Edukáció

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én pedig azt érzem, hogy amióta Máténak és nekem is pumpánk van, az eredményeink pedig kiemelkedően jók, már inkább kerülnek minket a diab szakápolók (nem a győriek...!)... Ez majdhogynem nekem kellemetlen! És értetlenül állok az egész hozzá(nk) állás előtt! De nem vagyok elkeseredve, én is jól megvagyok Nélkülük...
Csak savanyú a szőlő. A ti diab szakápolóitok könyvből tanulják, és bennük van a félsz, hogy esetleg olyat kérdeznek/mondanak, amit illő lenne tudniuk. Egyszerűen szakmai féltékenység és és félsz van a dologban.

Amikor az edukátori tanfolyásra készültem, akkor az egyik szakápoló segített nekem. Összeszedtük a fontosabb dolgokat, és megdumáltuk. Szerencsére nálunk baromi jó összetartás van, ez köszönhető a dokimnak, aki összefogja és koordinálja az egészet.
 

poe

Őstag
Egy edukátornak két óriási előnye van a diab szakápolóhoz képest. Az egyik, hogy személyes, gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezik, a másik, hogy példát mutat, ezzel is segítve a diab elfogadását...
Egyébként ideális esetben a kezelésnek team-munkában kellene történnie, ahol a csapatnak része az edukátor és a páciens is...
 

tímeácska

Őstag
Egy edukátornak két óriási előnye van a diab szakápolóhoz képest. Az egyik, hogy személyes, gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezik, a másik, hogy példát mutat, ezzel is segítve a diab elfogadását...
Egyébként ideális esetben a kezelésnek team-munkában kellene történnie, ahol a csapatnak része az edukátor és a páciens is...

Ha ezt szóban mondtad volna, akkor most megkérnélek, hogy mondd el még egyszer, mert olyan szépen hangzik...! De mivel leírtad, így elolvasom még egyszer... :cool:
 

szandimon

Új tag
Mivel inzulinnal kezelnek, így már az I. típus a megfelelő diagnózis megnevezés... A II. típusba a tablettával, tablettával és inzulinnal, vagy csak diétával kezelt cukorbetegeket sorolják. Ennek értelmében már a régebbi "gyermekkori" és "felnőttkori" megnevezés nem helyes (már nem...). Mert, ne felejtsük el azt a sajnálatos tényt, hogy egyre több a II. típusú diab előfordulása gyermekkorban is (MODY).
Nálam is, és másoknak is itt a fórumon felnőtt korukban diagnosztizálták a diabéteszét, azonnal inzulinra állították Őket is, úgy, mint engem. Nálam a diab diagnosztizálásakor a C-peptid szintem kevesebb volt, mint 0,1 (a mértékegység jelenleg nem jut eszembe...:oops:), ebből következik, hogy már nem volt saját inzulin elválasztásom. Ezek alapján a régi elnevezés szerint gyermekkori diabéteszem van, azaz lehetne Juvenilisnek is nevezni, de az akkori életkorom miatt ezt a kategóriát már nehéz lett volna rá(m)húzni. Ezért mindenképpen az I-es és II-es kategóriák megnevezése a helyesebb! Így az I. típusú diabosok csapattagja vagyok! :cool:

Timi, most egy kicsit értetlenkedni fogok :) Azért inzulinkezelés nem egyenlő 1es típusú diabbal, nem? Mert így értelmezem az első sorod. Inkább a betegség kialakulásának módja az, ami meghatározza, h 1-es vagy 2-es típusú vki. Én eddig így tudtam. 2-es, ha csak kezdenek fáradni a béta sejtek, és nem termelnek elég inzulint, 1-es, ha vmi oknál fogva rövid időn belül teljesen leáll a termelés....

Poe Szamy most csatlakozott a fórumhoz, miért ijeszted el? Most jövök rá, hogy 15 év után ezek szerint lehet én sem tudom, h 1-es vagy 2-es típusú cbeteg vagyok, és már van egy gyermekem is :D
kezdettől fogva 1es típusúnak tituláltak, de semmi erre vonatkozó vizsgálatom nem volt, gondolom, a korom alapján (17 voltam).... mindenesetre még évek múlva is volt inzulintermelésem... sajnos már nincs. :(
 

tímeácska

Őstag
Timi, most egy kicsit értetlenkedni fogok :) Azért inzulinkezelés nem egyenlő 1es típusú diabbal, nem? Mert így értelmezem az első sorod. Inkább a betegség kialakulásának módja az, ami meghatározza, h 1-es vagy 2-es típusú vki. Én eddig így tudtam. 2-es, ha csak kezdenek fáradni a béta sejtek, és nem termelnek elég inzulint, 1-es, ha vmi oknál fogva rövid időn belül teljesen leáll a termelés....

Poe Szamy most csatlakozott a fórumhoz, miért ijeszted el? Most jövök rá, hogy 15 év után ezek szerint lehet én sem tudom, h 1-es vagy 2-es típusú cbeteg vagyok, és már van egy gyermekem is :D
kezdettől fogva 1es típusúnak tituláltak, de semmi erre vonatkozó vizsgálatom nem volt, gondolom, a korom alapján (17 voltam).... mindenesetre még évek múlva is volt inzulintermelésem... sajnos már nincs. :(

Én úgy tudom, hogy ma már az inzulinkezelés módja, és nem a betegség "formája" (típusa) a kategorizálás alapja... Na, de utána fogok nézni/érdeklődni! :cool::)
 

tímeácska

Őstag
Én úgy tudom, hogy ma már az inzulinkezelés módja, és nem a betegség "formája" (típusa) a kategorizálás alapja... Na, de utána fogok nézni/érdeklődni! :cool::)

Egyébként (ha így van, ahogy írtam, márpedig jó pár orvossal beszélgettem erről, akiknek szintén kifejtettem nem tetszésemet ezzel kapcsolatosan...), én sem értek egyet ezzel a fajta bekategorizálással! Sőt, nagyon is nem!

Ha belegondolsz, régen (10-en 1-2 évvel ezelőttig...) a "helyes" kategorizálás az IDDM (Inzulin Dependens Diabetes Mellitus) és NIDDM (Nem -Non- Inzulindependens Diabetes Mellitus) volt... (Ez is a kezelés típusától függött, hogy hogyan nevezték el a betegséget...) Meg a Juvenilis (Fiatalkori, gyermekkori) és Időskori... (Itt értelemszerűen a döntő szempont az életkor volt...) Aztán szépen bevezették az 1-es és 2-es tipizálást... (Itt már megint a kezelés formája döntötte el a megnevezést...) Változik ez, mint az időjárás...:cool:
 

szandimon

Új tag
Én úgy tudom, hogy ma már az inzulinkezelés módja, és nem a betegség "formája" (típusa) a kategorizálás alapja... Na, de utána fogok nézni/érdeklődni! :cool::)

Te hozzám képest friss diabos vagy, hiszek neked :) bevallom, akkoriban (15-16 éve) sokat olvastam erről a témáról- amit irtam, azok az infok is kb. abból az időből származnak :D :D
Nem haladtam a korral ezen a téren. Nem is gondoltam, hogy idővel még a kategorizálást is megváltoztatják :)
 

poe

Őstag
Változik a klasszifikáció is, de az 1-es az továbbra is a saját inzulintermelés teljes hiányát jelenti. Ami szintén változik, az az hogy egyre hamarabb alkalmaznak inzulinterápiát a 2-es típusúaknál, mert az a tapasztalat, hogy így nagyobb eséllyel kerülhetők el a szövődmények....
Egyébként eszem ágában sincs elriasztani innen bárkit. Jöjjön ide minél több diabos, kérdezzen, tanuljon, tanuljunk egymástól. DE az első lépcső az az, hogy lásd, mennyi mindent nem tudsz és mennyi mindent kellene tudnod...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Változik a klasszifikáció is, de az 1-es az továbbra is a saját inzulintermelés teljes hiányát jelenti. Ami szintén változik, az az hogy egyre hamarabb alkalmaznak inzulinterápiát a 2-es típusúaknál, mert az a tapasztalat, hogy így nagyobb eséllyel kerülhetők el a szövődmények....
Egyébként eszem ágában sincs elriasztani innen bárkit. Jöjjön ide minél több diabos, kérdezzen, tanuljon, tanuljunk egymástól. DE az első lépcső az az, hogy lásd, mennyi mindent nem tudsz és mennyi mindent kellene tudnod...
A 2-es tipusú diabot két csoportba lehet osztani. Akik szervezete termel inzulint, sőt, sok esetben sokat is, és akiknek már hiányos az inzulin termelésük. Itt egészen biztosan nem pontos a megfogalmazásom, de nagyjából így van. És ezen 2-es típusú diabosok "változnak" az idők folyamán. Azok, akik sok, ill több inzulint termelnek, a későbbiek során, pont a túltermelés miatt szorulnak inzulin pótlásra, mert a túlzott termeléstől kifáradnak a béta sejtek.
Addig náluk a gyógyszeres terápia hivatott a megtermelt inzulint hasznosulni.

Valahol meg emlékszem egy cikkre, ami azt írja le, hogy helytelen diagnózis által inzulin terápára állítank olyan diabosokat, akik tablettával kezelhetők lennének. Utána kell néznem, de valami rémlik, hogy ez a MODY3.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
MODY-3
A MODY leggyakoribb oka a HNF-1[FONT=Symbol, serif][/FONT] (TCF1) gén mutációja, ide tartozik Angliában az esetek 70 %-a és a 2DM 1-2 %-a is ! A 12. kromoszómán lévő génnek már hetven mutációja ismert, a családok egyötödében a 291-es pozícióban lévő C inzerció található. A mutációt hordozók euglikemiásnak születnek, lassan alakul ki a [FONT=Symbol, serif][/FONT]-sejt károsodás, mely a pubertás idején manifesztálódik. A mutáció penetrációja magas, az élet során meghaladja a 95 %-ot. A betegek jelentős részét indokolatlanul 1-es típusú cukorbetegként inzulinnal kezelik, pedig sokkal érzékenyebbek a szulfanilurea-hatásra, mint a 2DM betegek. A glukóztolerancia az élet során fokozatosan romlik, mikro- és makrovaszkuláris szövődmények alakulnak ki.


Forrás: http://www.matud.iif.hu/06mar/07.html
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<small>4.3.2. Szemléletváltozás a 2-es típusú cukorbetegségben</small>

<small> Zimmet 1992-ben felvetette a kérdést, hogy egyáltalán létezik-e a 2-es típusú cukorbetegség (az 1-es típusú diabeteshez hasonlóan), mint önálló kórforma.<sup>86</sup> Szerinte az 1-es típusú cukorbetegség a „valódi” diabetes, mivel az jól elkülöníthető kórkép. A 2-es típusú cukorbetegség esetében azonban sokkal bonyolultabb a helyzet. A probléma valójában nem is a szénhydrat-anyagcsere valamilyen fokú zavara, hanem a háttérben álló insulinresistentia és hyperinsulinaemia, amelyek éveken át latensen ható, komoly kockázati tényezők a cardiovascularis megbetegedésekben. Előfordul, hogy nem is áll fenn kimutatható anyagcserezavar, legfeljebb igen enyhe fokú glucose-intolerantia. Ebben a nagy tömegeket érintő csoportban az úgynevezett „maturity onset type diabetes of the young” (MODY) kórkép 1-es, 2-es és 3-as típusa tekinthető csak valódi diabetesnek. (Lásd 4.3.3. pontot.) A 2-es típusú cukorbetegség többi esete, a széles spectrum miatt, új kategorizálást igényel.</small>​
<small>
4.3.3. A 2-es típusú cukorbetegség altípusai
</small>


<small> A 2-es típusú cukorbetegség alábbi osztályozása ismeretes: a) elhízáshoz csatlakozó 2-es típusú cukorbetegség, b) normál súlyú 2-es típusú cukorbetegség, amelyről gyakran kiderül, hogy későn jelentkező 1-es típusról van szó (IDDM 1/b), c) zárt etnikai közösségekben fellépő 2-es típusú cukorbetegség, d) primaer hyperlipoproteinaemiához csatlakozó 2-es típusú cukorbetegség, e) fiatalkori, családi halmozódást mutató MODY, f) fiatalkori, sporadikusan előforduló MODY vagy más néven „non insulin dependent diabetes of the young” (NIDDY).<sup>32,86</sup>
ad a) A 2-es típusú cukorbetegség leggyakoribb formája az insulinresistentia- (multimetabolicus-X-) syndroma, amely hosszú, évtizedekig tartó folyamat végállomása.<sup>68</sup> (Lásd 4.5. pontot.) Ez a tünetcsoport ma már legalább tíz részjelenséget foglal magában – szemben a korábbi 4-5 „componenssel” („deadly quartett, -quintett”). Reaven ezért a jéghegy egyik csúcsának nevezi a 2-es típusú cukorbetegséget. Az intenzív kutatást a betegek nagy számán kívül az is indokolja, hogy a betegség kifejezett cardiovascularis kockázattal jár, amely nagyfokban felelős a mortalitásért. A betegek 80%-a android (hasi típusú) elhízott, hypertoniás, dyslipidaemiás, hyperinsulinaemiás és insulinresistens, akik haemorheologiai eltéréseket is mutatnak (mindezek a jéghegy többi csúcsai). Gyakori a macrovascularis szövődmény.
ad b) Fiatalkorban megjelenő 2-es típusú cukorbetegség, amely leggyakrabban normál súlyú egyéneken fordul elő. Az immunvizsgálatok (pl. ICA, GAD, insulinantitestek) később pozitívvá válnak. A tablettás antidiabeticummal kezelt betegek egy idő után insulinra szorulnak. Régebbi elnevezése: IDDM 1/b típus. Újabban „latent diabetes in adults” (LADA) néven szerepel. A pontos „classificatio” igen nehéz.
ad c) Zárt etnikai közösségekben, erős genetikai háttérrel fellépő cukorbetegség (pl. pima indiánok, csendes-óceáni szigetek lakói, ausztrál őslakók, stb.).
ad d) Ritka, primaer hyperlipoproteinaemiával társuló cukorbetegség, amely extrém serum zsírértékekkel jár. A kettő együttes rendezése szükséges, mivel a zsíranyagcsere szoros összefüggésben van a szénhydrat-anyagcserével.<sup>66</sup>
ad e) A MODY is heterogen kórkép, amelyre autosomalis, dominans öröklődés, halmozott családi előfordulás, 20-30 éves korban kialakuló kezdet a jellemző. Évekig nem szorul a beteg insulinra. Három genetikailag jól körülhatárolt altípusa ismert: 1) a 20. chromosoma hibája miatt génátírási zavar alakul ki, 2) a 7. chromosomán lévő glucokinase gén hibája miatt lép fel az elváltozás, 3) a 12. chromosoma hepaticus nuclearis faktor (HNF-1a) elnevezésű génjének mutatiója miatt alakul ki az eltérés. Ez az altípus a leggyakoribb.<sup>30,69</sup>
ad f) Indiában, Ázsiában sporadikusan előforduló, fiatalokban 1-2 ezrelékben fellépő, 2-es típusú cukorbetegségnek tartott forma.
</small>


<small>Forrás: http://www.min.hu/diab.htm</small>


<small>Bocsi, hogy ilyen tudományosra sikeredett, de ebből is látszik, hogy mi "kevesek" vagyunk ennek megtárgyalására, és az is látszik, hogy a 10-15 évvel ezelőttihez képest mennyit változott a tudomány, még a diagnosztizálás terén is. Persze jó, ha foglakozunk vele, csak nem ilyen mélységben.
</small>​
 

Bumbusli

Új tag
Nos az oktatás és az elsajátítás is gyorsan, zökkenőmentesen ment. A légtelenítést óránként kellett végezzük, mert a patron telt meg levegővel. A kórházban! 5 nap alatt 4 inzulint használtunk el, és a végén már nem mi cseréltük a kanűlt és a partont, hanem a nővérek (akik nagyon készségesek voltak), nehogy ezt hozzák fel indoknak, amit egyik levelezőtársunk meg is tett. Szóval a felhelyezéssel nem volt probléma... Azt, hogy a pumpát működtető cégnek kötelessége X órán belül kicserélni ha nem működik, ugye ezzel egyetértünk? nemhogy nem voltak hajlandóak, hanem a végén még az orvos hozzáértését is megkérdőjelezték. Szóval ennyit az azonnali cserelehetőségről. Hidd el amit egy szülőnek tudni kell, maximálisan felkészültek vagyunk, a megjelent magyar és külföldi szakirodalmat mind ismerjük, nem ezen múlt a pumpa működése...
Szóval a másikat csak akkor kell légteleníteni amikor cserélünk patront, és nem többször...
Nem folytatom, mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyiket választja. Csak azért írtam ide a fórumba, hogy hasonló esetekben tudják a szülők mire jogosultak a jobb élet reményében. Nincs kötelezettségük senki fele 3-3 hónap kipróbálás alatt... meg kell mindegyiket próbálni és a legmegfelelőbbet kiválasztani...
 

tímeácska

Őstag
Nos az oktatás és az elsajátítás is gyorsan, zökkenőmentesen ment. A légtelenítést óránként kellett végezzük, mert a patron telt meg levegővel. A kórházban! 5 nap alatt 4 inzulint használtunk el, és a végén már nem mi cseréltük a kanűlt és a partont, hanem a nővérek (akik nagyon készségesek voltak), nehogy ezt hozzák fel indoknak, amit egyik levelezőtársunk meg is tett. Szóval a felhelyezéssel nem volt probléma...
Ez érzésem szerint - és tudásom szerint - nem a pumpa hibája lehetett, inkább szériahibás inzulintartályok okozhatták a hibát, Vighkata számolt be hasonló problémáról, neki azonnal kicserélték az összes (!) inzulintartályát! Tehát, a cég azonnal segített Neki! Azóta és előtte sem hallottam hasonló problámáról, pedig igen szoros kapcsolatban vagyok a céggel...

Azt, hogy a pumpát működtető cégnek kötelessége X órán belül kicserélni ha nem működik, ugye ezzel egyetértünk? nemhogy nem voltak hajlandóak, hanem a végén még az orvos hozzáértését is megkérdőjelezték. Szóval ennyit az azonnali cserelehetőségről.
Valóban, teljesen igazad van, a cégnek kötelessége a lehető leggyorsabban biztosítani a cserét... Nekem 3,5 órán belül a kezemben volt a cserekészülék, amikor az egyik gombja nem működött. Azt hiszem, ennél gyorsabbat nem kell elvárnom! Másoktól tudom, akiknek volt már cseréjük meghibásodás miatt, hogy nekik is nagyon hamar a kezükben volt a cserekészülék!
Sőt, amikor külföldre mentünk nyaralni hetekre - elég messzire - akkor kérés nélkül kaptunk egy tartalék készüléket (amit kérésre egyébként adnak is az utazás idejére, sőt, tartalék cukormérőt is adnak, ha kell!)
Ha Te pechedre egy kevésbé segítőkész emberrel beszéltél akkoriban, azt nagyon sajnálom, de a céget és az ÖSSZES termékét (pumpáját) hiba 1 ember negatív cselekedete alapján megítélni/elítélni! Negatívan befolyásolhatsz vele olyan embereket, akik még csak pumpán gondolkodnak, ne adj Isten, még a pumpától is elmegy a kedvük! Nekem az nem fáj, ha írásod miatt egyel-kettővel kevesebb Roche-pumpa fog elkelni, de ha emiatt állna el bárki is a pumpa kipróbálásától, na, az mélyebben érintene! ;)

Hidd el amit egy szülőnek tudni kell, maximálisan felkészültek vagyunk, a megjelent magyar és külföldi szakirodalmat mind ismerjük, nem ezen múlt a pumpa működése...
Szóval a másikat csak akkor kell légteleníteni amikor cserélünk patront, és nem többször...
Elhiszem, hogy felkészültek voltatok, csak nem egyértelműen fogalmaztál írásodban! Az alapján úgy lehetett értelmezni, hogy a másik pumpát nem kellett egyáltalán légteleníteni...

Nem folytatom, mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyiket választja. Csak azért írtam ide a fórumba, hogy hasonló esetekben tudják a szülők mire jogosultak a jobb élet reményében. Nincs kötelezettségük senki fele 3-3 hónap kipróbálás alatt... meg kell mindegyiket próbálni és a legmegfelelőbbet kiválasztani...
De akkor ezt is kellett volna írnod, nem csak szidni! ;) Pl. a céget, pumpát, kórházat, orvosokat... ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez érzésem szerint - és tudásom szerint - nem a pumpa hibája lehetett, inkább szériahibás inzulintartályok okozhatták a hibát, Vighkata számolt be hasonló problémáról, neki azonnal kicserélték az összes (!) inzulintartályát! Tehát, a cég azonnal segített Neki! Azóta és előtte sem hallottam hasonló problámáról, pedig igen szoros kapcsolatban vagyok a céggel...
Ez így van. Volt egy fellevegősödött tartályom (akkor még 5 év alatt először, és azóta sem), és úgy gondoltam, hogy na, kifogtam egy darab vackot. Aztán feltöltöttem egy másikkal, de csúszott ki belőle az inzulin és lett helyette légüres tér, meg levegő. Persze fél patronnyi inzulin el,- kifolyt a konyhaasztalra. Aztán a második vacaknak ítélt patronnál telefonáltam a képviselőmnek, és megbeszéltük a csereakciót. Annyi volt csak a kérése, hogy dobozzal együtt vigyem (azért én vittem, mert két napra rá egy pesti rendezvényen találkoztunk, én vittem a régit, ő hozta az újat), mert ők a sorozatszám alapján az anyacég felé jelzik a problémát. Tehát nem csak az én nyűgöm-bajom lett orvosolva, hanem rendesen jegyzőkönyvezték, hogy ilyen probléma előfordult, és ha van, volt, lesz ilyen, akkor tudják miről is van szó.
És egy teljes dobozzal kaptam csereként, nem csak annyit, amennyi a bontott dobozban volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sőt, amikor külföldre mentünk nyaralni hetekre - elég messzire - akkor kérés nélkül kaptunk egy tartalék készüléket (amit kérésre egyébként adnak is az utazás idejére, sőt, tartalék cukormérőt is adnak, ha kell!)
Lizzi is kapott cserekészüléket, amikor röppenccsel külföldre mentek rokonokhoz.
 

borka

Őstag
Kedves Mindenki!
Örömmel jelentem, hogy a szűk kis körzetünkben a Gazdagréti lakótelepen, létre hoztuk a -CUKORBETEGEK BARÁTI KÖRE- elnevezésű klubszerűen működő társulást.
2012.január.10. volt az első összejövetel 16 fő részvételével és akkor elhatároztuk, hogy minden hónap második keddjén, rendszeresen megtartjuk a klubfoglalkozásokat. A résztvevők 90% -a 2-es típusú cukorbeteg.
A második alkalomra, február. 14-én került sor, ide már új tagok is jelentkeztek. A helyiség befogadó képessége 30-32 fő max.
Kiemelt témánk a vércukormérés és annak fontossága volt, melyre a 77 Elektronika Kft.-től kértünk előadót. Nagyon szívesen vették a felkérést és Békefi Zsuzsa területi képviselőt ajánlották az előadás megtartására,( vércukorméréssel egybekötve) amit örömmel elfogadtunk.

Ezúton is szeretném megköszönni a klubtársak nevében is a színvonalas előadást.

Az előadás az önellenőrzés jelentőségéről és gyakorlatáról szólt. Bemutatásra került a
Dcont.hu szolgáltatás is, melynek lényege, hogy a vércukormérő készülék memóriájában
tárolt adatokat automatikusan feltölti egy internetes adatbázisba és elemzi azokat.


Az összejövetel fénypontja az volt, amikor a klubtagok közül a 68 éves Borbélyné (rendkívül aktív a technikai dolgok megszállottja ) elővette a táskájából az előző napon kiváltott Dcont IDEÁL vércukormérőt. Naná, hogy azzal történtek a mérések! (nagyon klassz, gyors és ügyes masina)
Mindezek után előkerült Borka által sütött DIABESTAR (sütőkeverék lisztből készült) kenyér kóstolása, Gizike által sütött Sütőtökös-szezámmagos pogácsája.,amit egy finom teával öblítettünk le. Ezeket mindenféle összebeszélés nélkül csinálták a résztvevők.
A kötetlen beszélgetés még legalább 30-40 percig tartott.

Nem dicsekvésnek szánom eme írást, hanem arra szeretném ráirányítani a figyelmet,hogy nagyon-nagy szükség van az ehhez hasonló összejövetelekre, mert ezzel is segíteni tudjuk
egymást.
Fényképek az albumokba!!!!!
Sándor
 
Oldal tetejére