Penes problémák

blaci

Őstag
Apropó, nekem még van az őskorból származó 12 mm-s tű is. De tudtam utálni. :rolleyes:

Nem értem, miért lenne ez "őskor"…?!
Ma is forgalomban van, a NovoPen penekhez használhatók és sokan használják is…:dr_24:
Mindenkinek adott a választás lehetősége, hogy 12; 8; vagy éppen a 6mm-es.
NovoFine 28G – 12mm-es (zöld)
NovoFine 30G – 8mm-es (sárga)
NovoFine 31G – 6mm-es (kék)

novofine.jpg
Üdv.,
Laci ...aki, jó az csak legyen...!:cool:;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem értem, miért lenne ez "őskor"…?!
Ma is forgalomban van, a NovoPen penekhez használhatók és sokan használják is…:dr_24:
Mindenkinek adott a választás lehetősége, hogy 12; 8; vagy éppen a 6mm-es.
NovoFine 28G – 12mm-es (zöld)
NovoFine 30G – 8mm-es (sárga)
NovoFine 31G – 6mm-es (kék)

Csatolás megtekintése 935
Üdv.,
Laci ...aki, jó az csak legyen...!:cool:;):D
Amikor én mazsola voltam, akkor még csak 12 és 8 mm-s tű volt, az is pórias fehér-szürke-kék dobozban. Rendszerint még a 8 mm-s tűért is verekedni :dr_314: kellett, de én bátran hadonásztam :dr_307:.
Aztán megjelent (az interneten :rohog:) a 6 mm-s tű, és én a patikában mondtam, hogy nekem biza olyan kell. Mondá patikus, hogy olyan nincs :dr_4: (dejavu-m van :dr_26:), honnan veszek én ilyet?
De én hajtottam a magamét, és nem hoztam el az 1000-dik 12, ill. 8 mm-s tűt, hanem vártam türelmesen. Aztán eccer csak lett 6 mm-s tű (patikus is megismerte), és hoztam garmadával.

Bár igazad van, az igazi (h)őskori tűket még fazekakban főzték :dr_32:
 

tímeácska

Őstag
Ha a doki 8 mm-est írt fel, én kérhetek 6 mm-est? Most is ezt használom, de most néztem meg a receptet, 8-ast írt fel!!
Szerintem, próba szerencse! Kérdezzél rá a gyógyszertárban, hogfy nem-e lehetne-e esetleg-e kicserélni e! Hátha... Mátémnál régebben bejött, nem is egy alkalommal...:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha a doki 8 mm-est írt fel, én kérhetek 6 mm-est? Most is ezt használom, de most néztem meg a receptet, 8-ast írt fel!!
Nekem is mindig a patikában kellett ártatlanul pillogni, de bejött. Legalábbis akkor, ha volt készleten. Ha nem, akkor átsétáltam egy másik patikába. Volt, hogy 1 hetet vártam rá, de lett nekem 6 mm-s tűm :hurra::hurra::hurra:.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát akkor el kell kezdenem a pillogást, mert már csak 8 tűm van. Tegnap cseréltem, és észleltem a készlet csappanását:mad:
Ha a patikátokban nem működik a pillogás, akkor nálunk, mármint itt a fórumlakók körében jól működő galambposta szolgálat van. :cool:
 

blaci

Őstag
Szia Marcsi!
Válogatni, cserélgetni még nálunk is lehet a patikában, pedig az nagy szó...!:dr_31::)
Szóval, szerintem nem lesz ezzel probléma...
Nekem néha teljesen másfajta tűt is felírtak, nem a 6 mm-est, mégis mindig kicserélték arra amit használni szoktam...
...vagyis a 6 mm-esre...:dr_24:
Amikor meg nem volt 6 mm-es akkor rádumáltak, hogy jó lesz nekem a 8-as is...:rohog:

Én mostanában már nem is iratom fel a penhez a tűket receptre, elegem van már a pillogásból...:(
Veszek egy 100-as dobozzal oszt' jóvan...;)
Mivel recept nélkül is kapható, de így azért valamivel drágább...de nem vészes... (21Ft/db).
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag


...Veszek egy 100-as dobozzal oszt' jóvan...;)
Mivel recept nélkül is kapható, de így azért valamivel drágább...de nem vészes... (21Ft/db).
Üdv.,
Laci

Hát, szégyen vagy sem, de én csak mostanában tudtam meg, hogy a tűket recept nélkül is meg lehet venni! ;) A barátnőm mesélte, ők ugyanis rendszeresen visznek tűt Romániába, egy kisfiúnak, ott ugyanis, ahol ő lakik, ez nem beszerezhető, se recepttel, se annélkül.
 

blaci

Őstag
Sokáig én se tudtam, egyszer nézelődtem a neten egy gyógyászati segédeszköz boltban és láttam, hogy meg lehet rendelni…
Aztán megkérdeztem a patikában…és lehet, csak úgy drágább…vettem is…!
Mondjuk nem örültek túlságosan mert az az egy doboz volt bontatlan és egy másik amiből már hiányzott, de mondtam, hogy rendeljenek…és kész!:)

Viszont nincsen db korlátozás mint a receptnél, annyit vehetek amennyire szükségem van és szerintem ez így jól is van!:dr_24:

Azt tegnap nem is írtam, hogy rendszeresen előfordult (hiába szóltam!), hogy a receptre 1 db (azaz egy darab!) tűt írtak fel!!!
De akkor is megkaptam mindig a 30 db-ot a patikában…!!!:dr_24:

Mondjuk az is érdekes, hogy a tű penenkét külön jár a jogszabály szerint, ha kettő pen van akkor nem 30 hanem 60 db…!
…nak kéne lenni de azt hiába is írja ki a doki, vagy egyszerre több hónapot mert a patikában (a gép szerint) max. 50 db adható ki…
Megoldás, hogy külön receptre kell felíratni a havi adagokat…szerintem. Még nem próbáltam…

Na, én ezzel fel is adtam…inkább megveszem, annyit amennyit akarok.

Az is érdekes, most így belegondolva, hogy már jó ideje nem kértem a tűket receptre de a dokinak ez nem is tűnt fel…:(
 

bézsé

Új tag
Üdv! Lenne 3 db használt NovoPen 3 készülékem, sajnálom őket kidobni. Akinek kell, vagy tud vkiről, akinek szüksége lenne rá, írjon.

bézsé
 

rugach

Új tag
Én negyed évente járok rendszeresen a kezelőorvosomhoz és akkor kapom meg az inzulin recept mellett a tesztcsík és a pen tű receptet is.Nagyon jónak tartom a pent de van egy hibája,hogy pazarolja az inzulint,mert nem tudja az inzulin patronból a teljes mennyiséget kinyomni,így mindig marad benne néhány milligramm inzulin.Ilyenkor én azt szoktam tenni,hogy injekciós fecskendővel kiszívom és azzal adom be magamnak az inzulint.
 

poe

Őstag
Rugach!

A patronos inzulint soha ne add be fecskendővel! A fecskendőbe való inzulinok "hígabbak", kevesebb egység van ugyanannyi milliliterben... Így a többszörösét is beadhatod annak, amit akartál.
Ha kevesled az inzulinmennyiséget beszéld meg a dokiddal, hogy írjon fel többet.
 

zsuzsa

Új tag
A pumpa sem adagolja ki teljesen az inzulint, nekünk az a tapasztalat, hogy 5-10 E között már nem adagol rendesen, nagyon nagy levegő oszlopok vannak a szerelékben, 5 E et mindíg kidobunk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A pennél is és a pumpa tartályánál is van némi veszteség, ez belefér. A pennel is kell légteleníteni, azzal is van némi "pazarlás".

Rugach, a pumpánál nagyobb a veszteség, hiszen ott a csövet is légteleníteni kell, de eszünkbe nem jutna azt fecsiben felfogni, hiszen ahogy Poe mondta, más a töménysége (U 40). Ezzel veszélyes a kiszámíthatatlansága, főleg szemmértékre nem lehet megállapítani.

(Most nehogy azt mondd, hogy baj van a pumpával!)
 

rugach

Új tag
A pennél is és a pumpa tartályánál is van némi veszteség, ez belefér. A pennel is kell légteleníteni, azzal is van némi "pazarlás".

Rugach, a pumpánál nagyobb a veszteség, hiszen ott a csövet is légteleníteni kell, de eszünkbe nem jutna azt fecsiben felfogni, hiszen ahogy Poe mondta, más a töménysége (U 40). Ezzel veszélyes a kiszámíthatatlansága, főleg szemmértékre nem lehet megállapítani.

(Most nehogy azt mondd, hogy baj van a pumpával!)


Igen,de több fajta egységű fecskendők léteznek,és nekem 100-as van,amit Amerikából rendeltem.
Kár,hogy nem lehet úgy megoldani ezt a problémát,mármint,hogy olyan pent gyártani aminél minimális az inzulin veszteség.
 
Oldal tetejére