vércukor kiértékelő program

Ki tud segíteni a Smart Pix használatában? Ezzel a ketyerével gond nélkül készítettem a Spirit pumpa és az AC vc mérő adatfeldolgozását számítógépre. Azután egy szép nap a jelentés elkészítése után a nyomtatás nem sikerült. Rövid leírás: a nyomtatás utasításra megjelent a nyomtatás-ablakban a "Microsoft Office Document Writer" felírás, és a nyomtatás file-ba. Ezután hibaüzenet: a nyomtatás ismeretlen ok miatt nem sikerült. És azóta több gépen próbálkoztam, ez a hiba jött elő. Ebből gondolom, hogy a Smart Pix lett problémás.
A nyomtatást úgy tudom megcsinálni, hogy az egész oldalt mentem, de ezt emailben nem lehet továbbítani, mert az eredmény egy htm dokumentum, meg egy file, benne sok-sok elemmel. Az orvos viszont az egy darab MDI kiterjesztésű file-t várja.
Érzékeny lelkűektől elnézést a fentiekért. Ha valaki tud megoldást, annak nagyon örülnék.
 

tímeácska

Őstag
Ki tud segíteni a Smart Pix használatában? Ezzel a ketyerével gond nélkül készítettem a Spirit pumpa és az AC vc mérő adatfeldolgozását számítógépre. Azután egy szép nap a jelentés elkészítése után a nyomtatás nem sikerült. Rövid leírás: a nyomtatás utasításra megjelent a nyomtatás-ablakban a "Microsoft Office Document Writer" felírás, és a nyomtatás file-ba. Ezután hibaüzenet: a nyomtatás ismeretlen ok miatt nem sikerült. És azóta több gépen próbálkoztam, ez a hiba jött elő. Ebből gondolom, hogy a Smart Pix lett problémás.
A nyomtatást úgy tudom megcsinálni, hogy az egész oldalt mentem, de ezt emailben nem lehet továbbítani, mert az eredmény egy htm dokumentum, meg egy file, benne sok-sok elemmel. Az orvos viszont az egy darab MDI kiterjesztésű file-t várja.
Érzékeny lelkűektől elnézést a fentiekért. Ha valaki tud megoldást, annak nagyon örülnék.

Én legtöbbször CTRL-C/CTRL-V (kijelöl/bemásol) kombinációval mentem el a letöltéseket doc. formátumban. Így lehet mail-ben küldeni is! :cool:
 

tímeácska

Őstag
Ki tud segíteni a Smart Pix használatában? Ezzel a ketyerével gond nélkül készítettem a Spirit pumpa és az AC vc mérő adatfeldolgozását számítógépre. Azután egy szép nap a jelentés elkészítése után a nyomtatás nem sikerült. Rövid leírás: a nyomtatás utasításra megjelent a nyomtatás-ablakban a "Microsoft Office Document Writer" felírás, és a nyomtatás file-ba. Ezután hibaüzenet: a nyomtatás ismeretlen ok miatt nem sikerült. És azóta több gépen próbálkoztam, ez a hiba jött elő. Ebből gondolom, hogy a Smart Pix lett problémás.
A nyomtatást úgy tudom megcsinálni, hogy az egész oldalt mentem, de ezt emailben nem lehet továbbítani, mert az eredmény egy htm dokumentum, meg egy file, benne sok-sok elemmel. Az orvos viszont az egy darab MDI kiterjesztésű file-t várja.
Érzékeny lelkűektől elnézést a fentiekért. Ha valaki tud megoldást, annak nagyon örülnék.

Nekem is vacakolt az egyik Smart Pixem, december környékén, ha jól emlékszem... Csak nekem egyáltalán nem akarta beolvasni az adatokat... Javaslat: frissítsem az accuchek.com oldaláról a SP-t. Eredmény: azért verebeket dobálni még jó lesz... :cool::rohog::dr_31:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Itt van a Smart Pix 3.1-es legújabb, frissített verziója, de természetesen a régi, eredetileg a pixen lévő is megfelelő.

http://www.accu-chek.de/produkte/de...e_informationen/allgemeine_informationen.html

A 3.1-es azért jobb, mert ez már képes egy diagramra vetíteni a pumpa és vc mérő adatait, és a táblázatban is dátum szerint egymáshoz rendeli a két kütyü adatait.

A nyomtatással és mentéssel nekem is gondom volt. Valami oknál fogva az Explorer képes csak kezelni a problémát. Illetve lehet, hogy más is, de a Firefox erre nem képes. Sajna ez a Pix hiányossága.

Mentésre van még egy megoldás, pdf-ben menteni, innen lehet nyomtatni is. Ennek az az előnye, hogy mentéskor nem szabdalja szét a diagramot és a táblicsut, hanem úgy, ahogy a Pixes letöltés látszik, úgy menti el.
A blogomban van mindkét mentésre példa (Word, pdf).
 

tímeácska

Őstag
A nyomtatással és mentéssel nekem is gondom volt. Valami oknál fogva az Explorer képes csak kezelni a problémát. Illetve lehet, hogy más is, de a Firefox erre nem képes. Sajna ez a Pix hiányossága.

Bizony... És csak az Explorer tudja a S.Pix-en tárolandó személyes adatokat is menteni/megváltoztatni! A Firefox ezt sem...:dr_4:
 
SmartPix, fájl transzport, nyomtatás

.... Az orvos viszont az egy darab MDI kiterjesztésű file-t várja.....
A vércukorszint alakulásának elemzésére én is a SmartPix programot, illetve az általa készített Jelentést használom (lásd: vercukorszint-2010-aprilis-majus )
A jelentést a jelentés-generáló program nyomtató gombjával ki is nyomtattam, valamint kimásoltam és egy Word programba illesztettem. Az így kapott Word fájlt lementettem a számítógép egyik mappájába. Innen töltöttem fel a blogba. A lementett fájl a szokásos módon a Fájl --> Nyomtatás menüvel is kinyomtatható.
A jelentés lementhető ugyan webarchivumként (*.mht fájlként) is, de ezt csak az Internet Explorer böngésző tudja elolvasni. A teljes weblapos lementés *.htm fájlként sem célszerű, mivel közzététele körülményes. A blogba nem is illeszthetők be ezek a web fájlok.
Tímeacska és Kata is transzport céljából a kimásolást *.doc vagy *.pdf fájlba javasolja. Ezeket a fájlokat bárki megnyithatja, elolvashatja.
A jelentés transzformálást MDI (Microsoft Document Imaging Image) fájlba nem javasolom.
 
Köszönöm a Smart Pix-es kérdésemre adott javaslatokat. Sorra próbálom azokat. Sajnos az Accu-chek magyar lapja régóta fejlesztés alatt van. Az accuchek.com országválasztással kezdődik, lásd előbb. A német oldal regisztrációt kér, ami nekem nincs. A pdf-t ezután próbálom ki.
Szép hétvégét mindenkinek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm a Smart Pix-es kérdésemre adott javaslatokat. Sorra próbálom azokat. Sajnos az Accu-chek magyar lapja régóta fejlesztés alatt van. Az accuchek.com országválasztással kezdődik, lásd előbb. A német oldal regisztrációt kér, ami nekem nincs. A pdf-t ezután próbálom ki.
Szép hétvégét mindenkinek.
a 3.1-es frissítési verzió csak német, francia, és angol/amerikai oldalakon vannak (talán még máshol is, de nem tudok róla). A magyaron nem is volt frissítő program, a koordinátorok némelyike nem is tudta, hogy van frissítés.

A németen a legkönnyebb regisztrálni. Én az angolon is regisztrálva vagyok, de ott még lakcím is kell, és egy program program ellenőrzi, hogy van-e olyan utca Londonban, amit beírtunk. A gugli térképes keresőprogramjával kerestünk utcát irányítószámmal együtt. Azt elfogadta a rendszer. Jól túljártunk az eszén:D
 

tímeácska

Őstag
Én az angolon is regisztrálva vagyok, de ott még lakcím is kell, és egy program program ellenőrzi, hogy van-e olyan utca Londonban, amit beírtunk. A gugli térképes keresőprogramjával kerestünk utcát irányítószámmal együtt. Azt elfogadta a rendszer. Jól túljártunk az eszén:D

Én is így csináltam, csak én Amerikában lakom magamat...
 

rugach

Új tag
Kifejlesztettem egy egyszerű Excel táblázatot a vércukrok kiértékelésére.
A program minden napra ad egy átlagot, melyhez a korábbi 10 napon mért vércukor értékeket veszi alapul. Ezen átlagokból rajzol egy tendenciózus görbét. Magyarán, észre lehet venni, ha kezdenek a vércukor értékek eltolódni magasabb vagy túl alacsony irányba.
A tábla kiszámítja minden hónapra egyes napszakok átlagát, erről is rajzol egy görbét. Ebből látszik hogy az egyes étkezések előtti értékek mennyire vannak belőve, valamint az egyes étkezések hogyan emelik a cukrokat. A túl alacsony (<3>8,5)cukrokat pirossal jelöli. (ez is állítható az excel "formátum - feltételes formázás" menüpontjában egyénileg.)
A kívánatos célértékek is egyénileg beállíthatóak.
Akit érdekel a program, küldje el e-mail címét priviben és küldöm a táblázatot.

Nagyon jó,de szerintem bőven elegendő a hagyományos módszer,melyhez elegendő egy vércukormérő,egy cukorbetegnapló és egy toll,vagy egy ceruza. Ha valaki rendszeresen és kellő számban méri a cukrát,akkor is jól követhető a napi cukor ingadozás.A gyorsan ható inzulinokkal pedig jól kontrollálható a cukorszint.
 

dávid

Új tag
Kifejlesztettem egy egyszerű Excel táblázatot a vércukrok kiértékelésére.
A program minden napra ad egy átlagot, melyhez a korábbi 10 napon mért vércukor értékeket veszi alapul. Ezen átlagokból rajzol egy tendenciózus görbét. Magyarán, észre lehet venni, ha kezdenek a vércukor értékek eltolódni magasabb vagy túl alacsony irányba.
A tábla kiszámítja minden hónapra egyes napszakok átlagát, erről is rajzol egy görbét. Ebből látszik hogy az egyes étkezések előtti értékek mennyire vannak belőve, valamint az egyes étkezések hogyan emelik a cukrokat. A túl alacsony (<3>8,5)cukrokat pirossal jelöli. (ez is állítható az excel "formátum - feltételes formázás" menüpontjában egyénileg.)
A kívánatos célértékek is egyénileg beállíthatóak.
Akit érdekel a program, küldje el e-mail címét priviben és küldöm a táblázatot.
szia! régen itt vagyok már a forumon de csak most vettem észre a nagyszerü progit.
gondolom nem kell hozzá lite link csak az excel.
kérlek küld el ha még lehetséges előre is köszönöm david
damel@citromail.hu
 

rugach

Új tag
Szerencse,hogy a cukormérő készülékeknek elég nagy a memóriájuk,így akár egy egész hónapnyi mérést képesek tárolni.Sokszor nincs arra időm,hogy minden adott mérést azonnal írjak is a cukornaplóba,így csak kb.hetente írom be a mért cukor értékeket.
 
Ki tud nekem segíteni abban, hogy megtudjam annak a videonak a YouTube címét, amelyben bemutatják, hogy a beteg átadja vércukormérőjét a nővérnek és ő az adatokat beviszi a számítógépbe. A feldolgozott adatok azonnal megjelennek az orvos számítógépének képernyőjén, így az orvos a beteget már a legfrissebb adatok birtokában fogadja.
Köszönettel.
 

szucsa

Tag
Ki tud nekem segíteni abban, hogy megtudjam annak a videonak a YouTube címét, amelyben bemutatják, hogy a beteg átadja vércukormérőjét a nővérnek és ő az adatokat beviszi a számítógépbe. A feldolgozott adatok azonnal megjelennek az orvos számítógépének képernyőjén, így az orvos a beteget már a legfrissebb adatok birtokában fogadja.
Köszönettel.

Kedves Szentgyörgyi Pál!

Itt van a link: http://www.youtube.com/watch?v=02K2qwB-G7o&

Üdv: szucsa
 

dávid

Új tag
T cim
sajnos a excel kiértékelő program nem tölthető le az adott helyről mert a virus ellenőrzó
letilt a webhely belépésnél.
valaki tudna segíteni
puszi mindekinek
dávidka
 

dugoka

Új tag
Szia Laffi !

Engem érdekelne a program, mert most kezdem ezt a nehéz és rögös utat.
Vérvételen volt rossz az eredmény, most kezdem mérni magamnak és jól jönne egy ilyen kiértékelő progi.

Előre is köszönöm.


Üdv. : Kiss Gabi
 

btunde

Új tag
Létezik már egy professzionális - akár az orvosoddal együtt is - nagyon jól használható, számítógépes program is. Többet találtok róla a dcont.hu oldalon.
Üdv:btunde
 
Oldal tetejére