobbak és hát ez a legfontosabb minden kényelem mellett.
 

blaci

Őstag
Sziasztok.

Én nem akartam senkit lebeszélni a pumpáról.(Egy kérdésre válaszoltam).A saját verziómat írtam le és olyan tényeket amit valóban nekem sem említett senki előtte.Sajnos nem tudtam hogy ez egy "pumpa fun klub" és csak a jól bevált propaganda szövegeket lehet olvasni-írni.Természetesen akkor is kipróbáltam volna hiszen, nem az orvosom javasolta én hívtam fel a Rocht.Gondolom most "persona non grata" vagyok itt.Minden jót Nektek!

Szia Bony12!
"Pumpa Fan Club"…ez jó!:D De nincs is ezzel semmi baj…szerintem!;):D

Én kérdeztem, hogy mi a véleményed, hogyan látod ezt a dolgot, megosztottad velem (velünk) és egy pillanatig se bánd, hogy leírtad. Tényleg érdekelt, kíváncsi voltam rá, szerintem mások is...
Molli és Poe is leírta, hogy hogyan látja, együtt jól összeszedtétek a lényeget. Hátrányokat, előnyöket! Szerintem tök jó lett! Mindennek van előnye is és hátránya is, ezeket mindenkinek magának kell mérlegelni. A vélemény és tapasztalatcsere viszont nagyon fontos és hasznos. Vannak, akik tökéletesen megbarátkoznak az inzulinpumpával és ezért nyilván az előnyös oldalát helyezik előtérbe, azokat a dolgokat amik számukra kedvezőek, jó tapasztalataik vannak, így azokat írják le, pedig ettől függetlenül gondolom azokkal amiket írtál ők is találkoztak. Számukra több előnnyel járt a váltás mint hátránnyal és ezzel együtt azokat is elfogadták. Ez eléggé egyéni, hogy kinek mi a fontos ill. valós hátrány vagy előny a mindennapokban, ki milyen lehetőségeket használ ki leginkább. (Pl. strandolás, sportolás, munka, iskola, mit tudom én…stb.) Akinek pedig ez nem sikerül (most mindegy milyen okból!), szóval nem jön be neki az inzulinpumpás kezelés az attól a tapasztalatait minden gond nélkül megoszthatja szerintem, mivel ez, ahogy Molli is írta egy nyilvános fórum. Éppen az a lényege, hogy mindenki leírhatja saját véleményét a dolgokról, így erről is…
Ha emiatt egy kicsit is rossz érzésed volt vagy megbántódtál, ezúton is elnézést kérek tőled! Meg persze a többiektől is! Nem állt szándékomban a kérdéseimmel senkit megbántani, semmilyen vitát vagy bármi hasonlót előidézni, egyszerűen csak érdeklődtem…
Üdv.,
Laci …aki kérlek azért maradj!;):dr_24::dr_24::dr_24:
(Még hogy "persona non grata", ugyan már akkor én is régen az lennék itt…!):o;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Bony!
Én is szeretném, ha maradnál, már csak azért is, mert nem csak pumpás topikunk van. A véleményed mindenhol fontos, akkor is, ha másképp látsz dolgokat. Sőt, biztos nem leszel egyedül a véleményeddel.

Érdekes, amiket olvastam, főleg Laci írta le, amit én akartam.
Vagyis hogy azokat, amiket te felsoroltál, azokat én is tapasztalom, de nekem azok nem zavaróak. Most ezzel nem akarok veled szemben "egy követ fújni" a többiekkel, de nálam ez az igazság.

Van itt a fórumon egy anyuka, aki a kisfiánál gondolkodott a pumpán, és kérte tőlem, hogy írjam le a pumpát, az előnyeit és a hátrányait. Én pedig belendültem, és leírtam, ami az eszembe jutott. Aztán jött a válasz, hogy írjak a hátrányairól is. Mondtam, hogy számomra olyan nincs, de tudok felsorolni "tényeket", amiről tudom, hogy másnál hátrányt jelentenek.

Nem vagyunk egyformák, nem egyformák az igényeink, az elvárásaink, és lehetne még sorolni.
Végül ez az anyuka belevágott a pumpaprojektbe, és csak azt bánja, hogy nem előbb tette.

Én azt javaslom neked, hogy tedd félre a pumpát, de egyelőre ne add vissza a cégnek. Így van lehetőséget az igényeid alapján élni, és lesz lehetőséged visszatérni a pumpára, ha úgy látod jónak. Mondjuk nem is tudom, mit jelent az, hogy visszaadod. Kinek? A Roche-nak? Visszaadják a pénzt időarányosan? Lehet, hogy a Roche lobbizni fog, érdeke. De te dönts szabad akaratodból belátásod szerint, de hagyj magadnak visszautat.
 

bony12

Új tag
Sziasztok.
(nem csak )Mollinak:Szóval lehet hogy én túl sokat olvastam a sorok között ,de azt gondoltam, hogy Lacit az érdekli ami negatív és senki nem mondja ki.Ha őszinték akartok lenni, és csak úgy beleolvastok ebbe a fórumba találomra egy oldalt (amit én is megtettem pumpa előtti időben) csak szépet és jót olvastok.Igazán ezért nem értem miért kellett most leírnod azt a sok jót amit a pumpa ad.Laci egyébként elég nagyfiúnak tűnik és tájékozottnak+ érdeklődőnek ahhoz, hogy tudjon dönteni és szerintem teljesen képben van pumpa ügyben (is).Tehát az egyensúlyt nem hiszem, hogy az én 1 és itt egyedüli véleményem megtörte volna.(sőt jó lett volna ilyeneket is olvasnom ,anno).Más.
Ahol pumpát felírnak az szerintem pumpacentrum, azért járok gyerekdiabetológushoz, mert oda szeretek járni (gyermek lelkű vagyok:) )és még nem dobtak ki.Az orvosnak egyébként nem hiszem hogy minden készülékhez értenie kell.Azt oldja meg a cég.Az én gépemet még a kezébe sem vette, be sem kellett feküdnöm soha!!! (csak mikor kiderült a baj akkor 1*) a kórházba
A kezelésekhez ért, hiszen sok betegének van pumpája.(Egy nagyon nagy városban élek).A Hba1c 6-8-at az elmúlt 12 évre értettem , hiszen (mint mindenkinek) nekem is vannak rossz és jó időszakaim.
(nem csak) Lacinak:semmi gond ,Te csak érdeklődtél (köszi)senki nem haragszik Rád mert nincs ok.
(nem csak)Katának:Szerintem a cégnek esze ágában sincs semmilyen pénzt visszatéríteni hiszen őket már kifizettük (Oep+én).Egyébként nem is tudnak róla.Ha majd jön a meghívó, a következő ingyen vacsira akkor szólok, hogy több pénzt már ne szórjanak el rám, mert nem térül meg.A pumpa most a szekrényben pihen.
(Azért is akartam eladni azt a sok szereléket hátha valakinek nagyon kell,nálam meg csak a helyet foglalja.)
 

bogesz

Új tag
Kicsit leállt ez a topik, de talán hétfőn vagy holnap sokan fognak írni ebben a témában.
Bony szépen elmondta az összes hátráynt. Ami előnyök nélkül brutálisan hangzik.
De lássuk, mi az, amit egy átlag pumpás ezért cserébe kap:
- akkor kelsz fel, amikor akarsz
- akkor és annyiszor eszel, amikor akarsz
- azt és annyit eszel, amennyit és amit akarsz
- a legkisebb változást (kiderül, hogy nincs kaja ma a hűtőben és még tornázni is szeretnél :)) is egy gombnyomással le lehet kezelni, akár egész napra is
- ilyen rugalmasságot semmilyen bázis-gyors inzulin nem ad, pl reggel kiderül, hogy délután mégiscsak lesz foci (pl...), ami úgy volt, hogy nem, így gyorsan elmész focizni, ezért már egy picit előtte leveszel a bázisból és még a foci után órákig alacsonyabban megy a bázis, így se hipó, se magas, se semmilyen korrekció és plusz foglalkozás a cukroddal nem kell
- a legtöbb pumpásnak jóval stabilabbak a cukrai a rendszertelen életmód mellett is

Engem például a strandolásnál nem zavart, mert én spec nem strandolok sokat és ritkán megyek vízbe (mert akkor gombával térek haza). Ha elmentünk valahova, ahol nem vízben kellett lennem egész nap, ezerszer könnyebb volt pumpával! Az összevissza kajálások egy nyaralás, utazás alatt, sokkal könnyebben kezelhetőek pumpával. A hétköznapi életben a frontok hatásai (nőknek a mensi!) sokkal könnyebben kezelhetőbbek, mondjuk úgy, hogy kezelhetőek, míg sokaknál pennel nem azok.

Akinek pennel is könnyű élete van, nem kell sokat mérnie, hogy jó cukrai legyenek, mert 4 alatt mindent érez és 8 fölött is és rendszeres élete van, amit szeret és nem változtatna ezen, annak felesleges a pumpa. Aki viszont a minennapokban kemény kompromisszumokat hoz, hogy a cukrai rendben legyenek, annak a pumpa hátrányai jóval kisebb kompromisszumot fognak jelenteni, mint a penes kompromisszumok (mert ez általban a kötött életmódot takarja) és a szabad élet, amit a pumpa terápiájával el lehet érni túl nagy előny a fent szereplő hátrányokhoz képest.
SZIASZTOK!
EZ ÍGY AMIT LEÍRTÁL MIND SZÉP ÉS JÓ" LENNE",HA NEM LENNÉK ÉRZÉKENY AZ INZULINRA!NEKEM SAJNOS MINDENT PONTOS IDŐBEN KELL CSINÁLNOM,ENNI ,BÓLUST ADNI,STB.ITT EGY PL.:MÚLTKOR A NŐVÉREMMEL ELMENTÜNK VÁSÁROLNI DE.10-KOR(CUKROM JÓ:6.5),EGÉSZNAP NEM ETTEM, MIRE HAZAÉRTÜNK DU.3-KOR A CUKROM:19.0,SZÓVAL NEM EGÉSZEN RÓZSASZÍN!!!!!!!!!:mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok.
Ha őszinték akartok lenni, és csak úgy beleolvastok ebbe a fórumba találomra egy oldalt (amit én is megtettem pumpa előtti időben) csak szépet és jót olvastok.

Egyébként nem is tudnak róla.Ha majd jön a meghívó, a következő ingyen vacsira akkor szólok, hogy több pénzt már ne szórjanak el rám, mert nem térül meg.A pumpa most a szekrényben pihen.

Beleolvastunk, sőt, nem kell nagyon visszaolvasni sem, hiszen mi írjuk, tudjuk mi van benne. Van benne probléma is, igaz kevesebb, talán azért, mert több a pozitívum, mint a negatívum.

Tulajdonképpen megkritizálod a topik tartalmát, amit többen raktunk össze.

Nem tud róla a Roche? Nem te mondtad, hogy "Ha többet nem jelentkezem gyanakodjatok a pumpagyártó lobbira". Gondolom itt a Roche-ra céloztál. Ha nem tud róla, hogy lobbizik?

Az írásodból mérhetetlen keserűséget vélek kiolvasni, félre ne érts, eszem ágában sincs ezt megváltoztatni. Egyikünk hozzászólása sem oka, vagy okozója.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
SZIASZTOK!
EZ ÍGY AMIT LEÍRTÁL MIND SZÉP ÉS JÓ" LENNE",HA NEM LENNÉK ÉRZÉKENY AZ INZULINRA!NEKEM SAJNOS MINDENT PONTOS IDŐBEN KELL CSINÁLNOM,ENNI ,BÓLUST ADNI,STB.ITT EGY PL.:MÚLTKOR A NŐVÉREMMEL ELMENTÜNK VÁSÁROLNI DE.10-KOR(CUKROM JÓ:6.5),EGÉSZNAP NEM ETTEM, MIRE HAZAÉRTÜNK DU.3-KOR A CUKROM:19.0,SZÓVAL NEM EGÉSZEN RÓZSASZÍN!!!!!!!!!:mad:
Kedves Eszter!

Azt írtam, hogy az átlag pumpásokra igaz, amiket felsoroltam. Sajnálom, hogy te nem tartozol közéjük :( De, ha ennyire nem jelent semmilyen jót a pumpa, akkor miért nem térsz vissza penre?

Amilyen példát írtál ide, az azért elég extrém. Ha én nem eszem egész nap (bár elég laza vagyok, de ilyet igen ritkán csinálok, sőt, szerintem 10 éve csináltam utoljára), akkor állítanom kell a bázison, ha penes vagyok, akkor korrigálnom kell kaja nélkül is, ugyanis a bázisunk eredetileg nem arra van kitalálva,hogy evés nélkül is egyensúlyban maradjuk - bár ez szép lenne, de szerintem a 90%-unknál ilyen beállítás nem nagyon van. A szervezet éhezése (még ha te nem is vagy éhes) mindenkiből más folyamatokat vált ki,mások a határaink, amikor is a szervezet éhezni kezd (pl acetonos lesz a pisi és nem a magas vércukortól, hanem az "éhezéstől") és ettől fel tud borulni az amúgy stabil cukorháztartás. Valószínűnek tartom, hogy a reggeli 6.5 után egy észrevétlen hipód volt és minden korrekció nélkül ez egy hatalmas somogyihoz vezetett. Vagy simán hipó nélkül a szervezet "éhezése" okozott egy somogyihoz hasonló reakciót.
Aki érzékeny az inzulinra, annak a pumpát jól be lehet állítnai,mert pici adagokat lehet adni vele, tehát ha tényleg inzulin érzékenységről van szó, akkor mindenképpen a pumpa a jobb megoldás a pennél, de lehet, hogy más a probléma gyökere, jó lenne rájönni, hogy ne szenvedj!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok.
(nem csak )Mollinak:Szóval lehet hogy én túl sokat olvastam a sorok között ,de azt gondoltam, hogy Lacit az érdekli ami negatív és senki nem mondja ki.Ha őszinték akartok lenni, és csak úgy beleolvastok ebbe a fórumba találomra egy oldalt (amit én is megtettem pumpa előtti időben) csak szépet és jót olvastok.Igazán ezért nem értem miért kellett most leírnod azt a sok jót amit a pumpa ad.Laci egyébként elég nagyfiúnak tűnik és tájékozottnak+ érdeklődőnek ahhoz, hogy tudjon dönteni és szerintem teljesen képben van pumpa ügyben (is).Tehát az egyensúlyt nem hiszem, hogy az én 1 és itt egyedüli véleményem megtörte volna.(sőt jó lett volna ilyeneket is olvasnom ,anno).Más.
Ahol pumpát felírnak az szerintem pumpacentrum, azért járok gyerekdiabetológushoz, mert oda szeretek járni (gyermek lelkű vagyok:) )és még nem dobtak ki.Az orvosnak egyébként nem hiszem hogy minden készülékhez értenie kell.Azt oldja meg a cég.Az én gépemet még a kezébe sem vette, be sem kellett feküdnöm soha!!! (csak mikor kiderült a baj akkor 1*) a kórházba
A kezelésekhez ért, hiszen sok betegének van pumpája.(Egy nagyon nagy városban élek).A Hba1c 6-8-at az elmúlt 12 évre értettem , hiszen (mint mindenkinek) nekem is vannak rossz és jó időszakaim.
(nem csak) Lacinak:semmi gond ,Te csak érdeklődtél (köszi)senki nem haragszik Rád mert nincs ok.
(nem csak)Katának:Szerintem a cégnek esze ágában sincs semmilyen pénzt visszatéríteni hiszen őket már kifizettük (Oep+én).Egyébként nem is tudnak róla.Ha majd jön a meghívó, a következő ingyen vacsira akkor szólok, hogy több pénzt már ne szórjanak el rám, mert nem térül meg.A pumpa most a szekrényben pihen.
(Azért is akartam eladni azt a sok szereléket hátha valakinek nagyon kell,nálam meg csak a helyet foglalja.)
Elnézést kérek tőled, hogy le mertem írni a véleményemet és ezt te, számomra érthetetlen okból kifolyólag, személyes sértésként éled meg. Maximum a pened sértődhetett volna meg az írásomon, nem te. Az én igazságérzetem (ami a pumpa előnyeinek és hátrányainak a taglalásával kapcsolatos) azt diktálta, hogy írjam le az előnyöket is, ha már valaki összefoglalta a hátrányokat (mert így összefoglalva nem szoktuk ezeket leírogatni, se az előnyöket, se a hátrányokat, ezért külön jó ötletnek tűnt, hogy egy oldalon összefoglalva megjelennek az előnyök és a hátrányok). Gondoltam, értelmes emberek lévén, jó lesz majd erről itt "beszélgetni", hogy ki hogyan éli meg ezeket a rossz és jó dolgokat. Erről szívesen bezsélgetnék még egyébként, de arról, hogy kinek milyen sértést okoz a pumpával kapcsolatos meglátásom, már nem annyira.

De még mindig nem értem, hogy te miért nem tudtál semmilyen hátrányáról a pumpának (én tudtam ezekről mind és leginkább az itteni fórumot olvastam) és azt sem értem, hogy tulajdonképpen akkor a cukrod nem változott a pumpával semmit? Mert jó volt elötte is? Mert akkor az érthetetlen számomra, hogy ki gondolta azt, hogy egy jól beállított, jó HbA1c-s betegnél a hipóérzetet a pumpa fogja meghozni? Teljesen érthető, ha kiakadtál ezek után a pumpára.
 

bogesz

Új tag
kedves eszter!

Azt írtam, hogy az átlag pumpásokra igaz, amiket felsoroltam. Sajnálom, hogy te nem tartozol közéjük :( de, ha ennyire nem jelent semmilyen jót a pumpa, akkor miért nem térsz vissza penre?

Amilyen példát írtál ide, az azért elég extrém. Ha én nem eszem egész nap (bár elég laza vagyok, de ilyet igen ritkán csinálok, sőt, szerintem 10 éve csináltam utoljára), akkor állítanom kell a bázison, ha penes vagyok, akkor korrigálnom kell kaja nélkül is, ugyanis a bázisunk eredetileg nem arra van kitalálva,hogy evés nélkül is egyensúlyban maradjuk - bár ez szép lenne, de szerintem a 90%-unknál ilyen beállítás nem nagyon van. A szervezet éhezése (még ha te nem is vagy éhes) mindenkiből más folyamatokat vált ki,mások a határaink, amikor is a szervezet éhezni kezd (pl acetonos lesz a pisi és nem a magas vércukortól, hanem az "éhezéstől") és ettől fel tud borulni az amúgy stabil cukorháztartás. Valószínűnek tartom, hogy a reggeli 6.5 után egy észrevétlen hipód volt és minden korrekció nélkül ez egy hatalmas somogyihoz vezetett. Vagy simán hipó nélkül a szervezet "éhezése" okozott egy somogyihoz hasonló reakciót.
Aki érzékeny az inzulinra, annak a pumpát jól be lehet állítnai,mert pici adagokat lehet adni vele, tehát ha tényleg inzulin érzékenységről van szó, akkor mindenképpen a pumpa a jobb megoldás a pennél, de lehet, hogy más a probléma gyökere, jó lenne rájönni, hogy ne szenvedj!
én úgy gondolom,hogy ha valakinek jól van beállítva a bázis inzulin akkor nem szabadna ilyen értékeket produkálni ,még akkor sem ,ha esetleg nem eszik! Szóval én nem vettem észre semmivel jobb cukrokat mint elötte ,a pozitívuma csak annyi,hogy kényelmesebb,írjátok hogy mi mindenre jó,csak azt nem tudom ezt kinek kellett volna elmesélnie nekem,mikor mit kell tennem,én már családot szeretnék és nem tudom hogy mikor lehet végre olyan cukrom (pumpával vagy nélküle),hogy bele merjek vágni!ha oda figyelek és mindig annyit eszem és akkor amikor,hypo-somogyi,napjába többször is!nem olcsó játék,hogy ne tudjam használni!!!!!!!!!!!?????????
 
Oldal tetejére